Lovosice – Dukla 25:26 (kon.) | Nové Veselí – Zubří 22:31 (kon.) | Kopřivnice – Karviná 31:30 (kon.)
HK FCC Město Lovosice
25:26 (14:14) Stav série: 1:2
HC Dukla Praha
Sobota 02.04.2022, 17:00 • SH Chemik • Play-off Chance Extraligy mužů • Čtvrtfinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Rozhodčími dnešního utkání je dvojice Petr Kichner a Michal Vacula.

Čtvrtfinálová série mezi Lovosicemi a Duklou Praha je zatím na zápasy vyrovnaná. Doma začínala Dukla a první zápas vyhrála o tři branky. Základ tak položila dobrý, jenže následně se dostala do potíží, protože druhé domácí utkání prohrála. Lovosice urvaly venku výhru 34:33, a to až po sedmimetrových hodech. Nyní se tak dvakrát bude hrát v Lovosicích, které by v případě dvou domácích výher postoupily. Každopádně během základní části se spolu celky utkaly dvakrát a každý z nich vyhrál jednou. Nejdříve vítězily Lovosice 35:31, následně zase Dukla 37:30.

Lovci Lovosice: J. Hrdlička, Günl – Holubec, Kupa, J. Motl, Bouček, Petryčenko, V. Kovář, Trkovský, D. Zourek, Jonáš, Stach, Heřmanovský, Malý, Bogdanić.
    Trenér: Jelínek

HC Dukla Praha: Votava, Petržala – Zelenka, Vlček, Sviták, Z. Ježek, F. Březina, Rumian, Krušberský, Křístek, J. Rakouský, Turek, M. Březina, M. Rakouský, Šůstek, Blecha.
    Trenér: Tonar

Rozhodčí: Kichner, Vacula.

1
    Utkání právě začalo. (0:0)
    1
    David Šůstek otevřel utkání brankově gólem ze sedmimetrového hodu, který jednoduše proměnil střelou do levé šibenice. (0:1)
    2
    David Šůstek skóruje znovu. Tentokrát poslal míč ze středu do levého dolního růžku lovosické branky. (0:2)

3
    Žlutá karta pro tým HC Dukla Praha (Martin Březina). (0:2)

3
    Lovosice nevyužívají sedmičku. Míč poslal Jiří Motl úplně mimo branku, a tak jsou domácí stále na nule. (0:2)
    5
    Martin Březina po žluté kartě nyní zaznamenal také branku a posílá Duklu do vedení již o tři branky. (0:3)
    5
    Na druhé straně ale rychle kontroval střelou ze středu Sergij Petryčenko a Lovosice se tak v páté minutě prosadily poprvé v zápase. (1:3)

6
    Žlutá karta pro tým Lovci Lovosice (Daniel Zourek). (1:3)
    8
    Rozjezd je zatím pomalý. Dokumentuje to teprve druhá branka Lovosic v průběhu již osmé minuty, kterou zaznamenal Jiří Motl. (2:3)
    9
    Domácí skvěle zabránili soupeři při střele, přebrali míč a po rychlé protiakci se dostali na pravou stranu, odkud Lukáš Malý vyslal střelu na bližší tyčku, takže je srovnáno. (3:3)

10
    Vyloučení v týmu Lovci Lovosice (Daniel Zourek). (3:3)

12
    Dukla neproměnila sedmimetrový hod! David Šůstek míč poslal přímo na střed, kde ale čekal připravený Jan Hrdlička. (3:3)
    12
    Martin Březina vyslal do odkryté branky Lovosice, které ještě stále hrají v oslabení, dlouhý míč přes celé hřiště. (3:4)
    13
    Jan Blecha opět navyšuje náskok Dukly na dvě branky. Dostal se do samostatného úniku a zaznamenal první branku v tomto zápase. (3:5)
    14
    Gól vstřelil tým Lovci Lovosice (Sergij Petryčenko). (4:5)
    16
    David Šůstek zakončil kombinaci Dukly střelou ze středu doprostřed branky. V šestnácté minutě tak Dukla stále vede o dvě branky. (4:6)
    16
    Lukáš Malý dostal přihrávku na pravé křídlo, odkud si skvěle seběhl a z výskoku poslal míč pod víko. (5:6)
    17
    Jan Blecha předvedl nádheru na levé straně. Z křídla přehodil soupeře technickým obloučkem těsně pod víko. (5:7)
    19
    Jan Kupa ale téměř okamžitě zase snižuje. Dnes je to jeho první branka. (6:7)
    19
    Dukla nezvládla svůj útok. Jiří Bouček na opačné straně dokázal vypálit ze středu a srovnat tak stav na 7:7. (7:7)
    20
    Tomáš Petržala poslal dlouhý míč přes celé hřiště do volné Lovosické branky. Dukla nechce připustit soupeře do vedení. (7:8)
    22
    Václav Kovář na druhé straně po dvou přihrávkách proskočil obranou ke gólmanu a střelou o zem ho jednoduše překonal. (8:8)
    22
    Gól vstřelil tým HC Dukla Praha (Jakub Rumian). (8:9)
    23
    Domácí trenér si vyžádal oddechový čas. Ten pravděpodobně pomohl, Jan Kupa hned po něm dokázal skórovat a zase srovnat stav. (9:9)
    24
    A nyní už jsou Lovci poprvé v zápase ve vedení. Sergij Petryčenko dostal přihrávku na střed, proskočil si obranou, dostal se za ni a vmetl míč do sítě. (10:9)
    24
    Gól vstřelil tým HC Dukla Praha (Jan Blecha). (10:10)
    25
    Jan Kupa pálí znovu! Tentokrát se dostal s míčem na křídlo, odkud ho poslal do vinglu (11:10)
    25
    Gól vstřelil tým HC Dukla Praha (Martin Rakouský). (11:11)

