Nashville – Florida 1:4 (kon.) | Toronto – Montreal 3:2 (kon.) | Detroit – Columbus 4:5 (po pr.)
NY Rangers – Ottawa 5:1 (kon.) | Seattle – Calgary 1:4 (kon.) | Philadelphia – Anaheim 3:5 (kon.)
St. Louis – NY Islanders 6:1 (kon.) | Vancouver – San Jose 4:2 (kon.) | Vegas – Arizona 6:1 (kon.)
Edmonton – Colorado 1:2 (0:1 po s.n.) | Washington – Boston 4:2 (kon.) | Pittsburgh – Nashville 3:2 (po pr.)
Minnesota – Los Angeles 6:3 (kon.) | Tampa – Buffalo 5:0 (kon.)
Toronto Maple Leafs
3:2 (2:0, 1:2, 0:0)
Montreal Canadiens
Neděle 10.04.2022, 01:00 • Scotiabank Arena, Toronto • NHL

58:02
    Montreal měl dlouho poskytnutou výhodu, jenže ji nevyužil a Pierre Engvall je vyloučen za vysokou hůl.
    56:14 Auston Matthews mohl v závěru zkompletovat hattrick

56:14
    Canadiens propadli ve středním pásmu a Auston Matthews mířil střelou z levého kruhu do bližšího horní rohu brány, Samuel Montembeault ale skvěle zasáhl vyrážečkou a podržel tým ve hře!

52:05
    William Nylander zamíchal s pukem v levém kruhu a poté napřáhl ke střele zápěstím, která měla zamířit do bližšího horního rohu brány, jenže trefila tyč! Montreal měl opět velkou kliku.

51:17
    Nick Suzuki dostal dvě minuty za sekání a Toronto bude hrát 1 minutu a 44 sekund přesilovou hru 5 na 3.

51:01
    Toronto bude hrát po komerční přestávce přesilovou hru. Colin Blackwell se řítil z pravé strany sám na bránu, před kterou ho poté evidentně podrazil Tyler Pitlick.

39:11
    Mark Giordano si pomohl faulem a dostal dvě minuty za držení. Habs mohou vyrovnat během přesilové hry.
    38:03 Cole CAUFIELD - 3:2

38:03
    Montreal právě vstřelil branku!
    COLE CAUFIELD si zpracoval odražený puk po přihrávce Brendana Gallaghera z pravého rohu útočného pásma a pěknou střelou zápěstím poté přesně zamířil z pravého kruhu pro vhazování do vzdálenějšího levého horního rohu brány – 3:2! Asistence: Brendan Gallagher a Christian Dvorak.

36:44
    Josh Anderson pak vypálil bez přípravy na bodu levého kruhu a zdálo se, že by mohl skórovat do odkryté brány, Erik Kallgren se ale přesunul!

35:59
    Domácí Morgan Rielly fauloval ve středním pásmu a byl vyloučen na dvě minuty za podrážení. Hra čtyři na čtyři.

35:40
    Samuel Montembeault zasáhl proti střele Austona Matthewse z pravého kruhu a na vzdálenější levé tyči zakončoval těsně mimo John Tavares! Maple Leafs byli hodně blízko.

35:09
    Mitchell Marner byl faulován v rohu obranného pásma a Alexandr Romanov dostal dvě minuty za krosček.
    28:07 John TAVARES - 3:1

28:07
    Toronto právě vstřelilo branku!
    JOHN TAVARES si parádně pokryl puk zády k bráně v pravém kruhu pro vhazování a z otočky zamířil střelou zápěstím ke vzdálenější levé tyči! Asistence: Ilja Michejev a Alexander Kerfoot.
    25:58 Joel EDMUNDSON - 2:1

25:58
    Domácí William Nylander nedokázal skórovat po samostatném úniku a na opačné straně ledové plochy skóroval po krásné přihrávce zpoza brány JOEL EDMUNDSON, když z mezikruží propálil domácího brankáře a vrátil Montreal do zápasu! Je to 2:1. Asistence: Nick Suzuki a Jeff Petry.

