Zlínsko – Kroměříž 2:1 (kon.) | Znojmo – Zlín B 2:1 (kon.)
1. SC Znojmo FK
2:1 (0:1)
FC Zlín B
Pátek 01.04.2022, 17:00 • Městský stadion v Horním parku, Znojmo • Moravskoslezská fotbalová liga • 22. kolo

Děkuji za vaši pozornost, pěkný zbytek pátku. (18:49:41)

A je tu konec zápasu. Znojmo dokázalo ve druhém poločase vstřelit dvě branky, díky kterým otočilo zápas ve svůj prospěch a ze zápasu si odnese tři body. V prvním poločase se trefil za Zlín Šimon Chwaszcz. Ve druhé polovině pak se prosazovali jen domácí, a to Tomáš Okleštěk a Dávid Kočík.

90+1

90+1
    Domácí brankář bude rozehrávat po faulu na jeho spoluhráče. Asi už se toho v zápase moc nestane. Za malou chvíli uplyne nastavená minuta.

90+1
    Střídání v týmu 1. SC Znojmo FK: ze hřiště odchází Okleštěk, přichází Bartůněk.

Zápas dnes ve Znojmě sleduje 185 diváků.

90
    Utkání bude nastaveno o jednu minutu.

89
    Znojmo se snažilo roh rozehrát na krátko a držet míč u praporku, ale to se moc nepovedlo a Zlín už je na polovině soupeře.

88
    Kirschnerovo zakončení z pravé strany musel Šiška vytěsnit na roh.
    86. KOČÍK - 2:1

86
    Znojmo právě vstřelilo branku!
    A domácí se radují! Pět minut před koncem základní hrací doby totiž otáčí vývoj utkání na svou stranu! Hnaníček dokázal hlavičkou vrátit míč před branku, kde zrovna byl nachystaný DÁVID KOČÍK a neměl těžkou práci, aby dostal míč do branky!

85
    Kirschner vybojoval již jedenáctý roh Znojma. Rozehraje jej Russmann.

84
    Střídání v týmu 1. SC Znojmo FK: ze hřiště odchází Goncalves, přichází Březina.

83
    Sudí píská zahrání rukou, kterou nastřelil Kirschner Kulíškovi. O malý kousek to bylo ale ještě mimo vápno.

82
    Glushach chtěl rychle předat míč rozběhnutému Oklešťkovi, ale dal mu přihrávku moc před něj.

80
    Kočíkův centr byl odhlavičkován obráncem na roh. Ten rozehraje Goncalves.

77
    Papež šel do souboje šlapákem. Zlín bude rozehrávat na polovině Znojma.

76
    Okleštěk si řekl o přihrávku, kterou také dostal, jenže přišla o krok dál, než kam se stihl kapitán Znojma dostat a míč tak skončil v autu.

75
    Filip Jura nasadil soupeři housle a následně centroval na spoluhráče do vápna. K tomu se však už míč nedostal, jelikož dobře zasáhla obrana Znojma.

73
    Ševci budou kopat rohový kop. Rozehraje jej pravděpodobně Pafka.

71
    Bílí jsou od branky Oklešťka stále aktivnějším celkem a svého soupeře téměř nepouští na svou polovinu.

70
    Ke střele se dostal Matheus Goncalves, ale ten svým pokusem branku netrefil.

70
    Filip Jura fauloval Petra Kirschnera a nabídl tak domácímu celku standardní situaci. Centrovat bude Hnaníček.

68
    Goncalvesova hlavička, po centru Kirschnera, skončila kousek od pravé tyčky branky Šišky!

67
    Papežova tvrdá rána mířila jen do prostoru, kde stál brankář Šiška. I tak si ale vysloužil hráč Znojma potlesk fanoušků.

65
    Papež si dobře řekl o míč a následně se jej snažil předat spoluhráčům čekajícím ve vápně. Jeho přihrávku odrazila obrana Zlína na roh.

63
    Kirschner naskakoval do souboje a za pomocí ruk fauloval protihráče.

62
    Hosté získali také standardní situaci, kterou rozehrají z venkovní části rohu velkého vápna Znojma.

61
    Střídání v týmu FC Fastav Zlín B: ze hřiště odchází Hrdlička, přichází Pobořil.

60
    A právě Josef Hnaníček zkusil přímou střelu na branku. Trefil však jen zeď. Znojmo se i přesto po chvíli dostalo k zakončení, a to Okleštěk, který však trefil jen brankáře Šišku.

59
    Hnaníček vybojoval standardní situaci z asi 30 metrů.

59
    Znojmo se po brance probudilo a je poměrně dost aktivní. Zlín se tak teď spíše jen brání a na polovinu soupeře se nedostává.

