NY Rangers – Pittsburgh 5:1 (kon.) | Buffalo – Washington 3:4 (1:2 po s.n.) | Winnipeg – Columbus 4:3 (po pr.)
Colorado – Philadelphia 6:3 (kon.) | Calgary – Arizona 4:2 (kon.) | Boston – NY Islanders 6:3 (kon.)
Detroit – Tampa 1:2 (po pr.) | Vegas – Chicago 5:4 (po pr.)
po s.n. (1:2)
Buffalo Sabres
3:4 (1:1, 2:2, 0:0 - 0:0)
Washington Capitals
Sobota 26.03.2022, 00:10 • KeyBank Center, Buffalo • NHL

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Napočtenou někdy příště! (02:57:38)

Dnešní utkání sledovalo 9 740 diváků.

Washington náročný souboj na ledě Buffala nakonec dotáhl do vítězného konce a připisuje si na své konto výhru v nájezdech. Sabres dnes převedli velmi sympatický výkon a ač v kolonce střel na branku za svým sokem výrazně zaostávali, množství větších gólových příležitostí obou celků bylo přibližně stejné. Bod si Buffalo určitě zaslouží.

Tři hvězdy utkání
    1. Jeff Skinner (BUF) – 2+0
    2. Rasmus Dahlin (BUF) – 0+0
    3. Alexandr Ovečkin (WSH) – 1+0

Československá stopa
    Martin Fehérváry (WSH) – 0+0, účast 0, 3 střely na branku, 0 TM, čas na ledě 23:18

Alexandr OVEČKIN - 3:4

V samostatných nájezdech zvítězil tým Washington Capitals.
    Autorem vítězné branky je ALEXANDR OVEČKIN.

3. série
    1:2
    Alexandr Ovečkin vymíchal Tokarskiho a rozhoduje bekhendovým zakončením!

3. série
    1:1
    Alex Tuch tentokrát už naskočil, Samsonov mu parádně vypíchl kotouč z hole.

2. série
    1:1
    Jevgenij Kuzněcov se prosazuje, a to zakončením ke vzdálenější tyči.

2. série
    1:0
    Casey Mittelstadt musel naskočit místo Tucha, který měl problém s bruslí. Domácího útočník chtěl poslat puk k tyči, Samsonov mu nastavil do cesty beton.

1. série
    1:0
    Nicklas Bäckström si s nájezdem dal načas, přičemž nakonec klec Buffala úplně minul.

1. série
    1:0
    Tage Thompson se prosazuje, puk se cestou do sítě odrazil od vzdálenější tyčky.

Samostatné nájezdy začínají.

Stále není rozhodnuto, jdeme do nájezdů.

65:00
    Prodloužení skončilo.

65:00
    No, tak tohle bylo hodně těsné! Washington prodloužení uzavřel přečíslením dva na jednoho – nejprve to dvakrát zkusil Kuzněcov a jako poslední se ještě puk pokusil dorazit Ovečkin, který ho ale poslal přímo do položeného Tokarskiho! Velká smůla pro Caps!

64:46
    Kuzněcov se ani na druhý pokus neblýskl rozhodujícím gólem, Tokarski ho měl znovu přečteného.

64:25
    Oddechový čas pro domácí.

64:25
    Dahlin přenechal puk na pravý kruh Okposovi, Samsonov měl s následnou střelou minimum starostí – šla totiž přesně do jeho hrudníku.

64:00
    Ohlášena poslední minuta prodloužení!

63:39
    Na druhém konci hrací plochy zakončoval Kuzněcov, Tokarski si s jeho střelou mezi betony poradil.

63:10
    Necelé dvě minuty do konce prodloužení. Buffalo má stále převahu, Samsonov je však bez práce.

62:31
    Sabres hrají velmi opatrně. Puk mají výhradně ve své moci, přechody do útoku jim ale trvají desítky vteřin.

