Toronto – Carolina 3:2 (kon.) | Montreal – Dallas 3:4 (po pr.) | Philadelphia – Nashville 5:4 (kon.)
Columbus – Washington 2:7 (kon.) | NY Rangers – NY Islanders 1:2 (kon.) | St. Louis – Pittsburgh 2:3 (0:1 po s.n.)
Edmonton – Buffalo 6:1 (kon.) | Vancouver – Detroit 0:1 (kon.) | Los Angeles – San Jose 3:0 (kon.)
Vegas – Florida 5:3 (kon.)
Montreal Canadiens
3:4 (0:1, 1:1, 2:1 - 0:1)
Dallas Stars
Pátek 18.03.2022, 00:00 • Bell Centre, Montreal • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:00.

Zdravím všechny fanoušky zámořské NHL! Dnešní balík zápasů otevírá souboj mezi Montreal Canadiens a Dallas Stars.

O Montrealu toho pochopitelně tuto sezonu nelze napsat moc pozitivního. Po loňském překvapivém finálovém tažení jsou letos se 40 body nejhorším týmem celé NHL. Před uzávěrkou přestupů proto neposilují aktuální kádr, ale dívají se do budoucnosti. Novinkou je tedy trejd, ve kterém poslali obránce Bena Chiarota na Floridu s ponecháním poloviny jeho platu. Za odměnu dostali volbu v prvním kole draftu 2023, volbu ve druhém kole draftu 2022 a dvacetiletého útočníka jménem Ty Smilanic. Pro Canadiens je tohle výborný obchod.

Rem Pitlick – 27 bodů (12+15)

Stars jsou na tom lépe, ale do konce základní části budou muset ještě hodně bojovat. S 67 body jsou totiž na 9. místě vyrovnané Západní konference, na poslední postupovou osmou příčku ztrácejí jediný bod. O ten jsou před Dallasem Vegas Golden Knights, kteří už odehráli o čtyři zápasy více. Stars jsou tedy stále v nadějné situaci, tu si však rozhodně nevylepšili prohrami ve všech třech posledních zápasech.

Marián Studenič – 0 bodů (0+0

Montreal Canadiens: J. Allen (Montembeault) – Petry, Edmundson, Kulak, A. Romanov, Ch. Wideman, Schueneman – B. Gallagher (A), Suzuki (A), M. Hoffman – Caufield, R. Pitlick, Dvorak – Armia, Evans, Lehkonen – Dauphin, Byron (A), Pezzetta.
    Trenér: Martin St. Louis.

Dallas Stars: Oettinger (A. Scheel) – J. Klingberg (A), Harley, Lindell, R. Suter, Hakanpää, Hanley – Pavelski (A), Hintz, J. Robertson – Glendening, Seguin, Peterson – Gurjanov, Jamie Benn (C), Studenič – A. Radulov, Faksa, M. Raffl.
    Trenér: Rick Bowness.

Rozhodčí: Dunning, Sutherland – Mills, Fournier.

00:01

00:08
    Hned na začátku Montreal posílá puk na zakázané uvolnění.

00:30
    Roope Hintz se rychle natlačil za obranu a nebezpečně vypálil na pravý Allenův beton.
    00:30 Šance – Roope HINTZ

00:38
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (John Klingberg – 2 min., držení).

01:28
    Domácí se se štěstím udrželi v útočné třetině, Suzuki ledabyle posunul puk zleva na branku, nejspíše ho chtěl dotlačit za čáru i s gólmanem Oettingerem.

02:32
    Brandon Gallagher si při přechodu modré čáry šikovně sklepl těžkou přihrávku a rychle plácl puk na Oettingera.

02:38
    Dallas hraje v plném počtu.

03:16
    Joe Pavelski krásně našel křižným pasem Hintze, který z první pálil z pravého kruhu. Jake Allen znovu vykopnul jeho střelu betonem, tentokrát levým.

03:44
    Kulak na náhodu posílal od modré žabičku k bráně, kam zrovna sjížděl Lehkonen. I v rychlosti zvládl puk trefit a poměrně nebezpečně zakončit.

