Frýdek-Místek – Ostrava B 2:1 (kon.) | Uh. Brod – Zlínsko 2:3 (kon.) | Kroměříž – Rosice 2:0 (kon.)
FK Frýdek-Místek
2:1 (2:1)
FC Baník Ostrava B
Sobota 12.03.2022, 14:30 • Stadion Stovky, Frýdek-Místek • Moravskoslezská fotbalová liga • 19. kolo

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (16:30:49)

Dnešní utkání sledovalo 390 diváků.

Je konec. Frýdek-Místek zvítězil nad béčkem Baníku Ostrava poměrem 2:1. Vše otevřel už ve 2. minutě Lukáš Raab, který poslal Válcovny do vedení po chybě brankáře Murina. V 17. minutě ale skvělou střelou k levé tyči odpověděl Petr Jaroň. Ve 29. minutě si ale ostravská obrana znovu neporadila se standardní situaci soupeře, čehož využil Marek Bielan. Druhá půle už nebyla taková skvělá podívaná, jelikož se domácí soustředili na bránění a Baník byl směrem dopředu nulový. Za zmínku tak stojí pouze střela Petra Jaroně v 78. minutě, která letěla nad bránu Válcoven.

90+7

90+6
    Nakonec přišlo zakončení hlavou právě od gólmana Murina, ale to letělo jen vedle domácí svatyně.

90+6
    Velké boje se vedly na pravé straně a Baník ještě získal rohový kop, který bude zahrávat Juroška a brankář Murin jde do vápna.

90+5
    Josef Květon ještě následně uviděl od sudího žlutou kartu za zdržování při odkopu.

90+5
    Ostrava se ani v nastavení nemůže dostat do nějakého tlaku a míč končí opět jen v zámezí za bránou Květoně.

90+4
    Domácí fanoušci by už byli rádi za konečný hvizd, ale sudí Matějek stále nechává zápas pokračovat.

90+4
    Střídání v týmu FK Frýdek-Místek: ze hřiště odchází Kovařík, přichází Zupko.

90+3
    Kovařík zůstal sedět na hrací ploše a zkouší tahat čas. Následuje odkop od brány Květoně.

90+2
    Zmatky ve vápně domácích, ale nakonec je z toho jen útočný faul béčka Baníku.

90+1
    Ostrava se snaží něco vymyslet a Juroška se procpal přes dva hráče a vybojoval rohový kop z pravé strany.

90
    Kovařík se snažil něco vymyslet směrem dopředu, ale nakonec se provinil jen útočným faulem.

89
    Domácí mužstvo vybojovalo rohový kop, ovšem ten nepřinesl žádné větší pozdvižení.

88
    Nadále je to ale velmi marné dobývání domácí svatyně a obrana Válcoven nepouští soupeře ke střelám na bránu.

87
    Domácí sice získali balón, ale po špatné přihrávce následuje jen autové vhazování Baníku.

86
    Murin musel vyběhnout z malého vápna, aby se dostal k míči dřív než soupeř.

84
    Konec utkání je velmi dramatický, ale Baníku se nedaří dostat k nějaké vážnější šanci. Frýdek-Místek zvládá druhou půli po taktické stránce na jedničku.

83
    Jeden z hráčů Válcoven měl nyní křeče a hra tak byla chvíli přerušená, ovšem nebylo to nic vážnějšího a může se pokračovat.

82
    Nyní už se hraje znovu a převážně na polovině domácích, ale centr z levé strany pouze proletěl vápnem.

81
    Frýdek-Místek se ojediněle dostal do vápna soupeře, ale centr skončil opět jen v rukou Murina.

79
    Střídání v týmu FC Baník Ostrava B: ze hřiště odchází Boháč, přichází Stojičevič.
    78. Střela Petra Jaroně letěla těsně nad svatyni Květoně!

78
    První vážnější šance ze strany Baníku ve druhé půli! Petr Jaroň to vzal na sebe, ale jeho rána levačkou letěla těsně nad horní tyč frýdeckomístecké brány!

77
    Balón znovu skončil v moci Květoně, který zatím nemá ve druhém poločase moc práce.

75
    Frýdek-Místek získal rohový kop z levé strany a míč se nebezpečně odrazil, ovšem jen vedle brány.

74
    Žlutou kartu dostává Fulnek (FC Baník Ostrava B).

