Švédsko – Finsko 2:0 (kon.) | Česko – Rakousko 4:1 (kon.)
Česko
4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Rakousko
Neděle 01.05.2022, 16:00 • Ostravar Aréna • Euro Hockey Tour

Fanoušci všech věkových kategorií opouští Arénu a mě zbývá už jen poděkovat za pozornost a popřát Vám krásný zbytek dne.

Loučím se z Ostravar Aréna a u dalších hokejových zápasů se budu těšit na počtenou. (18:24:31)

Ve třetím dějství padla jediná branka a to do sítě Bernharda Starkbauma, kdy Vojtěch Budík projel z vlastní třetiny až před soupeřovu bránu a zakončil bekhendem mezi betony.

Rakušané vyslali na Štěpána Lukeše jen čtyři střely, které mohly skončit za brankovou čarou, ale i tak hráli parádní hokej a byli Českému týmu velmi dobrým soupeřem.

Oproti Euro Hockey Challenge, kde se oba týmy potkaly dvakrát, se soupisky obou týmů celkem výrazně obměnily. I tentokrát vyhrál favorit a to góly ve všech možných herních situacích. Tedy krom trestného střílení.
    Tedy v oslabení, přesilovce i hře pět na pět.

59:30
    Rakousko je asi naposledy v útočném pásmu.

59:02
    Střely Zdráhala nebo Kousala končí mimo bránu.

58:52
    Pokus Paula Hubera končí blokací Šuláka.

58:28
    Rakušané nevzdávají boj za lepší výsledek a donutili Čechy zahrát icing.

57:45
    Oba týmy hrají v plném počtu.

57:30
    Čechům se tato přesilovka nedaří zahrát v útočném pásmu.

57:00
    Po Blümelově souboji zachytává puk už ve středním pásmu Jiříček a tak se píská ofsajd. Protože následné vrácení do pásma už bylo v rozporu s pravidly.

56:47
    Vhazuje se po levé ruce rakouského gómana.

56:29
    Do nahrávky Holíka vložil hůl Wukowits. nakonec se ke střele na bránu propracoval Zohorna.

56:07
    Za Lukešovu bránu vyhazuje Philipp Wimmer.

55:45
    Vyloučení v týmu Rakousko:
    Manuel Ganahl – 2 min., krosček.

55:30
    Při úniku Ali Wukowits ztratil hůl.

55:20
    Bernhard Starkbaum vykryl pokus Stránského.

Dnešní utkání sleduje 5720 diváků.

54:55
    Na druhé straně úřadovala formace Benjamina Nissnera.

54:21
    Bernhard Starkbaum nemusel zasahovat při útočení Kodýtkovy formace.

53:40
    Štěpán Lukeš vykryl střelu schovanou za hráče. Od modré pálil Nico Brunner.

52:45
    Po vyhraném buly je hra bleskurychle před Starkbaumem. Za brankou bojuje o kotouč Vojtěch Budík a Petr Kodýtek.

52:38
    Domácí se nakonec do útočného pásma dostávají, ovšem rychle se musí vracet do obrany, kde se ke střele dostal Paul Huber. Lukeš přerušuje hru.

52:01
    Manuel Ganahl forčekuje v útočné třetině a nedovoluje Flekovi založit útok.
    51:21 Vojtěch BUDÍK - 4:1

51:21
    Česko právě vstřelilo branku!
    Český národní tým odskakuje na rozdíl tří branek VOJTĚCH BUDÍK až z vlastní třetiny projel mezi všemi hráči Rakouska a parádní sólovou akcí překonal Starkbauma bekhendovou střelou mezi jeho betony. Asistence: David Sklenička.

50:52
    Týmy jsou v plném počtu.

50:41
    Rakušané jsou na kotouči a oslabení přečkají zřejmě již bez inkasování.

50:10
    Češi jsou stále u kotouče a kombinují kolem brány.

49:15
    Do střely se pořádně opřel Michael Špaček. Puk Bernhard Starkbaum vyrazil jen instinktem a to do vzduchu. Na dopad čekal Zohorna, ale také Dominic Hackl. Rakousko dostává hru z pásma.

48:52
    David Maier – 2 min., vražení na hrazení.

48:11
    Holík se Zohornou a Zdráhalem dostávají hru do útočné třetiny, kde je český forvard atakován nedovoleným způsobem.

47:42
    Lukeš si po dlouhé době sahá na kotouč. Po střele Benjamin Baumgartner se bude vhazovat po jeho pravici.

