26:25 (14:11) Stav série: 1:1
SKKP Handball Brno
Středa 30.03.2022, 17:00Play-off Chance Extraligy mužů • Čtvrtfinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Hezký den z Plzně, kde je dnes na programu druhé čtvrtfinále série mezi domácím Talentem a hostujícími Brňany z Králova Pole. První duel přinesl minulou středu obrovské překvapení, když po základní části druzí Západočeši podlehli Jihomoravanům 32:33. Zápas šel za nerozhodného stavu 28:28 až do sedmiček, ve kterých byli úspěšnější střelci Králova Pole. Vítěznou branku dal Kocich, naopak Douda po hned po něm selhal a hosté mohli slavit senzační výhru.

1. zápas série:
    Talent tým Plzeňského kraje – SKKP Handball Brno 32:33 (13:14)
    Nejvíce branek: T. Nejdl 4, M. Škvařil 4/1, Chmelík 4 – Kocich 8/5, Kikanović 8/1, Zahradníček 4. Rozhodčí: Halada, Kosmák. Sedmimetrové hody: 8/5 – 9/8. Vyloučení: 6:3.

I přes překvapivý vývoj prvního utkání zůstává Plzeň obrovským favoritem série. Za všechno hovoří dnešní kurz na domácí, který se nevyšplhal ani na hodnotu 1.10.

Talent tým Plzeňského kraje: Herajt, K. Šmíd – Douda, Kaplan, T. Nejdl, Linhart, Šafránek, M. Škvařil, Sedlák, Korbel, Vinkelhöfer, Stehlík, M. Říha, Chmelík, Šindelář, Režnický.

SKKP Handball Brno: Chmela, Bavlnka – Ratkovský, Kocich, Došen, Živanov, R. Flajsar, Burget, Strack, Kikanović, Žvak, Stein, Zahradníček, Bosák.

Rozhodčí: Bareš Marek, Uhlíř Jakub.

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

1
    První střelu vyslal Šindelář, ale jeho projektil byl zblokován. (0:0)
    2
    Nyní už se však Šindelář nemýlí. (1:0)
    2
    Úspěšný je na druhé straně i Bosák. (1:1)
    2
    Prosazuje se i Milan Škvařil. (2:1)
    3
    O druhé vyrovnání se postaral Zahradníček z rychlého brejku. (2:2)

3
    Douda se neprobil středem hřiště až ke střele, po několika dalších přihrávkách si navíc domácí připisují ztrátu. (2:2)

4
    Ztráta však zastavuje i útok Brňanů, na řadě je tak znovu Plzeň. (2:2)

5
    Jenže v krátkém časovém sledu tady máme znovu po jedné ztrátě na obou stranách. (2:2)
    5
    Milan Škvařil šikovně naznačil střelu, následně si ještě míč potáhl a až poté jej umístil k tyči. (3:2)
    7
    Stehlík si ze spojky seběhl směrem na střed a nekompromisně vypálil. (4:2)

8
    Filip Herajt si připisuje dobrý zákrok, domácí Plzeň má možnost jít z dalšího útoku do tříbrankového trháku. (4:2)

8
    To se mohlo stát po úniku Doudy, toho ale skvěle vychytal brněnský brankář! (4:2)

9
    Žlutá karta pro tým Talent tým Plzeňského kraje (Jan Chmelík). (4:2)

10
    Žlutá karta pro tým SKKP Handball Brno (Luka Kikanović). (4:2)
    10
    Zahradníček pláchl domácí obraně a v zakončení se nemýlí – 4:3. (4:3)
    11
    Plzeňské obraně v krátkém časovém sledu unikl i Bosák. (4:4)

12
    Žlutá karta pro tým SKKP Handball Brno (Erik Žvak). (4:4)
    12
    Režnický domácím vrací vedení. (5:4)
    13
    Další branku Talentu přidává ranou ze středu hřiště Jan Stehlík. Domácí vedou o dva. (6:4)
    13
    Marko Došen vrací rozdíl zpátky na jednu branku. (6:5)

14
    Ztráta Plzně na útočné půlce, Královo Pole se může z dalšího útoku dočkat vyrovnání. (6:5)
    15
    Daniel Režnický a jeho druhá přesná trefa v zápase. 7:5 pro Plzeň. (7:5)

16
    Domácí kouč Petr Štochl si vyžádal první oddechový čas dnešního druhého čtvrtfinálového duelu. (7:5)
    17
    Talent poprvé odskakuje na rozdíl tří branek, o což se přesnou ranou přičinil Režnický. (8:5)