61:59
    Olofsson pálil mimo, puk se ale okamžitě vrací zpět do držení domácích a ti mohou znovu zaútočit.

61:20
    Buffalo prodloužení zahájilo dobře, po dalším zásahu brankáře Washingtonu se bude vhazovat po levé straně hostující svatyně.

60:57
    Samsonov zneškodnil první dvě střely. Recept na něj nenašel ani Skinner, ani Jokiharju.

60:25
    Pronikající Dahlin byl na mezikruží podražen, zákrok ale byl podle sudích v mezích pravidel – trestat se nebude. Z ochozů na led prší bučení a pískot.

60:01

Šedesát minut boje o vítězi dnešního střetnutí nerozhodlo, po kratičké pauze tak půjdeme do prodloužení. Capitals měli v poslední periodě střeleckou převahu, nicméně Sabres si vytvářeli o něco málo nebezpečnější příležitosti, a to hlavně v závěru.

60:00

59:40
    Do konce základní hrací doby chybí ještě dvacet sekund, Washington má puk ve své moci.

59:00
    Ohlášena poslední minut a třetí třetiny!

58:56
    Tokarski si připsal na konto další zákrok. Puk vyrazil před sebe, jeho spoluhráč ho pak obratem odpálil mimo nebezpečí, a zabránil tak potenciální dorážce.

58:21
    Jokiharju zaváží puk zpět do útočného pásma, závěr základní hrací doby patří jednoznačně Buffalu.

57:53
    Anebo taky ne, moc nechybělo a mohlo být hotovo už teď! Před pravou tyčí byl úplně volný Mittelstadt a po jeho jedovatém zakončení, které Samsonov pokryl, následovala hodně nepříjemná skrumáž! Perné chvíle pro Capitals.

57:08
    Tři minuty do konce základní hrací doby. Zatím vše nasvědčuje tomu, že uvidíme prodloužení.

56:33
    Wilson byl málem odzbrojen u modré čáry, na poslední chvíli se mu však podařilo puk aspoň nahodit za Tokarskiho. Tam se o něj nyní bojuje.

55:53
    Momentálně mají více ze hry domácí, Thompson z pravé strany nastřelil Samsonovův beton.

55:16
    Skinnerovu střelu zblokoval Jensen, následný protiútok Caps byl zastaven ve středním pásmu.

Střely na branku: 16 – 32.

54:45
    Návrat hostů dopředu zhatil čárový sudí, který je nachytal v ofsajdu. Následuje reklamní pauza.

54:24
    Mittelstadt nahodil puk do útočného pásma, hra se po dlouhé době vrací zpět k Samsonovovi.

53:46
    Pod první a dost možná poslední střelu Caps v přesilovce se podepsal Ovečkin, Tokarski na jeho prudkou ránu zareagoval betonem.

53:06
    Capitals se snaží se usadit v útoku, v početní výhodě jim ale zatím nevychází zhola nic. Tokarski dosud nebyl nucen ani jednou zasahovat.

52:30
    Buffalo své první oslabení začalo dobře, už dvakrát se mu podařilo vyhodit puk až k Samsonovovi.

52:03
    Do čtyř půjdou domácí, konkrétně se na trestnou za nedovolené bránění přesune Mark Pysyk (BUF).

51:50
    Tokarski si nyní poradil jak s prvotní střelou z pravého kruhu, tak i s následnou dorážkou z opačné strany. Rozhodčí za brankou současně s druhým zákrokem zvedl ruku nad hlavu, uvidíme přesilovku.

51:25
    Sledujeme vyrovnanou hru, Washington se nyní snaží pořádně zakořenit před svatyní Sabres.

50:20
    Třetí únik dnešního večera a ani tentokrát z toho nebyl gól! Jonsson Fjällby nic neřešil a zkusil Tokarskiho překonat jednoduchou střelou z mezikruží, jenže jeho muška nebyla ideální!

