Arizona – Pittsburgh 1:4 (kon.) | Columbus – St. Louis 5:4 (kon.) | Nashville – Toronto 6:3 (kon.)
Montreal – Ottawa 5:1 (kon.) | Tampa – NY Rangers 1:2 (kon.) | Vancouver – Calgary 2:5 (kon.)
Seattle – Detroit 4:2 (kon.) | Philadelphia – NY Islanders 2:1 (kon.) | Washington – Dallas 2:3 (kon.)
Carolina – NY Rangers 0:2 (kon.)
Mountfield HK
2:3 (2:0, 0:2, 0:1) Stav série: 1:1
BK Mladá Boleslav
Neděle 20.03.2022, 16:00 • ČPP Aréna, Hradec Králové • Generali play off Tipsport extraligy • Čtvrtfinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Krásné odpoledne z ČPP Arény, kde dnes vypukne druhé čtvrtfinále mezi východočeským Mountfieldem HK a Bruslaři z Mladé Boleslavi.

První souboj v sérii byl podle očekávání velmi napínavý a vyrovnaný. Rozjetí Středočeši byli po vyřazení Plzně při chuti a zvládali s Mountfieldem HK držet tempo. Po celý zápas byly bruslařské souboje naprosto vyrovnané a rozhodovaly skutečně maličkosti. Nakonec misky vah pro domácí překlopili bratři Klímové, kteří každý vstřelili po jedné brance. Mladoboleslavští skórovali pouze jednou zásluhou Jana Eberleho, a tak první čtvrtfinále prohráli.

Už úvodní mač ukázal, že tato série bude hodně intenzivní a o pošťuchování a šarvátky nebude nouze. Zároveň si fakt obě dvojčata v hradeckém dresu uvědomovala, že musí Hradec ve svém výkonu zlepšit téměř úplně všechno a hlavně disciplínu. Domácí dostali hned pět menších trestů, přičemž pouze jeden z toho byl současně s vyloučením soupeře. Bruslaři se několikrát dostali do hlav svých soupeřů a Kevin Klíma či Nikita Ščerbak faulovali soupeře úplně zbytečně mimo hru.

Důležitým faktorem série pravděpodobně budou brankáři. Zatímco Filip Novotný působil po celé první střetnutí velmi jistě a pomáhal svému týmu i v rozehrávce, Gasper Krošelj střídal skvělé zákroky s vyrážením puků do nebezpečných pozic před sebe. Toho si určitě budou hradečtí střeli vědomí a mladoboleslavský gólman bude muset být ještě pozornější.

Mountfield HK: F. Novotný (Kiviaho) – Blain, Nedomlel, F. Pavlík (A), Kalina, McCormack, Jank, R. Pilař – Oksanen, Lev (A), Smoleňák (C) – Jergl, Kevin Klíma, Perret – Kelly Klíma, Lalancette, Ščerbak – Orsava, Koukal, Cingel.
    Trenér: Tomáš Martinec

BK Mladá Boleslav: Krošelj (J. Růžička) – Ševc (C), Pavel Pýcha, Pláněk (A), Jánošík, Fillman, Lintuniemi, D. Moravec – D. Šťastný, Bičevskis, Kotala – P. Kousal, O. Najman, Flynn – Kelemen, Fořt, Lunter – J. Stránský (A), T. Knotek, Eberle.
    Trenér: Radim Rulík

Rozhodčí: Pražák, Sýkora – Hynek, Rampír.

Hradecká sestava zůstala oproti včerejšímu duelu beze změny, ačkoliv v zápase o utkání bylo uvedeno, že Jérémie Blain měl zranění žeber, Jakub Orsava tržnou ránu v obličeji a Aleš Jergl poranění krku. Je to play off a všichni jdou do zápasů i přes bolest.

Mladoboleslavští drobné změny v týmu udělali. Ze sestavy vypadl Adam Raška, naopak do ní přibyl Tomáš Fořt. Jan Eberle se dle zápisu posunul do čtvrté formace, naopak Maris Bičevskis do první.

Hradečtí hokejisté už vjíždí za mohutného potlesku na ledovou plochu. Za nimi následují hráči v zeleno-bílých dresech.

00:01

00:05
    Hned na úvodním buly došlo ke strkanicím a podrážení. Zdá se, že to i dnes bude mít pořádný náboj.