17
    Žvak poslal svou dělovku jen do břevna, ale Brno zůstává i nadále u míče. (8:5)
    18
    Filip Herajt si připsal výborný zákrok proti střele Brněnských, následně se na druhé straně prosazuje Milan Škvařil. (9:5)
    19
    Hosté přerušují hluchou sérii brankou Steina. (9:6)
    20
    Vzápětí se navíc prosazuje i Bosák a rázem je to znovu jen o dvě branky. (9:7)

20
    Se žlutými kartami se nám roztrhl pytel, další vidí Bosák. (9:7)
    20
    Z následného útoku upravuje na 10:7 Režnický, pro kterého se jedná o čtvrtý zásah v utkání. (10:7)
    21
    Režnický dává už pátou branku v zápase, Plzeň podruhé odskakuje na čtyři góly. (11:7)
    23
    Díky brance Kikanoviče už je to však znovu jen o tři. (11:8)
    23
    Režnický je při chuti, nyní se prosazuje z hodně těžké střely. Postaral už se o rovnou polovinu domácích branek. (12:8)

23
    Vyloučení v týmu SKKP Handball Brno (Erik Žvak). (12:8)

24
    Oddechový čas si vybírá hostující lavička. Děje se tak za stavu 12:8 pro Plzeňské. (12:8)

25
    Hosté v plném počtu. (12:8)
    25
    Kdo jiný by se v domácích barvách mohl prosadit, než Daniel Režnický. Další hodně těžká střela, i v pádu si ale přes obránce poradil. (13:8)

26
    Královo Pole se v posledních minutách poměrně trápí v koncovce. Navíc je tady další vyloučení. (13:8)

26
    Vyloučení v týmu SKKP Handball Brno (Dušan Živanov). (13:8)
    27
    Ondřej Šafránek se ranou na bližší tyč nemýlí. S Brňany to nyní nevypadá vůbec dobře. (14:8)
    28
    Střelecké trápení Brna protrhuje ranou z osy hřiště Martin Kocich. Kanonýr hostů se dnes rozjíždí pomalu, až nyní dává svůj první gól. (14:9)
    28
    Na branku Kocicha navazuje i Došen. (14:10)

29
    Brno v plném počtu. (14:10)
    30
    Šňůra tří branek pro hostující tým, další branku dává Došen. Hodně důležité momenty před poločasovou přestávkou. (14:11)

30
    Douda nedává sedmičku a hosté můžou jít v závěru první půle na rozdíl dvou branek. (14:11)

30
    První poločas skončil. (14:11)

Je za námi první půle druhého zápasu čtvrtfinálové série mezi plzeňským Talentem a Královým Polem. Domácí měli několikrát našlápnuto k zajímavému trháku, tři minuty před koncem dokonce vedli o šest branek, ale v závěru poločasu udělali Brněnští šňůru tří branek, čímž si svou pozici do dalších třiceti minut výrazně vylepšili.

31
    Začal druhý poločas. (14:11)

31
    Druhá půle začíná ztrátou míče Brněnských na útočné polovině. (14:11)

32
    Brno v plném počtu. (14:11)
    33
    První branku po změně stran zaznamenává Jan Stehlík, čímž svůj tým posílá do vedení o čtyři góly. (15:11)
    34
    Poprvé se prosazují i Brněnští, konkrétně Martin Kocich. (15:12)

34
    Vyloučení v týmu Talent tým Plzeňského kraje (Jakub Šindelář). (15:12)

34
    Vyloučení v týmu SKKP Handball Brno (Luka Kikanović). (15:12)

34
    Jan Stehlík po faulu Kikanoviče neproměňuje nařízenou sedmičku. Pokud se nepletu, tak ještě na úspěšný sedmimetrový hod čekáme. (15:12)
    35
    Kocich se efektně a zároveň efektivně středem prosmýkl mezi dvěma bránícími hráči a úspěšně míč posílá k tyči. (15:13)

36
    Plzeň v plném počtu, začíná třicetisekundová přesilovka domácího výběru. (15:13)

36
    Kompletní už je i Královo Pole, které momentálně útočí. (15:13)
    37
    Ratkovský skvěle našel Došena, který nebyl nikým hlídaný a měl tak pozici relativně snadnou. (15:14)
    37
    Ondřej Šafránek alespoň částečně otupuje nápor Jihomoravanů. (16:14)
    38
    Jan Zahradníček a jeho třetí trefa v utkání. (16:15)

39
    Domácí obraně utekl Radek Flajsar, ale Filip Herajt v brance Plzně jej famózně vychytal! (16:15)
    40
    Nedávný hříšník Kikanovič vyrovnává na 16:16. Vypadá to, že nás čeká ve zbytku zápasu pořádné drama. (16:16)

41
    Tomáš Chmela si připisuje dobrý zákrok. (16:16)

41
    Šindelář jde podruhé v zápase na dvě minuty ven. (16:16)
    42
    Kocich proměňuje sedmičku a hosté poprvé v zápase vedou! (16:17)
    42
    Jakub Douda se postaral o bleskové vyrovnání. (17:17)