49:45
    Buffalo střídá formace, kotouč v mezičase ve svém obranném pásmu trpělivě hlídá Jacob Bryson.

49:15
    Skinner chtěl zkompletovat hattrick z pravého kruhu, nemířil ale moc přesně. Hrazení za oběma brankami dnes dostává pořádně zabrat.

48:36
    Do statistik Šavlí míří další zakázané uvolnění, dění se aspoň na pár sekund vrací k Tokarskimu.

48:20
    Hru nyní kouskuje jedno přerušení za druhým, teď se pískalo kvůli hře vysokou holí v neutrální zóně.

47:55
    Tokarski vyrazil Shearyho střelu do rohu, Washington i nadále operuje v útočném pásmu.

Střely na branku: 14 – 28.

47:29
    Couzensovu střelu z kruhu zblokoval dotěrný protihráč, kotouč rozvlnil ochrannou síť nad Samsonovem.

46:57
    Domácí řeší rostoucí nápor svého soupeře vyhozením kotouče na zakázané uvolnění, přerušuje se.

46:38
    Hraje se v podstatně rychlejším tempu než dosud, puk nyní mají na svých holích hlavně Capitals.

45:22
    Sabres trestuhodně zahodili asi největší šanci, kterou dnes uvidíme! Samsonov byl v těžké situaci nucen vyjet daleko od svého brankoviště, přičemž puk se po jeho zákroku odrazil na hůl úplně volného protihráče na mezikruží... jenže ten pak prázdnou klec úplně přestřelil!

44:54
    Ovečkinova přihrávka na Kuzněcova nebyla přesná, puk končí za Tokarskim. Icing se ale nekoná.

44:15
    Hraje se bez přerušení, sudí dění nechávají volný průběh. Sabres nyní operují v útočném pásmu, čelí ale nezanedbatelnému odporu ze strany Caps.

43:24
    Oba týmy zatím v poslední periodě hrají velmi opatrně, sebemenší chyba by teď ostatně mohla mít obrovský vliv na konečný výsledek duelu.

42:56
    Bryson byl nucen s pukem opustit útočnou zónu, Sabres se tak musí stáhnout za modrou.

42:21
    Jensenově ráně razance nechyběla, notná dávka přesnosti už ale ano. Hra bude pokračovat vhazováním po pravici Dustina Tokarskiho.

41:56
    Mittelstadt vyhazuje puk do útočného pásma, Buffalo využívá klidnější pasáže hry a střídá formace.

41:26
    Po zaváhání domácí obrany se do dobré šance dostal Eller, který ale z kruhu trefil jen vyrážečku.

40:55
    Sledujeme podobný začátek periody jako v těch dvou předcházejících, ani jednomu celku se nedaří na delší dobu zkrotit neposednou pryž.

40:18
    Poslední dějství odšpuntoval nahozením z neutrální zóny Orlov, Tokarski ho bez obtíží vyrazil.

40:01

V první třetině byl poměrně jasně lepší Washington, v té druhé jsme už sledovali o poznání vyrovnanější podívanou. Nerozhodné skóre předvedené hře celkem sluší, podle všeho nás čeká velmi napínavá závěrečná dvacetiminutovka. Rozhodne se v jejím průběhu o vítězi, nebo bude muset přijít na řadu prodloužení?

39:56
    Eakin vybojoval útočné pásmo, uchránil puk před obráncem a poslal ho dojíždějícímu Okposovi, jehož střelu z kruhu Samsonov hravě zastavil.

39:30
    Gólman Buffala, který má v posledních minutách podstatně více práce než Samsonov, si po zneškodnění střely od mantinelu zapisuje další zákrok.

39:00
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny!

38:55
    Washington se snaží rozjet sérii přihrávek před Tokarskim, perioda se pomalu chýlí ke konci.

37:56
    Skinner tentokrát neměl přesnou mušku, z pravé strany nastřelil jen hrazení za brankovištěm.