04:59
    Přečíslení ve třech proti jednomu sehráli Stars výborně, stihli dvě křižné přihrávky, zakončení měl na starost Michael Raffl. Jake Allen ovšem situaci přečetl perfektně, díky čemuž famózně drží nerozhodné skóre.
    04:59 Šance – Michael RAFFL

05:50
    Thomas Harley několika rychlými kroky nabral ve středním pásmu slušnou rychlost, nezbývalo mu ale nic jiného než střílet z dálky. To nenadělalo Allenovi větší potíže.

06:35
    Jeff Petry u modré čáry napřáhl a vyslal tvrdou pecku do hustého předbrankového prostoru. Oettinger puk jen vyrazil, ale byl u něj jeho spoluhráč, který situaci zklidnil.

07:40
    Artturi Lehkonen měl na pravé straně celkem dost prostoru na zavezení kotouče, jenže to vypadalo, jako by zakopl o modrou čáru. Puk mu pochopitelně ujel a Dallas obrací.

08:50
    Po divokých prvních minutách už se hra trochu zklidnila, nyní se přelévá přes střední pásmo bez nebezpečných střel.

09:37
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Laurent Dauphin – 2 min., nedovolené bránění).

10:15
    Hosté se zatím nemohou udržet v útočném pásmu, Montreal již poněkolikáté vyhazuje přes celé hřiště.

10:37
    Stars se konečně usadili v oblasti kolem Allenovy klece, vyslali na něj ale pouze jedno jemné nahození, které domácí strážce shrábl lapačkou.

11:17
    Brett Kulak sbírá volný kotouč za vlastní brankou a opět vyhazuje.

11:33
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (Ryan Suter – 2 min., nedovolené bránění).

11:37
    Montreal hraje v plném počtu, začíná jeho přesilová hra.

12:28
    Ani domácím se početní převaha zatím nejeví jako výhoda, nyní vyhazují pro změnu hráči Dallasu.

13:33
    Dallas hraje v plném počtu. Zrovna v momentě vypršení trestu musel Jake Oettinger předvést výtečný zákrok betonem proti Miku Hoffmanovi.
    13:33 Šance – Mike HOFFMAN

14:29
    Thomas Harley si od modré sjel hlouběji do pásma, aby solidně vystřelil zápěstím. Jake Allen byl na místě.

15:06
    Cole Caufield dostal mezi kruhy rychlou přihrávku z pravého rohu, avšak při zakončení mu puk přeskočil čepel.

16:14
    Hoffman dostal do jízdy krátkou přihrávku na levou stranu, odkud zápěstím trefuje boční síťku Oettingerovy branky.

17:03
    Marián Studenič si velmi rychle narazil s Denisem Gurjanovem, díky čemuž se dostál sám před branku. Tam si přehazoval puk na forhend, jenže to bohužel nepomohlo k pořádnému zakončení.
    17:03 Šance – Marián STUDENIČ

18:33
    Dallas právě vstřelil branku!
    Radulov udržel obránce na zádech, takže posunul puk Rafflovi. Ten ho vyvezl z rohu na osu hřiště a vypadalo to, že bude pálit bekhendem. Tímto způsobem však skvěle přihrál k tyčce volnému RADKU FAKSOVI, jenž pouze nastavil čepel. Asistence: Michael Raffl a Alexandr Radulov.
    18:33 Radek FAKSA - 0:1

19:06
    Jeff Petry zkoušel bleskově odpovědět dělovkou z pravé strany. Oettinger neměl zakrytý výhled, a tak s jistotou puk chytil i udržel.

20:00

Vyrovnaná první třetina vůbec nenasvědčovala tomu, že je na ledě aktuálně nejhorší tým ligy. Montreal se velmi snažil o poctivé útočení, díky kterému se i dostal do slušných šancí. Ani Dallas se ale nenechal zahanbit, a tak bylo úvodních dvacet minut naplněných zábavným hokejem. Skvělé výkony předvádí i oba gólmani, takže první branku vstřelil až v předposlední minutě Radek Faksa.

20:45
    Čtvrtý útok hostů znovu dělá domácím problémy. Radek Faksa nabil z rohu Rafflovi, jehož střelu Allen se štěstím vytěsnil mimo.

