Mladá Boleslav – Liberec 3:5 (kon.) | Kometa Brno – Slavia 4:2 (kon.) | Třinec – HC Plzeň 2:3 (po pr.)
HC Oceláři Třinec
2:3 (1:1, 0:0, 1:1 - 0:1)
HC Plzeň 1929
Neděle 17.04.2022, 15:00 • MFH Ostrava • Mistrovství ČR - 9. třída

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Dnešní zápasy se z technických důvodů odehrají ve vítkovické Multifunkční hale, je tedy možné, že začnou se zpožděním.

6. HC Kometa Brno – 3 body

HC Oceláři Třinec: Wrzecionko (Jaworská) – Holaň, Dravecký (C), Marek, Byrtus, Niemczyk, Holub, Grečmal – Makula, Majtan, Krišica, Ostřížek, Barna, Rybnikár (A), Hladoník (A), Gladiš, Švančara, Murin
    Trenér: Jiří Raszka

HC Plzeň 1929: Pavlis (Prantner) – Fousek, Lučan, Kamas, Černý (A), Kocek (C) – Hodaň, Křepel, Benák, Maxa, Trachta, Klatovský, Dyk, Tománek, Úbl, Martinů
    Trenér: Tomáš Pejchar

Rozhodčí: Grygera – Bezděk, Peluha.

00:01

00:08
    Plzeň se ujala puku a rychle míří do pásma.

00:24
    Už jsme však na druhé straně, kde Rybnikár posouval puk před plzeňskou branku, tam ale nikdo z jeho spoluhráčů nebyl, takže kotouč znovu berou hosté.

01:01
    Obrovská šance Plzně! Maxa přihrával volnému Hodaňovi před branku, na poslední chvíli se ale stihl vrátit třinecký obránce, který tuto šanci překazil.

02:07
    Třinecká akce skončila ve středním pásmu, další útok tak zakládá Plzeň.

02:18
    Ale ani hosté daleko nedošli, Švančara se prosmýkl do útočné třetiny, z mezikruží pak pálil Barna, ale Pavlis byl připraven.

02:26
    Hra je přerušena kvůli třineckému ofsajdu.

02:52
    Vyloučení v týmu HC Plzeň 1929 (Trachta – 2 min., podrážení).

03:13
    Ostřížek se snažil dostat puk do branky kolem tyče, ale plzeňský gólman byl proti.

03:42
    Plzeň vyvezla puk z vlastního obranného pásma.

04:03
    Třinec právě vstřelil branku!
    Oceláři využívají přesilovou hru a otevírají skóre zápasu! Dravecký viděl na pravé straně ROBINA ŠVANČARU, ten měl před sebou odkrytou klec, kterou trefuje. Asistence: Vladimír Dravecký a Danny Barna.

05:19
    Benák najížděl k brance, nicméně jeho střelu Wrzecionko vyrazil, pak to zkoušel ještě Martinů, ale ten mířil nepřesně.

06:24
    Zakázané uvolnění Třince. Vhazování po pravé ruce třineckého brankáře.

06:35
    Krišica přihrál mezi kruhy Hladoníkovi, toho nikdo nehlídal, Pavlis si však s jeho pokusem poradil.

06:45
    Další střelu Hladoníka drží Pavlis mezi betony. Vhazování po levé ruce plzeňského brankáře.

07:01
    Pavlis měl další práci, nejdřív vyrazil střelu Ostřížka, pak zneškodnil i ránu Rybnikáre.

07:57
    Píská se úmyslný ofsajd domácích, hra se proto vrátí před Wrzecionka.

08:24
    Rána Rybnikáre proletěla daleko za branku.

09:04
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Je vyrovnáno! Z levé strany vypálil Hodaň, puk sice mířil kousek vedle branky, tam byl ale MATYÁŠ ÚBL, který doklepl kotouč do branky. Asistence: Lukáš Hodaň.

09:30
    Icing Plzně. Vhazování po levé ruce Pavlise.

10:15
    Plzni se nepodařilo projít přes střední pásmo a Třinec otáčí směr hry.

10:46
    Trachta posouval puk před branku, tam však byli pouze hráči Třince.

