Montreal – Philadelphia 3:6 (kon.) | New Jersey – Buffalo 2:5 (kon.) | Pittsburgh – Boston 4:0 (kon.)
Florida – Detroit 5:2 (kon.) | Carolina – Winnipeg 4:2 (kon.) | NY Islanders – NY Rangers 3:6 (kon.)
Minnesota – Vancouver 6:3 (kon.) | Tampa – Toronto 8:1 (kon.) | Calgary – Dallas 4:2 (kon.)
Los Angeles – Chicago 4:1 (kon.) | San Jose – St. Louis 1:3 (kon.)

Česká a slovenská stopa v utkání

Marián Studenič (DAL) – 0+0, 0 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 11:13
    Radek Faksa (DAL) – 0+0, 0 účast, 3 střely na bránu, TM 2, čas na ledě 14:33

Tři hvězdy utkání

1. Matthew Tkachuk (CGY) – 1+0
    2. Christopher Tanev (CY) – 1+0
    3. Jason Robertson (DAL) – 1+0 (05:43:08)

Calgary Flames si výhrou v tomto zápase zajistilo první místo v Pacifické divizi. Dnešní porážka Stars, třetí v řadě, dává o trochu více naděje Vegas, které ztrácí na Divokou kartu tři body. Flames kontrolovali dnes zápas a zaslouženě vyhráli.

59:35 Andrew MANGIAPANE - 4:2

59:35
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Střelou do prázdné branky se ze své třetiny celkem snadno trefuje soupeřem neobsazený ANDREW MANGIAPANE.

59:23
    Hostující celek se usadil v útočném pásmu.

58:57
    Hosté v šesti.

58:30
    Puk je ve středním pásmu, ale kontrolují ho domácí.

58:28

58:05
    Oliver Kylington byl volný před brankou, ale puk nedokázal poslat přesněji do odkryté části branky.

57:50
    Jake Oettinger měl volný výhled a se střelou od modré čáry si dokázal poradit.

57:20
    Andrew Mangiapane měl další zajímavou příležitost, ale jeho pokus končí vedle branky. Nechybělo moc domácímu hráči.

57:14
    Noah Hanifin nahazoval kotouč od modré čáry na branku, gólman Jake Oettinger jej v pohodě ukryl do výstroje.

57:00
    Puk mají domácí za svou brankou, probíhají poslední tři minuty.

56:37
    Elias Lindholm mohl přidat pojistku výhry, ale brankář ho vychytal.

56:28
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (Jamie Benn – 2 min., vysoká hůl).

56:28
    Komerční přestávka.

56:25
    Andrew Mangiapane nedokázal prostřelit brankáře.

56:04
    Ponechaná výhoda pro domácí.

55:36
    Marián Studenič postupoval do útočného pásma, natahoval se po přihrávce, ale vypálit nedokázal. Pas nebyl přesný.

55:07
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině, Radek Faksa pálil z pravé strany, ale brankáře prostřelit nedokázal.

53:51
    John Klingberg měl velkou šanci, dostal puk mezi kruhy, ale nedokázal přesněji vypálit. Skvěle zasáhl brankář.
    53:05 Christopher TANEV - 3:2

53:05
    Domácí celek jde do vedení, střelu od modré čáry vyslal CHRISTOPHER TANEV. Jeden z hráčů Dallasu si puk srazil do své branky. Asistence: Oliver Kylington a Andrew Mangiapane.

52:59
    Erik Gudbranson vypálil, jeho rána byla zblokovaná. Komerční přestávka.

52:15
    Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, mnoho šancí k vidění není. Obrany hrají hodně zodpovědně.

51:53

50:57
    Johnny Gaudreau vyslal tvrdou ránu na branku, ale trefil jen tyč. Nechybělo mnoho. Následně Elias Lindholm neprostřelil brankáře soupeře.

50:35
    Domácí rozehrávají od své branky, zatím se nemohou stabilněji usadit v útočném pásmu.

