Winnipeg – Detroit 1:3 (kon.) | Washington – Tampa 4:3 (kon.) | St. Louis – Seattle 4:1 (kon.)
Vegas – Vancouver 1:5 (kon.) | Anaheim – Calgary 2:4 (kon.)
Washington Capitals
4:3 (3:2, 1:0, 0:1)
Tampa Bay Lightning
Čtvrtek 07.04.2022, 01:50 • Capital One Arena, Washington • NHL

Je dobojováno! Hektický závěr nakonec Washington zvládl, svého soupeře z Tampy přemohl 4:3. Po gólově bohaté první třetině jsme už ve zbytku utkání viděli jen dva góly. Ten rozdílový zaznamenal ve druhé třetině obránce John Carlson, jenž se dnes podílel na všech trefách svého týmu gólem nebo asistencí a připsal si svůj třetí čtyřbodový večer v kariéře. V 58. minutě snižoval Ross Colton, ale Tampě to na zisk bodů nestačilo. Domácí vyhráli po zásluze.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (04:37:26)

Statistické okénko

Střely na bránu: 28 – 28 | Přesilová hra: 2/5 – 1/3 | Trestné minuty: 10 – 12

Kdo se postavil do brankoviště?

Ilja Samsonov (WSH) – 25 zákroků, 3 OG, úspěšnost 89,3%, odchytal 58:56
    Andrej Vasilevskij (TBL) – 24 zákroků, 4 OG, úspěšnost 85,7%, odchytal 57:31

Československá stopa v utkání

Martin Fehérváry (WSH) – 1+0, +2 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 17:46

59:46
    Vyloučení v týmu Washington Capitals (T. J. Oshie – 2 min., hákování).

59:27
    Point na pravé straně prováhal ideální chvíli ke střele. Skvělý defenzivní zákrok holí předvedl Carlson.

59:05
    Ilja Samsonov své spoluhráče pořádně podržel. Tampa už hnala vše směrem dopředu a navíc i odvolala brankáře. Při hře pět na pět měl Palát šanci, ale gólmana Caps nepřekonal.

58:33
    Alexandr Ovečkin mohl rozhodnout, ale v samostatném úniku neuspěl s kličkou do bekhendu.

58:08
    Andrej Vasilevskij už byl někde v polovině cesty, ale Tom Wilson se rázem na něj řítil úplně sám. Ruský brankář svého protivníka podrazil, takže přesilovka čeká na Washington.

57:49
    Domácí nyní budou mít výhodu vhazování v útočném pásmu. Co nevidět ale zřejmě Vasilevskij opět zamíří na střídačku.
    57:10 Ross COLTON - 4:3

57:10
    Tampa právě vstřelila branku!
    Přece jen se hosté dočkali branky, takže závěr třetí třetiny bude pořádně dramatický. Michail Sergačjov přihrál na pravou stranu ROSSI COLTONOVI, jehož tvrdá a přesná střela zapadla mimo dosah brankáře Samsonova. 4:3. Asistence: Michail Sergačjov a Patrick Maroon.

56:32
    První minutu oslabení zvládl Washington na jedničku. Vyhazuje jeden kotouč za druhým.

56:02
    Zatím však hostující brankář na střídačku nezamířil. Hosté se totiž velmi obtížně usazují ve třetině soupeře.

55:37
    Tampa si vzala oddechový čas. Pravděpodobně to zkusí v šesti proti čtyřem.

55:37
    Vyloučení v týmu Washington Capitals (Nic Dowd – 2 min., krosček).

55:09
    Kučerov tvrdě pálil od modré čáry. Od brusle bránícího hráče se černá guma dostala do rohu kluziště.

54:39
    Už nyní to tým kouče Coopera zkouší bez brankáře. Kučerovova pobídka přes šíři útočného pásma zapadla do hlediště.

54:21
    Point předvedl rychlou kličku, po které tlačil kotouč co nejvýše. Jeho pokus ale přesný nebyl.

53:31
    S chutí hrající John Carlson opět střílel od modré čáry. Jeho projektil byl ale přizvednut do ochranné sítě.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 6. Fehérváry (Carlson, Sheary), 8. Carlson (Kuzněcov, Bäckström), 16. Ovečkin (Carlson, Kuzněcov), 37. Carlson (Oshie, Ovečkin) – 9. Kučerov (Hedman), 17. N. Paul (Stamkos, Rutta), 58. Colton (Sergačjov, Maroon)

Washington Capitals: Samsonov (Vaněček) – Carlson (A), Fehérváry, Nick Jensen, D. Orlov, J. Schultz, T. van Riemsdyk – Sheary, Kuzněcov, Ovečkin (C) – T. Wilson, Bäckström (A), Mantha – Oshie, McMichael, Marcus Johansson – Johan Larsson, N. Dowd, Eller.
    Trenér: Peter Laviolette

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (B. Elliott) – Rutta, Hedman (A), Černák, Sergačjov, Bogosian, C. Foote – Kučerov, B. Point, Stamkos (C) – Palát, Cirelli, Killorn – Colton, N. Paul, Hagel – Perry (A), Bellemare, Maroon.
    Trenér: Jon Cooper

Rozhodčí: Chmielewski, Kozari – B. Gawryletz, Fournier

Diváci: 18 573