00:25
    Stejně jako první čtvrtfinále bylo hodně kouskováno pro postavení mimo hru, i ve druhém jsme se ho dočkali velmi záhy.

00:54
    Hradec právě vstřelil branku!
    První branka je na světě v 54. vteřině! ALEŠ JERGL předvedl obrovský tlak do brankoviště a protlačil puk skrz výstroj Gašpera Krošelje. To je povedený start pro domácí mužstvo. Asistence: Petr Kalina.
    00:54 Aleš JERGL - 1:0
    Zdroj: Hokejka TV

01:27
    Mladá Boleslav se okamžitě snažila odpovědět, ale střela letěla hodně vedle Novotného brány.

01:52
    Nedomlel byl atakován Eberlem při rozehrávce, takže přihrávka hradeckého beka byla zpomalena. Vhazovat se bude po levé ruce hostujícího brankáře.

02:17
    Rozhodčí pustili souboje na obou stranách. Při tom druhém Oksanen ztratil hokejku a snažil se spoluhráči do šance puk přikopnout, to se mu ale nepodařilo.

02:43
    Radek Smoleňák nasadil play off mód a je na ledě extrémně nepříjemný. Už to opět vypadalo, že se s Adamem Jánošíkem pustí do bitky.

02:56
    Filip Novotný v krátkém časovém sledu dvakrát zachytil puk u své levé tyče.

03:00
    Tomáš Fořt se z otočky snažil propálit hradeckého gólmana, ale ten měl betony na ledě.

03:11
    Mitchell Fillman se chtěl pustit do Richarda Nedomlela, který ho ale jen v poklidu držel rukou daleko od sebe, což hostujícího hráče ještě víc štvalo. Nakonec rozhodčí vylučují oba hráče na dvě minuty na trestnou lavici za hrubost.

03:42
    Hradec vede už o dva góly a puk do sítě uklidil střelec, od kterého by to čekal asi jen málokdo. PETR KALINA využil krásnou přihrávku od Lukáše Cingela při úniku dvou na jednoho a vstřelil svůj první gól od 4. 10. 2019 a zároveň tedy první v dresu Hradce Králové. Asistence: Lukáš Cingel, Jakub Orsava.
    03:42 Petr KALINA - 2:0

04:48
    Hradecká ČPP Aréna vře, protože v zatím má Mountfield utkání plně pod kontrolou.

05:18
    Na pravé straně se k puku dostal Jordann Perret, který měl dost prostoru na střelu, ale tentokrát Krošelje nepropálil. Oba týmy už jsou kompletní.

05:37
    Zatímco včera se Východočechům nedařilo udržet se vůbec v pásmu, dnes s tím zatím vůbec nemají problém. Bruslaři musí něco změnit, jinak to s nimi nevypadá dobře.

06:37
    Hradečtí teď dlouho stáli za svojí bránou a vymýšleli způsob útoku, který jim ale příliš nevyšel. Na tahu jsou Středočeši.

07:17
    Stránský sestřelil Petra Koukala u mantinelu a hradecký veterán se dlouho nezvedal z ledu. Naštěstí odjíždí po svých. Rozhodčí se radí, co udělají se Stránským.

07:17
    Jan Stránský v dnešním zápase dohrál a bude čekat, co na to disciplinární komise. Od rozhodčích vyfasoval 5 minut plus trest do konce utkání za zásah do oblasti hlavy a krku. Trest za něj odpyká Tomáš Knotek.

07:41
    Velký závar před bránou Gašpera Krošelje, ale mladoboleslavský brankář nakonec udržel puk ve výstroji.

07:46
    Bruslaři puk vyhodili po odrazu od mantinelu mimo hrací plochu, takže se opět vhazuje u nich v obranné třetině.

08:11
    Hradečtí sehráli akci v přesilovce velmi dobře, ale Smoleňákovi se nepodařilo z velké blízkosti puk protlačit do brány.

09:20
    Krošelj teď výtečně chytil kotouč do lapačky a udržel ho tam, takže nepřipustil další dorážky.

09:55
    Opět boleslavský brankář puk vyrazil před sebe, ale dorážky Hradce nebyly úspěšné. Hosté znovu vyhazují.

