Česko
Neděle 17.04.2022, 16:00 • Rosvalla, Nyköping • Turnaj čtyř (U17) • Finále

Ode mne je to pro tuto chvíli již vše, přeji pěkný zbytek Velikonoční neděle. (18:08:56)

Střely na branku: 32 – 28

Turnaj 4 zemí v Nyköpingu vyhrávají domácí Švédové, kteří ve finále porazili české mladíky 2:1. Češi se ale za svůj výkon v dnešním zápase, ale i na celém turnaji rozhodně nemusí stydět.

59:30
    Husinecký tentokrát v nouzi pálil od modré, Munther opět vyrazil a puk následně končí až u Dybala.

59:05
    Husinecký si z pozice beka sjel až mezi kruhy a vypálil, Munther nepříjemnou střelu vyrazil betonem.

58:54
    Z pravého kruhu vypálil tvrdě z voleje jeden z českých mladíků, Munther tlumí puk na své hrudi a přerušuje hru.

58:44

58:29
    Je to tak! Dybal zůstal na střídačce, Češi zkouší powerplay!

58:29
    Češi si berou oddechový čas. Šimek se za pár minut vrátí na led a hostům začne přesilovka. Zůstane už Dybal na střídačce a zkusí Češi powerplay?

58:29
    Češi se hned po buly usadili v útočném pásmu, jejich akci zakončil tvrdou ranou příklepem z levého kruhu Štancl, Munther ztlumil puk na hrudi.

58:07
    Tohle ještě může být zajímavé. V útočném pásmu fauloval Sagranden a bude se hrát ve čtyřech. Poté budou mít Češi k dispozici ještě přesilovou hru.

58:07
    Vyloučení v týmu Švédsko (Lukas Sagranden – 2 min., nedovolené bránění).

57:46
    Česku se daří vyhodit, Švédy ale čas netlačí, a tak s rozehrou od vlastní branky nepospíchají.

57:17
    Švédové to sehráli skvěle a po krosu přes osu pálil zcela osamocený Nilsson z levého kruhu, netrefil však Dybalovu klec!

Velká komplikace pro Česko při cestě za vyrovnáním. Šimek v útočném pásmu při snaze o clonu zřejmě blokoval domácího gólmana a odchází na trestnou lavici.

56:44
    Vyloučení v týmu Česko (Pavel Šimek – 2 min., nedovolené bránění).

56:25
    Dlouho se hraje bez přerušení i bez větších šancí. Změnu možná přinese vhazování před Muntherem, kam se hra přesune po icingu Švédů.

55:22
    Po ztrátě ve středním pásmu se pro Švédy rýsovala situace dvou proti jednomu, tu zakončili z levé strany střeleckým pokusem, se kterým si Dybal, i když s obtížemi, poradil.

54:50
    Češi se snaží o vyrovnání, jenže nemohou se dostat na dostřel švédské branky. Čas pro ně teď navíc velice rychle utíká.

54:00
    Štancl se pokusil vystřelit od modré čáry, jeho pokus ale zblokoval jeden ze švédských mladíků.

53:01
    Švédsko v plném počtu, soupeře v početní převaze k ničemu nepustilo.

52:30
    Švédové se velice dobře brání, Češi nyní opět začínají až od Dybala.

52:00
    Českému týmu se zatím v početní převaze vůbec nedaří.

51:01
    Vyloučení v týmu Švédsko (Noah Dower Nilsson – 2 min., krosček).

50:24
    Těžší zásah i pro Dybala na druhé straně. V útočném pásmu se k puku na pravém kruhu dostal zcela osamocený Wilander, trefil ale přesně "desítku" na hrudi dobře vyjetého českého brankáře!

48:10
    A další obří šance hostů, kteří se po skončení oslabení dostali do přečíslení dvou proti osamocenému brankáři Muntherovi, jenže nedokázali si dobře přihrát a obrovská příležitost končí nezdarem!

