Znojmo – Ostrava B 1:1 (kon.)
1. SC Znojmo FK
1:1 (0:1)
FC Baník Ostrava B
Pátek 20.05.2022, 17:00 • Městský stadion v Horním parku, Znojmo • Moravskoslezská fotbalová liga • 29. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

1. SC Znojmo FK: Kuchynskyi – Tkadlec, Papež, Russmann, Okleštěk (C), Holman, Glushach, Kočík, Piatov, Krakovčík, Kirschner
    Náhradníci: Przybysz – Bartůněk, Březina, Vocílka, Kartišovs, Prokeš
    Trenér: Alois Skácel

FC Baník Ostrava B: Murin – Boháč, Jaroň P., Holaň, Jaroň M., Fulnek (C), Sotorník, Stoklásek, Říha, Smékal, Šín
    Náhradníci: Číž – Blahuta, Yusuf, Kostka, Stojičevič, Konate
    Trenér: Tomáš Hejdušek

Rozhodčí: Rygl – Denev, Svoboda.

1

1
    Znojmo se snažilo něco vymyslet po pravé straně, ale tam byl připraven obránce Baníku a získal míč.

2
    Zatím se v úvodních minutách hraje především ve středu hrací plochy, ovšem o něco více je na míči hostující Ostrava.

3
    Petr Jaroň, který už sbírá také starty v první lize se dostal k míči na levé straně, ale nakonec si centr rozmyslel. Posléze Baník získal rohový kop.

4
    Centr sice letěl nebezpečně do vápna, ale obrana Znojma si poradila a odkopla míč do bezpečí.

5
    První velká šance Baníku, když se po skvělé přihrávce dostal Matěj Šín do velké příležitosti, ale jeho zakončení k levé tyči vyrazil Kuchynskyi!

6
    Nedovolený zákrok ze strany domácích a Ostrava tak bude znovu u míče.

7
    Stále je to hra pouze na jednu branku a Baník tak zatím předvádí očekávanou hru, kterou má plně pod kontrolou.

8
    Nyní ale přišel nepřesný pas na levou stranu, který byl pro Petra Jaroně příliš dlouhý.

9
    Nedovolený zákrok hostujícího hráče a míč si tak bere brankář Maksym Kuchynskyi.

10
    Další útok ostravského týmu, který mířil středem hrací plochy, ale pozorná domácí obrana si poradila.

11
    Tentokrát se Baník dostal ke střele z velké dálky, ale ta letěla pár metrů nad domácí svatyni.

12
    Nyní dostal hostující hráč trochu naloženo v souboji, ale lékař nakonec nebude muset běžet na hrací plochu.

13
    Jan Fulnek to zkoušel po pravém křídle, ovšem byl zfaulován soupeřem a Petr Jaroň se postará o volný kop.

14
    Nakonec to byl Filip Sotorník jenž poslal centr před bránu, ale pozorná obrana Znojma odvrátila balón.

15
    Baník sice pokračuje v aktivní hře a s míčem u nohou, ale kromě jedné příležitosti si zatím toho moc nevytvořil.

16
    Tentokrát navíc nákop hostů skončil jen vedle brány Kuchynského, jenž tak má další odkop.

17
    Domácí se poprvé podívali centrem do šestnáctky soupeře, ale míč skončil jen v zámezí.

18
    V ofsajdové pasti se tentokrát nachytal domácí útočník. Baník následně rychle rozehrál za obranu a Daniel Smékal se snažil dostat do zakončení, ovšem soupeř ulovil míč.

19
    Zdeněk Říha si musel počínat hodně precizně, jelikož se jej snažil odebrat o míč domácí útočník.

20
    Nedovolený zákrok hostujícího hráče a Znojmo tak bude ve dvacáté minutě zahrávat volný kop, o který se postará Yehor Glushach.

21
    Nakonec ale ze standardní situace nebylo nic vážnějšího a domácí útočník se navíc ocitl v ofsajdovém postavení.

22
    Marek Jaroň si skvěle počínal v souboji se soupeřem a získal autové vhazování.

22
    První vážnější pokus ze strany domácích! Radovan Murin musel likvidovat dělovku soupeře zpoza vápna a následuje rohový kop.

23
    Po centru ze standardní situace se sice ostravský hráč dostal ke hlavičce, ale ta letěla vedle brány.

24
    Kuchynskyi dostal malou domů a nastřelil Smékala, ovšem míč se od něj odrazil jen do zámezí.

25
    Hlavní rozhodčí Rygl nyní nařídil krátkou přestávku na občerstvení.

26
    Na hraně pravidel si ve svém vápně počínal znojemský hráč, ovšem sudí nechal celou situaci pokračovat, což se ostravským rozhodně nelíbí.

