Winnipeg – Detroit 1:3 (kon.) | Washington – Tampa 4:3 (kon.) | St. Louis – Seattle 4:1 (kon.)
Vegas – Vancouver 1:5 (kon.) | Anaheim – Calgary 2:4 (kon.)
Washington Capitals
4:3 (3:2, 1:0, 0:1)
Tampa Bay Lightning
Čtvrtek 07.04.2022, 01:50 • Capital One Arena, Washington • NHL

Je dobojováno! Hektický závěr nakonec Washington zvládl, svého soupeře z Tampy přemohl 4:3. Po gólově bohaté první třetině jsme už ve zbytku utkání viděli jen dva góly. Ten rozdílový zaznamenal ve druhé třetině obránce John Carlson, jenž se dnes podílel na všech trefách svého týmu gólem nebo asistencí a připsal si svůj třetí čtyřbodový večer v kariéře. V 58. minutě snižoval Ross Colton, ale Tampě to na zisk bodů nestačilo. Domácí vyhráli po zásluze.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (04:37:26)

Statistické okénko

Střely na bránu: 28 – 28 | Přesilová hra: 2/5 – 1/3 | Trestné minuty: 10 – 12

Kdo se postavil do brankoviště?

Ilja Samsonov (WSH) – 25 zákroků, 3 OG, úspěšnost 89,3%, odchytal 58:56
    Andrej Vasilevskij (TBL) – 24 zákroků, 4 OG, úspěšnost 85,7%, odchytal 57:31

Československá stopa v utkání

Martin Fehérváry (WSH) – 1+0, +2 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 17:46

59:46
    Vyloučení v týmu Washington Capitals (T. J. Oshie – 2 min., hákování).

59:27
    Point na pravé straně prováhal ideální chvíli ke střele. Skvělý defenzivní zákrok holí předvedl Carlson.

59:05
    Ilja Samsonov své spoluhráče pořádně podržel. Tampa už hnala vše směrem dopředu a navíc i odvolala brankáře. Při hře pět na pět měl Palát šanci, ale gólmana Caps nepřekonal.

58:33
    Alexandr Ovečkin mohl rozhodnout, ale v samostatném úniku neuspěl s kličkou do bekhendu.

58:08
    Andrej Vasilevskij už byl někde v polovině cesty, ale Tom Wilson se rázem na něj řítil úplně sám. Ruský brankář svého protivníka podrazil, takže přesilovka čeká na Washington.

57:49
    Domácí nyní budou mít výhodu vhazování v útočném pásmu. Co nevidět ale zřejmě Vasilevskij opět zamíří na střídačku.
    57:10 Ross COLTON - 4:3

57:10
    Tampa právě vstřelila branku!
    Přece jen se hosté dočkali branky, takže závěr třetí třetiny bude pořádně dramatický. Michail Sergačjov přihrál na pravou stranu ROSSI COLTONOVI, jehož tvrdá a přesná střela zapadla mimo dosah brankáře Samsonova. 4:3. Asistence: Michail Sergačjov a Patrick Maroon.

56:32
    První minutu oslabení zvládl Washington na jedničku. Vyhazuje jeden kotouč za druhým.

56:02
    Zatím však hostující brankář na střídačku nezamířil. Hosté se totiž velmi obtížně usazují ve třetině soupeře.

55:37
    Tampa si vzala oddechový čas. Pravděpodobně to zkusí v šesti proti čtyřem.

55:37
    Vyloučení v týmu Washington Capitals (Nic Dowd – 2 min., krosček).

55:09
    Kučerov tvrdě pálil od modré čáry. Od brusle bránícího hráče se černá guma dostala do rohu kluziště.

54:39
    Už nyní to tým kouče Coopera zkouší bez brankáře. Kučerovova pobídka přes šíři útočného pásma zapadla do hlediště.

54:21
    Point předvedl rychlou kličku, po které tlačil kotouč co nejvýše. Jeho pokus ale přesný nebyl.

53:31
    S chutí hrající John Carlson opět střílel od modré čáry. Jeho projektil byl ale přizvednut do ochranné sítě.

53:24
    Washington si udržel územní převahu. Tampa se snažila napadat, ale nakonec se musela spokojit jen s tím, že puk zamířil na její střídačku.

53:03
    Justin Schultz se rychlou střelou od modré čáry snažil překvapit hostujícího gólmana. Klec netrefil.