47:52
    Češi měli ve vlastním oslabení velkou šanci na vyrovnaní, když Šprynar vyzval z pravého křídla na souboj brankáře Munthera, překonat jej ale tváří v tvář nedokázal!

47:20
    Pettersson pálil z voleje z pravého kruhu tvrdě, ale mimo. Puk se od zadního mantinelu odrazil až ven z obranného pásma Česka.

46:44
    Švédové si na modré čáře neporozuměli, puk alespoň na chvíli končí ve středním pásmu.

46:26
    Český brankář kryje tvrdou střelu z kruhu, hra je přerušena.

46:06
    Vyloučení v týmu Česko (Marek Ročák – 2 min., hákování).

46:06
    Dybal po další době zasahuje, když betonem vyráží střelu od modré čáry. V následujících minutách ale bude mít více práce, Češi půjdou do oslabení.

45:38
    Oběma týmům se nyní příliš nedaří v rozehrávce a nedokáží se dostat do zakončení. Další nepřesnost, icing domácích a buly před Muntherem.

44:10
    Nepřesná rozehra Švédů vrací hru před Munthera. Vhazovat se bude po jeho pravici.

43:40
    Puk do jízdy dostal na středu Adámek, jenže český útočník neměl dobrou stabilitu na bruslích a ač se těsně bráněn dostal až k Muntherovi, zakončit nedokázal.

43:00
    Dower Nilsson se pokusil středem proháčkovat až k Dybalovi přes tři hráče, puk mu však v rozhodné chvíli sjel z hole a k zakončení se tak nedostal.

42:18
    Češi se snažili hluboko napadat, jenže k puku se nedostali. Domácí navíc využili díry ve středním pásmu a dostali se do přečíslení dvou proti jednomu, které však zakončil z pravé strany sám Sagranden, jehož ránu česká obrana zvládla zblokovat.

40:55
    Hra pokračuje před Muntherem po zakázaném uvolnění Švédska.

40:45
    Do prostoru mezi kruhy si najel jeden z domácích hráčů, Dybal ale nakonec zasahovat nemusel. Rána švédského hráče byla sražena mimo.

40:01

Čtyřicet minut finále je minulostí a k turnajovému triumfu mají blíže domácí, které poslal podruhé v zápase do vedení využitou přesilovkou Sagranden.

40:00

39:00
    Se začátkem poslední minuty druhé třetiny se Češi usadili před Muntherem, ten jen vyrazil pokus od modré čáry.

38:38
    To už neplatí po útočném výpadu Švédů, Dybal ale situaci ustál a puk za svá záda nepustil.

37:55
    Poslední minuty přinesly poněkud neuspořádanou hru z obou stran, gólmani tak neměli žádnou práci.

35:50
    Hosté úplně nezvládli rozehrávku s Dybalem u své branky a přišli o puk ve vlastním obranném pásmu. Ránu Forsfjälla z mezikruží ale dokázal český brankář zastavit vyrážečkou.

35:00

34:40
    Červení pokračovali v přesilovkové kombinaci, tu si ale sami pokazili nepřesnou přihrávkou na modré čáře a sami se vykázali z útočného pásma.

34:10
    Jecho pálil tvrdě od modré, trefil ale pouze Muntherovu rukavici.

33:40
    Další vyhození hráčů ve žlutém, hosté musí zakládat přesilovku až u Dybala.

33:14
    Po vyloučení Wilandera měli Češi krátkou přesilovku pěti proti třem, kombinace kolem branky jim nevyšla a Švédové to nejhorší přečkali.

33:00
    Vyloučení v týmu Švédsko (Tom Wilander – 2 min., vražení na hrazení + 10 min. osobní trest, vražení na hrazení).

32:45
    Náznak brejku domácího týmu, Dybal dokázal švédský pokus zkrotit.

32:05
    Tvrdá rána od modré čáry jen prosvištěla kolem Munthera a silně trefila mantinel za jeho brankou.

