Admira Praha – Domažlice 0:0 (kon.) | Slavia B – Benešov 2:1 (kon.) | Plzeň B – Vltavín 2:0 (kon.)
Povltavská – Hostouň 2:1 (kon.)
SK Slavia Praha B
2:1 (1:0)
FK Benešov
Neděle 10.04.2022, 10:15Česká fotbalová liga (A) • 20. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.

Zdravím všechny fanoušky naší třetí nejvyšší soutěže, konkrétně České fotbalové ligy. Dnes budeme společně sledovat souboj dvou týmů z prostředních pater tabulky.

Rezerva Slavie v tabulce okupuje šestou příčku. Záložní tým Pražanů sice do jarní části vstoupil dvěma porážkami, z dalších dvou kol se však sešívaným podařilo vybojovat čtyři body za remízu s Domažlicemi a výhru s béčkem Příbrami. Díky tomu má Slavie na svém kontě 28 bodů.

SK Benešov je na tom o poznání hůře. Hosté mají na svém kontě jen 18 bodíků, což stačí na 12. pozici. Benešovští tak mohou být rádi, že je díky trestu Vyšehradu letošní ročník nesestupový a nemusí tak řešit záchranářské starosti. Ani tak ale na hřišti Slavie určitě svou kůži nedají lacino.

SK Slavia Praha B: Sirotník – Bárta, Behenský, Beran, Biegon, Kopáček (C), Labík, Moses, Nikl, Šubert, Švec.
    Náhradníci: Dvořák – Al-Mohaimeed, Al-Rashdi, Ezekiel, Šmíd, Voriazidis, Zeronik.

SK Benešov: Schummer – Brokeš, Dušek, Filip (C), Krunert, Pedro, Roháč, Sládek, Stejskal, Vosáhlo J., Vosáhlo O..
    Náhradníci: Diviš – Kalod, Le, Meszároš, Sikora, Ziman

Rozhodčí: Langmajer – Duda, Mazanec.

1

1
    Slavisté začali aktivně a hned v první minutě vyslali nebezpečnou střelu po přihrávce Mosese. Rána z hranice velkého vápna ale prosvištěla těsně vedle zadní tyče.

3
    Slavisté zatím drží míč na svých kopačkách a hosty k ničemu nepouštějí.

4
    Domácí málem otevřeli skóre! Do vápna Benešova přilétl centr z pravé strany a na zadní tyči zakončující hráč jen těsně minul svatyni Davida Filipa.

5
    Až nyní se Benešovští dostali s míčem přes půlku, jenže vzápětí o něj přišli.

6
    Hosté přežili další dva centry do vápna. Slavisté utkání začínají velkým náporem.

7
    I pro tentokrát to Benešovští zvládli.

7
    Faul sešívaných v prostoru půlící čáry.

8
    Rozběhnutý Moses dostal míč za obranu hostů. První dotek mu nevyšel úplně podle představ, přesto v akci pokračoval. Nakonec se z rohu velkého vápna odhodlal ke střele přes obránce, míč ale pod břevno nestlačil.

9
    Další útok Slavie brzdí nepřesná přihrávka.

11
    Vhazování na polovině Slavie obstaral Jakub Vosáhlo, ale nic kloudného hosté po levé straně vymyslet nedokázali. Míč se nakonec dostal až k Sirotníkovi.

11
    Benešovský protiútok defenziva Pražanů zastavuje za cenu rohového kopu.

13
    Nakonec jsme rohové kopy viděli dva, ale ani s jedním Slavisté problém neměli.

14
    Na druhé straně uvidíme standartku z nějakých třiadvaceti metrů.

14
    Žlutou kartu dostává Brokeš (SK Benešov).

15
    Rána ale končí v benešovské zdi a následná střela mimo tři tyče. Schummer bez práce.

17
    Slavia do vápna dostala další míč, tentokrát se o to postaral Bárta. Jenže Schummer znovu kulatý nesmysl sbírá.

18
    Bárta znovu v akci, tentokrát odzbrojil čistým způsobem pronikajícího protihráče.

18
    Hosté rozjeli nadějný brejk, postupem času se ale dostali z ideální pozice a centr se stal snadnou kořistí domácího brankáře.

20
    K dispozici měli nyní domácí hráči standartku z pravé strany, která si říkala o centr. Exekutor se ale rozhodl vystřelit, míč končí vysoko nad.

21
    Aktivní Moses se už poněkolikáté snažil o navedení míče směrem na střed a následnou střelu, tentokrát ale bránící hráč blokuje.