57
    Tvrdou střelu musel Šiška vyrážet na roh. Z něj pak domácí celek získal roh z druhé strany.
    56. OKLEŠTĚK - 1:1

56
    A je vyrovnáno! Po nedobrém zákroku brankáře, se dostal k zakončení Petr Kirschner, který nepropálil blok žlutých hráčů, ale dostal míč k TOMÁŠI OKLEŠŤKOVI, který se z velké blízkosti trefil přesně!

55
    Roh pro domácí barvy.

55
    Hnaníček se opřel do odraženého míče a mířil jen kousek od pravé tyčky branky!

53
    Zlín měl velkou příležitost navýšit vedení, když se na pravé straně dobře uvolnil jeden z hostů, ale při samostatném nájezdu na Przybysze jen trefil vybíhajícího brankáře.

52
    Fanouškům se zdálo, že Uhřík zašel s míčem do autu, ovšem míč nebyl za čárou celým objemem, takže mohl zlínský hráč pokračovat ve hře.

51
    Kapitán domácího mužstva se pokusil překvapit brankáře Ševců a vystřelil na něj z větší dálky. Brankář Šiška byl ale připraven a míč v pohodě chytil.

49
    Kirschner dobře prodloužil na Oklešťka. Tomu míč byl ukopnut do autu, ale rychle míč vrátil zpět do hry a jeho tým tak může dobývat branku Zlína.

47
    Střela z velké dálky končí vysoko a daleko za brankou Šišky. Ten si už chystá míč k odkopu.

46
    Střídání v týmu 1. SC Znojmo FK: ze hřiště odchází Krakovčík, přichází Prokeš.
    Střídání v týmu FC Fastav Zlín B: ze hřiště odchází Chwaszcz, přichází Číž.
    Střídání v týmu FC Fastav Zlín B: ze hřiště odchází Kolář, přichází Mlýnek.

46

Po prvním poločase je zatím skóre příznivější pro hosty. Ve 32. minutě se prosadil Šimon Chwaszcz hlavou. Fotbal zatím moc krásy nenabídl, až na právě jedinou branku. Šancí zatím k vidění bylo opravdu málo a pěkných kombinací také moc nebylo. Uvidíme, co přinese druhý poločas, který začne zhruba v 18:01.

45

44
    Centr Petra Kirschnera skončil na na vršku sítě branky.

43
    Chwaszcz si pro přihrávku naběhl do ofsajdu. Čárový sudí ihned signalizuje hlavnímu.

42
    Znojmo je nyní na polovině Zlína, kde si však jen přihrává a žádnou akci zatím nevytvořilo.

41
    Žlutou kartu dostává Hrdlička (FC Fastav Zlín B).

39
    Kirschner z pár metrů napálil z voleje míč mimo branku. Míč však pravděpodobně tečoval poslední hostující hráč, jelikož se bude kopat roh.

38
    Sudí ve vápně viděl útočný faul. Všichni se vrací zpět k půlce hřiště, kam dolétne míč po odkopu od branky.

38
    Rezerva Zlína rozehraje na začátku 38 minuty roh z levé strany. Přesněji jej rozehraje Jiří Pafka.

36
    Papež byl faulovaný, když mu protihráč šlápl na nohu.

35
    Zlín je po brance aktivní a naopak domácí Znojmo hodně zalezlé.

34
    Žlutí se rychle přesouvali na polovinu soupeře, ale sami se míče zbavili nepřesnou přihrávkou, která skončila v autu.
    32. CHWASZCZ - 0:1

32
    Tým Zlín B právě vstřelil branku!
    Hosté jdou do vedení! Bobčík odcentroval z pravé strany na ŠIMONA CHWASZCZE, který se hlavou trefil k levé tyčce a otevírá skóre zápasu!

30
    Russmann přihrával z levé strany do vápna Zlína, míč byl však obranou odvrácen.

29
    Okleštěk se snažil ještě odehrát míč v hřišti, avšak čárový sudí už viděl balon v autu.

28
    Jiří Pafka měl hodně volného prostoru před sebou a rozhodl se zakončit. Jeho pokus skokem k míči hlídal Przybysz.

26
    Petr Kirschner se po střetnutí s obráncem Zlína svalil na zem. Sudí mu však ukázal, že o žádný faul nešlo a pískat to nebude.

25
    Střídání v týmu 1. SC Znojmo FK: ze hřiště odchází Holman, přichází Kočík.

24
    Kdyby si Kirschner přebral lépe míč, mohl se dostat do dobré příležitosti a zakončit. To se však nestalo a domácí tak budou mít jen autové vhazování.