31:55
    Štancl to tentokrát z kruhu trefil sám, Munther puk jen vyrazil.

31:40
    Povedená akce Česka! Štancl poslal z levého kruhu nabídku mezi kruhy na podlomenou čepel, kotouč po teči zamířil jen těsně mimo!

31:22
    Vyloučení v týmu Švédsko (Eric Bürger – 2 min., hákování).

31:22
    Češi se po vhazování ve středním pásmu ale rychle do útočné třetiny dostali, jejich snahu tentokrát zastavil až švédský faul.

31:02
    Český pokus o útočný výpad končí již na modré čáře a odpískaném ofsajdu.

29:55
    O chvíli později podobná situace. Po buly v útočném pásmu pálil Nordh z levého kruhu, ale i jeho pokus nemířil mezi tři tyče Dybalovy klece.

29:20
    Sagranden se protáhl na pravém křídle u modré čáry kolem jednoho z bránících hráčů Česka a měl před sebou volný prostor, jeho rána ale letěla příliš vysoko, Dybal tak zasahovat nemusel.

28:05
    Do dobré pozice se po forčekingu dostal Matyáš Adámek, jeho pokus z kruhů ale úspěšný nebyl.

27:49
    Češi se snaží o aktivní napadání, Švédům se ale zatím daří dostávat puk ze třetiny. Po dalším dlouhém pasu až na modrou zakončoval Nilssen z levého kruhu, Dybal si ale poradil.

26:38
    Česko hraje v plném počtu.

26:02
    Dower Nilsson si vyměnil puk s jedním ze spoluhráčů a pokusil se využít otevřený prostor mezi kruhy, Dybal ale dobře vyrazil mimo.

25:20
    Domácím se zatím v této početní převaze příliš nedaří a znovu musí začít až od Munthera.

24:46
    Sandin Pellikka pálil v přesilovce od modré, branku Dybala ale minul. Češi následně dostávají kotouč daleko od své svatyně.

24:38
    Vyloučení v týmu Česko (Marek Ročák – 2 min., podrážení).

24:16
    Až se začátkem páté minuty prostředního dějství si Munther sáhl na kotouč a raději přerušil hru.

23:30
    Domácím se daří na začátku druhé části držet na kotouči, hráči v červeném se k němu ještě příliš nedostali.

22:30
    Češi se snaží o rychlou odpověď, Munther ale ve druhé třetině ještě zasahovat nemusel.
    21:03 Lukas SAGRANDEN - 2:1

21:03
    Švédsko právě vstřelilo branku!
    Tak to je škoda. Štancl už skočil zpět na led a Češi hráli ve čtyřech, jenže Švédům to stačilo, aby šli znovu do vedení, když se prosadil zpoza pravého kruhu střelou přes hráče LUKAS SAGRANDEN!

20:30
    Švédové se rychle usadili v pásmu, rána z pravého kruhu naštěstí letěla mimo.

20:01
    Domácí začnou druhou třetinu v početní převaze čtyř proti třem.

20:01

Další třetina začne přibližně v 16:46.

Úvodní dvaceminutovka skončila a skóre je po trefách Sandina-Pelliky a Fialy vyrovnané, 1:1. Podobně vyrovnaná byla i hra v první třetině. Domácí sice měli herně lehce navíc, se šancemi to ale bylo na obou stranách podobné. Utkání tak zůstává zcela otevřené.

20:00

19:56
    Vyloučení v týmu Česko (Samuel Fiala – 2 min., nedovolené bránění).

19:56
    Tyč zazvonila za Dybalem po ráně jednoho ze švédských hráčů. Češi těžký moment ustáli, ale půjdou po dalším faulu do tří!

19:20
    Češi dokázali dostat puk do útočného pásma, Švédům se ale rychle podařilo vyhodit černý kotouč do bezpečí.

18:57
    Síly na ledě se vyrovnají, po Štanclově faulu se bude hrát ve čtyřech na obou stranách.