52:35
    Po komerční pauze opět pokračujeme ve hře. Hosté však nerozehráli dobře. Po icingu se bude vhazovat po Vasilevského pravici.

52:14
    Přišlo vyhození, které si dobruslil jako první Cal Foote. Domácí to udělali velmi chytře.

51:26
    Čas se Tampě rychle krátí. Obhájce Stanley Cupu se navíc musel mít na pozoru před Connorem McMichaelem, který z pravé strany těsně minul zadní tyč.

50:24
    Parádní akce Conora Shearyho! Útočník Washingtonu se nádherně dostal přes Černáka, načež hledal mezírku mezi betony. Andrej Vasilevskij ale zaklapl oba své betony rychle.

49:43
    Braydenu Pointovi nevyšla kličkovaná u útočné modré čáry. Defenzíva Capitals byla skvěle připravena.

49:00
    Na druhé straně musel dávat Andrej Vasilevskij pozor. Touš raději přikryl pod lapačkou.

48:35
    Hned po vhazování pálil Erik Černák. Slovenský obránce trefil tyč. Velká smůla pro Tampu, která mohla snížit na rozdíl jedné branky.

48:12
    Domácí v těchto chvílích hrají to, co hrát potřebují. Rozhodně se nikam neženou a především se snaží kvalitně bránit vlastní třetinu.

47:30
    Byl signalizován ofsajd, a proto hosté museli opustit útočnou třetinu. Zatím se stále nemohou dostat do hry.

46:57

46:44
    Bez přípravy pálil i Nikita Kučerov, jenž ale zařízení o pár čísel minul. Už za chvíli se Dowd vrátí na ledovou plochu.

46:25
    Steven Stamkos nabil k modré čáře Michailu Sergačjovovi, jehož dělovku ale Samsonov moc dobře viděl a lapačkou precizně zasáhl.

45:52
    Přesilovka Tampy sice pokračuje, ale tentokráte bez Victora Hedmana, což je pro hosty obrovská nevýhoda.

45:20
    Vyloučení v týmu Washington Capitals (Jevgenij Kuzněcov – 2 min., sekání).
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Victor Hedman – 2 min., sekání).

44:57
    Vyloučení v týmu Washington Capitals (Nic Dowd – 2 min., hákování).

44:52
    Po zajímavé souhře se u zadní tyče uvolnil Dowd, kterého ale neposlechlo zpracování.

44:21
    Johan Larsson nabral kotouč na čepel, ale poté byl dovoleným způsobem natlačen na mantinel. V útočné snaze tedy člen čtvrtého útoku pokračovat nemohl.

43:54

43:42
    Samsonov musel svým kolegům pomoct s rozehrávkou. Tohle oslabení ale hosté přežijí bez úhony.

43:18
    Anthony Mantha z levého křídla hledal prostor u zadní šibenice. Netrefil jej.

42:42
    Andrej Vasilevskij měl o chvíli později plné ruce práce na brankovišti. Stačil odolat a poté jeho spoluhráči touš vyhodili.

42:15
    Oshie dostal nabito mezi kruhy. Rána zkušeného Američana ale doputovala pár centimetrů vedle tyče.

41:54
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Ross Colton – 2 min., nedovolené bránění).

41:47
    Marcus Johansson si hledal místo u zadní tyče. Na hůl dostal precizní přihrávku, ale pohotová střela mu nevyšla.

41:12
    Domácí budou hrát další přesilovku po faulu na Wilsona. Nyní mají k dispozici ponechanou výhodu.

40:36
    Wilson si velmi chytře všiml lépe postaveného Manthy, ale obrana Tampy dokázala zareagovat. Nicméně se jednalo o další zajímavý náznak domácích.

40:13
    Už po třinácti sekundách ve třetí části si Vasilevskij připsal první zákrok. Nicklas Bäckström jej příliš nevystrašil.

40:01

Ve druhé části Washington navýšil své vedení, podruhé v utkání se prosadil obránce John Carlson, jenž využil přesilovou hru. I Tampa však předtím měla své šance, které ale proměnit nedokázala, Nick Paul kupříkladu trefil horní tyč. Ve třetí třetině tak budou muset Blesky pořádně zabrat, aby s tímto duelem ještě něco udělaly.

Střely na branku po 2. třetině: 19 – 20

40:00

39:44
    Nyní se už těžiště hry přesunulo před branku Tampy. Zdá se, že tam se i druhá třetina dohraje.

