RB Lipsko – Atalanta BC 1:1 (kon.) | Frankfurt – Barcelona 1:1 (kon.) | West Ham – Lyon 1:1 (kon.)
Braga – Rangers 1:0 (kon.)
SC Braga
1:0 (1:0)
Glasgow Rangers
Čtvrtek 07.04.2022, 21:00 • Estádio AXA, Braga • Evropská liga • Čtvrtfinále

Držení míče: 48 % : 52 %.
    Střely na branku: 4:0. Střely mimo: 1:3. Rohy: 5:6. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 12:10. (22:59:57)

Hodně málo fotbalovosti bylo k vidění v portugalské Braze, desetitisícová návštěva se však z drtivé většiny rozejde spokojena. Gól domácího Ruize pět minut před přestávkou zařídil Braze před odvetou ve Skotsku nejtěsnější náskok, když předtím trefili domácí tyč a jeden gól jim pro útočný faul sebral videorozhodčí.
    Druhá půle přinesla jen urputný boj bez větších šancí, Rangers zklamali na celé čáře a nevytvořili si vlastně za celý zápas vůbec nic.

90+3

90+3
    Fabiano Sousa se provinil hraním rukou.

90+2
    Vitor Oliveira šel příliš teatrálně k zemi, když ucítil na lopatkách Basseyho dlaň. Nicméně rozhodčí píská a domácí nakopávají míč do autu...

90+1
    V úvodu nastavení nevyužili fotbalisté z Glasgow svůj šestý roh. Vhazovat se chystá domácí Fabiano Sousa.

90+1
    Nastavují se 3 minuty.

89
    Z krátkého rohu neudeřilo. Bassey zakončoval ve vápně z otočky jen do dobře postaveného Carma, který tak vykoupil svou vinu.

89
    Poslední střídání v týmu SC Braga: ze hřiště odchází Yan Couto, přichází Paulo Oliveira.

88
    Carmo zajel zbytečně podrážkou napřed do Goldsona a Rangers dostávají k dispozici trestný kop jen krůček od kratší strany velkého vápna.

85
    Při akci skotského mistra je odmáván ofsajd Roofeovi, který po svém příchodu na hřiště spíše brzdí akce hostů, než že by nějak přispíval. Giovanni van Bronckhorst se na lavičce nervózně podrbal na hlavě.

84
    Při výběhu pro centrovaný míč se domácí brankář Magalhães srazil s Roofem, kterému je poněkud sporně odpískán útočný faul. V důsledku je to jedno, brankář měl stejně balon ve své moci.

83
    Dnešní utkání sleduje 20 331 diváků.

82
    Další dvě změny v mužstvu SC Braga: ze hřiště odkulhal Alí Musrátí a spolu s ním střídá André Horta, na jejich místa přicházejí André Castro a Lucas Mineiro.

80
    Spoluhráč pomáhá ve středovém kruhu od křečí Alímu Musrátímu.

78
    Po nepodařeném rohu se musejí fotbalisté Bragy rychle vracet na vlastní půlku.
    77. McGregor zasahuje proti dalekonosné ráně Andrého Horty

77
    André Horta napřáhl z 25 metrů k výstavní ráně, kterou McGregor s námahou vytlačil „bagrem“ od tyče na roh.

75
    Dvakrát střídá SC Braga: hřiště opouštějí aktéři jediné gólové akce Iuri Medeiros a Abel Ruiz, přicházejí Miguel Falé a Vitor Oliveira.

Karel Jedlička

Branky: 40. Ruiz (I. Medeiros)

Karty:   22. Carmo (BRG) – 36. Jack (RFC)

Střely na branku: 4:0. Střely mimo: 1:3. Rohy: 5:6. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 12:10.
    SC Braga: Magalhães – Y. Couto (89. P. Oliveira), Sousa, Tormena, Carmo – Musrátí (82. Castro), Medeiros (75. Falé), A. Horta (82. Mineiro) – R. Horta /C/, Ruiz (75. V. Oliveira), Gomes.
    Náhradníci: Sá, Horníček – Leite, Buta, Moura, B. Couto, Rodrigues.

Trenér: Carvalhal

Glasgow Rangers: McGregor – Tavernier /C/, Goldson, Balogun (62. Barišić), Bassey – Lundstram, Kamara, Jack (62. Aribo) – Sakala (62. Roofe), Arfield, Kent.
    Náhradníci: McCrorie, McLaughlin – Davis, Ramsey, Diallo, Sands, Wright.

Trenér: van Bronckhorst

Rozhodčí: Massa – Meli, Alassio (ITA)

Diváci: 20 331
    Čtvrtek 14.04.2022
    Rangers - Braga 3:1

Branky: 2. Tavernier (Aribo), 44. Tavernier (pen.), 101. Roofe (Aribo) – 83. Carmo (I. Medeiros)

Karty:   85. Roofe (RFC) – 93. Carlos Carvalhal (BRG), 97. R. Horta (BRG)   105. I. Medeiros (BRG)   42. Vítor Tormena (BRG)

Držení míče: 65 % : 35 %.
    Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 16:2. Rohy: 8:1. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 16:13.