21:36
    Cole Caufield v pravém kruhu mohl střílet, rozhodl se však ještě pro jednu kličku proti obránci. Kvůli tomu mu puk utekl a z akce nebylo vůbec nic.

22:45
    Úvod druhé třetiny byl zase celkem divoký, teď už se hra trochu uklidnila a hráči mají problém dostat se do útočného pásma.

23:40
    Domácí už kombinovali kolem Oettingerovy branky, jenže se odtamtud sami vyhnali nepřesnou přihrávkou na modrou čáru.

24:26
    Radek Faksa je očividně při chuti, protože se velmi rychle vytočil zpoza branky a bekhendem zametl puk na Allena.

25:13
    Střelu ze středu pásma Jake Allen v pohodě chytil, více problémů mu ale mohl udělat průjezd Joea Pavelskiho. Obránci Montrealu mu ihned dali najevo, že se má držet dál od jejich gólmana.

26:00
    Další nadějný pobyt Habs v útočném pásmu kazí opět nepřesná přihrávka po mantinelu. Domácí musí couvat až k Allenovi.

27:11
    Tentokrát se alespoň Brett Kulak dostal ke střele od levého mantinelu, ta se mu však vůbec nepovedla a puk opět putuje z pásma ven.

27:56
    Na druhé straně hosté hezkou rychlou kombinací vyťukali puk k Jasonu Robertsonovi, jenž pálil z levého kruhu.

28:27
    Ani Dallasu se teď založení akce nedaří zrovna ideálně. Dlouhý pas od Oettingerovy branky končí až za tou Allenovou, píská se tedy zakázané uvolnění.

29:29
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (Marián Studenič – 2 min., nedovolené bránění).

29:29
    Krátce před Studeničovým faulem poslal Faksa tvrdě na mantinel Brandona Gallaghera, který se v bolestech sbíral z ledu a poté ihned zamířil do kabiny.

29:36
    Montreal právě vstřelil branku!
    Tak tato přesilová hra vyšla domácím mnohem lépe než dva pokusy v první třetině! Po vyhraném vhazování se hráči rozmístili po celém útočném pásmu, Nick Suzuki ideálně načasoval křižnou přihrávku na levou stranu, kde byl připravený pálit COLE CAUFIELD. Proti jeho zakončení neměl Oettinger šanci. Asistence: Nick Suzuki a Chris Wideman.
    29:36 Cole CAUFIELD - 1:1

30:42
    Hosté se snaží rychle odpovědět, ale musí si dávat pozor. Klingberg u modré čáry váhal, takže mu puk málem ukradl Rem Pitlick, který by ujížděl sám na branku.

31:50
    Před mála chvilkami sice Montreal vstřelil krásný gól, ale druhá třetina zatím zdaleka nedosahuje kvalit té první. Hráčům často utíká puk.

32:36
    Domácí sice drželi kotouč v útočném pásmu, jenže velmi málo stříleli. Jake Oettinger tak nemá tolik práce, kolik by mít mohl.

33:47
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Joel Edmundson – 2 min., podrážení).

33:55
    Úvodní vhazování vyhrávají domácí, kteří pochopitelně ihned vyhazují.

34:27
    Robertson střílel z ideální pozice mezi kruhy, puk těsně vedle tyčky ztečoval Roope Hintz.

35:19
    Tohle je úplně jiná přesilová hra než všechny, které dnes zatím byly k vidění. Hosté během minuty a půl vyslali nespočet velmi nebezpečných střel, domácí tým drží jen gólman Jake Allen.

35:47
    Montreal hraje v plném počtu.

35:51
    Lindel byl ve skvělé pozici pro střelu, ale odrazem o zadní mantinel dost možná záměrně přihrál JAMIEMU BENNOVI. Hostující kapitán se rychle zorientoval, ale měl při zakončení štěstí, protože si puk srazil za čáru sám Allen. Asistence: Esa Lindell a John Klingberg.
    35:51 Jamie BENN - 1:2

36:48
    Nick Suzuki měl spoustu prostoru na pravé straně, mezi ním a brankou už byl jen Jake Oettinger. Mladý domácí útočník však střelou zápěstím těsně minul vzdálenější tyčku.