39:19
    Perry se na levém kruhu dostával k zakončení, ale dva vynikající bloky domácích hokejistů nebezpečí zastavily.

38:46
    Tampa celkem dlouho svého soupeře svírala v útočném pásmu, ale poté Ruttovi touš přeskočil přes hokejku, takže Washington se stačil ubránit.

38:07
    Zach Bogosian udržel puk v útočném pásmu. Před sebou ale dostatek místa neměl, a proto jen nahodil po mantinelu.

37:32
    Pro Capitals je jedině dobře, že před koncem třetiny svůj náskok navýšili. Uvidíme, jestli se za stavu 4:2 půjde i do šaten.
    36:35 John CARLSON - 4:2

36:35
    Washington právě vstřelil branku!
    Obránce JOHN CARLSON dnes hraje velký zápas! Zaznamenal už svůj čtvrtý bod v dnešním utkání a druhou branku. T. J. Oshie jej uvolnil na vrcholu kruhů, odkud našel prostor vedle Vasilevského lapačky. 4:2. Asistence: T. J. Oshie a Alexandr Ovečkin.

36:18
    Mezi kruhy si odskočil Oshie, jehož pohotovou ránu vyrazil Andrej Vasilevskij k mantinelu.

35:48
    Zpětná přihrávka švédského centra Nicklase Bäckströma byla velmi nepřesná. Domácí se musí vracet do neutrální zóny.

35:14
    Eller se už vrátil na led. Začíná zkrácená početní převaha domácích hokejistů.

34:59
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Brayden Point – 2 min., sekání).

34:44
    Dlouho to bylo o hledání co nejlepší střelecké pozice. Zápěstím to z kruhu zkoušel Kučerov, ale kotouč zaduněl jen o zadní mantinel.

33:44
    Úvodních třicet sekund oslabení domácí zvládli na jedničku. Hned dvakrát dokázali v tomto časovém úseku dostat hrací předmět přes celé kluziště.

33:14
    Vyloučení v týmu Washington Capitals (Lars Eller – 2 min., sekání).

33:12
    Victor Hedman se z ničeho nic dostal do samostatného úniku. Sice byl faulován, ale mezitím stačil zakončit. Těsně přestřelil, takže hosté se budou muset spokojit jen s přesilovkou.

32:42
    Musíme ale říct, že druhá třetina nabízí podstatně opatrnější hokej než ta první. Šancí jsme ve druhé dvacetiminutovce rozhodně neviděli tolik.

32:11
    Pierre-Édouard Bellemare se po levém křídle neprotáhl okolo důrazného Wilsona.

31:38
    Marcus Johansson už neměl dostatek sil k tomu, aby zaútočil. Jen tak posunul do útočného pásma a poté zamířil na střídačku.

30:59
    Connor McMichael měl před sebou úplně prázdnou klec, ale kotouč netrefil dobře. Teď si mohli hosté hlasitě oddechnout.

30:09
    Dostali jsme se do druhé poloviny řádné hrací doby. Od modré čáry to zápěstím zkoušel dnes velmi aktivní Kuzněcov, lépe si ale počínala defenzíva v bílých dresech.

29:36
    Jan Rutta si dokázal poradit s rozjetým Ovečkinem na levém křídle. Poté ale nepřesně rozehrál, pískáno bylo zakázané uvolnění.

28:55
    O zajímavou akci na opačné straně se postaral Mantha, jehož bekhendové zakončení po ledě Vasilevskij vyrazil.

28:27
    Tampa vyrazila do brejkové situace, kterou ale nevyřešila moc povedenou střelou. Nick Paul Samsonova nepřekvapil.

28:12
    Paul si v obranném pásmu poradil ostrým hitem. Washington ale pokračuje v útočné aktivitě.

27:48
    Kotouč vyskočil až mezi střídačky, takže Point mířil dopředu zbytečně. Po krátkém přerušení se bude vhazovat v neutrální zóně.

27:18

27:12
    Na konci oslabení se hosté dostali do přečíslení. Velkou příležitost měl na hokejce Paul, který ale podruhé v utkání na Samsonova nevyzrál. Pravděpodobně orazítkoval horní tyč.

26:53
    Jevgenij Kuzněcov zkoušel nachytat svého krajana z poměrně ostrého úhlu. Nakonec napálil Vasilevského masku, od které se touš odrazil do ochranné sítě.