42
    Pozor, Jan Chmelík před vlastní brankou tvrdě atakoval protihráče a vidí červenou kartu! (17:17)
    42
    Burget svou první brankou v utkání posílá Brno do vedení. (17:18)
    44
    Další branku hostí přidává Martin Kocich! Rodí se nám i ve druhém čtvrtfinále obrovská senzace? (17:19)
    45
    Hodně důležitá branka pro domácí, ze středu se prosazuje Jakub Douda. (18:19)

45
    Brňané zakončili svou akci střelou vysoko nad, výběr domácích se může dočkat dalšího vyrovnání. A budou dokonce mít k dispozici sedmičku. (18:19)

46
    Ale ani tentokrát se Chmela nenechal překonat! Hostující brankář Škvařilovi sedmičku likviduje, celkově se pro domácí jedná o už třetí neproměněnou. (18:19)
    47
    Kocich navíc vzápětí dává svou pátou branku v utkání. Rázem je nejlepším střelcem Králova Pole. (18:20)

47
    Vyloučení v týmu SKKP Handball Brno (Jakub Bosák). (18:20)
    47
    Petr Vinkelhöfer dává první sedmičku domácího týmu. (19:20)
    48
    Ondřej Šafránek vyrovnává na 20:20. (20:20)
    49
    Hosté přišli na útočné polovině o míč a jelikož hráli bez brankáře, Linhart měl práci snadnou. (21:20)

49
    Královo Pole v plném počtu. (21:20)
    50
    Stehlíkova přízemní rána se třepotá v síti. Domácí odskakují na dvě branky. (22:20)

50
    Pavel Hladík reaguje na zlepšený výkon domácích oddechovým časem. (22:20)

51
    Vyloučení v týmu Talent tým Plzeňského kraje (Ondřej Šafránek). (22:20)
    51
    Následnou sedmičku proměňuje Martin Kocich, který snižuje na rozdíl jediné přesné trefy. (22:21)

52
    Jihomoravané měli šanci vyrovnat, ale jejich střela končí na tyči branky domácího týmu. (22:21)

53
    Plzeň v plném počtu. (22:21)
    53
    Martin Kocich znovu vyrovnává stav zápasu. Tak takhle vyrovnaný průběh čtvrtfinálové série asi čekal málokdo. (22:22)
    54
    Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Talent tým Plzeňského kraje (Petr Vinkelhöfer). (23:22)
    55
    Jakub Bosák znovu vyrovnává, přetahovaná pokračuje. (23:23)

56
    Začínají nám také planout emoce. Jeden z Brněnských po odpískání nechtěl odevzdat míč, který se mu snažili domácí odebrat. Situaci nakonec uklidňují rozhodčí a dokonce se obejdeme bez trestů. (23:23)

57
    Ztráta Plzně, míč pro Brno. Hosté mají šanci jít po několika minutách znovu do vedení. (23:23)

57
    Filip Herajt předvádí hodně důležitý zákrok proti dobře umístěné střele! (23:23)
    58
    Po delší době o sobě dává vědět Režnický, Západočeši si berou vedení zpět. Hosté reagují oddechovým časem. (24:23)

58
    Famózní zákrok Chmely, který likviduje plzeňský brejk! (24:23)
    59
    Na ránu Režnického je však krátký. (25:23)
    59
    Kikanovič okamžitě odpovídá. (25:24)
    59
    Jan Stehlík, minutu před koncem jsme znovu na rozdílu dvou branek. (26:24)
    60
    Kocich snižuje třicet sekund před koncem na 26:25. (26:25)

60
    Domácí trenér Petr Štochl si bere v čase 59:42 oddechový čas. (26:25)

Konec zápasu. (26:25)

Bylo to s odřenýma ušima, ale Plzeň to zvládla! Západočeši udolali výborně hrající Královo Pole 26:25 a čtvrtfinálová série je tak srovnána na 1:1. Sledovali jsme parádní bitvu se vším, co k play-off patří. K vidění bylo kromě branek i spoustu karet a dvouminutových trestů. V závěru nakonec byli o chloupek šťastnější Plzeňští.

Talent tým Plzeňského kraje – SKKP Handball Brno 26:25 (14:11)
    Nejvíce branek: Režnický 9, Stehlík 5, Šafránek 3 – Kocich 9/2, Došen 4, Bosák 4. Rozhodčí: Bareš Marek, Uhlíř Jakub. Sedmimetrové hody: 5/2 – 2/2. Vyloučení: 3:4. ČK: Chmelík (PLZ).

To je z mé strany vše, pěkný zbytek středy přeje Tomáš Chalupa. (18:36:20)