74
    Střídání v týmu FK Frýdek-Místek: ze hřiště odchází Barkov, přichází Nieslanik.

72
    Sudí ponechal výhodu Ostravě, ale ta toho nedokázala využít a míč končí mimo hrací plochu.

71
    Balón skončil jen v zámezí po nepřesné přihrávce na straně domácího mužstva.

70
    Marián Kovařík podrazil Jurošku a sudí Matějek mu jeho fauly spočítal a vytáhl žlutou kartu.

69
    Střídání v týmu FK Frýdek-Místek: ze hřiště odchází Bielan, přichází Juříček.

68
    Domácí hráč Blejchař přerušil rychlý útok soupeře po levé straně a uviděl žlutou kartu.

67
    Standardní situace Lipiny ovšem nepřinesla nic nebezpečného a druhá půle nám toho zatím moc nenabízí. Je velmi svázaná taktikou.

66
    Nyní už se opět pokračuje a Kovařík se se snažil projít po levé straně, ovšem Zdeněk Říha jej nepustil, ale Frýdek-Místek získal rohový kop.

64
    Hra je nyní přerušená, jelikož domácí hráč zůstal ležet na hrací ploše a na trávník je povolán lékař.

63
    Ostravě se nedaří posílat přesné centry do šestnáctky domácích a další míč končí jen v zámezí. Tohle rozhodně není cesta k úspěchu v dnešním zápase.

61
    Smékal šel do souboje s Velnerem tvrdě, ale sudí to neposoudil jako nedovolený zákrok.

60
    Nakonec se Ostrava vydala do pokutového území z levého křídla, ale balón se už ocitl v zámezí a Josef Květon získal odkop.

59
    Petr Jaroň dostal míč na pravou stranu, ale nakonec jej pouze posunul zpět a Baník obléhá vápno soupeře.

57
    První půle byla velmi pohledná, ovšem to se o té druhé zatím napsat nedá. K vidění je totiž hodně faulů a nepřesné nákopy Baníku.

56
    Jakub Drozd se dostal k odraženému míči, ale jeho rána letěla nad bránu Válcoven.

54
    Baník vybojoval rohový kop z pravé strany, který letěl na zadní tyč, ale tam si obrana Frýdku-Místku poradila.

53
    Ostrava to zkouší ve druhé půle především nákopy, ale ty zatím nevedou k ničemu.

52
    Opět nepřesná přihrávka ostravského hráče, která skončila pouze vedle brány Květoně.

50
    Druhá půle zápasu nám zatím nepřináší nic vážnějšího. Baník se snaží něco vymyslet, ale obrana Frýdku-Místku drží.

48
    Frýdeckomístecká obrana si poradila s nákopem soupeře a míč skončil v rukou Květoně.

47
    Velner byl pod tlakem na levé straně, ale vše vyřešil přihrávkou na svého brankáře Květoně.

46
    Střídání v týmu FC Baník Ostrava B: ze hřiště odchází Holaň, přichází Drozd.
    Střídání v týmu FC Baník Ostrava B: ze hřiště odchází Zálešák, přichází Fulnek.
    Střídání v týmu FC Baník Ostrava B: ze hřiště odchází Stoklásek, přichází Blahuta.
    Střídání v týmu FC Baník Ostrava B: ze hřiště odchází Šín, přichází Sotorník.

46

Druhý poločas začne přibližně v 15:34.

První polovina utkání je za námi a Frýdek-Místek vede nad béčkem Baníku Ostrava 2:1. Zápas zatím rozhodně nenudí, neboť byly k vidění tři góly a plno šancí. Vše otevřel už ve 2. minutě Lukáš Raab, který poslal Válcovny do vedení po chybě brankáře Murina. V 17. minutě ale skvělou střelou k levé tyči odpověděl Petr Jaroň. Ve 29. minutě si ale ostravská obrana znovu neporadila se standardní situaci soupeře, čehož využil Marek Bielan.

45+2

45+2
    Další standardní situace Baníku už ale nepřinesla nic a první půle je za námi.
    45+1. Květon vytáhl střelu z dálky nad bránu!