49:53
    Přesilovka pro Flames, nyní přichází možná klíčový moment zápasu.

49:53
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (Miro Heiskanen – 2 min., podrážení).

49:28
    Johnny Gaudreau to zkoušel individuálně, ale v rozhodující chvíli nedokázal zpracovat puk podle představ.

48:56
    Optickou převahu mají nyní domácí hokejisté, kteří se pokouší něco vymyslet v útočném pásmu. Obrana Dallasu je nyní pozorná.

48:39
    Jake Oettinger kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou, Dillon Dubé se pokoušel dostat do zakončení, ale neuspěl.

47:38
    Vhazovat se nyní bude ve středním pásmu, domácím se pískalo postavení mimo hru.

47:00
    Mikael Backlund dobře protečoval kotouč do útočného pásma, následná rána nebyla přesná.

46:30
    Domácí celek rozehrává od své branky, sledujeme nyní klidnější pasáž hry.

46:09
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, stav zápasu je vyrovnaný.

46:03
    45:29 Luke GLENDENING - 2:2

45:29
    Dallas právě vstřelil branku!
    Po bleskové akci máme vyrovnáno, první střelu brankář Calgary dokázal vyrazit před sebe, puk se odrazil do míst, kde byl LUKE GLENDENING. Na jeho pokus brankář už těsně nedosáhl. Asistence: Fredrik Karlström.

45:10
    Tyler Toffoli měl na hokejce třetí domácí branku, ale nedokázal překonat brankáře, Jake Oettinger se vyznamenal.

44:47
    Tyler Seguin vyslal tvrdou ránu od modré čáry, jeho projektil se do branky nevešel.

44:20
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku Calgary. Domácí celek vyhrál buly, a tak se směr hry otáčí.

43:50
    Marián Studenič rozehrává od své branky, ale přišel o puk, a tak mohli hrát domácí. Ti jen nahodili do útočného pásma.

43:00
    25:19, střelecky aktivnější je domácí celek, který se z kraje třetiny dostal do vedení.

42:27
    Jake Oettinger musel být pozorný, následně jeho tým rychle otočil směr hry. Pokus o střelu byl hodně nepovedený.

41:47
    Sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit. Zatím se marně pokouší Dallas propracovat do výraznější šance.
    40:20 Noah HANIFIN - 2:1

40:20
    Z kraje třetí třetiny se dostává domácí celek do vedení, střelou od modré čáry se prosazuje NOAH HANIFIN. Miro Heiskanen si nešťastně tečoval kotouč do své branky. Asistence: Tyler Toffoli, Rasmus Andersson.

40:01

Domácí celek se dostal ve druhé třetině do vedení, proměnil přesilovku, v početní výhodě dokázali vyrovnat hosté. Nerozhodný zápas bude za chvilku pokračovat třetí třetinou.

40:00

39:43
    Už se pravděpodobně nic nestane.

39:04
    Johnny Gaudreau pálil z otočky z kruhu, Jake Oettinger jeho pokus vytěsnil vedle branky.

38:45
    John Klingberg v poklidu rozehrává od své branky, to se už pomalu dostáváme do poslední minuty třetiny.

38:03
    Tyler Toffoli byl blízko, jeho rána se od brankové konstrukce odrazila zpět do hry. Velké šance jsou nyní na obou stranách. Štěstí stojí při brankářích.

37:15
    Joel Kiviranta ani Radek Faksa nedokázali své šance proměnit. Oba brankáři nyní předvedli skvělé zákroky. Komerční přestávka, nyní se vyznamenal Jacob Markström.

36:39
    Elias Lindholm měl obrovskou šanci, dostal dobrou přihrávku před branku, ale Jake Oettinger vytáhl velmi dobrý zákrok. Stav zápasu je stále vyrovnaný.

36:13
    20:15, tak vypadá statistika střel na branku v tomto zápase, převahu mají hráči Flames.

36:00
    Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině. Vice ze hry mají nyní domácí hokejisté.