37:13
    Sheary se protlačil před brankoviště a z posledních sil zakončil, Tokarski nepovedenou ránu celkem hravě vytěsnil mimo nebezpečí. Puku se ujímají domácí.

36:59
    Uvidíme hru ve čtyřech na obou stranách. Jeff Skinner (BUF) je trestán za držení, Garnet Hathaway (WSH) po následné odplatě míří ven za hrubost.
    36:47 Alexandr OVEČKIN - 3:3

36:47
    Washington právě vstřelil branku!
    Tak to bylo hodně rychlé! Kuzněcov vyhrál vhazování a okamžitě poslal puk na hůl ALEXANDERA OVEČKINA, který rychlostí světla zakončil do vzdálenějšího horního rohu. Gólman Buffala neměl šanci adekvátně zareagovat, v KeyBank Center začínáme zase od začátku – 3:3! Asistence: Jevgenij Kuzněcov.

36:37
    Hra se drží hlavně u mantinelu, Capitals se snaží co nejdříve odzbrojit napadající protihráče.

36:17
    Do konce druhé třetiny zbývá něco málo přes tři a půl minuty, aktivnější jsou momentálně domácí borci.

35:43
    Dění se přesunulo na opačný konec hrací plochy, dobrá obrana Washingtonu ale domácí drží na uzdě.

35:15
    Poprvé v utkání na ledě vidíme Hathawaye, který zaváží puk zpět do útoku. Uvidíme, co Capitals vymyslí.

34:20
    Krátce po vyhraném vhazování se Tokarskiho pokusil ranou z modré překvapit Kuzněcov, gólman Sabres byl ale znovu ve střehu a včas zasáhl.

Střely na branku: 11 – 18.

34:15
    Tokarski má na svém kontě další úspěšný zákrok, po krátké pauze uvidíme vhazování po jeho pravici.

33:54
    Samsonov zachytil vyhozený puk před svou klecí a přenechává ho svému spoluhráči. Capitals s domácími srovnali krok a chtějí co nejdřív smazat své manko.

33:15
    A pozor, málem bylo srovnáno! Tokarski nenápadnou bekhendovou střelu Wilsona vytěsnil samotnou špičkou betonu!

32:55
    Oddechový čas pro hosty.
    32:55 Victor OLOFSSON - 3:2

32:55
    Sabres právě vstřelili branku!
    Kolaps Washingtonu vede k další brance, domácí jdou poprvé v utkání do vedení! Asplund nahrál ke vzdálenější tyči Mittlestadtovi a ten následně pryž posunul k opačnému konci brankové konstrukce na volného VICTORA OLOFSSONA, který bez větších obtíží puk uklidil do úplně prázdné svatyně – 3:2! Asistence: Casey Mittelstadt, Rasmus Asplund.

31:48
    Samsonov prožívá hodně nepříjemné chvíle mezi třemi tyčemi, obrana Caps se po inkasovaném zásahu stále nevzpamatovala a nechává svého brankáře na holičkách!

30:55
    Mohlo to být 3:2! Domácí se dostali do přečíslení dva na jednoho a Krebs místo střely zvolil přihrávku na Tucha, která ale nebyla přesná! Velká škoda pro Buffalo!
    30:23 Jeff SKINNER - 2:2

30:23
    Tlak Buffala přinesl ovoce, obrana Capitals se pod náporem rozpadla a skóre je opět nerozhodné! Samuelsson poslal puk z jednoho kruhu na druhý, kde byl připravený JEFF SKINNER a ten si přesnou ranou mezi betony ruského gólmana Capitals zadělal na hattrick – 2:2! Asistence: Mattias Samuelsson.

29:51
    Sabres sice drží hru před Samsonovem, hosté je ale kvalitní obranou nepouští do zakončení.