11:18
    Plzeň má výhodu.

11:27
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Gladiš – 2 min., podrážení).

11:46
    Hodaň těsně minul, pak se Třinec osvobodil.

12:33
    Z mezikruží několikrát pálil Úbl, ale Wrzecionko byl pozorný.

13:05
    Kocek trefil rameno Wrzecionka.

13:27

14:14
    Pokus Draveckého proletěl až k Pavlisovi, ten si připisuje další zákrok.

14:29
    Puk vyletěl z hrací plochy. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

14:49
    Úplně volný Maxa nedokázal zpracovat přihrávku Hodaně, Plzeň ale i tak udržela pásmo.

15:35
    Trachta se nedostal ke střele, protože mu hokejku zablokovala třinecká obrana.

16:05
    Plzeňské postavení mimo hru.

16:14
    Trachta se po vhazování dostal před třineckou bránu, kde však zakončil pouze do připraveného Wrzecionka.

16:42
    Tománek si nabruslil do pravého kruhu, trefil ale jen ochrannou síť za brankou.

17:13
    Špatnou rozehrávku Plzně zachytil Makula, jenže Krišica pak nedokázal zastavit skákavou přihrávku.

18:19
    Ostřížek si najel mezi kruhy, ale jeho střela skončila na zadním mantinelu.

18:58
    Niemczyk mířil mimo, na druhou stranu už míří Trachta.

19:30
    Oceláři museli vyjet z pásma, jinak by se pískal ofsajd.

19:48
    Benákovu ránu sklapl Wrzecionko do lapačky.

20:00

Další třetina začne přibližně v 15:47.

O první branku v zápase se postarali domácí, za které se v 5. minutě prosadil Švančara, jenže už o pět minut později bylo srovnáno, to se trefil plzeňský Úbl. K vidění bylo hodně šancí, nicméně oba gólmani zatím předvádí velice dobré výkony, a tak je stav 1:1.

Hráči i rozhodčí jsou na ledě, druhá třetina začne za malou chvíli.

20:01

20:22
    Na prvním vhazování byl sice úspěšnější Třinec, nicméně pak se před třineckou branku rychle přemístil Tománek, kterému se ale zakončení nepovedlo.

21:00
    Plzeňský ofsajd.

21:23
    Úbl přihrával mezi kruhy, zakončení Fouska se ale odrazilo nad branku.

22:12
    Plzeň znovu v akci. Křepelovu ránu se snažil dorážet Benák, ale nepovedlo se mu to.

22:56
    Rozhodčí píská třinecké postavení mimo hru.

23:19
    Plzeň je teď mnohem rychlejší a Třinec má co dělat, aby se dostal z pásma.

23:59
    Hra se vrátí do středního pásma, píská se totiž ofsajd Plzně.

24:28
    Přihrávka Úbla před branku neprošla, ke kotouči se dostává Třinec.

25:00
    Jenže teď už jsou u puku znovu hosté.

25:17
    Třinci se podařilo dostat do útočného pásma, Krišica však bránu přestřelil.

25:38
    Za pomocí svých spoluhráčů odjíždí z ledu velice otřesený Martinů.

26:39
    Třinec sice vyvezl kotouč z vlastního obranného pásma, pak ho ale převzala Plzeň.

27:06
    Wrzecionko měl problémy se skákavou střelou Klatovského, nakonec ji ale dokázat schovat dřív, něž se k němu dostali další hráči Plzně.

27:38
    Dyk přenechal puk Klatovskému, jeho pokus byl sražen vedle branky.

27:50
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Ostřížek – 2 min., hákování).

27:58
    Po vhazování střílel z levé strany Fousek, Wrzecionko ale své betony sklapl včas.

28:08
    Rána Benáka proletěla za bránu, pak Třinec vyhodil kotouč přes všechny čáry.

28:31
    Plzeňskou akci zastavil ofsajd.

28:50
    Kocek orazítkoval beton Wrzecionka, Plzeň stále drží pásmo.

29:19
    Kocek mířil hodně nepřesně, po jeho pokusu zaduněl mantinel za bránou.

29:50

30:05
    Zakázané uvolnění Třince.