22
    Snažení Pražanů brzdí útočný faul.

24
    Moses v obrovské příležitosti! Slavistický záložník si na levé straně poradil se dvěma obránci a následně servíroval míč na malé vápno, africký fotbalista ve službách sešívaných ale trestuhodně přestřeluje!

26
    Ojedinělý výpad Benešovských. Ti se ale na hranici velkého vápna zamotali do své vlastní kombinace a jejich snažení je tím u konce.

27
    Stejskal byl tvrdě atakován poblíž středového kruhu, míč pro hosty.

29
    Je za námi více než polovina první půle a branku jsme ještě neviděli. Nejblíže měl k otevření skóre v několika případech Moses, v koncovce se ale zatím trápí.

29
    Neúspěšná akce Slavie, hosté budou odkopávat od vlastní branky.

30
    Domácí rozjíždí akci po pravé straně.

31
    Nakonec ale míč jen odevzdávají borcům ve žlutém. Ani oni však s ničím převratným nepřicházejí a tak míč znovu svého majitele mění.

32
    Standartka pro Slavii. Jedná se o vzdálenost zhruba pětatřiceti metrů.

33
    Ani nyní se skóre měnit nebude, na centr si totiž nikdo v červenobílém nenaskočil.

33
    Z protiútoku mohli udeřit hosté. Podařilo se jim na branku Sirotníka vyslat tečovanou střelu, kterou však gólman Slavie lapil.

34
    Žlutou kartu dostává Labík (SK Slavia Praha B).

35
    Nákop Bárty sbírá Schummer. V posledních minutách se Benešovu slavistický tlak podařilo lehce otupit.

37
    Slavisté faulováni ve středovém kruhu, domácí tak mají možnost rozjet další kombinaci na polovině hostů.

38
    Ani další slibně vypadající akce Slavie vedoucí brankou nekončí.

40
    Benešovským se daří zmocnit se míče a na chvíli jej odpravují do bezpečí.

40
    Pokutový kop ve prospěch Slavie!

41
    Tým Slavia B právě vstřelil branku!
    Pokutový kop proměňuje ŠTĚPÁN BERAN. Schummer sice vystihl stranu, na míč ale nedosáhl.
    41. BERAN - 1:0

43
    Vedoucí branka může domácím hodně pomoct. Hosté budou muset hru alespoň trochu otevřít, čímž ve jejich defenzivě mohou vznikat děravá místa.

45
    Fotbalista Benešova se snažil o hodně efektní zakončení. Míč si zpracoval na prsa a poté se do něj opřel, o několik metrů však minul slavistickou svatyni.

45+1
    Benešovští se na pravé straně s míčem ocitli v zámezí.

45+1

Po první půli vedou favorizovaní Slavisté 1:0 díky pokutovému kopu Berana. Mohlo to z jejich pohledu být i veselejší, doplácí však na neproměňování šancí. Smutným hrdinou je v tomto směru Moses, který už minimálně jeden gól rozhodně dát měl.

V poločasové přestávce nám začalo hodně hustě sněžit.

46

46
    Hosté se snažili hned zkraje zaútočit, ale domácím se daří odvrátit centr směřující do jejich vápna.

47
    Moses se snažil o obhození protihráče, poté by mohl jít sám na branku. Jenže záměr mu nevyšel.

48
    Benešov se znovu pokouší o kombinace na útočné polovině, chybí mu ovšem přesnost.

50
    K útoku se poprvé po změně stran odhodlali i domácí, jenže jejich snahu brzdí nepodařený centr.

51
    Benešov právě vstřelil branku!

Je srovnáno, Benešovští se dočkali hned z první vážnější příležitosti! Levý záložník hostů potáhl míč, následně jej poslal někam na penaltu, kde stál úplně volný útočník, a ten míč uklidil do sítě! Autora branky doplníme později.
    51. - 1:1

53
    Domácí už mají míč na kopačkách a chtěli by jít znovu do vedení.

54
    Ohrožení hostující branky se ale zatím nekoná.

55
    Tentokrát už to bylo o poznání lepší, centrovaný míč ale prosvištěl benešovskou šestnáctkou bez povšimnutí!

56
    Zahrozili i hosté, nakonec se jim daří vybojovat roh.

57
    Zasněžený terén zatím ve druhé půli domácím dělá velké problémy. Sešívaní mají problém s rozjetím své kombinace.

58
    Střídání v týmu SK Benešov: ze hřiště odchází Krunert, přichází Le.

58
    Schummer odkopává od vlastní branky a vzhledem k výsledku vůbec nikam nespěchá.

59
    Slavia odvrací benešovský centr do autu.

60
    No, tohle je zajímavá situace. Schummer si šel pro nakopnutý míč a zdálo se, že nohama po výskoku dopadl mimo svou šestnáctku. Hrajeme však dál.