10:48
    Radek Smoleňák dostal nádherně puk před bránu a nikým neatakován poslal svůj bekhend do horní tyčky!

11:38
    McCormack nahodil od modré čáry a Ščerbak pohotově tečoval, jenomže Krošelj se rozchytal a teď drží svůj tým ve hře.

11:52
    Další vyhození Bruslařů, kteří za malou chvíli budou kompletní.

12:20
    Mladá Boleslav je kompletní a přestála možná krizový okamžik v zápase. Nyní má zase šanci pomýšlet na útočení a smazání náskoku domácích.

12:51
    A bude k tomu mít ideální příležitost, protože Filip Pavlík v obranném pásmu podrazil svého soupeře, takže si přesilovku zkusí také Středočeši.

13:05
    Nedomlel si klekl do střely a ukázal, v čem je jeho velká síla.

13:34
    Petr Koukal je zpět na ledové ploše a hraje i při oslabení, takže je naštěstí v pořádku. Boleslav výborně kombinuje v pásmu.

14:02
    Velká šance Davida Šťastného, který dorážel z otočky do poloprázdné brány, ale trefil jen boční oblouk brány Filipa Novotného.

15:13
    Hradec oslabení přečkal a už je v plném počtu. Fanouškům se nelíbí nějaký z výroků rozhodčích.

15:58
    Východočeši už zase buší do svého soupeře. Několikrát teď puk letěl jen těsně vedle Krošeljovy brány.

17:07
    Orsava nejprve skvěle odzbrojil soupeře v obranném pásmu, ale pak o puk zase přišel, takže teď je lepší fáze Boleslavi.

17:55
    Radek Pilař opět v pozici obránce střílel z modré čáry, ale to nemělo naději na úspěch.

18:36
    Nikita Ščerbak je dalším vyloučeným hráčem domácího týmu, tentokrát na dvě minuty za vražení na hrazení. Sudí ale nemají úplně jednotný metr, protože před tím několik zákroků hostů pustili.

19:18
    Bruslaři kombinují v útočném pásmu, ale zatím nestřílí.

19:37
    Koukal s Pilařem nakonec hostující útok vytlačili ven z pásma.

19:56
    Lev vyhazuje přes všechny čáry.

20:00

První třetina je za námi a nutno říct, že jsme toho viděli opravdu hodně. Hradec už v 54. vteřině otevřel skóre zásluhou Aleše Jergla, který protlačil kotouč za záda Gašpera Krošelje. Ve 4. minutě už to bylo o dvě branky, když situaci dvou proti jednomu proměnil Petr Kalina, který vstřelil svůj první gól od října roku 2019, a tudíž první v hradeckém dresu. Následně byl vyloučen do konce utkání Jan Stránský, který brutálně sestřelil Petra Koukala. Východočeši ale dlouhou přesilovku nevyužili a i když byli i ve zbytku třetiny lepší, tak i Mladá Boleslav si jednu gólovku vypracovala.

Střely na bránu v první třetině:

Mountfield HK – 13
    BK Mladá Boleslav – 6

Další třetina začne přibližně v 16:58.

Hradečtí hokejisté jako první nastupují na ledovou plochu. Za malou chvíli začne druhá třetina, ve které bude Mladá Boleslav ještě dohrávat přesilovou hru, která bude trvat 35 vteřin, pokud nedojde k jejímu využití.

20:01

20:21
    Radek Pilař se málem dostal do úniku, ale Oscar Flynn byl rychlejší a nadzvedl mu hokejku.

20:46
    Východočeši jsou kompletní.

21:25
    Radek Smoleňák se cpal po pravém křídle, ale jeho střela k bližší tyči šla mimo.

21:49
    Bruslaři jsou v útočném pásmu nyní dost aktivní a snaží se konečně prostřelit Filipa Novotného.

22:38
    Filip Novotný chtěl rozehrát středem hřiště, ale puk mu sklouzl z hokejky a byla z toho situace třech proti dvěma Hradeckým. Nakonec ale nedošlo ani k zakončení.

24:00
    Lalancette poslal na pravé straně zadovku na Kellyho Klímu, který to z úhlu zkusil, ale jen rozchytal Krošelje.

24:40
    Ondřej Najman také zkusil střelu od mantinelu, ale na rozdíl od Klímy ani netrefil bránu.