30:05
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Krišica – 2 min., sekání).

30:42
    Benák si najel k levému kruhu, odkud zamířil mezi betony Wrzecionka, ten byl ale připravený a střelu zastavil.

30:53
    Třinec se osvobodil, Plzeň tak musí začít od vlastní branky.

31:21
    Benák se šikovně prokličkoval do prostoru před brankou, jenže trefil jen rameno Wrzecionka. Chvíli poté se snažil dorážet Maxa, ale neuspěl.

32:05

32:29
    Další ofsajd Plzně.

33:11
    Teď to vypadalo, že se ke střele dostanou i hosté, jenže Krišicovi se nepodařilo zakončit přes obránce.

33:47
    Ostřížek z pravé strany minul branku.

34:13
    Benák nechal kotouč za sebou, a proto nemohl vypálit.

35:00
    Maxova rána proletěla nad třineckou bránu.

35:29
    Třinecká obrana zastavila střelu Úbla.

35:51
    Holubova střela od modré skončila kousek vedle brány.

35:59
    Plzni se nepovedla rozehrávka a píská se zakázané uvolnění.

36:14
    Po přihrávce Trachty pálil Klatovský, jenže nezakončil přesně.

36:50
    Benák trefil rameno Wrzecionka, poté dorážel Tománek, jenže třinecký gólman byl připraven.

37:41
    Hráči Plzně jsou stále v pásmu a snaží se najít lepší střeleckou pozici.

39:00
    Icing Plzně.

39:07
    Hodně nepřesnou střelu vyslal z levé strany Dravecký.

39:19
    Hra se znovu vrátí před Pavlise, protože se píská zakázané uvolnění.

40:00

Další třetina začne přibližně v 16:31.

Plzeň do druhé třetiny vstoupila mnohem aktivněji a dělala Třinci velké starosti. Většinu času se hosté drželi v útočném pásmu, kde se Wrzecionko rozhodně nenudil. Vždyť na něho letěla jedna rána za druhou, se všemi si ale třinecký brankář dokázal poradit. Domácí se do útočné třetiny dostali jen párkrát, ale ani jim se nepodařilo střelecky prosadit. I po druhé třetině tedy na světelné tabuli svítí skóre 1:1.

40:01

40:37
    Trachta bránu přestřelil, do útoku míří Třinec.

41:31
    Úbl přihrával zpoza brány mezi kruhy, ale Hodaň jeho přihrávku nezachytil.

41:55
    Hosté mají výhodu, jeden z třineckých totiž fauloval.

41:57
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Dravecký – 2 min., krosček).

42:14
    Plzeň přesilovou hru rychle využívá! PETR KOCEK dostal přihrávku k modré čáře, odkud skvěle zamířil pod horní tyč branky, kam Wrzecionko nedosáhl. Asistence: Jiří Kamas.

42:40
    Hladoník se prodral až k Pavlisovi, ten si zákrokem nebyl vůbec jistý, puk mu sice propadl za záda, ale z brankové čáry ho pohotově vyrazil Fousek.

43:59
    Třinec začal od vlastní branky, ale ve středním pásmu o puk přišel.

44:10

44:35
    Hladoník znovu zaměstnal Pavlise, teď si však plzeňský gólman počínal dobře.

45:17
    Barna střílel z pravé strany, několik Ocelářů se pak snažilo dorážet, ale Pavlis si svou branku pohlídal.

45:24
    Plzeňským se nelíbilo třinecké najetí do gólmana, a tak to vypadalo, že se před brankou strhne potyčka, tu ale rozhodčí rychle uklidnili.

46:00
    Třinci se střela vůbec nepovedla, a tak kotouč přebírají hosté.

46:45

46:49
    Fouskovi se podařilo vyhodit kotouč přes všechny čáry.

47:14
    Kocek znovu vyhazuje puk až za třineckou branku.

47:28
    Švančara jel sám na gólmana, ale proti jeho zakončení vytáhl Pavlis svůj beton.

47:40
    Plzeň vyváží kotouč do středního pásma.

48:45

49:20
    Černý zblokoval střelu Byrtuse. Třinec však v útočném pásmu zůstává.