29:01
    Samuelsson chtěl vypálit z kruhu, na poslední chvíli se na něj ale nalepil Fehérváry a stáhnul ho za brankoviště, kde ho připravil o puk.

Střely na branku: 8 – 15.

28:35
    Kratičká a rychlá série přihrávek vedla k rutinnímu nahození z modré čáry, pryž má nyní ve své rukavici Ilja Samsonov. Je tu další komerční přestávka.

28:17
    Bryson dlouhou přihrávkou vysunul po křídle dopředu Mittelstadta, domácí rozjíždí kombinaci v útoku.

27:56
    Girgensons našel před brankou volného Okposa, jehož ukvapené zakončení šlo mimo tři tyče.

26:56
    Na ledě momentálně vynikají hlavně defenzívy obou celků, hra se po hostujícím gólu zavřela.

26:31
    Washington nahazuje puk hluboko do domácího pásma. Sabres sice bojují, rozdíl kvality obou celků je teď ale celkem jasný, hosté hrají v mnohem větší pohodě.

25:44
    Irwin chtěl rozehrát puk dopředu, místo toho ho ale jen omylem naservíroval na čepel Skinnerovi. Ten ovšem přestřelil, Samsonov tak nemusel zasahovat.

24:56
    Capitals mají i nadále hru pod kontrolou, Sabres ale vzdorují a snaží se svým soupeřům dobrou obranou vyhnat vítr z plachet.
    24:06 Nick JENSEN - 1:2

24:06
    Nedáš? Dostaneš! Washington se jen pár desítek sekund po spálené šanci Buffala vrací do vedení! Orlov přihrávkou poslal do zakončení NICKA JENSENA, který následně z prostoru za kruhem pro vhazování puk poslal přesně do bližšího horního růžku domácí svatyně – 1:2! Asistence: Dmitrij Orlov, Conor Sheary.

23:27
    Do úniku tentokrát vyrazil Jeff Skinner, který si Samsonova položil a chtěl puk uklidit k pravé tyči! Ruský gólman ale jeho zakončení natáhl do cesty beton!

22:56
    Hinostrozova střela po Samsonovově betonu sjela za brankoviště, větší šanci nepřinesl ani následný protiútok Capitals. Tokarski byl rovněž ve střehu.

22:16
    Mittelstadt z rohu poslal puk na mezikruží, následná střela z voleje jednoho z jeho spoluhráčů hostující svatyni úplně minula.

21:38
    Okposo chtěl vyrazit do útočného pásma, pouhý metr za modrou čarou byl ale odzbrojen Orlovem.

21:09
    Hra se v úvodních minutách přelévá z jednoho kraje kluziště na druhý, častěji jsou na puku hosté.

20:29
    Oba celky už hrají v plném počtu, Caps své první oslabení přežili bez větších komplikací. Buffalo se nyní snaží se usadit v útočném pásmu.

20:04
    Druhá třetina začala, Michala Kempného čeká ještě pár sekund na trestné lavici.

20:01

Úvodní dějství je minulostí, oba celky se rozchází zpět do kabin za vyrovnaného stavu. Aktivnější Washington otevřel skóre v desáté minutě zásahem Manthy, na který po čase odpověděl Skinner. Capitals tak sice měli více ze hry, blíže k vítězství ale nemají. Uvidíme, jak se střetnutí bude po přestávce vyvíjet dál.

Střely na branku: 4 – 11.
    Zblokované střely: 4 – 3.
    Vhazování: 7 – 5.
    Hity: 6 – 6.
    Trestné minuty: 0 – 2.
    Využití přesilovek: 0/0* – 0/0.

(* – Domácí přesilovka bude po pauze pokračovat.)

Další třetina začne přibližně v 1:00.

20:00

20:00
    Olofsson se sirénou z pravého kruhu orazítkoval mantinel za brankou Caps, první třetina je u konce.

