po s.h.
Talent tým Plzeňského kraje
32:33 (13:14) Stav série: 0:1
SKKP Handball Brno
Středa 23.03.2022, 17:15 • SH 1 Plzeň • Play-off Chance Extraligy mužů • Čtvrtfinále

První čtvrtfinálové utkání mezi Plzní a Brnem dopadlo obrovským překvapením. Hosté z jihu Moravy totiž zaskočily obrovského favorita a zvítězili po sedmimetrových hodech 33:32.

Vítězství Hladíkovy družiny je zasloužené. Tahala totiž po většinu času za delší konec provazu, nicméně v závěru druhé půle polevila a Plzeň této situace využila. Talent mohl v posledních vteřinách druhé rozhodnout, ale útok nedovedl do zdárného konce. Následoval tedy sedmimetrový rozstřel, který došel až do šesté série. V ní nejprve nezaváhal hostující Martin Kocich, načež Jakub Douda neustál tíhu okamžiku, bránu minul a rozhodl tak o brněnském vítězství.

Druhé utkání je na programu příští středu opět v Plzni, začátek zápasu je naplánován na 17 hodin. (19:01:16)

Talent tým Plzeňského kraje – SKKP Handball Brno 32:33 (13:14)
    Nejvíce branek: T. Nejdl 4, M. Škvařil 4/1, Chmelík 4 – Kocich 8/5, Kikanović 8/1, Zahradníček 4. Rozhodčí: Halada, Kosmák. Sedmimetrové hody: 8/5 – 9/8. Vyloučení: 6:3.

Konec zápasu. (28:29)

4:5
    Jakub Douda selhal, balón poslal mimo bránu! To znamená, že Brno zapisuje senzační výhru, která navíc přichází na horké půdě soupeře!
    4:5
    Teď už se jede systémem náhlé smrti. Martin Kocich se postavil v rozstřelu na sedmičku podruhé a proměnil, vyvinul tak tlak na Jakuba Doudu. Jak si plzeňský hráč poradí?
    4:4
    A dává. Luka Kikanović zachoval chladnou hlavu, hodem o zem poslal balón nad levou nohu v tomto případě bezmocného Šmída.
    4:3
    Petr Vinkelhöfer proměnil a Plzeň je blízko vítězství! Tíha okamžiku je na Kikanovićovi, ten musí dát!

3:3
    Ve čtvrté sérii zapisuje první úspěšný zákrok Karel Šmíd! Počkal si na střelu Vladimíra Ratkovského a pravou nohou balón vykopl mimo nebezpečí!
    3:3
    Pokud by Ondřej Šafránek neproměnil, byla by Plzeň v kritické situaci. Ale domácí hráč situaci zvládl a skóroval hodem k pravé tyči.
    2:3
    Radek Flajsar naopak hodem do levého dolního rohu proměňuje, což znamená, že Brno je ve výhodě!

2:2
    O první selhání se postaral domácí házenkář Milan Škvařil. Mířil pod břevno do střed bránu, Bavlnka zasáhl pravou rukou!
    2:2
    Po dvou sériích oba celky stoprocentní. Dušan Živanov zamířil k levé tyčce a Karel Šmíd měl smůlu, balón mu proletěl nad levou nohou.
    2:1
    Jan Stehlík vsadil na razanci a balón hodil pod břevno. Hostující gólman reagoval pozdě, rukama na balón nedosáhl.
    1:1
    Za domácí odpověděl Martin Kocich. V zápase se nemýlil ani jednou ze tří případů, úspěšný byl i v rozstřelu.
    1:0
    Jako první házel domácí Jakub Douda. Poradil si s velkým přehledem, za hodem k levé tyči se Bavlnka jenom podíval.

Sedmimetrové hody začínají. (28:28)

Šedesát minut o vítězi nerozhodlo. Na řadu nepřichází prodloužení, nýbrž sedmimetrové hody! Můžeme se těšit na dramatické rozuzlení velmi pohledného střetnutí.