35:30
    Domácí fanoušci se nyní ozývají a ženou své oblíbence za další vstřelenou brankou. Hosté se musí bránit dobré hře domácí obrany.

32:51
    Hostující celek měl další zajímavou šanci, ale nedokázal přesněji vypálit. Flames se musí bránit.
    31:53 Jason ROBERTSON - 1:1

31:53
    Hostující celek proměnil přesilovou hru a srovnává stav zápasu. Střelou od modré čáry se prosazuje JASON ROBERTSON. Asistence: John Klingberg a Joe Pavelski.

31:46
    Popáté v tomto zápase mají hostující hokejisté možnost přesilové hry.

31:46
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Erik Gudbranson – 2 min., krosček).

31:20
    Komerční přestávka. Po vstřelené brance měli domácí další dvě dobré šance, ale náskok nenavýšili.
    30:06 Matthew TKACHUK - 1:0

30:06
    Domácí celek proměnil přesilovku a dostává se do vedení, po pěkné akci se z bezprostřední blízkosti rychlou střelou ke vzdálenější tyči prosazuje MATTHEW TKACHUK. Zaznamenal stý bod v sezoně. Asistence: Johnny Gaudreau a Rasmus Andersson.

29:51
    Elias Lindholm pálil z mezikruží, jeho pokus kryje brankář, Jake Oettinger se výborně přesunul.

29:26
    Elias Lindholm ani Matthew Tkachuk nedokázali svou dobrou šanci přetavit v nebezpečnou střelu na branku.

28:48
    Jake Oettinger se vytáhl proti střele soupeře. Elias Lindholm měl dobrou střeleckou pozici, ránu z kruhu kryje hostující brankář.

28:30
    Hostující celek se po zblokované střele domácích dostal k puku a rychle jej vyhodil přes všechny čáry.

28:18

28:17
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (Radek Faksa – 2 min., nedovolené bránění brankáři).

27:44
    Domácí celek znovu dokázal vyhodit přes všechny čáry.

27:20
    Roope Hintz se vracel za svou branku, čekal na dostřídání spoluhráčů, a pak rychle otočil směr hry.

26:42
    Domácí se dostali při vlastním oslabení ke střele, ale brankář Stars si dokázal poradit.

26:25
    Christopher Tanev se zmocnil puku a dokázal jej vyhodit přes všechny čáry.

26:18
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů na ledě). Trest odpyká Matthew Tkachuk.

26:18
    Komerční přestávka, domácí hráli v šesti.

26:04
    Blake Coleman to zkoušel individuálně, ale nedokázal se propracovat do výraznější šance.

25:12
    Jake Oettinger kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou.

24:40
    Oliver Kylington pálil od modré čáry, jeho pokus ovšem minul branku.

23:53
    12:13, střelecky jsou nyní aktivnější hostující hokejisté, těm ovšem stačí hodně málo k tomu, aby si vypracovali velkou šanci.

23:20
    Hostující celek se nyní dostal do útočného pásma, Jacob Markström se vyznamenal proti střele soupeře. Následná dorážka se už Dallasu nepodařila.

22:41
    Po střele Taneva končí kotouč v ochranné síti nad brankou, bude se vhazovat.

22:08
    Noah Hanifin rozehrává od své branky, neměl, komu by přihrál puk, a tak jen nahodil do útočného pásma tak, aby z toho nebyl icing.

21:38
    Jani Hakanpää zakončoval od modré čáry, jeho pokus celkem snadno zastavil brankář Flames.

21:02
    Oliver Kylington si vybruslil na útočnou modrou čáru, dostal puk, ale promáchl ho. Zakončit nedokázal.

20:30
    Domácí celek nyní rozehrává od své branky, utkání pokračuje druhou třetinou.

20:01

11:10, tak vypadá statistika střel na branku po první třetině, na úvodní branku čekáme. Uvidíme, zda se dočkáme už ve druhé třetině. Více ze hry měli domácí.