45+1
    Josef Květon musel vytáhnout dobrý zákrok po nepříjemné střele z velké dálky! Následuje rohový kop Ostravy.

45
    Domácí hráči by už nejraději byli v šatně, neboť tlak Baníku ke konci první půle sílí.

44
    Juroška to chtěl zkusit levačkou z dálky, ale jeho pokus nebyl vydařený a navíc jej zblokoval domácí obránce.

43
    Přihrávka hostů na levém křídle skončila jen u domácího obránce, který zakopl balón do zámezí.

43
    Žlutou kartu dostává Raab (FK Frýdek-Místek).

42
    Hosté se nadále snaží něco vymyslet a budou mít k dispozici autové vhazování.

40
    Chyba domácích ve středu hrací plochy, ale přihrávka Petra Jaroně tentokrát našla jen brankáře Květoně.

39
    Útočná akce domácích po pravé straně nepřinesla nic velkého a Baník je poslední minuty opět aktivnějším celkem.

38
    Žlutou kartu dostává Patrik Rubý (FK Frýdek-Místek).

36
    Hra je přerušená, neboť jeden z hráčů Frýdku-Místku zůstal ležet na hrací ploše, ale vypadá to, že bude moct pokračovat bez ošetření.

34
    Skvělá práce Jakuba Massaniece, který si tělem odstrčil od míče Matěje Šína a získal pro Květoně odkop.

33
    Po chvíli přiletěl další míč do šestnáctky Válcoven, ale ani ten nebyl nebezpečný pro brankáře Květoně.

32
    Béčko Baníku získalo autové vhazování na polovině soupeře a následně centroval do vápna Jan Juroška, ovšem domácí obrana si poradila.

30
    Frýdek-Místek pokračuje v momentálním tlaku, ale další centr skončil jen u soupeře.
    29. Marek BIELAN - 2:1

29
    Frýdek-Místek právě vstřelil branku!
    Lipina jde zpět do vedení a to 2:1! A znovu je to po rohovém kopu, se kterým měla obrana Baníku opět velké problémy a k odraženému míči se dostal MAREK BIELAN, který prostřelil vše co mu stálo v cestě.

27
    Josef Květon tentokrát vyběhl ze své šestnáctky, ale hostující útočník se nacházel jen v ofsajdu.

25
    Daniel Smékal se dostal do velké šance po nabídce spoluhráče, který vyhrál hlavičkový souboj, ale jeho zakončení nakonec skončilo nad bránou Frýdku-Místku!

24
    Dominik Konečný se rozbíhal po pravém křídle, ale pomezní Bebenek nakonec zvedl praporek na znamení ofsajdu.

23
    Frýdek-Místek sice získal autové vhazování na polovině soupeře, ale to skončilo jen u ostravské obrany.

22
    Domácí si zbytečně přidělali práci a dostali se pod tlak ve středu hrací plochy, ovšem Baník nedokázal vybojovat balón na svou stranu.

21
    Patriku Rubému se míč odrazil od domácího obrany přesně na levačku a zkoušel tak technicky zakončit do levé šibenice, ovšem Murin si poradil.

20
    Prvních dvacet minut tohoto "derby" rozhodně nenudilo a k vidění je na stadionu Stovky svižný pohledný fotbal.
    19. Kovaříkovo zakončení skončilo vedle levé tyče!

19
    Domácí mohli jít zpět do vedení, ovšem Marián Kovařík zakončil ve slibné příležitosti těsně vedle levé tyče!
    17. Petr JAROŇ - 1:1

17
    Tým Ostrava B právě vstřelil branku! Je srovnáno na 1:1! Opět ukázal svou vytříbenou techniku nejlepší střelec soutěže PETR JAROŇ, který dostal míč na hranici vápna, posunul si balón na pravačku a fantasticky prostřelil frýdeckomísteckou obranu střelou k levé tyči.

15
    Další zajímavá příležitost ze strany domácího mužstva, ovšem Murin vytáhl velmi dobrý zákrok!

14
    Tomáš Hykel nyní lehce zmátl také své spoluhráče, jelikož přišel centr, který letěl do míst kde se nikdo nenacházel.

