Pittsburgh – Columbus 5:1 (kon.) | Carolina – Tampa 3:2 (kon.) | New Jersey – NY Rangers 7:4 (kon.)
Washington – St. Louis 2:5 (kon.) | Detroit – Philadelphia 6:3 (kon.) | NY Islanders – Ottawa 3:0 (kon.)
Winnipeg – Vegas 4:0 (kon.) | Dallas – Edmonton 5:3 (kon.) | Calgary – San Jose 3:4 (kon.)
Arizona – Seattle 2:4 (kon.) | Los Angeles – Nashville 6:1 (kon.)
Los Angeles Kings
6:1 (3:0, 0:1, 3:0)
Nashville Predators
Středa 23.03.2022, 03:30 • Crypto.com Arena, Los Angeles • NHL

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezké středeční ráno. (06:18:38)

Hity: 18:35

Zápas je u konce, domácí Los Angeles nakonec s přehledem porazilo Nashville 6:1. Už v první třetině domácí vstřelili tři góly a všechny tři branky padly už v první polovině první třetiny v úseku hry, kdy domácím vycházelo takřka všechno, na co sáhli. Jako první se přesnou střelou k tyči prosadil Adrian Kempe, poté překonal Ritticha v přesilové hře Arthur Kaliyev a tří branku první třetiny vstřelil pro změnu v oslabení Trevor Moore. Ve druhé třetině se rozhodně představil úplně jiný Nashville, než v té první, hosté konečně našli rytmus a byli Los Angeles vyrovnaným soupeřem. Odměnou jim bylo snížení na 1:3, o které se postaral gólem z dorážky mladík Philip Tomasino. Ve třetí části utkání domácí už jen potvrdili své vítězství třemi dalšími brankami, o které se postarali Quinton Byfield, do prázdné brány Adrian Kempe a po chybě Ritticha při rozehrávce ještě jednou Quinton Byfield.

Dnešní utkání sledovalo 12 629 diváků.

Střely na branku ve 3. třetině: 10:7.

59:10
    Závěrečná minuta se zatím odehrává v útočném pásmu Los Angeles, kteří dnes předvedli skutečně výborný výkon.

58:21
    Josi našel krásnou přihrávkou před brankou Sissonse, který zakončoval z otočky, ale ani z několika dorážek kotouč za Quicka neprocpal.

57:01

56:35
    Domácí vyhazují puk a tohle oslabení zatím zvládají na výbornou.

55:27
    V oslabení se na útočný výlet vydal Rasmus Kapari, nedokázal ale nakonec vystřlit.

55:01
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Trevor Moore – 2 min., krosček).

54:36
    Píská se zakázané uvolnění a vhazovat se bude před Rittichem.

54:26
    Bekhendový pokus vyslal na branku Nashvillu Carl Grundström, ale s tím si dokázal český brankář poradit.
    53:47 Quinton BYFIELD - 6:1

53:47
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Tak teď už je nejspíš o vítězství domácích definitivně rozhodnuto. Rittich vyjel z branky, aby rozehrál, ale kotouč se rychle dostal na domácí hole a než se stihl český brankář vrátit do brány, už do ní zapadl puk po střele QUINTONA BYFIELDA. Bez asistence.

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 4. A. Kempe (Kopitar), 7. Kaliyev (Spence, Byfield), 11. T. Moore (B. Lizotte), 46. Byfield (Kupari, T. Moore), 54. A. Kempe (Kopitar, Iafallo), 54. Byfield – 24. Tomasino (Josi, Johansen)

Los Angeles Kings: Quick (C. Petersen) – Durzi, Moverare, Stecher, Edler, Spence, O. Määttä – A. Kempe, Kopitar, Iafallo – Kaliyev, Danault, T. Moore – Vilardi, Byfield, Kupari – L. Andersson, B. Lizotte, Grundström.
    Trenér: McLellan

Nashville Predators: Rittich (Saros) – A. Carrier, Josi, Ekholm, Lauzon, Tennyson, Borowiecki – Duchene, Johansen, F. Forsberg – Kunin, Mikael Granlund, Tolvanen – Jeannot, Sissons, Trenin – Tomasino, McCarron, Cousins.
    Trenér: Hynes

Rozhodčí: Meier, Hanson – Johnson, Nagy

Diváci: 12 629