25
    Vyloučení v týmu Lovci Lovosice (Tim Jenko Bogdanić). (11:11)
    26
    Jaroslav Trkovský se prosazuje i v oslabení a opět posílá domácí mančaft do vedení! Do brankoviště skočil skoro šipku a silnou ránou dostal míč pod víko. (12:11)

26
    Vyloučení v týmu HC Dukla Praha (David Šůstek). (12:11)
    27
    Domácí brankář Jan Hrdlička si dnes taky připíše zápis do střeleckých statistik! Přehodil celé hřiště a našel odkrytou soupeřovu bránu. (13:11)
    27
    Martin Březina parádní střelou z dlouhého výskoku snižuje, ale Dukla stále prohrává. (13:12)

28
    Vyloučení v týmu HC Dukla Praha (Jakub Sviták). (13:12)
    28
    Sergij Petryčenko připisuje již čtvrtou branku v zápase a opět posílá Lovce do dvoubrankového náskoku. Tentokrát z pozice pivota, kdy byl před brankovištěm již úplně sám, vyskočil si a skóroval. (14:12)
    29
    Po timeoutu hostů se Dukle zadařilo. Jan Blecha vyslal nádhernou ránu, díky které se hosté přiblížili opět na rozdíl jediného gólu. (14:13)

30
    Vyloučení v týmu Lovci Lovosice (Tim Jenko Bogdanić). (14:13)
    30
    Daniel Křístek potrestal druhý faul Bogdaniće ze sedmimetrového hodu. Nejprve dvakrát naznačil, následně dokázal poslat dobrou střelu do středu branku. (14:14)

30
    První poločas skončil. (14:14)

První poločas nám nabídl nejprve hodně nezáživnou podívanou, která se ale změnila v atraktivní házenou. Celý poločas byl vyrovnaný, což dokazuje také nerozhodné skóre 14:14. Nejprve byla v mírném vedení Dukla, následně se zase do jedno až dvoubrankového náskoku dostali domácí. Rozhodně to bude ještě zajímavá podívaná.

31
    Začal druhý poločas. (14:14)
    31
    Daniel Křístek si vzal míč do svého držení a v přesilovce vypálil. Jeho rána nakonec skončila v brance a Dukla opět vede. (14:15)
    33
    Už i Lovosice mají první branku druhého poločasu. Jiří Motl se prodral přes obranu a srovnal. (15:15)
    34
    Jiří Motl skóruje podruhé v rychlém sledu. Tentokrát dostal dlouhý pas, skoro až k brankovišti, vyskočil a skóroval. Sice se asi nárazem a "slidem" po zemi trochu spálil, ale poslal svůj tým zase do vedení. (16:15)
    34
    David Šůstek ale rychle vyrovnává. Stačilo mu k tomu osm sekund. (16:16)
    36
    Po několika neúspěšných útocích na obou stranách se nyní po dlouhé přihrávce od Hrdličky prosadil Lukáš Malý. (17:16)
    37
    Znovu to ale netrvalo ani patnáct sekund a Dukla srovnala. Tentokrát se o to postaral svou čtvrtou brankou Martin Březina. (17:17)
    38
    Lovci nevyužili stoprocentní možnost, což se na druhé straně naopak podařilo Dukle! David Šůstek ji po delší době poslal do vedení. (17:18)
    39
    Gól vstřelil tým Lovci Lovosice (Josef Jonáš). (18:18)
    40
    Gól vstřelil tým HC Dukla Praha (David Šůstek). (18:19)