25:23
    Další špatná rozehrávka hradeckých hráčů, kteří si docela zahrávají. I tentokrát to ale Filip Novotný vyřešil přikrytím puku.

26:10
    Hradec se zaměřil více na defenzivu a teď není tak aktivní dopředu. Nyní vyhodil puk jen na icing.

26:39
    Mountfield HK teď vysunul forčeking a okamžitě tím vybojoval puk. Bruslařům tento přístup moc nechutná.

27:16
    Mladoboleslavská lavička inkasuje dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledové ploše. Trest odpyká opět Tomáš Knotek.

27:48
    Mladá Boleslav zatím oslabení zvládá úplně bez problémů. Hradečtí se nemohou dostat ani do útočného pásma.

28:25
    Ondřej Najman teď výborně obral o puk Kevina Klímu a získal cenné vteřinky.

29:09
    Kevin Klíma šikovně o mantinel nahrál na spoluhráče, který ale z ostrého úhlu netrefil.

29:26
    Středočeši jsou kompletní a přežili i další oslabení.

29:43
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    No a Mladá Boleslav se naopak vrací do zápasu! Tohle bylo velmi laxní bránění od domácích, které využil ALEX LINTUNIEMI a střelou ke vzdálenější tyči propálil Filipa Novotného. Asistence: Jakub Kotala, Miloš Kelemen.
    29:43 Alex LINTUNIEMI - 2:1

30:16
    Nová zápletka je na světě, protože domácí budou muset být rázem o něco aktivnější, pokud nebudou chtít riskovat, že vydrží polovinu zápasu bránit jednogólový náskok.

31:10
    A je srovnáno! Bruslaři dokonale překlopili momentum na svoji stranu. Bohumil Jank nezpracoval puk ve středním pásmu a zeleno-bílí se dostali zadarmo do útočného pásma. Zpoza brány dostal nabito MÁRIO LUNTER a výbornou prudkou ranou zápěstím srovnal na 2:2. Asistence: Tomáš Fořt, Miloš Kelemen.
    31:10 Mário LUNTER - 2:2

32:12
    Ščerbak vypálil z otočky a zaměstnal po dlouhé době Krošelje. Hradec teď přidal, a to výrazně.

32:53
    Vynikající střídání Mountfieldu, který snad minutu točil hosty v jejich obranném pásmu. Krošelj se přesouval od jedné tyče k druhé a měl co dělat, aby puk neprošel za jeho záda.

33:18
    Richard Nedomlel napřáhl u modré čáry a vyslal ránu jak z děla, ale nasměroval ji příliš vysoko.

33:50
    Hradec Králové začal po vyrovnání opět hrát velmi dobře, Perretově střele ale scházela razance, takže skončila přímo v lapařce Krošelje.

34:18
    Skvělé střídání Radka Pilaře, který nejprve zabránil situaci, kdy byl sám proti třem soupeřům a pak nabral rychlost a ještě získal vhazování v útočném pásmu.

34:41
    Zase to létalo kolem brány Mladé Boleslavi ze všech stran, ale zatím žádný puk není skutečně nebezpečný.

35:25
    David Šťastný teď střílel od modré čáry, ale rána mu nesedla úplně dokonale.

36:12
    Aleš Jergl teď pohotově dojel své nahození, ale Gašper Krošelj nemohl rozehrát. Hradec bude opět mít buly v útočném pásmu.

36:36
    Maris Bičevskis nejprve střílel nepřesně na jedné straně a pak se hnal do útoku Ahti Oksanen. Finský sniper musel ale zakončovat bekhendem a netrefil bránu.

37:40
    Mladá Boleslav, zdá se, ustála ten velký nápor domácích a nyní už vyrovnala hru.

37:50
    Novotný raději podržel puk tentokrát a bude se vhazovat po jeho levé ruce.

38:03
    Další ofsajdové postavení teď zastavilo útočné choutky Hradce.

38:32
    Novotný teď vyrazil bekhendové zakončení před sebe, ale měl štěstí, že u puku byli první jeho spoluhráči.

39:09
    Velká šance Mountfieldu HK. Smoleňák zůstal zapomenutý u tyčky a povedeně se snažil tečovat mezi betony Krošelje. Ten je ale stihl přimáčknout k sobě.