24:04
    Auston Matthews a Mitchell Marner se ocitli před bránou úplně sami, druhý jmenovaný hráč ale u pravé tyče skórovat nedokázal, protože Samuel Montembeault senzačně zasáhl levým betonem a přerušil hru! Celou akci vytvořil Jake Muzzin.

23:41
    John Tavares chtěl odstavit po vhazování soupeře příliš důrazně a dostal dvě minuty za vysokou hůl – 4 na 4.

22:54
    Michael Pezzetta byl vyloučen na dvě minuty za držení a Toronto si tedy zahraje druhou přesilovou hru (0/1).
    15:26 Nick Suzuki vyrazil do přečíslení 2 na 1 a chtěl skórovat

15:26
    Nick Suzuki nyní vyrazil na pravém křídle do přečíslení dva na jednoho a sám chtěl vymést pravý horní roh brány, Erik Kallgren ale vytáhl skvělý semafor a vzápětí si poradil i s dorážkou!
    15:08 William Nylander orazítkoval pěknou střelou levou tyč!

15:08
    William Nylander vypálil z pravého kruhu pro vhazování a jeho nádherná střela orazítkovala brankovou konstrukci! Zazněla vzdálenější tyč!

13:59
    Chris Wideman dostal dvě minuty za krosček, plus dvě minuty za hrubost a ještě navíc desítku za nesportovní chování, takže Maple Leafs budou hrát přesilovou hru.

13:59
    Michael Bunting se pustil ihned po gólu do potyčky s Chrisem Widemanem a dostal dvě minuty za hrubost.
    13:59 Auston MATTHEWS - 2:0

13:59
    AUSTON MATTHEWS zavezl puk na pravém křídle do útočného pásma, v mezikruží mezi dvojicí protihráčů krásně zamíchal s pukem a střelou z levého kruhu zamířil pod lapačkou střídajícího brankáře Habs ke vzdálenější pravé tyči! Je to 2:0. Asistence: Michael Bunting a Justin Holl.

13:32
    Jake Allen předvedl fantastický rozštěp a zákrok levým betonem, jenže si natáhl zřejmě sval. Změna v bráně.
    13:32 Auston MATTHEWS - 1:0

13:32
    Jake Allen předvedl fantastický zákrok, když proti střele Marka Giordana z pravého kruhu vleže zasáhl špičkou levého betonu, z dorážky ho ale překonal bekhendem AUSTON MATTHEWS! Asistence: Mark Giordano a Mitchell Marner.

06:10
    Auston Matthews se stal nejlepším střelcem v historii organizace Maple Leafs během jedné sezóny a během komerční přestávky byl oceněn!

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 14. Matthews (Giordano, Marner), 14. Matthews (Bunting, Holl), 29. Tavares (I. Michejev, Kerfoot) – 26. Edmundson (Suzuki, Petry), 39. Caufield (B. Gallagher, Dvorak)

Toronto Maple Leafs: Kallgren (J. Campbell) – Ljubuškin, Rielly (A), Holl, Giordano, Brodie, Muzzin – Marner (A), Matthews, Bunting – Kerfoot, Tavares (C), I. Michejev – Engvall, Kämpf, W. Nylander – Spezza, Blackwell, Simmonds.
    Trenér: Sheldon Keefe

Montreal Canadiens: J. Allen (14. Montembeault) – D. Savard, A. Romanov, Petry, Edmundson (A), Ch. Wideman, Harris – R. Pitlick, Suzuki (A), Caufield – Josh Anderson, Evans, M. Hoffman – B. Gallagher (A), Dvorak, Armia – T. Pitlick, Dauphin, Pezzetta.
    Trenér: Martin St. Louis

Rozhodčí: Kevin Pollock, Chris Schlenker. Čároví: Kyle Flemington, Devin Berg

Diváci: 19113