26:16
    Ovečkin si už už hledal prostor na levém kruhu, ale od brusle mu kotouč odskočil do středního pásma. Střela tedy přijít na řadu nemohla.

25:36
    Washingtonu se vůbec nevydařil přechod přes útočnou modrou čáru. Hra musela být zastavena kvůli ofsajdu.

25:18
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Cal Foote – 2 min., sekání).

25:09
    Domácí za okamžik budou hrát další přesilovku. Samsonov už je na střídačce, probíhá ponechaná výhoda.

24:45
    Cal Foote přitlačil soupeře k mantinelu. Teď ale Washington má územní převahu.

24:09
    Orlov vystrašil Vasilevského z poměrně znatelného úhlu. Kotouč za brankovou čáru ale neprotlačil.

23:52
    Oba celky nyní střídají. Puk si přebral Zach Bogosian, jenž se pokusí co nejlépe rozehrát.

23:16
    Ve druhé třetině se zatím hraje bez přerušení. Vysoko napadá Patrick Maroon.

22:36
    Alex Killorn založil akci, ve které pokračoval jeho spoluhráč. Přihrávku si u zadní tyče hledal Rutta, ke zpracování mu chybělo pár centimetrů.

22:02
    Kuzněcov zastavil útočnou akci hostů. Následně si pomohl zpětnou přihrávkou se spoluhráčem Carlsonem.

21:24
    Zadovka Kučerova hledala před brankovištěm Paláta, který však upadl, a proto se k zakončení neprotlačil.

20:53
    První střídání ve druhé třetině se lépe vydařilo hostům. Ti teď drží kotouč ve svém pásmu.

20:26
    Colton se snažil tečovat nahození Hedmana od modré čáry. Kotouč ale nenasměroval do brankového prostoru.

20:01

První třetina nabídla z obou stran výborný hokej. O trochu lepší byl Washington, a proto po dvaceti minutách zaslouženě vede 3:2. Skóre otevřel Martin Fehérváry, na jehož trefu navázal John Carlson. Dvougólové vedení domácím vrátil Alexandr Ovečkin, který zatím má na svědomí rozdílovou branku. Za hosty se trefili Nikita Kučerov a Nick Paul.

Střely na branku po 1. třetině: 13 – 11

20:00

19:54
    Washington se už radoval z další trefy, ale trenérská výzva Jona Coopera byla úspěšná. Odhalila ofsajd, který akci předcházel. Velká škoda pro Carlsona, jenž mohl zapsat svůj čtvrtý kanadský bod v této třetině.

19:36
    Závěr třetiny tráví s kotoučem na hokejkách domácí.

19:01
    Zbytečná ztráta kotouče, po které se do obrovské šance dostal Connor McMichael. Tlačil kotouč k tyči až moc, o kousek minul. O pár sekund dříve Andrej Vasilevskij vůbec nedával pozor a málem jej domácí ze středního pásma nachytali.

18:18
    Lars Eller bojoval o kotouč u mantinelu. Poté zvolil přihrávku k modré čáře, odkud přišla nepřesná rána.

17:41
    Samsonov zatím v brankovišti Capitals nevypadá moc jistě. Znovu mu vypadla celkem jednoduchá rána, ale i s přispěním obránců nakonec vše zvládl.

17:14
    Stamkos obral o kotouč Kuzněcova. Následně ale směrem dopředu pokračovat nemohl, neboť obránci se stačili vrátit.
    16:31 Nick PAUL - 3:2

16:31
    První třetina zatím nabízí skvělou podívanou, už jsme viděli pátou branku! Stamkos na útočné modré čáře protečoval k holi NICKA PAULA, jenž prudce vypálil a nakonec našel prostor u bližší tyče. Paul vstřelil svou třináctou branku v sezoně. 3:2. Asistence: Steven Stamkos a Jan Rutta.
    15:10 Alexandr OVEČKIN - 3:1

15:10
    Domácí dávají třetí branku z osmé střely! Tentokrát se už trefil nejlepší střelec Capitals ALEXANDR OVEČKIN. Kapitán Washingtonu si akci sám založil a společně s Carlsonem pokračoval. Z pravé strany se pokusil nahrát před bránu, ale tam se puk odrazil od brusle Coltona. Odrazil se tak příhodně, že sám Ovečkin mohl doklepávat. 3:1. Asistence: John Carlson a Jevgenij Kuzněcov.