13
    Frýdek-Místek se dostává pod tlak, ovšem rohový kop Baníku nepřinesl nic nebezpečného a po chvíli se domácí dostali ze svého vápna.
    12. Květon vyrazil pokus Petra Jaroně!

12
    První vážnější šance ze strany Baníku! Petr Jaroň si opět skvěle navedl míč, tentokrát na pravou nohu, ale jeho tvrdou ránu vyrazil Květon mimo tři tyče!

11
    Centr ze standardní situace nebyl vůbec špatný, jelikož jej frýdeckomístecký hráč prodloužil na zadní tyč, ale Radovan Murin si tentokrát poradil a nenavázal na chybu ve druhé minutě.

10
    Faul ze strany Baníku a Patrik Rubý se postará o volný kop z pravé strany.

9
    Ostrava se už dostala do zápasu a drží míč, ovšem následný nákop končí jen u Květoně.

8
    Petr Jaroň si navedl míč na levačku, ale jeho slabý pokus dokázal vyrazit Josef Květon.

7
    Timofej Barkov se rovněž dopustil nedovoleného zákroku ve středu hrací plochy a Baník bude opět na míči.

6
    Skvělá práce Lukáše Raaba, který dnes je na rozdíl od minulého zápasu v základní sestavě a tato volba se Robertu Pištěkovi rozhodně podařila.

5
    Marián Kovařík zbytečně atakoval protihráče ve středu hrací plochy, což sudí Matějek viděl a odpískal.

4
    Hostující celek se snažil něco vymyslet po levé straně, ovšem nakonec z toho nebylo nic nebezpečného, ale Baník bude pokračovat autovým vhazováním.

3
    Baník se snažil rychle odpovědět, ovšem nepřesná střela končí vedle svatyně Květoně.
    2. Lukáš RAAB - 1:0

2
    Domácí celek fantasticky vstupuje do tohoto utkání a vede 1:0! Radovan Murin si nedokázal poradit s centrovaným míčem a LUKÁŠ RAAB se dostal z bezprostřední blízkosti ke hlavičce, kterou poslal do ostravské sítě.

1
    Hned v první minutě se Dominik Konečný dostal ke střele, ale tu zblokoval obránce a skončila vedle tyče.

1

MFK Frýdek-Místek: Květon – Blejchař, Massaniec, Velner (C), Rubý, Barkov, Konečný, Bielan, Raab, Kovařík, Hykel
    Náhradníci: Gergela – Burgo, Juříček, Nieslanik, Zupko
    Trenér: Robert Pištěk

FC Baník Ostrava B: Murin (C) – Zálešák, Boháč, Jaroň P., Holaň, Jaroň M., Stoklásek, Říha, Smékal, Šín, Juroška
    Náhradníci: Číž – Blahuta, Drozd, Fulnek, Sotorník, Stojičevič
    Trenér: Tomáš Hejdušek

Rozhodčí: Matějek – Bebenek, Mankovecký.

"Zítra přivítáme rezervu Baníku Ostrava, který disponuje mladým hladovým týmem a při pohledu na tabulku působí jako favorit. My ale nechceme dát stovky zadarmo! Tímto všechny příznivce zvu na první domácí souboj jarní části." Trenér A-týmu Robert Pištěk.

zdroj: mfkfm.cz

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.

Michal Raška

Branky: 2. Raab, 29. Bielan – 17. Jaroň P.

Karty:   38. Rubý (FRM), 43. Raab (FRM), 68. Blejchař (FRM), 70. Kovařík (FRM), 90+5. Květon (FRM) – 74. Fulnek (OVB)

FK Frýdek-Místek: Květon – Blejchař, Massaniec, Velner (C), Rubý, Barkov (74. Nieslanik), Konečný, Bielan (69. Juříček), Raab, Kovařík (90+4. Zupko), Hykel

FC Baník Ostrava B: Murin (C) – Zálešák (46. Fulnek), Boháč (79. Stojičevič), Jaroň P., Holaň (46. Drozd), Jaroň M., Stoklásek (46. Blahuta), Říha, Smékal, Šín (46. Sotorník), Juroška

Rozhodčí: Matějek – Bebenek, Mankovecký