RB Lipsko – Atalanta BC 1:1 (kon.) | Frankfurt – Barcelona 1:1 (kon.) | West Ham – Lyon 1:1 (kon.)
Braga – Rangers 1:0 (kon.)
Eintracht Frankfurt
1:1 (0:0)
FC Barcelona
Čtvrtek 07.04.2022, 21:00 • Commerzbank-Arena, Frankfurt • Evropská liga • Čtvrtfinále

Držení míče: 34 % : 66 %.
    Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 7:2. Rohy: 6:6. Ofsajdy: 5:1. Fauly: 18:3. (22:53:57)

Frankfurt nakonec uhrál s Barcelonou remízu 1:1. V úvodní pětačtyřicetiminutovce jsme sledovali hodně opatrné utkání. Barcelona sice dominovala statistice držení míče, ale Frankfurt se bránil bez větších problémů. Pět minut před před přestávkou sudí nařídil penaltu pro domácí, ale po zásahu VARu ji odvolal. Krátce po změně stran se Frankfurt ujal vedení krásnou střelou Knauffa. Barcelona ale zlepšila výkon a Ferrán Torres vyrovnal. Domácí Tuta se navíc nechal vyloučit, ale hosté už znovu neudeřili.

90+3

90+2
    Jordi Alba dloubl míč z levé strany na malé vápno, jenže k jeho pobídce se nikdo v modrém dresu Barcelony nedostal včas.

90+1
    Nastavují se tři minuty!

90
    Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Rafael Borré, přichází Ragnar Ache.
    Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Kristijan Jakić, přichází Sebastian Rode.

89
    Hosté zahrávali rohový kop. K odcentrování se dostal de Jong, ale Touré hlavou přizvedl míč pouze na další roh.

88
    Barcelona má v posledních minutách obrovský tlak, jenže nikdo ve světlém dresu se zatím ne a ne prosadit do zakončení.

86
    Alba dloubl míč do pokutového území, nicméně neměl tam nikoho ze spoluhráčů. Defenziva Frankfurtu má v závěru utkání plno práce.

85
    Domácí brankář Kevin Trapp vystartoval z branky na malé vápno a před jedním z hráčů Barcelony vyboxoval povedený centr z pravé strany hřiště.

84
    Právě faulující Jakič stál na začátku další akce domácího Frankfurtu. Jeho přenesení hry směřující na levou stranu ale skončilo na hrudi soupeře.

83
    Žlutou kartu dostává Kristijan Jakić (Eintracht Frankfurt).

83
    Jordi Alba vhazoval na levé straně. Nakonec se právě Alba musel postarat o odkop na polovinu Frankfurtu. Pokračuje boj o každý metr hrací plochy.

82
    Frankfurt zahrával rohový kop. Jeho exekuce se ujal Kristijan Jakić, nicméně jeho pobídka se stočila mimo nebezpečný prostor.

81
    Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Dajči Kamada, přichází Almamy Touré.

80
    Frankfurt si deset minut před koncem výrazně komplikuje život! Po druhé žluté kartě je vyloučen Tuta.

79
    Ousmane Dembèlé dostal přihrávku na pravou stranu hřiště, přenesl hru na střed, nicméně tam číhali důrazní zadáci domácího Frankfurtu.

78
    Marc-André ter Stegen si dal pozor na nepřesnou přihrávku za obranu Barcelony a bez problémů si dokráčel pro míč. Hostující gólman poté rozehrál výhozem na levou stranu.

Tomáš Kubečka

Branky: 48. Knauff – 67. F. Torres (L. de Jong)

Karty:   45+2. Kostić (FRN), 61. Tuta (FRN), 83. Jakić (FRN)   80. Tuta (FRN)

Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 7:2. Rohy: 6:6. Ofsajdy: 5:1. Fauly: 18:3.
    Eintracht Frankfurt: Trapp – Tuta, Hinteregger, Ndicka – Knauff, Jakić (90. Rode), Sow, Kostić – Lindström (74. Hauge), Borré (90. Ache), Kamada (81. Touré).
    Náhradníci: Grahl – Barkok, da Costa, Hrustic, Hasebe, Chandler, Lammers, Paciência

FC Barcelona: ter Stegen – Araújo, Piqué (24. Lenglet), García, Alba – Pedri, Busquets, Gavi (63. de Jong) – Traoré (63. Dembèlé), Aubameyang, Torres.
    Náhradníci: Neto, Tenas – Braithwaite, Balde, Mingueza, González, Puig.

Rozhodčí: Jovanović – Stojković, Mihajlović (SRB)
    Čtvrtek 14.04.2022
    Barcelona - Frankfurt 2:3

Branky: 90+1. S. Busquets, 90+11. Depay (pen.) – 4. Kostić (pen.), 36. Borré (Kostić), 67. Kostić (Kamada)

Karty:   3. García (BAR), 29. Gavi (BAR), 90+4. O. Dembèlé (BAR), 90+7. Xavi (trenér) (BAR) – 24. Jakić (FRN), 83. Hrustic (FRN), 90+5. Ndicka (FRN), 90+6. Knauff (FRN), 90+7. Glasner (trenér) (FRN), 90+12. Trapp (FRN)   90+10. Ndicka (FRN)

Držení míče: 68 % : 32 %.
    Střely na branku: 4:7. Střely mimo: 4:7. Rohy: 5:0. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 7:18.