39:40
    Puk je na hokejkách domácích, kteří jsou za svojí bránou.

39:47
    Zřejmě poslední akcí druhé třetiny bude buly po levé ruce brankáře Mladé Boleslavi.

39:54
    Další naprosto jednoznačný faul na Nikitu Ščerbaka, který rozhodčí neviděli. Ještě jedno buly před Krošeljem.

40:00

Druhá třetina se Východočechům vůbec nepodařila a Bruslaři dokázali smazat dvougólové manko. Stačila jim k tomu jen minuta a dvacet sedm vteřin. Nejprve se povedenou střelou ke vzdálenější tyči prosadil Alex Lintuniemi a po něm Mário Lunter. Třetí třetina tak slibuje napínavou podívanou.

Střely ve druhé třetině (celkem):

Mountfield HK – 13 (26)
    BK Mladá Boleslav – 11 (17)

Další třetina začne přibližně v 17:55.

Obě mužstva už jsou na ledové ploše a čeká se na zahájení třetí třetiny.

40:01

40:17
    Takový začátek třetí dvacetiminutovky si domácí určitě nepředstavovali. Udělali totiž chybu v rozehrávce a Jakub Lev musel podrazit svého soupeře.

40:45
    Filip Pavlík se výborně zorientoval a vyhodil puk po mantinelu ven z pásma.

41:09
    Richard Nedomlel měl zlomenou hokejku, takže přesilovka byla ještě zesílená. Ránu od modré si ale Novotný po odrazu od mantinelu našel a puk přikryl.

41:22
    Ránu od modré vyslal Martin Pláněk, ale Novotný se stihl přesunout a puk udržel ve výstroji.

41:30
    Radek Pilař odpálil puk přes všechny čáry.

41:49
    Aktivní Martin Pláněk opět střílel, ale trefil jen boční síť. Puk je opět za bránou hostů.

42:26
    Hradec je kompletní a Radek Smoleňák měl okamžitě šanci na druhé straně.

42:52
    Mário Lunter je vyloučen na dvě minuty za podrážení.

43:23
    Graem McCormack střílel od modré čáry, ale Krošelj dobře viděl.

44:04
    Orsava pokazil rozehrávku a musel svoji chybu napravit.

44:25
    Přesilovky nejdou ani jednomu týmu. Hradec není schopen ani založit útok a dostat se do pásma.

44:57
    Eberle střílel už v plném počtu křížem, ale minul Novotného bránu.

45:52
    Novotný opět vypomohl zadákům a vyhodil až do útočného pásma.

46:32
    Mountfield se opět snažil napadat vysoko, ale puk vyletěl do ochranné sítě, takže se hra opět přerušena.

46:37
    Filip Pavlík střílel od modré čáry a jeho pokus byl ještě tečován. Nakonec ale neskončil v bráně.

47:10
    Kevin Klíma měl velkou šanci baseballově zakončit v brankovišti, ale puk skončil jen ve výstroji boleslavského brankáře.

47:24
    Velký šok v ČPP Aréně, Mladá Boleslav otáčí skóre. Ahti Oksanen udělal chybu při rozehrávce a k puku se po dvou přihrávkách dostal PAVEL KOUSAL, který nekompromisně zamířil ke vzdálenější tyči. Asistence: Ondřej Najman.
    47:24 Pavel KOUSAL - 2:3

47:48
    Miloš Kelemen je vyloučen na dvě minuty za sekání a pokud se chce Hradec vrátit do zápasu, měl by zužitkovat přesilovou hru.

48:23
    Středočeši výborně brání a podruhé v řadě vytlačili Hradec ven z pásma.

48:55
    Sražený pokus Lalancetteho skončil v ochranné síti.

49:27
    Kelly Klíma střílel zápěstím, ale Krošelj opět výborně zasáhl. Z hradecké strany to začíná být křeč.

50:08
    Boleslav už je kompletní a ani teď jí to nečinilo velké potíže.

50:32
    Hradečtí se snaží střílet na hostujícího brankáře z každé pozice, ale nejsou to nebezpečné rány.

51:30
    Bruslaři v této fázi zápasu už jen vyhazují puky a snaží se tupit hradecký tlak. Další rána z velké dálky skončila bezpečně ve výstroji hostujícího gólmana.

52:05
    Ofsajd je nyní zapískán také Mladé Boleslavi.