24
    Zlín se drží na polovině Znojma, kde vhazuje několikátý aut po sobě.

22
    Centr velkým vápnem Znojma jen proskákal do autu. Przybysz tak bude opět odkopávat.

21
    Kirschner si pro přihrávku naběhl do ofsajdu. Svoje chybné postavení si uvědomil až když míč přebíral.

19
    Lukáš Hrdlička dostal vysokou přihrávku, se kterou nemohl nic dělat a míč skončil v zámezí.

19
    Znojmo se opět pomalu dostává před šestnáctku soupeře, ovšem střely a šance stále nepřicházejí.

17
    Hnaníček tělem uhlídal, aby míč zašel za čáru a znojemský brankář tak může odkopávat od branky.

15
    Russmann s Oklešťkem vymýšleli, jak procpat míč k někomu ze spoluhráčů, aby mohl zakončit. Míč se následně dostal ke kopačkám Krakovčíka, ale ten se upálil a jeho rána letěla vysoko nad branku.

13
    Znojmo se chvíli drželo v prostoru u rohového praporku Zlína, ale teď už hrají hosté.

12
    Kirschner ukopl protihráči míč do autu. Pafka si teď bere míč a bude jej vracet zpět do hry.

11
    Pafka mohl otevřít skóre zápasu, když napálil míč do tyčky Przybyszovy branky! Z následné dorážky získali hosté alespoň roh.

10
    Na centr si naskočil jeden z domácích hráčů, který hlavou mířil kousek nad branku.

9
    Zápas zatím moc šancí nenabídl. Možnost to ale změnit budou mít bílí, kteří budou kopat rohový kop.

7
    Goncalves poslal míč po lajně, ovšem jeho rychlou nahrávku nedoběhl ani Russmann, ani Okleštěk. Hostující bek tak bude vhazovat aut.

6
    Šiška dostal těžkou přihrávku dozadu od spoluhráče a musel rychle odkopávat, aby zamezil hrozícímu nebezpečí v podobě dvou útočníků Znojma, kteří by mohli následně zakončovat.

5
    Hosté si přihrávají vzadu na vlastní polovině a čekají na náběh spoluhráčů, aby mohli založit akci. Již je to ale téměř dvě minuty a míč se na polovinu Znojma téměř nedostal.

3
    Hrdlička byl čistě ubráněn u lajny na polovině hřiště. Znojemský obránce tak může vhazovat aut.

2
    Znojemští si rohový kop ještě jednou zopakovali, ale ani na druhý pokus branku neohrozili.

1
    Úvodního výkopu se ujali domácí a hned se vrhli do pokutového území. Centr Russmanna byl ale odvrácen. Netrvalo to však dlouho a Znojmo vybojovalo roh.

1

Domácí nastoupí v bílých dresech, hosté v typických žlutých dresech.

1. SC Znojmo FK: Przybysz – Tkadlec, Papež, Russmann, Okleštěk (C), Holman, Glushach, Goncalves, Hnaníček, Krakovčík, Kirschner
    Náhradníci: Hamza – Prokeš, Kartišovs, Kočík, Březina, Špalek, Bartůněk
    Trenér: Alois Skácel

FC Fastav Zlín B: Šiška – Jura, Slovák (C), Kulíšek, Pafka, Bobčík, Mlýnek, Hrdlička, Uhřík, Chwaszcz, Kolář
    Náhradníci: Bachůrek – Valenta, Pobořil, Číž, Mlýnek, Mach
    Trenér: Martin Juřička

Rozhodčí: Nápravník – Denev, Mayer.

FC Fastav Zlín B

Béčko Zlína mělo v posledním odehraném kole pauzu. To proto, že se mělo střetnout s Dolním Benešovem, avšak kvůli jeho odstoupení se zápas nesehrál. Pro zlínské fotbalisty tak bylo poslední odehrané utkání v Jihlavě, v rámci 20. kola MSFL. Díky vlastní brance tam Ševci zvítězili nejužším možným rozdílem a odvezli si tři body.
    Když se Zlín naposledy střetl se Znojmem, zápas skončil jasným vítězstvím Ševců, kteří na domácí půdě rozstříleli Znojmo 4:0.

Znojmu se v posledním utkání podařilo zvítězit proti Blansku. Byla to tak jejich první výhra na jaře, a hned s rozdílem 4 branek. Všechny čtyři branky nastřílelo Znojmo už v prvním poločase, trefovali se Glushach, Okleštěk, Hnaníček a Holman. Jihomoravané tak vrátili blanenským hráčům podzimní porážku 2:5. Znojmo je nyní na patnáctém místě s náskokem čtyř bodů nad šestnáctými Otrokovicemi.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.