46:57
    Domácí jsou v pásmu a na nahrávku vyčkává Budík. Puk se k němu sice dostal, ale už neměl příležitost střílet. Do útoku se hrne Ali Wukowits.
    46:07 Pěkná akce českého týmu končí u Starkbauma

46:07
    Petr Kodýtek si najel do pásma po pravém křídle a Bernhard Starkbaum vykrývá betonem. Ovšem jen na hůl najíždějícího Petra Fridricha, jemuž zablokoval hůl David Maier a puk jen doklouzal k brankáři.

45:25
    Poklidnější pasáž mají k vidění diváci v ochozech, kteří vytváří parádní atmofséru.

44:11
    Blok Benjamina Baumgartnera při střele Petra Holíka zabránil puku dojít až k Starkbaumovi.

43:56
    Za brankou čeká na vystřídání Budík.

43:35
    Střela Fleka jde mimo bránu.

42:50
    Hraje se o plynulý přesun přes střední pásmo a klidné založení útoku. Takže puk často střídá majitele.

41:59
    Bernhard Starkbaum se jen přikrčil při střele Petra Fridricha.

41:25
    Nico Brunner uhájil modrou čáru a Oliver Achermann mohl dál točit kombinaci v pásmu.
    40:58 Blümelovu ránu ukrývá Starkbaum v lapačce

40:58
    Blümel pálí z první a Starkbaum má puk v lapačce.

40:22
    Oba gólmani pozorovali hru před svým brankovištěm. Střelu zaznamenal až nyní Bernhard Starkbaum.

40:01

Probíhá oceňování nejlepších juniorů DHL Extraligy juniorů:

Ceny předává Josef Řezníček

Nejlepší brankář: Jakub Krbeček (SPA)
    Nejlepší obránce: Tomáš Tomek (SPA)
    Nejlepší obránce: Adam Měchura (LIB)
    Cenu Josefa Vašíčka získává: Eduard Šale (KOM)

Další třetina začne přibližně v 17:41.

Střely ve 2. třetině: 11:8
    Blokované střely: 2:7
    Úspěšnost vhazování v %: 69:31 (zde se Češi rozhodně zlepšili)

Druhá třetina byla na góly bohatější. V jednatřicáté minutě navyšoval české vedení David Jiříček v první přesilovce, kterou domácí tým dostal. Střela od modré prošla Bernhardu Starkbaumovi mezi rukou a tělem. Rakousko celkem rychle odpovědělo. Po minutě byl stav 2:1 díky Benjaminu Nissenerovi, jehož střela byla někde tečována a prošla Lukešovi nad levým ramenem. Po dvou minutách se stav opět měnil. Češi hráli další přesilovou hru, kterou ukončil dříve Jiří Černoch dorážkou u levé Starkbaumovy tyče.
    Do přestávky se nic zásadního neudálo a tak máme po dvou třetinách stav 3:1 pro Česko.

40:00

39:38
    Bernhard Starkbaum chytá puk před Holíkem. Po vhazování má kotouč opět v moci po střele Zdráhala.

39:15
    Nahození Skleničky sbírá Špaček, kterému puk před brankovištěm přeskakuje čepel a z šance na čtvrtý český gól není nic.

38:40
    Puk po střele Briana Leblera končí v ochranné síti.

38:15
    Po krátké návštěvě hry před Lukešem se střílí opět na Starkbauma. Neuspěl Černoch.

37:48
    Stránského střelu nikdo před brankou netečoval.

37:13
    Domácí jsou stále v útočném pásmu a zkouší překonat kompaktní obranu.

36:43

36:20
    Z druhého kruhu střílí Jakub Flek. I jemu se nezdařilo dostat kotouč do brankové sítě.

35:45
    Matěj Blümel střílí z pravého kruhu, ale puk prosvištěl brankovištěm bez teče.

35:15
    Rakušané vyhodili kotouč až k Lukešovi a zpět do útočné třetiny dostává tým Flek.

34:43
    Manuel Ganahl – 2 min., sekání.

34:14
    V obranném pásmu si na zadním mantinelu sebral puk Budík. V útočné třetině o kotouč český tým přichází, jenže to je nemusí mrzet, Peter Schneider vyhazuje přes všechny čáry a hra se tedy přesouvá před Bernharda Starkbauma.
    33:38 Jiří ČERNOCH - 3:1

33:38
    Tak to jsou najednou gólové žně, které můžeme vidět v ostravské hale! Česko hrálo další přesilovou hru, kterou i dokázalo využít. Jakub Flek nejprve střílel před brankou z forhendu a následně i z bekhendu, ani jeden jeho pokus se však neujal. Následně ale přijel JIŘÍ ČERNOCH, který dalším pokusem zpoza brankové čáry přeci jen dostal puk do sítě – 3:1. Asistence: Jakub Flek a Matěj Blümel.