18:57
    Vyloučení v týmu Česko (Jakub Štancl – 2 min., nedovolené bránění).

18:40
    Šimek nepropálil švédský blok z levého kruhu, domácí následně vyhazují puk do bezpečí.

18:07
    Svensson zbytečně fauloval v útočném pásmu, Češi si zahrají první přesilovku.

18:07
    Vyloučení v týmu Švédsko (Joel Svensson – 2 min., nedovolené bránění).

17:00
    Domácím se v posledních minutách nedaří ohrozit Dybala, česká obrana pracuje aktuálně více než dobře.
    14:26 FIALA - 1:1

14:26
    Česko právě vstřelilo branku!
    Je vyrovnáno! SAMUEL FIALA dostal přihrávku zpoza branky mezi kruhy a na jeho střelu byl švédský gólman krátký! Asistence: Radim Handl, Jakub Štancl.

12:25
    Rychle se ale hrálo na druhé straně, kde Muntherovu pozornost prověřili Češi střelou od modré čáry.

12:10
    Další snahu domácích hokejistů zastavuje offside.

11:16
    Češi po buly v útočném pásmu rychle ztratili puk a do přečíslení dvou proti jednomu se hnali hráči Tre Kronor. Situaci ale nevyřešili úplně ideálně, a tak Dybal se zakončením Petterssona z otočky neměl větších potíží.

09:30
    V ofenzivě se opět připomněli hosté, jenže ránu Štancla kousek za modrou zblokoval jeden ze švédských mladíků.

07:08
    Český tým po delší době zahrozil. Csabi si vzal puk ve středním pásmu, po levé straně se dostal do pásma a dobrou střelou na lapačku zkusil překvapit Munthera, ten však zasáhl včas.
    05:30 Axel SANDIN-PELLIKKA - 1:0

05:30
    Domácí z krátkého tlaku vytěžili úvodní gól zápasu, když se zpoza kruhů přesně trefil AXEL SANDIN-PELLIKKA. Asistence: Noah Dower Nilsson, David Edstrom.

04:05
    Hosté rychle otočili hru a první zásah zapsal i domácí gólman Munther po nahození od modré.

03:58
    Dybal vyráží další pokus, tentokrát pálil jeden z domácích beků od modré čáry.

03:33
    Švédové jsou na začátku utkání aktivnějším celkem a nyní zamkli hráče českého výběru před vlastní brankou.

02:15
    Švédové ale ani tentokrát z buly před Dybalem nic nevytěžili. Český gólman tak zasahuje až o pár chvil později poté, co Kangas středem hřiště zkoušel zakončit přes obránce.

01:38
    Další nepřesnost v české rozehrávce vrací hru po zakázaném uvolnění před Dybala.

01:29
    Dybal si připisuje první zásah. Lejon nabruslil s pukem za modrou po pravém křídle a poslal jej na českou branku.

00:12
    Domácí se rychle dostali do útoku po icingu Česka, z vhazování ale nic nebylo a hráči v červeném okamžitě otáčí hru.

00:01

Švédsko: Munther – Wilander, Bergström, E. Nilsson, Wikman, Bürger, Sandin Pelikka, Landén – Sagranden, Edstrom, Dower Nilsson – Nordh, Forsfjäll, Pettersson – Lejon, Kling, Nilsson – Kangas, Johansson, Svensson.

Česko: Dybal – Husinecký, Eich, Matějíček, Bialy, Ročák, Vochvest, Svoboda – Šprynar, Felcman, Štancl – Csabi, Jecho, Šimek – Handl, Fiala, Adámek – Janata, Hois, Pérez..

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Daniel Kubelka

Branky a nahrávky: 6. Sandin-Pellikka (Nilsson, Edstrom), 22. Sagranden – 15. Fiala (Handl, Štancl)

Rozhodčí: Eriksson, Österberg – Elmerstig, Lundén