50:38
    Pokus Švančary sražen do ochranné sítě.

51:11
    Trachta prošel přes modrou čáru, jenže pak mu kotouč ujel příliš daleko, proto plzeňský útok skončil.

51:51
    Po přihrávce Trachty střílel Maxa, ale Wrzecionko měl připravenou lapačku. Vhazování po levé ruce třineckého gólmana.

52:36
    Kotouč teď nebezpečně skákal u plzeňské branky, ale nikdo z třineckých se k němu nedostal.

53:13
    Kolem tyče chtěl dorážet Švančara, ale Pavlis dobře natáhl beton.

53:28
    Na druhou stranu se hodně rychle přemístil Křepel, jeho pokus drží Wrzecionko mezi betony.

53:50
    Ostřížek vypálil i přes obranu, Pavlis musel zasáhnout lapačkou.

54:20
    Pavlis má další zákrok, z pravé strany znovu dorážel Švančara.

54:58
    Plzeň zastavila puk v útočném pásmu a snaží se přejít přes modrou čáru.

55:39
    Rána Martinů sražena vedle branky.

56:23
    Krišica trefil jen prvního bránícího hráče.

57:07
    Přihrávka na volného Hodaně neprošla, kdyby se tak stalo, zakončoval by do prázdné branky.

57:30
    Kocek zamířil jen do lapačky Wrzecionka.

58:06
    Se střelou Švančary měl Pavlis velké potíže, toho si všiml Barna, který chtěl z levé strany puk dorazit do branky, což se mu ale nepovedlo. Právě dorážení se nelíbilo plzeňským hráčům, kteří to třineckému útočníkovi dali najevo.

58:06
    Oddechový čas pro domácí.

58:11
    Třinec vyrovnává! Oceláři se usadili v útočné třetiny a po střele MICHALA RYBNIKÁRE puk proletěl do horní části branky. Asistence: Robin Švančara.

58:49
    Rána Byrtuse se odrazila do ochranné sítě.

59:44
    Nikým nehlídaný Dyk přestřelil bránu.

60:00

Ve třetí třetině se oba celky prosadily jednou, což znamená, že je stav vyrovnaný 2:2 a bude se prodlužovat.

60:01

60:10
    Barna se snažil prodrat k bráně, ale plzeňská obrana ho zastavila.

60:33
    Teď však Barna vypálil, ale Pavlis puk vyrazil vyrážečkou.

61:02
    Plzeň je v pásmu a postupně se snaží vystřídat.

61:43
    Je rozhodnuto, Plzeň vítězí! MATYÁŠ ÚBL si najel k bráně a z levé strany našel místečko nad ramenem třineckého brankáře. Bez asistence.

Dnešní utkání, které doprovázela dobrá atmosféra, je u konce.
    Třinec se ujal vedení v 5. minutě, když do prázdné brány zakončoval Robin Švančara. V čase 9:04 však Plzeň vyrovnala, Matyáš Úbl byl totiž dobře postavený u branky, do které kotouč dorazil. Ve druhé periodě byla Plzeň jasně lepší, Třinec dostávala hodně pod tlak, jenže překonat Wrzecionka se jí nepodařilo. Ve třetí části hry Oceláři přidali a hra se vyrovnala. Necelé dvě minuty před koncem základní hrací doby se podařilo vyrovnat Michalu Rybnikárovi. Za stavu 2:2 se šlo do prodloužení, ve kterém rozhodl plzeňský Matyáš Úbl. Zápas byl bohatý na šance, nicméně oba gólmani předvedli hodně dobrých zákroků.

Ode mě už je to vše. Děkuji, že jste dnešní onlajn přenos sledovali. Už zítra jsou na programu poslední zápasy letošního MČR devátých tříd, doufám, že si je užijete. Mějte se krásně, budu se těšit zase někdy příště. (17:10:39)

Klára Bártková

Branky a nahrávky: 5. Švančara (Dravecký, Barna), 59. Rybnikár (Švančara) – 10. Úbl (Hodaň), 43. Kocek (Kamas), 62. Úbl

Rozhodčí: Grygera – Bezděk, Peluha