15:00
    Ovečkinova žabička nenašla v Oshiem adresáta. Washington se tedy provinil icingem, a proto se bude vhazovat před Samsonovem.

14:24
    Patrick Maroon si dobruslil nahozený kotouč v podání Kuzněcova. Nyní sledujeme pasáž, při které na šance čekáme.

13:23
    Kučerov se objevil před brankou Capitals ihned po vhazování. Na krajana Samsonova ale bekhendovým zakončením nevyzrál.

13:14
    Ilja Samsonov si bez větších potíží poradil s nahozením z kruhu. Hru raději přerušil.

12:36
    Palát měl ve středním pásmu problémy se zpracováním kotouče. Černou gumu posunul do zóny soupeře.

11:57
    Rutta na hranici pravidel od puku odstavil Wilsona, který se jen tak nechtěl dát.

11:23
    Manthaovi se vůbec nelíbilo, že čárový rozhodčí odpískal zakázané uvolnění. Forvardovi Caps se zdálo, že byl u kotouče jako první.

10:52
    Tampa se už radovala z druhé branky, ale rozhodčí správně odpískali přihrávku rukou v podání Nikity Kučerova. Ten totiž rukavicí přistrčil kotouč před prázdnou klec k Ondřeji Palátovi.

10:38
    Na druhé straně musel dávat pozor Andrej Vasilevskij, jenž si ale bližší tyč pohlídal.

10:21
    Point zpoza brány hledal Paláta, který se ale k zakončení nedostal.

09:46
    Erik Černák to od modré čáry zkoušel zápěstím, ale trefil jen před sebou stojícího hráče. Následně se musel rychle vracet dozadu, aby nevzniklo přečíslení.
    08:41 Nikita KUČEROV - 2:1

08:41
    Tampa však okamžitě odpovídá a znovu je to jen o gól! Victor Hedman posunul mezi kruhy ke spoluhráči. NIKITA KUČEROV se v tomto prostoru rychle obtočil a pohotovou střelou nedal Samsonovovi šanci. 2:1. Asistence: Victor Hedman.

08:17
    Na druhé straně se do kvalitní pozice na pravém kruhu dostal Rutta. Český obránce ale nechal vyniknout pohotového Samsonova.
    07:38 John CARLSON - 2:0

07:38
    Početní výhoda domácích nakonec je v úplném závěru využita! Jevgenij Kuzněcov nabil na modrou čáru, kde stál JOHN CARLSON, jehož dělovka zapadla nad vyrážečku Vasilevského. Snový start pro Capitals. 2:0. Asistence: Jevgenij Kuzněcov a Nicklas Bäckström.

07:16
    Rána Wilsona byla sražená do ochranné sítě. Ještě zhruba třicet sekund zbývá z první přesilovky Washingtonu.

06:58
    Pierre-Édouard Bellemare napoprvé nedokázal vyhodit kotouč přes všechny čáry, napodruhé už ale byl úspěšnější.

06:36
    Nicklas Bäckström na okamžik zůstal sám před brankovištěm. Snažil se co nejlépe tečovat nahození ze strany, ale mezi tři tyče černou gumu neumístil.

06:11
    Nabito na levý kruh dostal Alexandr Ovečkin, jehož pumelici ale brankář Tampy zastavil.

06:00
    Kuzněcov hledal prostor u bližší tyče rychlým zakončením. Andrej Vasilevskij ale odolal.

05:48
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Ross Colton – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu).
    05:10 Martin FEHÉRVÁRY - 1:0

05:10
    Po pěti minutách hry se domácí dostávají do vedení! Conor Sheary vybojoval v rohu kluziště kotouč, který předložil mezi kruhy Carlsonovi. Ten si ještě na levé straně všiml slovenského beka MARTINA FEHÉRVÁRYHO, jenž umístil kotouč nad vyrážečku brankáře Vasilevského. 1:0. Asistence: John Carlson a Conor Sheary.

04:55
    Úvodních pět minut nabídlo hru v poměrně slušném tempu. Kučerov nyní ale nebyl rozjetý, a proto jen protečoval.

04:06
    Anthony Mantha se mezi obránci Tampy dostal do úniku. Těsně před brankářem pálil, ale zároveň o kousek přestřelil. Hosté měli velké štěstí.

03:42
    Hosté se dostali do zajímavého náznaku. Objevili se v přečíslení dvou na jednoho, ale Perry si pobídku kolegy nezpracoval.