19:44
    Cozens vylovil puk z vlastní třetiny, přesunul se dopředu a rovnou i zkusil své štěstí, z mezikruží ale nastřelil jen ochrannou síť nad Samsonovem.

19:00
    Ohlášena poslední minuta první třetiny!

18:58
    Skinner našel krátkou přihrávkou před brankovištěm volného Tucha, jehož následné zakončení proskákalo kolem vzdálenější tyče svatyně Capitals.

18:28
    Hosté po pár sekundách vyhazují, Buffalo do své první přesilovky nevstoupilo úplně ideálně.

18:16
    Poprvé se trestá, po souboji ve středním pásmu je vyloučen český zadák Michal Kempný (WSH). Sudí ho na trestnou lavici poslal za sekání.

17:54
    Domácí sice vyhráli buly před svou brankou, Capitals se ale díky dobrému forčeku rychle vrátili ke kotouči a nyní se snaží před Tokarskim rozjet kombinaci.

17:19
    Ovečkin si na gólmanovi Buffala vylámal zuby, Tokarski se zvládl včas přesunout ke vzdálenější tyči a zastavit nenápadné zakončení hostujícího ostrostřelce.

16:40
    Cozens bekhendem z kruhu nastřelil jen Samsonovovo rameno, následná dorážka od Millera šla mimo.

Střely na branku: 3 – 10.

16:32
    Pokus Washingtonu o rychlou odpověď nevyšel, Tokarski má puk ve své moci. Přerušuje se.
    15:49 Jeff SKINNER - 1:1

15:49
    V KeyBank Center máme zničehonic vyrovnáno! Na střeleckou listinu se zapisuje JEFF SKINNER, který se od mantinelu přesunul na mezikruží a Samsonova překvapil poměrně rutinním zakončením ke vzdálenější tyči. Ruský gólman měl zřejmě potíž se zorientovat ve šrumci, který se odehrával před jeho klecí – 1:1! Asistence: Tage Thompson.

15:27
    Irwin poslal krátkou přihrávkou do zakončení Johanssona, jeho pokus ale byl zblokován.

14:47
    Orlov rozehrýl puk dopředu, Shearyho následná rána z kruhu orazítkovala jen hrazení za Tokarskim.

13:56
    Hosté mají hru plně pod kontrolou, domácí mají problém se dostat přes střední pásmo.

13:28
    Ovečkin se dostal do úniku a těsně před brankovištěm byl odstaven od kotouče po zákroku dojíždějícího hráče! Ruský fantom si myslel, že bude nařízeno trestné střílení, sudího ale situace nechala chladným.

12:47
    Sabres jsou momentálně častěji na kotouči, vůbec se jim ale nedaří překvapit solidní obranu Capitals.

11:55
    Domácí se snaží na inkasovaný zásah odpovědět, Thompsonovo nahození se ale k Samsonovovi přes chumel těl před brankovištěm nedostalo.

11:23
    Wilson se bez větších obtíží probojoval do útočného pásma, následnou akci hostů ale zhatila nepřesná přihrávka na modrou čáru. Tokarski tentokrát nebyl nucen zasáhnout.

10:41
    Washington začíná být nebezpečný, gól mu evidentně vlil krev do žil. Gólman Buffala má v posledních sekundách čím dál tím více práce.

09:36
    Tokarski musel po pár sekundách znovu do akce, tentokrát se mu podařilo střelu z prostoru pro vhazování vytěsnit mimo nebezpečí. Puk zaletěl k mantinelu.
    09:15 Anthony MANTHA - 0:1

09:15
    Krásná rychlá akce hostů vede k první brance, Capitals jsou zkraje desáté minuty do vedení! Wilson poslal puk na kruh Bäckströmovi, který následně našel před brankovištěm úplně volného ANTHONYHO MANTHU a ten položeného Tokarskiho bez větších obtíží překonal zakončením po víko – 0:1! Asistence: Nicklas Bäckström, Tom Wilson.