40
    Tim Jenko Bogdanić neproměnil sedmičku Lovosic! Míč poslal přímo do středu, kde gólman Dukly bez hnutí zůstal. (18:19)
    42
    Josef Jonáš se prosadil po dlouhém skoku k brankovišti z pravé strany a tak je stále vyrovnáno. (19:19)

43
    Vyloučení v týmu Lovci Lovosice (Lukáš Malý). (19:19)
    43
    Perfektní sedmička v podání hostů. Daniel Křístek vůbec nenaznačoval, z první ihned po hvizdu poslal míč do pravého vinglu. (19:20)
    44
    I Lovci už ale překonali dvacet branek. Čtvrtinovou zásluhu na tom má Sergij Petryčenko, pro kterého to byla v tomto zápase již pátá trefa. (20:20)
    44
    David Šůstek chce ale dnes být nejlepším střelcem a Petryčenka překonává. Je to pro něj již šestá branka. (20:21)
    44
    Po velmi dlouhé době se jeden z týmů ujal dvoubrankového náskoku. Nyní to je Dukla, a to díky Jakubu Svitákovi, jenž přehodil celé hřiště a poslal míč do volné soupeřovy branky. (20:22)
    46
    Nádherná a velice troufalá sedmička v podání Jiřího Motla! Ten míč nestřílel, ale krásným obloučkem nachytal gólmana. (21:22)
    47
    Na druhé straně se z ničeho nic před brankářem zjevil Jan Blecha a propálil ho neskutečnou dělovou. (21:23)
    49
    Dukla je znovu úspěšná na sedmičce. Daniel Křístek tak zvyšuje na rozdíl tří branek. To tady bylo naposledy asi ve čtvrté minutě zápasu. (21:24)

50
    Vyloučení v týmu HC Dukla Praha (David Šůstek). (21:24)

50
    Neskutečné, to je snad již čtvrtá neproměněná sedmička. Jiří Motl poslal míč do gólmana, který ho zákrokem vychytal a odrazil do autu. (21:24)
    52
    Tentokrát už mu to ale vyšlo. Jiří Motl zaznamenal svou pátou branku v zápase a snížil na rozdíl dvou gólů. (22:24)
    53
    Jan Blecha ho ale opět vrátil zpět. A má taktéž pět branek na kontě. (22:25)
    55
    Sergij Petryčenko svou šestou brankou dokázal snížit pět minut před koncem hezkou střelou po kombinaci. (23:25)

56
    Vyloučení v týmu HC Dukla Praha (Jakub Rumian). (23:25)
    57
    Nádherná individuální akce, kterou ukázal Jaroslav Trkovský, skončila gólem. Jaroslav se vyhnul dvěma hráčům a následně pálil k tyči. (24:25)

58
    Tak to je neskutečné! Lovci dostali k dispozici ještě sedmičku, kterou ale znovu nedokázali proměnit. Vytáhl se Tomáš Petržala. Střílel Jiří Motl. (24:25)

58
    Vyloučení v týmu Lovci Lovosice (Josef Jonáš). (24:25)

59
    Vyloučení v týmu Lovci Lovosice (Patrik Stach). (24:25)
    59
    Dvojitou přesilovku proměnil Martin Březina, který doběhl skoro k brankáři, vylákal ho z branky a následným obloučkem ho velice hezky přehodil. (24:26)
    59
    Lovosice ještě mají naději! Jaroslav Trkovský byl tentokrát na sedmičce úspěšný a 45 sekund do konce je rozdíl mezi týmy pouze jednobrankový. (25:26)

Konec zápasu. (25:26)

Lovci Lovosice – HC Dukla Praha 25:26 (14:14)
    Nejvíce branek: Petryčenko 6, J. Motl 5/1, Kupa 3 – Šůstek 7/1, Blecha 6, M. Březina 5. Rozhodčí: Kichner, Vacula. Sedmimetrové hody: 6/2 – 5/4. Vyloučení: 6:4.

Zápas je u konce a Dukla vítězí na venkovní půdě o jednu branku. Poločas začaly lépe Lovosice, ty si ale nedokázaly vytvořit náskok. Následně Dukla obrátila stav a deset minut do konce vyhrávala o tři branky. Lovcům se podařilo snížit a ze sedmičky mohly i srovnat. V nejdůležitější části zápasu ale přišel zkrat a po neproměněné sedmičce šli domácí ještě do dvojnásobného vyloučení. Zápas si tak prohrály v koncovce. Další mač je na programu zítra. (18:37:22)