20:00

19:37
    Dillon Dubé vyhodil přes všechny čáry a Ryan Suter musí rozehrávat až od své branky.

19:07
    Oznámena byla poslední minuta hry v první třetině, Stars se nemohou usadit v útočném pásmu.

18:50
    Nikita Zadorov nedokázal puk vyhodit, hrát tak mohou hosté.

18:20
    Přesilovku hraje hostující celek, který se usadil v útočném pásmu, kde se pokouší něco vymyslet.

17:51
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů na ledě). Trest odpyká Rasmus Andersson.

17:27
    Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže stabilněji usadit v útočném pásmu.

16:27
    Ofsajd domácích, buly ve středním pásmu. Joe Pavelski to byl, kdo měl před sebou odkrytou branku.

16:00
    Domácí hokejisté si na podobné situace musí dávat pozor, mohlo by se jim to vymstít, Stars stačí málo k tomu, aby se prosadili.

15:25
    Nyní sledujeme finální pasáž hry v první třetině, velkou šanci měli hosté, ale nedokázali dostat volný kotouč do prázdné branky. Jacob Markström byl mimo svou pozici.

14:54

14:26
    John Klingberg se dostal do brejku, vybruslil si před branku a zakončoval. Jacob Markström ho výborně dokázal vychytat, Stav zápasu je bezbrankový.

14:11
    Noah Hanifin se dostal do zakončení, ale jeho rána bez přípravy končí vedle branky.

13:46
    Jacob Markström kryje kotouč, komerční přestávka.

13:09
    Sledujeme velkou hokejovou bitvu především o nadvládu ve středním pásmu.

12:29
    Domácí brankář Jacob Markström rozehrává od své branky, následně Dillon Dubé pokračoval v akci, ale nedokázal přejít přes střední pásmo.

11:25
    8:7, tak vypadá statistika střel na branku, na nějakou výraznější šanci zatím čekáme. Oba kluby střídají.

11:04
    Špatná rozehrávka Flames znamená zakázané uvolnění proti domácím.

10:42
    Marián Studenič se propracoval do zajímavé střelecké pozice, ale v rozhodující chvíli nedokázal puk přesněji trefit.

10:04
    Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině.

09:34
    Miro Heiskanen pálil od modré čáry, ale jeho rána byla před brankou zblokovaná některým z hráčů.

09:25
    Už se hraje klasicky pět na pět.

08:49
    Teď začala zkrácená přesilovka Dallasu, domácí jsou ale stále aktivnější a nastěhovaní v útočném pásmu.

08:34
    Nyní se hraje čtyři na čtyři.

08:17
    Domácí Rasmus Andersson kombinuje se spoluhráči, ale neuspěl.

07:42
    Dallas dokázal vyhodit kotouč do středního pásma, sledujeme nyní nepřesnou hru Flames. Domácí se nemohou usadit v útočném pásmu.

07:31
    Domácí hrají přesilovku čtyři na tři.

07:24
    Krátce se bude hrát tři na tři, pak se první vyloučený hráč vrátí do hry.

07:24
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Mikael Backlund – 2 min., podrážení).

06:51
    Přesilovku hraje domácí celek, který se hned usadil v útočném pásmu. Trefil tyč.

06:48

06:48
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (Ryan Suter – 2 min., podrážení).

06:28
    Sledovat nyní budeme hru čtyři na čtyři, a pak přesilovku Flames.

06:28
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (Roope Hintz – 2 min., podrážení).

06:02
    Mikael Backlund se nadvakrát při vlastním oslabení dostal do šance, ale oba jeho pokusy dokázal brankář zastavit. Sledujeme dobrou hru Flames při vlastním oslabení.

05:30
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Elias Lindholm – 2 min., krosček).

05:19
    Velkou šanci měli nyní domácí, ale z bezprostřední blízkosti nedokázali překonat brankáře.

04:56
    Následná domácí střela byla zblokovaná do ochranné sítě. Flames vybojovali buly v útočném pásmu.