08:13
    Aktuálně se hraje hlavně v neutrální třetině, ani jednomu celku se teď nedaří se na delší dobu usadit před brankovištěm soupeře.

Střely na branku: 1 – 4.

07:50
    Samsonov bez větších obtíží zkrotil projektil z modré čáry a kotouč následně podržel, jdeme do první komerční přestávky dnešního souboje.

07:27
    Sabres znovu vyváží puk ven ze své obranné zóny, dosud jsme ani na jednom konci hrací plochy neviděli žádnou vážnější šanci.

06:56
    Na čele dalšího domácího útoku nyní jel Hinostroza, který byl velmi rychle odzbrojen u mantinelu.

05:46
    Buffalo vystrkuje růžky a ostřeluje hostující branku, jeho rány jsou nicméně jen propagační a často jim chybí notná dávka přesnosti. Samsonov je bez práce.

05:13
    Caps ovšem o ofenzivní zónu nyní připravila nepřesná přihrávka, Ovečkin nezvládl zachytit puk před hranicí třetiny. Hosté se musí stáhnout.

04:41
    Bäckström vyhrál buly v útočném pásmu, Washington se snaží něco vymyslet před Tokarskim.

04:24
    Krátkou kombinaci hostů uzavřela střela z modré čáry, kterou jeden z protihráčů v mezikruží zblokoval.

03:58
    Domácí se dostali do postavení mimo hru, další vhazování tak proběhne v neutrální zóně.

03:37
    Carlsonovo lehké nahození z hranice pásma Tokarski hravě zastavil, Sabres se ujímají kotouče.

02:58
    Fehérváry chvíli držel puk za Tokarskim, nakonec byl ale odzbrojen. Pobyt Washingtonu v útočném pásmu ani tentokrát nepřinesl střelu na branku.

02:22
    Hinostroza od mantinelu nahodil puk před brankoviště a doufal, že ho nějaký z jeho najíždějících spoluhráčů tečuje, jenže ani jeden na něj nedosáhl.

01:48
    Přihrávku na Irwina podél modré čáry zachytil Asplund, následný protiútok Buffala byl připravenou hostující obranou rozebrán už v zárodku.

01:14
    Hra se v úvodních momentech přelévá z jednoho konce na druhý, častěji jsou na kotouči Capitals.

00:45
    Sheary nahodil puk za Tokarskiho a vyrazil na střídačku, zbytek jeho spoluhráčů ho následuje.

00:13
    Utkání bylo zahájeno! Jako první se dopředu protlačili domácí hráči, kteří dnes netradičně hrají v bílých dresech. Hosté tak nastoupili v červených.

00:01

Sudí svolává první lajny do kruhu, startujeme!

Buffalo Sabres: Tokarski (C. Anderson) – Dahlin, Jokiharju, Bryson, M. Samuelsson, C. Miller, Pysyk (A) – J. Skinner, Tage Thompson, Tuch – Krebs, Cozens, Hinostroza – R. Asplund, Mittelstadt, V. Olofsson – Girgensons (A), Eakin, Okposo (A).
    Trenér: Don Granato.

Washington Capitals: Samsonov (Vaněček) – Fehérváry, Carlson (A), D. Orlov, Nick Jensen, Irwin, J. Schultz, Kempný – Ovečkin (C), Kuzněcov, Marcus Johansson – Mantha, Bäckström (A), Sheary – McMichael, Eller, T. Wilson – Jonsson Fjällby, Hathaway.
    Trenér: Peter Laviolette.

Rozhodčí: Hebert, Walsh – Gibbons, Fournier.

V potemnělém KeyBank Center zní americká národní hymna, za pár desítek sekund půjdeme na věc.

Start utkání je naplánován na půlnoc našeho času, s největší pravděpodobností však bude úvodní buly vhozeno s deseti až patnáctiminutovým zpožděním.