37:49
    Hosté zastavili rozehrávku Montrealu ve středním pásmu a mohli jít do nebezpečného přečíslení, jenže si akci sami kazí ofsajdem.

38:12
    Obránci Canadiens vypadali jako sochy, když mezi nimi s lehkostí prokličkoval Roope Hintz. Tváří v tvář proti Allenovi ale přestřelil branku.
    38:12 Šance – Roope HINTZ

39:26
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Brett Kulak – 2 min., držení).

39:30
    Puk se ze vhazování dostal na modrou, odkud rychle a tvrdě střílel Tyler Seguin. Jeho pokus však nebyl příliš přesný.

40:00

Prostřední dvacetiminutovka obsahovala o poznání více nepřesností než první třetina. Montreal se po většinu času snažil být aktivnějším celkem, jenže mu scházela nebezpečná střelba. Konečně však dobře vypadaly přesilové hry, a to z obou stran. Domácí jednu využili sedm sekund po jejím začátku, hosté zase ke konci třetiny skórovali čtyři sekundy po skončení své přesilovky. V ní navíc několikrát nebezpečně vypálili, takže gól byl v tu chvíli na spadnutí.

40:20
    Hostům ještě zbývá téměř minuta a půl z přesilové hry. Přerušení nyní podněcuje ofsajd Montrealu.

40:58
    Seguinova střela na branku neprošla, domácí se osvobozují vyhozením puku přes všechny čáry.

41:26

42:45
    Třetí třetina začíná ve znamení nepřesností na obou stranách, gólmani mohou být úplně v klidu.

43:32
    Joe Pavelski se ale zničehonic ocitl v obrovské šanci u pravé tyčky. Jake Allen díky skvělé pozornosti drží svůj tým na dostřel.

44:44
    Esa Lindell nepříjemně střílel z osy hřiště, Faksa měl k puku nejblíž, jenže ho nedokázal zkrotit na dorážku.

45:22
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (Radek Faksa – 2 min., nedovolené bránění brankáři).

45:32
    Mike Hoffman na pravé straně na nic nečekal, zatáhnul a vystřelil zápěstím. Puk po teči vyletěl vysoko do ochranné sítě, vhazovat se bude znovu před Oettingerem.

46:10
    Stars vybojovali puk za vlastní brankou, a tak ho po mantinelu posílají na druhou stranu k Jakeu Allenovi.

47:09
    Domácí si několikrát rychle vyměnili puk podél modré čáry, nakonec tvrdě střílel zleva Caufield, avšak Oettinger byl u tyčky připraven.

47:22

48:25
    Bude se znovu vylučovat, Montreal ale dlouho drží puk a užívá si výhody v šesti.

48:44
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (Joe Pavelski – 2 min., vysoká hůl).
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů na ledě).

48:52
    Při hře ve čtyřech se vhazovalo před Oettingerem, mladá dvojice domácích útočníků je opět úspěšná. Tentokrát si vyměnili role, Caufield prostrčil puk před branku NICKU SUZUKIMU, který si gólmana vychutnal krásnou kličkou na forhend. Asistence: Cole Caufield a Alexandr Romanov.
    48:52 Nick SUZUKI - 2:2

50:30
    Dál hra ve čtyřech pokračuje bez výrazných útočných příležitostí, je to zase pasáž plná nepřesností.

50:44
    Oba týmy hrají v plném počtu.

51:42
    Faksova jedovka od pravého mantinelu znejistěla Jakea Allena, který sotva puk udržel mezi levou rukou a tělem.

52:47
    Domácí neodbytně bojovali o puk v útočném pásmu, nakonec ho i získali. Zpoza branky tam Pitlick mohl nahrát na modrou COREYMU SCHUENEMANOVI, jehož bombu zastavila až síťka v brance Dallasu. Šestadvacetiletý obránce si připisuje svůj první gól v NHL. Asistence: Rem Pitlick a Laurent Dauphin.
    52:47 Corey SCHUENEMAN - 3:2

54:25
    Najednou se hra dost otevřela, Cole Caufield střílel z podobné pozice jako při svém prvním dnešním gólu.