04:46
    John Klingberg se dostával do zakončení, ale v rozhodující chvíli ho Christopher Tanev obral o kotouč a rychle otočil směr hry.

04:05
    Jake Oettinger musel zasahovat proti domácí střele, jeden z obránců Flames to zkoušel od modré čáry.

03:31
    Hostující celek je aktivnější, vede na střely na branku 3:1. Ale na výraznější šanci v tomto zápase zatím čekáme.

03:00
    Nikita Zadorov hledal spoluhráče před brankou, ale defenziva si dokázala s vypětím všech sil poradit.

02:36
    Johnny Gaudreau se po pěkné individuální akci dostal do zakončení, ale v rozhodující chvíli mu puk uskočil.

01:46
    Tyler Seguin se pokoušel něco vymyslet v útočném pásmu, následně se dostal do zakončení a domácí brankář musel zasahovat.

01:29
    Marián Studenič pálil z dobré pozice před brankou a domácí gólman Jacob Markström předvedl spolehlivý zákrok.

01:05
    Brankář Dallasu byl nyní připravený, vhazovat se bude před jeho brankou.

00:21
    Miro Heiskanen se dostal do střelecké pozice a vypálil. Jeho pokus kryje domácí brankář Jacob Markström.

00:05
    Utkání začalo první třetinou a do zápasu vstoupili hosté aktivně.

00:01

Calgary Flames: Markström (Vladař) – Hanifin, R. Andersson, Kylington, Ch. Tanev, Zadorov, Gudbranson – J. Gaudreau, E. Lindholm, M. Tkachuk – Mangiapane, Backlund, Toffoli – D. Dubé, Järnkrok, Coleman – Lucic, T. Lewis, B. Ritchie.

Dallas Stars: Oettinger (Wedgewood) – R. Suter, M. Heiskanen, Lindell, J. Klingberg, Harley, Hakanpää – J. Robertson, Hintz, Pavelski – M. Raffl, Jamie Benn, Seguin – Studenič, Faksa, Kiviranta – Peterson, Glendening, Karlström..

Calgary Flames je v tabulce Západní konference na druhé pozici. Získalo 104 bodů. Z posledních pěti zápasů vyhrálo tři. Poradilo si se Seattle Kraken5:3, Arizonou Coyotes 9:1, Chicago Blackhawks 5:2. Tým nestačil na Vegas 1:6 a na 2:3 v nájezdech na Nashville Predators.

Dallas Stars bojuje o postup do play-off, zatím drží postupovou divokou kartu. Z posledních pěti zápasů vyhrál Dallas dva zápasy. Tampu porazil 1:0 a San Jose Sharks 2:1. Tým nestačil na Minnesotu 2:3 v prodloužení, Vancouver Canucks 2:6 a na Edmonton 2:5.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Calgary Flames a Dallas Stars.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 31. M. Tkachuk (J. Gaudreau, R. Andersson), 41. Hanifin (Toffoli, R. Andersson), 54. Ch. Tanev (Kylington, Mangiapane), 60. Mangiapane – 32. J. Robertson (J. Klingberg, Pavelski), 46. Glendening (Karlström)

Calgary Flames: Markström (Vladař) – Hanifin, R. Andersson, Kylington, Ch. Tanev (A), Zadorov, Gudbranson – J. Gaudreau, E. Lindholm, M. Tkachuk (A) – Mangiapane, Backlund (A), Toffoli – D. Dubé, Järnkrok, Coleman – Lucic, T. Lewis, B. Ritchie.
    Trenér: Darryl Sutter

Dallas Stars: Oettinger (Wedgewood) – R. Suter, M. Heiskanen (A), Lindell, J. Klingberg (A), Harley, Hakanpää – J. Robertson, Hintz, Pavelski – M. Raffl, Jamie Benn (C), Seguin – Studenič, Faksa, Kiviranta – Peterson, Glendening, Karlström.
    Trenér: Rick Bowness

Rozhodčí: Sutherland, Pochmara – Kovachik, Toomey

Diváci: 17 280