Atalanta BC – RB Lipsko 0:2 (kon.) | Barcelona – Frankfurt 2:3 (kon.) | Lyon – West Ham 0:3 (kon.)
Rangers – Braga 3:1 (po pr.)
FC Barcelona
2:3 (0:2)
Eintracht Frankfurt
Čtvrtek 14.04.2022, 21:00 • Camp Nou (Barcelona) • Evropská liga • Čtvrtfinále

Ode mne je to pro dnešek již úplně vše. Děkuji vám za pozornost a někdy příště se budu opět těšit, na počtenou. (23:22:44)

Fauly: 7:18.

Portugalský sudí Artur Dias rozdal během dvanáctiminutového nastavení sedm žlutých a jednu červenou kartu.

V posledních minutách extrémně vyhrocený souboj Barcelony s Frankfurtem končí obrovským překvapením, protože katalánské mužstvo končí v Evropské lize a dál postupuje Eintracht! Ten vedl po první půli 2:0 a když se v 67. minutě trefil Filip Kostić, zdálo se, že německý tým dokonce dohraje zápas na Camp Nou v klidu a s postupem v kapse. Svěřenci Xaviho začali hrát a dávat góly až v nastaveném čase. V 91. minutě snížil skvělou ranou Sergio Busquets, jemuž krátce předtím nebyl první gól uznán pro ofsajd a ve 101. minutě pak z penalty korigoval na 2:3 Memphis Depay. Víc už ale Barcelona nestihla a do semifinále Evropské ligy tak postupuje po celkovém vítězství 4:3 Eintracht Frankfurt!

90+12

90+12
    Kevin Trapp ještě dostává žlutou kartu za to, že zdržoval hru, když nechtěl vydat balon hráčům Barcelony, ale sudí Dias okamžitě po jejich rozehrávce píská konec tohoto strhujícího zápasu!
    90+11. Memphis DEPAY - 2:3

90+11
    Barcelona právě vstřelila branku!
    A tohle je gól! Nebo není?! Sudí Dias ho nyní uznává! MEMPHIS DEPAY se postavil ke značce pokutového kopu a vystřelil do středu brány, Kevin Trapp dokázal zasáhnout, míč vyrazil do břevna a ten se od něj odrazil kolmo dolů, snad těsně za brankovou čáru svatyně Frankfurtu, protože sudí Dias branku uznává a Barcelona rve mičudu Trappovi z rukou, aby ještě mohla rozehrát.
    90+10.

90+10
    A drama končit nebude, ačkoliv se už hraje přes avizovaný nastavený čas! Ve vzdušném souboji ve vápně Eintrachtu fauloval Evan Ndicka a Barcelona bude kopat pokutový kop! Ndicka navíc vidí druhou žlutou a tím pádem i červenou kartu!

90+9
    Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Ansgar Knauff, přichází Timothy Chandler.
    Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Almamy Touré, přichází Makoto Hasebe.

90+8
    Vysoký centr z levé strany do šestnáctky Eintrachtu stahuje přednabíhajícím Ronaldem Araújem ze vzduchu brankář Kevin Trapp.

90+7
    Emoce planou na obou stranách, žlutou kartu nyní viděli také oba trenéři, kteří se přihnali téměř až na hřiště se svými poznámkami. Kartu vidí Xavi i Glasner.

90+6
    Ostrým skluzem nyní poslal k zemi Ansgar Knauff Sergia Busquetse na půlící čáře a sudí Dias drží v posledních okamžicích průměr žluté karty na minutu, kterou vytahuje i nyní.

90+5
    Evan Ndicka dostává také žlutou kartu, protože se rozhodl zdržovat rozehrávku Eintrachtu a sudí Dias ukázal, že jeho trpělivost není nekončená.

90+4
    Ousmane Dembèlé nyní hodně ostře protestoval proti rozhodnutí sudího Diase a ten mu za odměnu ukazuje kartonek žluté barvy.

90+3
    Tohle byla možnost, která by pořádně zdramatizovala závěr utkání! Ronald Araújo pálil ve vápně Frankfurtu, jeho pokus srazil Evan Ndicka k tyči, kde hlavou zakončoval Luuk de Jong, jenž ovšem těsně minul brankovou konstrukci Frankfurtu.

90+2
    Sudí Dias nastavuje devět minut nad rámec základní hrací doby, takže Barcelona ještě může vyrovnat, musí ale hrozně spěchat!
    90+1. Sergio BUSQUETS - 1:3

Petr Šatalík

Branky: 90+1. S. Busquets, 90+11. Depay (pen.) – 4. Kostić (pen.), 36. Borré (Kostić), 67. Kostić (Kamada)

Karty:   3. García (BAR), 29. Gavi (BAR), 90+4. O. Dembèlé (BAR), 90+7. Xavi (trenér) (BAR) – 24. Jakić (FRN), 83. Hrustic (FRN), 90+5. Ndicka (FRN), 90+6. Knauff (FRN), 90+7. Glasner (trenér) (FRN), 90+12. Trapp (FRN)   90+10. Ndicka (FRN)

Střely na branku: 4:7. Střely mimo: 4:7. Rohy: 5:0. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 7:18.
    FC Barcelona: ter Stegen – Mingueza (61. Dest), García (70. L. de Jong), R. Araújo, J. Alba – Gavi, S. Busquets (C), Pedri (46. F. de Jong) – O. Dembèlé, Aubameyang (61. Traoré), F. Torres (80. Depay).
    Náhradníci: Neto, Tenas – Dest, Puig, Depay, Traoré, Braithwaite, Lenglet, L. de Jong, F. de Jong, González, Balde.

Trenér: Xavi.

Eintracht Frankfurt: Trapp – A. Touré (90+9. Hasebe), Hinteregger, Ndicka – Knauff (90+9. Chandler), Jakić, Rode (C) (80. Hrustic), Kostić – Lindström (80. Hauge), Kamada – Borré (90. Ache).
    Náhradníci: Grahl, Horz – Hrustic, S. Lammers, Hasebe, Ache, D. da Costa, Lenz, Barkok, Paciência, Chandler, Hauge.

Trenér: Oliver Glasner.

Rozhodčí: A. Dias – R. Tavares, P. Soares – F. Verissimo (všichni POR).