Tampa – Boston 1:2 (po pr.) | Carolina – NY Islanders 1:2 (kon.) | Florida – Buffalo 4:3 (kon.)
St. Louis – Minnesota 4:3 (po pr.) | Winnipeg – Colorado 4:5 (po pr.) | Dallas – New Jersey 1:3 (kon.)
Pittsburgh – Washington 3:6 (kon.)
Pittsburgh Penguins
3:6 (3:2, 0:1, 0:3)
Washington Capitals
Sobota 09.04.2022, 21:17 • PPG Paints Arena, Pittsburgh • NHL

57:21
    Martin Fehérváry (WSH) se při bránění nechal unést a zasáhl Guentzela hokejkou do zubů, což pochopitelně vede k menšímu trestu za vysokou hůl.

54:15
    Situace se pro domácí komplikuje, hráčská lavice je trestána za příliš mnoho hráčů. Na dvě minuty na lavici hanby usedá Danton Heinen (PIT).

51:35
    Ve stejném čase se ještě na obou stranách vylučuje. Po trochu ostřejší výměně názorů jdou na pět minut ze hry ven Jason Zucker (PIT) a Trevor van Riemsdyk (WSH). Domácí borec za faul loktem, host za bitku.

24:09
    Tak tohle je hodně nepříjemná situace pro Tučňáky. Brian Dumoulin (PIT) hned po buly vyhodil puk nad mantinel, a dvojnásobná početní výhoda hostů tak bude podstatně delší!

24:06
    Pozor, Pens jdou na pár sekund do tří! Jeff Carter (PIT) hodně nevybíravě zasáhl Oshieho hokejkou do obličeje, což vede k menšímu trestu za vysokou hůl.

22:28
    Domácí půjdou poprvé v utkání do čtyři, Kris Letang (PIT) je vykázán za nedovolené bránění.

13:09
    Lars Eller (WSH) se vrací na trestnou lavici, kam ho rozhodčí tentokrát poslali za nedovolené bránění.

02:48
    Domácí si vyzkouší přesilovku, za hákování si dvě minuty do statistik zapisuje Lars Eller (WSH).

Vojtěch Martinek

Branky a nahrávky: 1. Rust (Guentzel, Malkin), 19. J. Carter (Rodrigues), 20. Boyle (Letang, Blueger) – 2. Marcus Johansson, 8. D. Orlov (Johan Larsson, N. Dowd), 25. Ovečkin (Carlson, Bäckström), 52. T. Wilson, 59. Kuzněcov, 60. Fehérváry (T. Wilson, Carlson)

Pittsburgh Penguins: Jarry (DeSmith) – Dumoulin, Letang (A), Matheson, Ruhwedel, M. Pettersson, Marino – Guentzel, Crosby (C), Rust – Zucker, Malkin (A), Rakell – Rodrigues, J. Carter, Kasperi Kapanen – Boyle, Blueger, D. Heinen.
    Trenér: Mike Sullivan.

Washington Capitals: Samsonov (Vaněček) – Fehérváry, Carlson (A), D. Orlov, Nick Jensen, T. van Riemsdyk, J. Schultz – Ovečkin (C), Kuzněcov, Hathaway – Mantha, Bäckström (A), T. Wilson – Marcus Johansson, McMichael, Oshie – Eller, N. Dowd, Johan Larsson.
    Trenér: Peter Laviolette.

Rozhodčí: Rooney, O'Rourke – Pancich, Barton.

Diváci: 18 404