55:14
    Po krkolomném přechodu středního pásma puk za modrou čárou vyplaval u JOHNA KLINGBERGA, který zápěstím našel mezírku u bližší tyče. Vedení Montrealu netrvalo ani dvě a půl minuty. Asistence: Jamie Benn a Denis Gurjanov.
    55:14 John KLINGBERG - 3:3

56:29
    Hráči obou týmů značně přitvrdili, ale ještě se nebojí útočit. Dauphinova střela byla zblokována a vyletěla mimo hřiště.

57:35
    Několik přenesení přes střední pásmo poukazuje, že už si týmy opravdu dávají pozor na obranu.

58:07
    Kratší tlak hostů končil střelou Janiho Hakanpääho. Jake Allen měl zakrytý výhled, avšak puk mířil přesně do jeho náručí.

58:41
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Joel Armia – 2 min., nedovolené bránění brankáři).

59:16
    Klingbergovu střelu těsně před brankou zblokoval Romanov, který i stihl vyhodit.

60:24
    Joe Pavelski ve čtyřech proti třem poprvé vystřelil z levého kruhu. Jake Allen zasahuje betonem.

60:41

61:01
    Ryan Suter neodhadl situaci a poslal puk na zakázané uvolnění. Odteď se samozřejmě bude hrát ve třech na obou stranách.

61:15
    Suzuki si po obloučku v útočném pásmu netroufnul na zakončení, a tak poslal puk Caufieldovi k vlastní brance.

61:54
    Trpělivé kroužení domácích útočných pásmem zakončil Cole Caufield poměrně zbytečnou střelou zleva, kterou Oettinger jistě vyrazil do ochranné sítě.

62:19
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (John Klingberg – 2 min., hákování).

62:19
    Montreal si bere oddechový čas.

62:25
    Radek Faksa vyhrál důležité buly a poslal puk na druhou stranu kluziště.

62:50
    Na konci rychlé kombinace byl Pitlick, jehož ránu z první od pravého mantinelu měl Oettinger pokrytou.

63:43
    Canadiens pokračovali ve spoustě přihrávek, chybělo tomu ale něco překvapivého. Petryho pokus tedy Oettingerovi nenadělal mnoho problémů, hostující gólman má puk v lapačce.

64:19

64:39
    Jamie Benn převzal puk, který mu do tandemu přenechal Tyler Seguin. Benn si podél pravého mantinelu dojel k brance, ale zápěstím Allena nepřekonal.

64:50
    Obránce JOHN KLINGBERG dojel svou vlastní střelu a z bezprostřední vzdálenosti ji dorazil do odkryté sítě. Montreal ještě reklamuje u rozhodčích možné nedovolené bránění gólmanovi, protože Tyler Seguin byl během gólu přímo v brankovišti. Asistence: Jamie Benn a Tyler Seguin.
    64:50 John KLINGBERG - 3:4

Klingbergův gól u rozhodčích prošel, stává se tak rozhodujícím. Utkání bylo po celých 65 minut vyrovnané, kromě několika pasáží plných nepřesností se útočníci obou týmů snažili o zábavný hokej. Velmi dobré zákroky proto museli vytahovat i dva Jakeové v brankách, kteří rozhodně podali dobré výkony. Bod navíc pro Dallas je asi zasloužený, protože Stars nejspíš měli o něco více vyložených šancí.

Vhazování 36:30

Utkání v Bell Centre sledovalo 20 714 diváků.

3. Nick Suzuki (MTL) 1+1

Děkuji vám za pozornost, přeji krásný víkend a všem Eduardům vše nejlepší k svátku! (03:06:19)

Ondřej Mikušek

Branky a nahrávky: 30. Caufield (Suzuki, Ch. Wideman), 49. Suzuki (Caufield, A. Romanov), 53. Schueneman (R. Pitlick, Dauphin) – 19. Faksa (M. Raffl, A. Radulov), 36. Jamie Benn (Lindell, J. Klingberg), 56. J. Klingberg (Jamie Benn, Gurjanov), 65. J. Klingberg (Jamie Benn, Seguin)