33:20
    Kombinace pokračuje po vhazování po pravé ruce Starkbauma.

33:05
    Druhá přesilovka Čechů je velmi kombinační. Bernhard Starkbaum zachytil puk po střele Černocha.

32:40
    Benjamin Baumgartner – 2 min., vysoká hůl.

31:57
    Do úniku se dostal Petr Kodýtek. Puk mu ale sjel z čepele a tak nebyla střela zápěstím dost razantní, aby puk prosvištěl k Starkbaumovi. Nakonec jen klouzal po ledě a gólman jej zachytil v pozici ležmo.
    31:34 Benjamin NISSNER - 2:1

31:34
    Rakousko právě vstřelilo branku!
    Tak to je docela blesková odpověď rakouského celku. BENJAMIN NISSNER se dostal ke kotouči a vystřelil, jeho pokus byl zvláštně tečován nad levé rameno Lukeše, který tak za necelou minutu od druhé branky Česka kapituluje. Asistence: Erik Kirchschläger a Bernd Wolf.
    30:56 David JIŘÍČEK - 2:0

30:56
    Velká euforie v hledišti i na ledě, protože Češi navyšují na 2:0! DAVID JIŘÍČEK dostal přihrávku od Matěje Blümela na modrou čáru, podíval se a parádní střelou překonává rakouského brankáře do prostoru mezi rukou a tělem. Asistence: Matěj Blümel a Jakub Flek.

30:40
    Kombinace kolem brankoviště a Flekovi nesedl puk na hůl.

30:00
    Na první přesilovku se staví Špaček s Jiříčkem a v útoku je Černoch – Špaček – Flek.

30:00
    Kevin Macierzynski – 2 min., držení.

29:50
    Lukeš drží puk v lapačce po střele Kevina Macierzynskiho.

29:25
    Za Starkbaumovou brankou se odehrává souboj o kotouč. Sudí nechává klidným hraniční zákrok Philippa Wimmera.

28:53
    Zdráhal s Kodýtkem se nedostali z pukem daleko. Lukeš se koncentruje na další útok soupeře.

28:38
    Rakousko má nyní opticky více ze hry. Jiříček s Wukowitsem se dál pošťuchují.

27:34
    Od tyče se odrazila střela Paula Hubera. V brankovišti se do sebe pustili David Jiříček a Ali Wukowits, rozhodčí jen sledoval průběh a nechal hru plynout.

26:59
    Starkbaum zachytil dělovku Michaela Špačka.

26:47

26:21
    Do útoku se dostal Holík. Starkbaum střelu kryje.

25:40
    Po vyhození kotouče jde čtveřice českých hráčů střídat.

25:10
    Domácí dostali několikrát hru mimo třetinu. Rakušané se v této přesilovce dokázali vždy rychle vrátit do útočného pásma a střelecky se prosadit. Lukeš likvidoval střelu Manuela Ganahla.

24:47
    Vyloučení v týmu Česko:
    David Sklenička – 2 min., podrážení.

24:08
    Obezřetný teď musí být Lukeš. Benjamin Nissner kombinuje s Manuelem Ganahlem. nakonec je z akce jen blokující střela v podání Kaňáka.

23:28
    Po vhazování před Lukešem odjíždí do útoku Zohorna se Zdráhalem. Starkbaum nemusí zasahovat, spoluhráči drží hru za brankou.

22:55

22:33
    Po krátkém výpadu hráčů v červených dresech čelí Lukeš střelám ErikaKirchschlägera a Benjamina Baumgartnera.

21:37
    Opět je Rakousko v útočné třetině krátce. Tentokrát se podařili dostat kotouč z pásma Černochovi.

21:06
    Hru dostává před Bernharda Starkbauma Kaňák.

20:55
    Libor Šulák – 2 min., podrážení.

20:28
    Lukeš si lehl před levou tyč, aby zamezil Peteru Schneiderovi poslat kotouč bekhendem do brány.

Úspěšnost vhazování v %: 33:67

V první třetině jsme gól ve hře pět na pět neviděli. Ovšem nezvyklé dosažení gólu ano. V oslabení vyhazoval puk z vlastní brankové čáry David Sklenička a jako žabička poskakoval až k Bernhardu Starkbaumovi, kterému skákavý kotouč prošel pod rukou, v které má vyrážečku. Tzv. teploměr. Od páté minuty vedli Češi 1:0, což vydrželo až do první přestávky. Přestože měl domácí tým ještě mnoho dalších šancí vedení navýšit.