61
    Slavia se musí bránit před rohovým kopem Benešova.

62
    Jeden z hráčů Benešova na polovině zatáhl za záchrannou brzdu a vidí červenou kartu! Jednalo se o Dominika Duška.

64
    Střídání v týmu SK Slavia Praha B: ze hřiště odchází Šubert, přichází Zeroník.
    Střídání v týmu SK Slavia Praha B: ze hřiště odchází Moses, přichází Al-Rashdi.

65
    Dá se očekávat, že nás v posledních pětadvaceti minutách čeká drtivý tlak Pražanů.

66
    Sešívaní jsou ale zatím v okolí velkého vápna hodně nepřesní.

67
    Navíc se na vlastní půlce dopouští faulu.

69
    Slavisté zatím neohrožují benešovskou svatyni.

70
    Střídání v týmu SK Benešov: ze hřiště odchází Vosáhlo O., přichází Meszároš.

71
    Nákop Benešova za obranu domácích znamená jen odevzdání míče. Slavia už zakládá další útok.

72
    Jeden z domácích byl tvrdě sestřelen metr od půlící čáry a potřeba bude drobné ošetření.

73
    Nyní se domácí dostali k zakončení hlavou, to ale nebylo dostatečně razantní. Benešovský brankář bez potíží zasahuje.

75
    Střídání v týmu SK Slavia Praha B: ze hřiště odchází Kopáček, přichází Al-Mohaimeed.

76
    Útočný faul Pražanů, hosté s rozehrávkou znovu nikam nespěchají.

77
    Slavia dotlačila míč konečně do sítě, ale ještě předtím je pískán útočný faul!

78
    Slavia nyní svého soupeře prakticky nepouští k míči.

80
    Ani další branka Slavie neplatí, tentokrát kvůli ofsajdu!

81
    Do vápna Benešova lítá jeden míč za druhým, ale Slavistům zatím není přáno.

82
    Voda na benešovský mlýn, hosté rozehrávají standartku na polovině Slavie.

82
    Žlutou kartu dostává Švec (SK Slavia Praha B).

82
    Centr ale nikoho ve žlutomodrém nenašel.

83
    Benešovu se nyní daří tlak Slavie kouskovat.

84
    Roh pro Slavii.

86
    Z rohu sešívaní mohli vystřelit z hranice vápna, střela ale zamířila vysoko nad.

87
    Standartka pro Slavii z nějakých osmadvaceti metrů. Rozehrávat se bude přímo ze středu hřiště.

88
    Míč ale končí nad brankou Schummera.

89
    Penalta pro Slavii!

90
    Slavisté se dočkali a děje se tak znovu z pokutového kopu! I ten druhý proměňuje domácí kapitán ŠTĚPÁN BERAN.
    90. BERAN - 2:1

90+2
    Ještě jedna standartka z půlky hřiště pro Benešov.

90+3
    Ta ale vyústila v jen hodně nepřesné zakončení, bát se musel rohový praporek, nikoliv brankář SKS.

90+4
    Žlutou kartu dostává Sirotník (SK Slavia Praha B).

90+4
    Ještě jeden roh pro Benešov!

90+5

Slavisté to zvládli! Po celý zápas byli jednoznačně aktivnějším týmem, na výhru se ale hodně natrápili. Chvíli před poločasem je do vedení z penalty poslal Beran, hosté reagovali chvíli po přestávce. V poslední půlhodině ale dohrávali o desíti a tři minuty před koncem přišla druhá penalta Slavie. Tu znovu proměnil Beran, který rozhodl o výhře sešívaných 2:1.

To je z mé strany vše, hezkou neděli přeje Tomáš Chalupa. (12:06:21)

Tomáš Chalupa

Branky: 41. Beran (pen.), 90. Beran (pen.)

Karty:   34. Labík (SLB), 82. Švec (SLB), 90+4. Sirotník (SLB) – 14. Brokeš (BNS)   62. Dušek (BNS)

FK Benešov: Schummer – Brokeš, Dušek, Filip (C), Krunert, Pedro, Roháč, Sládek, Stejskal, Vosáhlo J., Vosáhlo O..

Rozhodčí: Langmajer – Duda, Mazanec