52:53
    Mladoboleslavští nyní hrají jen na dlouhé přihrávky a pečlivě brání. Domácí hráči evidentně znervózněli a najednou jim přihrávky vůbec nechodí, kam mají.

53:29
    Druhý icing v řadě od domácích.

53:40
    Oksanen napálil prvního hráče před sebou a poslal do brejku Mladou Boleslav.

54:34
    Filip Novotný evidentně není zdravotně v pořádku a bude muset střídat. A to už v zápase odtoupili Lukáš Cingel a Jérémie Blain.

54:45
    Střídání v týmu Mountfield HK: ze hřiště odchází Filip Novotný, přichází Henri Kiviaho.

55:01
    Henri Kiviaho okamžitě byl postaven před nepříjemnou situaci, kterou nakonec nemusel řešit. Východočechům se to ale všechno nepříjemně rozpadá.

55:43
    Středočeši už jen puky ometají o mantinel. To jim v tuto chvíli bez problémů stačí.

56:16
    Oksanen teď klepl Krošelje přes lapačku a to se samozřejmě nelíbí hostujícím obráncům. Rozhodčí ale včas roztrhli všechny hráče, takže z toho šarvátka nebyla.

Dnešní utkání sleduje 5682 diváků.

56:26
    Zakázané uvolnění Bruslařů. Domácím se krátí čas a vypadá to, že jsou si toho moc dobře vědomí.

57:05
    Mountfield se dostal do pásma, ale prakticky tam nevydržel. Mladá Boleslav brání výborně.

57:45
    Domácí jsou za bránou a ztrácí tam drahocenný čas.

58:31
    Další icing Mladé Boleslavi.

58:31
    Oddechový čas pro domácí.

58:31
    Podle očekávání to Hradec zkouší v šesti.

58:40
    Oksanen vypálil od mantinelu, ale Krošelj bez problémů zasáhl lapačkou.

58:47
    Sražený puk do ochranné sítě. Další buly v obranném pásmu Bruslařů.

58:59
    Filip Pavlík to udělal výborně a jeho rána byla před bránou tečována, jenomže Krošelj se rozchytal ke skvělému výkonu. Následně se strhla obrovská potyčka před bránou Boleslavi.

59:10
    Puk je za hradeckou bránou, Mladá Boleslav zvládla klíčový úkol.

59:24
    Ofasjd Hradce při přechodu do pásma. Tohle už vypadá pro hosty velmi dobře.

59:44
    David Šťastný neměl hokejku a poslal puk na icing rukou. V přerušené hře se pak Aleš Jergl dopustil podrážení, takže se navíc vhazuje v obranném pásmu Mountfieldu.

Je konec, Mladá Boleslav obrátila druhé čtvrtfinále i když prohrávala o dvě branky a vítězí 3:2, čímž srovnává na 1:1. Hradec za stavu 2:0 přestal hrát a ve druhé třetině přišel během necelé minuty a půl o momentum. Středočeši si naopak začali věřit a dokonale využili svoji snad jedinou šanci ve třetí třetině.

Východočechům se navíc rozpadla sestava, protože během zápasu odstoupili Lukáš Cingel, Jérémie Blain a hlavně také brankář Filip Novotný, který si zřejmě udělal něco s tříslem. Středočeši tak jsou ve velké psychické výhodě.

Nejlepšími hráči se stali Petr Kalina a Alex Lintuniemi.

Ode mě je to pro dnešek z ČPP Arény všechno. Děkuji za pozornost a těším se u dalších přenosů. (18:43:40)

Lukáš Foff

Branky a nahrávky: 1. Jergl (Kalina), 4. Kalina (Cingel, Orsava) – 30. Lintuniemi (Kotala, Kelemen), 32. Lunter (Fořt, Kelemen), 48. P. Kousal (O. Najman)

Mountfield HK: F. Novotný (55. Kiviaho) – Blain, Nedomlel, F. Pavlík (A), Kalina, McCormack, Jank, R. Pilař – Oksanen, Lev (A), Smoleňák (C) – Jergl, Kevin Klíma, Perret – Kelly Klíma, Lalancette, Ščerbak – Orsava, Koukal, Cingel.

Rozhodčí: Pražák, Sýkora – Hynek, Rampír