20:00

19:25
    Hraje se za Lukešovou brankou. Posléze v levém kruhu svádí boj Manuel Ganahl s Ondřejem Beránkem.

18:37
    Jiříčkova dělovka končí na zadním mantinelu. Pokračující tlak vytvořil střelu obránce, kterou na brankovišti tečoval Michael Špaček.

18:07
    Jakub Krejčík střílí od modré, Starkbaumovi cloní Stránský, přesto si rakouský gólman se střelou poradil.

17:30
    Do úniku se dostává Beránek. I on je obranou zastaven na mantinelu.

17:10
    Po střele Nico Brunnera je přerušena hra.

16:08
    Po vyhraném buly se dostává hostující tým do útočné třetiny, kde jim kombinaci zastavuje Beránek. Stejně se ale odražený puk dostává na hole Rakušanů, jenže střelecky se neprosadil ani jeden z pětice.

15:50
    Rakušané se provinili vyhozením puku přes všechny čáry.

15:07
    Lukeš vykryl betonem pokus Briana Leblera a zpoza branky se snažil před brankoviště nahrát Dominic Zwerger. Benjamin Baumgartner byl ale pokryt Blümelem a tak se vyrovnání nekonalo.

14:09
    Vhazování před Lukešem vyhrává Benjamin Nissner. Česká obrana ovšem nedává soupeři prostor k vytvoření si šancí.

14:04
    Lukeš kryje střelu Benjamina Nissnera a přerušuje hru.

13:20
    Hraje se nahoru dolů, ovšem více gólových šancí si vytváří domácí tým.

12:35
    Paul Huber kombinuje za českou brankou a na pomoc mu přijíždí Ali Wukowits. Hru z pásma vytahuje Lukáš Kaňák. Střela Hynka Zohorny končí sražená v levém rohu.

12:29
    Lukeš se vrhá po kotouči na levé straně brankoviště, aby jej dojíždějící Benjamin Baumgartner nestihl dojet.

11:50
    Další nebezpečí kolem rakouské brány. Hostující brankář betonem dostává puk do levého rohu.

10:49
    Pořád se hraje v obranném pásmu Rakouska, Fridrich uhrál souboj na mantinelu a vybídl tak ke střele Kodýtka.

10:10
    Rotaci v útočné třetině zakončuje Stránský střelou na bližší tyč. Starkbaum vyráží puk ramenem u své pravé tyče za branku.

09:19
    Po vhazování před Starkbaumem se Rakušané dostávají před Lukeše, kde ale není hostující tým moc nebezpečný.

09:06
    Po krátké návštěvě hostů před Lukešem se do střeleckého snažení dostal Holík. Střelu gólman odrazil na hůl Zohorny a jeho střela byla sražena do ochranné sítě.

07:31
    Hra je před Starkbaumem. Češi vyhrávají vhaování.

Šulák s Blümelem jedou na jednoho obránce. Prvně jmenovaný volí střelu, protože Blümel byl obsazen. Puk letí těsně kolem levé tyče Bernharda Starkbauma.

Střela z levého kruhu v podání Lebrera končí pod lapačkou a Lukeš přerušuje hru.

05:03
    Rakušané se neudrželi v pásmu a tím může český tým v klidu vystřídat.
    04:15 David SKLENIČKA - 1:0

04:15
    Tak to je obrovská chyba rakouského brankáře, kterou jsme teď mohli v Ostravar aréně vidět! DAVID SKLENIČKA po vyhraném vhazování vystřelil přes celé hřiště z vlastního pásma, puk se dvakrát odrazil od ledu a zamířil přímo mezi tři tyče, když propadl Starkbaumovi mezi rukou a tělem. Asistence: Vojtěch Budík a Jiří Černoch.

04:07
    Michael Špaček – 2 min., sekání.

03:38
    Nahrávku Kousla v útočném pásmu vystihl Baumgartner a dostává hru před Lukeše.

02:37
    První držení puku v lapačce Lukeše zapříčinila střela Leblera.

02:01
    Holík objel bránu a až se vrátil s kotoučem k modré útočné čáře, najel mu do přihrávky Zohorna, který bekhendem zkusil prostřelit Starkbauma. Ten si ovšem levou tyč pohlídal dokonale.

01:30
    Hra se opět přesouvá před Starkbauma po icingu.

00:51
    Druhý pokus útoku Čechů. Kousal hledal možnost střílet, nakonec zvolil nahrávku na Skleničku.