OČEKÁVANÉ SESTAVY

Buffalo Sabres: Tokarski – Dahlin, Jokiharju, Samuelsson, Bryson, Miller, Pysyk – Skinner, Thompson, Tuch – Krebs, Cozens, Hinostroza – Asplund, Mittelstadt, Olofsson – Girgensons, Eakin, Okposo.

Mimo sestavu: A. Bjork, W. Butcher, C. Fitzgerald.

Marodka: M. Subban, D. Caggiula.

Washington Capitals: Samsonov – Fehérváry, Carlson, Orlov, Jensen, Irwin, Schultz – Ovečkin, Kuzněcov, Johansson – Mantha, Bäckström, Sheary – McMichael, Eller, Wilson – Jonsson-Fjällby, Dowd, Hathaway.

Mimo sestavu: M. Kempný.

Marodka: J. Snively, C. Hagelin, T. van Riemsdyk, T.J. Oshie, J. Larsson.

Definitivní podobu sestav obou celků se však dozvíme až těsně před samotným začátkem střetnutí.

PROGRAM VZÁJEMNÝCH ZÁPASŮ

Pokud by dnes Buffalo Washington skutečně porazilo, stalo by se tak v aktuální sezóně poprvé. Úvodní meeting na začátku listopadu vyhráli Capitals 5:3 a v prosincové odvetě pak vzdorujícího outsidera přetlačili po samostatných nájezdech.

9. 11. 2021: Washington – Buffalo 5:3
    12. 12. 2021: Buffalo – Washington 2:3sn.
    26. 3. 2022: Washington – Buffalo -:-

WASHINGTON CAPITALS
    4. místo v Metropolitní divizi
    65 Z, 27–8–10–20, 216:185 (+31), 80 bodů

Jak již bylo níže zmíněno, Washingtonu aktuálně náleží druhá divoká karta. Caps se do konce základní části budou jistě chtít ještě vyšplhat o něco výše, přičemž dolu se, aspoň zatím, moc ohlížet nemusí – na třetí Columbus totiž mají pohodlný třináctibodový náskok.

V Buffalu se budou snažit oklepat z nedávných porážek proti Stars a Blues, které ukončily jejich šňůru čtyř výher v řadě. Uvidíme, jestli se parta kolem legendárního Alexe Ovečkina u Niagarských vodopádů znovu naladí na tu správnou vlnu.

Nejproduktivnější hráči
    Alexander OVEČKIN – 63 Z, 76 bodů (40+36)
    Jevgenij KUZNĚCOV – 62 Z, 63 bodů (22+41)
    John CARLSON – 61 Z, 53 bodů (11+42)

Brankářské statistiky*
    Ilja SAMSONOV
    – 1 828 min. | úsp. 90,0 % | prům. 2,95 | 3 ČK
    Vítek VANĚČEK
    – 1 826 min. | úsp. 91,7 % | prům. 2,43 | 3 ČK

(* – Do přehledu byli zahrnuti jen ti brankáři, kteří dosud odchytali minimálně 300 minut, tj. 5 utkání.)
    Sabres dnes nastoupí ve speciálních dresech.

BUFFALO SABRES
    6. místo v Atlantické divizi
    64 Z, 17–6–8–33, 171:223 (-46), 54 bodů

Šavle sice podávají podstatně důstojnější výkony než loni, na play-off to ale stále není. Od poslední postupové příčky, kterou na východě okupuje právě jejich dnešní soupeř, ztrácí 26 bodů, a na severozápadě státu New York tak pravděpodobně ani letos nebudou vyřazovací boje k vidění. Už po jedenácté v řadě.

Co se ovšem aktuální formy Buffala týče, ta je poměrně slibná. Z posledních šesti utkání jich tým lodivoda Dona Granata vyhrál hned pět, skalpoval mimo jiné i silné Toronto či Pittsburgh. Vytáhne z rukávu znovu trumf a poradí si s dalším papírovým favoritem?