Frankfurt – Mönchengladbach 1:1 (kon.) | Bayern – Stuttgart 2:2 (kon.) | RB Lipsko – Augsburg 4:0 (kon.)
RB Lipsko
4:0 (1:0)
FC Augsburg
Neděle 08.05.2022, 19:30 • Red Bull Arena, Lipsko • Německá Bundesliga • 33. kolo

Tak a je zde konec. Druhý poločas byl úplně odlišný od toho prvního. Lipsko, motivované gólem do kabiny ve 40. minutě, dokázalo soupeře zdemolovat dalšími třemi brankami a zápas dovedlo do vítězného konce za výsledku 4:0. (21:23:57)

90

88
    Lipsko zvolilo střídání brankářů. A to proto, že Philipp Tschauner, jenž dělá v tomto celku dvojku, bude po sezóně končit kariéru. V této sezóně si v lize nezachytal a tak mu trenér dává příležitost se rozloučit v brance s domácími fanoušky, když už v podstatě dnes o nic nejde.

87
    Střídání v týmu RB Lipsko:
    ze hřiště odchází Péter Gulácsi, přichází Philipp Tschauner.

86
    Hráči celku ze spolkové země Sasko si již zápas užívají a hrají co nejvíce kombinačně. Nebojí se taky využívat různých technických fines a kliček.

85
    Domácí vybojovali další rohový kop. Tentokrát z pravé strany. Nenastala ale žádná změna. Míč propadl až asi pět metrů za velké vápno, odkud pálil Szoboszlai snad do třicáté řady na tribunu.

84
    Szoboszlai dostal míč na levou stranu a podél autové čáry ho potáhl až k brance. Následně centroval, ale jeho pas na Olma nebyl zrovna ideální.

83
    Lipsko si následně koplo další rohový kop, který mu ale, stejně jako všechny ostatní v tomto zápase, moc úspěchu nepřineslo. Hosté získali míč a otočili hru.

82
    Jeden z domácích nyní z levé strany vyslal krásnou zatočenou střelu pod víko. Gikiewicz ale předvedl nádherný zákrok a vytaženou rukou pod horní tyčku míč zastavil.

81
    Domácí si zatáhli balon zpět do obrany a zakládají další akci až od své branky. Augsburgu ho moc nepůjčují.

80
    Fanoušci Lipska, kteří si dnes našli cestu na stadion, si již vyloženě užívají atmosféru a stále bouřlivě povzbuzují svůj tým. Do konce zbývá asi deset minut plus nějaké to nastavení.

79
    Střídání v týmu FC Augsburg:
    ze hřiště odchází Daniel Caligiuri, přichází Andi Zeqiri.
    ze hřiště odchází Mads Pedersen, přichází Robert Gumny.

77
    ze hřiště odchází Christopher Nkunku, přichází Dani Olmo.

76
    Žlutá karta pro tým FC Augsburg (Lasse Günther).

75
    Szoboszlai nacentroval před branku. Hostující Gouweleeuw se ale do trajektorie míče vložil a odhlavičkoval ho a čáru. Následovat bude rohový kop.

74
    Nkunku byl ve vápně a dostal k sobě odražený míč. Na něm se pak ale zamotal a místo střely jen naprázdno vykopl. Velkou šanci tak spálil.

73
    Žlutá karta pro tým FC Augsburg (Jeffrey Gouweleeuw).

72
    ze hřiště odchází André Silva, přichází Yussuf Poulsen.

71
    ze hřiště odchází Emil Forsberg, přichází Dominik Szoboszlai.

Jiří Polášek

Branky: 40. Silva, 48. Nkunku (Mukiele), 57. Nkunku (Mukiele), 64. Forsberg (pen.)

Karty:   37. Forsberg (RBL) – 73. Gouweleeuw (AUG), 76. Günther (AUG)

Držení míče: 63 % : 37 %.
    Střely na branku: 8:1. Střely mimo: 6:5. Rohy: 5:1. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 8:16.
    RB Lipsko: Gulácsi (87. Tschauner) – Klostermann, Orban, Halstenberg – Mukiele, Kampl, Laimer (70. T. Adams), Henrichs – Forsberg (71. Szoboszlai) – Silva (72. Y. Poulsen), Nkunku (77. Olmo).
    Náhradníci: Martínez – Angeliño, Novoa.

Trenér: D. Tedesco

FC Augsburg: Gikiewicz – Uduokhai, Gouweleeuw, Oxford – Caligiuri (79. Zeqiri), Gruezo (46. Maier), Dorsch, Günther – Gregoritsch (58. Hahn), Pedersen (79. Gumny) – Niederlechner (57. Pepi).
    Náhradníci: Koubek – Finnbogason, Framberger, Winther.