00:13
    Šulák sbírá kotouč v rohu a vybízí k útoku Stránského. O kotouč jej po dojetí na modrou obírá Schneider a ten vyhazuje na zakázané uvolnění.

00:01

Zazněly státní hymny a utkání může začít.

Dnes nastoupí Češi v červených dresech, Rakousko má bílou variantu s tmavě modrými až černými kalhotami.

Krásné nedělní odpoledne z Ostravy!

Vítám Vás u posledního utkání Českých her, v kterém si může česká reprezentace uhrát vítězství celého turnaje, pokud porazí rakouský výběr, a obhájit tak výhru z loňského ročníku.

Trenéři nahlásili tyto úvodní sestavy:

Česko: Lukeš (Langhamer) – Šulák, Nedomlel, Krejčík, Jordán (A), Sklenička, Jiříček, Kaňák, Budík – Flek (C), Černoch (A), Stránský – Kousal, Špaček, Blümel – Zdráhal, Holík, Zohorna – Fridrich, Kodýtek, Beránek – Klapka.
    Trenér: Kari Jalonen

Rakousko: Starkbaum (Madlener) – Hackl, Maier, Wolf, Kirchschläger, Brunner, Wimmer, Kragl – Ganahl (C), Nissner, Schneider (A) – Zwerger, Baumgartner, Lebler (A) – Wukowits, Achermann, Huber – Macierzynski, Rauchenwald, Schwinger.
    Trenér: Roger Bader

Rozhodčí: Šír, Ansons – Zunde, Ondráček.

Předpokládaná sestava pro dnešní zápas Česko – Rakousko v rámci Českých hokejových her v Ostravě:

Brankáři: Lukeš (Langhamer)
    Obranné dvojice: Šulák – Nedomlel, Krejčík – Jordán, Sklenička – Jiříček, Kaňák – Budík.
    Útočné trojice: Flek – Černoch – Stránský, Kousal – Špaček – Blümel, Zdráhal – Holík – Zohorna, Fridrich – Kodýtek – Beránek.
    Třináctý útočník: Klapka.

Kapitánem bude Jakub Flek, asistenty mu budou dělat Michal Jordán a Jiří Černoch.

Utkání začíná v 16:00.

Češi si v sobotním zápase se Švédskem zastříleli. K dovršení deseti vstřelených gólů nebylo daleko, ovšem i devět kousků v síti tří korunek je sakra parádní počin.
    Dnes čeká domácí tým Rakousko, s kterým v rámci Euro Hockey Challenge odehrál v dubnu dvě utkání a obě vyhrál (5:1 a 4:1).

Nejproduktivnějším hráčem a střelcem zároveň týmu i Českých hokejových her je po dvou zápasech Petr Holík(2+2), statistiky nahrávek vede za všechny čtyři týmy Roman Červenka s třemi nahrávkami.
    Brankář Štěpán Lukeš má 0,92 gólu, což ho staví do popředí všech chytajících gólmanů turnaje a v procentuálním hodnocení má číslo 96,77.

Kdo přidá další položky do reprezentačních statistik a potvrdí Česko roli favorita třetí výhrou v přípravě na MS ve Finsku nad Rakouskem?

V kádru zůstalo devět hráčů, kteří před třemi týdny hráli v duelech Euro Hockey Challenge. Mezi nimi i exbrněnský Peter Schneider.

Rakousko sehrálo první utkání ve Vídni proti Švédsku a pořádně jej potrápilo. Jediný gól domácí tým inkasoval až ve třetí třetině v oslabení.
    I Finy včera Rakousko potrápilo, přestože výsledek 1:4 tomu asi neodpovídá.

Na Českých hokejových hrách se Rakousku podařilo vstřelit dva góly a navíc mají oba střelci – Dominic Zwerger a Brian Lebler na kontě i asistenci.
    Dvě nahrávky má ve svých statistikách Benjamin Baumgartner.

Dnes je další šance, třetí, potrápit dalšího soupeře, kterého navíc z přípravy Rakušané znají.

Krásný prvomájový den přeji z Ostravar Arény!

Je před námi poslední utkání Českých hokejových her. Česká republika vyzve Rakousko a já Vám přeji parádní hokejový zážitek.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Gabriela Juříková

Branky a nahrávky: 5. Sklenička (Budík, Černoch), 31. Jiříček (Blümel, Flek), 34. Černoch (Flek, Blümel), 52. Budík (Sklenička) – 32. Nissner (Kirchschläger, Wolf)

Rozhodčí: Šír, Ansons – Zunde, Ondráček