03:06
    Oshie posunul na spoluhráče, který se protáhl do kvalitní palebné pozice. Bekhendem však těsně minul Vasilevského pravou tyč.

02:23
    Už to vypadalo, že se domácí dostanou do první větší šance. Kuzněcov ve velké rychlosti ještě vybízel Ovečkina, kterému ale touš utekl z čepele.

01:54
    Nahození Hedmana bylo zastaveno. Posléze pokračoval Rutta, který nahodil do rohu kluziště.

01:22
    Point protečoval jen za sebe na hokejku obránce Washingtonu. Domácí se nyní pokoušejí o co nejpřesnější rozehrávku.

00:53
    Poprvé se do útoku dostali i hosté, ale první prověření brankáře Samsonova zatím nepřišlo.

00:21
    K první střele se z levé strany protáhl Mantha, jenž o pár čísel přestřelil branku Tampy.

00:01

Washington Capitals: Samsonov (Vaněček) – Carlson (A), Fehérváry, Nick Jensen, D. Orlov, J. Schultz, T. van Riemsdyk – Sheary, Kuzněcov, Ovečkin (C) – T. Wilson, Bäckström (A), Mantha – Oshie, McMichael, Marcus Johansson – Johan Larsson, N. Dowd, Eller.
    Trenér: Peter Laviolette

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (B. Elliott) – Rutta, Hedman (A), Černák, Sergačjov, Bogosian, C. Foote – Kučerov, B. Point, Stamkos (C) – Palát, Cirelli, Killorn – Colton, N. Paul, Hagel – Perry (A), Bellemare, Maroon.
    Trenér: Jon Cooper

Rozhodčí: Chmielewski, Kozari – B. Gawryletz, Fournier.

Česká a slovenská stopa

Vítek Vaněček (Washington) – 36 zápasů, 91,1% úspěšnost zákroků
    Martin Fehérváry (Washington) – 66 zápasů, 12 bodů (5+7)
    Michal Kempný (Washington) – 15 zápasů, 2 body (1+1)
    Jan Rutta (Tampa) – 65 zápasů, 15 bodů (3+12)
    Erik Černák (Tampa) – 42 zápasů, 8 bodů (1+7)
    Ondřej Palát (Tampa) – 64 zápasů, 37 bodů (15+22)

Vzájemné zápasy

02.11.2021 Tampa - Washington 3:2
    17.10.2021 Washington – Tampa 1:2 po prodloužení

TAMPA BAY LIGHTNING

Na konci března a na začátku dubna Tampa vyhrála čtyřikrát v řadě, avšak naposledy dvakrát padla. Nejprve v domácím prostředí nestačila po nájezdech na Montreal a poté schytala debakl 2:6 s Torontem. Svěřenci trenéra Coopera si ale zahrají play-off i v letošní sezoně, momentálně mají na kontě 93 bodů po 69 odehraných duelech. Produktivitu Blesků táhne kapitán Steven Stamkos, jenž nasbíral 32 branek a 46 asistencí.

WASHINGTON CAPITALS

Washington má velmi solidně nakročeno do play-off, ale v posledních zápasech základní části ještě bude muset uhájit svou pozici před dotírajícími se Islanders a Columbusem. Celek z hlavního města USA má v tuto chvíli na kontě 84 bodů, které uhrál v 69 bitvách. Z uplynulých šesti utkání Washington zvítězil jen dvakrát. Poslední dva domácí zápasy si za rámeček jistě nedá, poněvadž podlehl 1:6 Carolině a poté 1:5 Minnesotě. Lídr produktivity Capitals je zcela očekávaný, Alexandr Ovečkin nasbíral 79 kanadských bodů za 42 gólů a 37 asistencí.

Hezké čtvrteční ráno při sledování textového přenosu z NHL. Dnes se nám v akci představí týmy Washingtonu a Tampy, začínáme krátce po 1:30.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 6. Fehérváry (Carlson, Sheary), 8. Carlson (Kuzněcov, Bäckström), 16. Ovečkin (Carlson, Kuzněcov), 37. Carlson (Oshie, Ovečkin) – 9. Kučerov (Hedman), 17. N. Paul (Stamkos, Rutta), 58. Colton (Sergačjov, Maroon)

Rozhodčí: Chmielewski, Kozari – B. Gawryletz, Fournier

Diváci: 18 573