27
    Baník ale pokračuje v nátlaku a snaží se najít otevřený prostor pro finální přihrávku a zakončení.

28
    Tomáš Okleštěk dostal skvělou přihrávku do běhu, ale nakonec se nedostal přes obránce ke střele.

29
    Hostující hráč má zdravotní problémy a je ošetřován na hrací ploše.

30
    Nyní se opět pokračuje v utkání a Znojmo tak po půl hodině utkání hraje s béčkem Baníku bez branek.

32
    Nyní se na hrací ploše trochu přiostřilo, ale hlavní rozhodčí zatím nechává karty v kapsičce.

33
    Znojmo získalo rohový kop z levé strany a může se tak postarat o úvodní branku utkání.

34
    Radovan Murin byl ovšem připraven a dokázal vyboxovat centr letící na malé vápno.

35
    Kuchynskyi se postaral o odkop od své svatyně, ale Znojmo opět nevymyslelo nic nebezpečného směrem dopředu.

37
    Momentálně je tady pasáž, ve které se neděje nic moc zajímavého a centr domácích skončil mimo šestnáctku.

38
    Znojmo ovšem pokračovalo v útoku, ale Murin si poradil a vyrazil míč do bezpečí.

39
    Béčko Ostravy to zkoušelo po pravém křídle, ale centr skončil jen v rukou brankáře.

41
    Střela domácího hráče z dálky nebyla připravená, a proto také skončilo jen daleko vedle svatyně Murina.

43
    Míč se dostal pouze do zámezí a Baník tak má k dispozici autové vhazování.

44
    Byla nařízena penalta pro Baník Ostrava! Jan Fulnek se dostal k odraženému míči, ovšem domácí hráč jej podrazil.
    44. Penaltová situace.

45
    Tým Ostrava B právě vstřelil branku!
    Hosté před poločasovou přestávkou otevírají brankový účet! K pokutovému kopu se postavil PETR JAROŇ, který rozběhem po vzoru Lewandowského zakončil k levé tyči, zatímco brankář Kuchynskyi zůstal stát.
    45. Petr JAROŇ - 0:1

45
    Rozhodčí nastavuje 1 minutu navíc.

45+1
    Znojmo sice získalo autové vhazování na polovině soupeře, ale následně přišlo o míč.

45+1

První poločas je za námi a Baník vede nad Znojmem 1:0. V 5. minutě se Šín dostal do velké šance, ale brankář Kuchynskyi jej vychytal. Ve 22. minutě musel Murin na druhé straně likvidovat dělovku soupeře. Před poločasem se domácí dopustili faulu uvnitř pokutového území a následnou penaltu proměnil Petr Jaroň.

Druhý poločas začne přibližně v 18:03.

46

46
    Střídání v týmu FC Baník Ostrava B:
    ze hřiště odchází Stoklásek, přichází Kostka.

47
    Baník drží míč na polovině soupeře a snaží se postupně něco vymyslet.

48
    Nedovolený zákrok ze strany domácího mužstva a následuje tak volný kop.

49
    Znojmo si ovšem bez větších problémů poradil s centrem z pravé strany a odhlavičkovalo balón do bezpečí.

50
    Ostravské béčko stále dominuje od začátku druhé půle a zatím soupeři nepůjčilo míč.

52
    Domácí celek sice získal autové vhazování na své polovině, ale o míč následně přišel.

53
    Petr Jaroň skvěle nechal projít míč mezi nohama na Dominika Holaně, ale jeho následné zakončení k pravé tyči vyrazil Kuchynskyi!

54
    Akce Baníku pokračovala, ale špatná přihrávka zamířila pouze do zámezí a následuje tak odkop od domácího gólmana.

55
    Znojmo vybojovalo rohový kop z pravé strany, ovšem standardní situace nenabídla nic vážnějšího.

56
    Smékal se neprocpal před domácího obránce a Znojmo se vydalo do protiútoku, ovšem s tím si poradil Jan Fulnek.

58
    Gólman Kuchynskyi si opět poradil s centrem soupeře, ovšem následně trochu špatně dopadl a hra je přerušená.

60
    Hodina utkání je za námi béčko Baníku zaslouženě vede na půdě Znojma 1:0.

61
    Sotorník se snažil odcentrovat z levé strany, ale tento pokus mu zblokoval domácí obránce.

62
    Adam Tkadlec musel ukopnout míč do zámezí a následuje rohový kop Ostravy.

64
    ze hřiště odchází Jaroň M., přichází Konate.
    ze hřiště odchází Smékal, přichází Yusuf.

65
    Dominik Holaň šel do souboje se soupeřem příliš tvrdě a uviděl za svůj faul žlutou kartu.

66
    Znovu si Znojmo jako v první půli vytvořilo příležitost pro dělovku z dálky, ale Radovan Murin ji opět dokázal vyrazit skvělým zákrokem!

67
    Střídání v týmu 1. SC Znojmo FK:
    ze hřiště odchází Piatov, přichází Březina.

67
    Znojmo právě vstřelilo branku!
    Tak tohle střídání se trenéru Skácelovi povedlo na jedničku! Po rohovém kopu se domácí dostali ke hlavičce, kterou ještě soupeř dokázal se štěstím vyrazit na brankové čáře, ale k dorážce se dostal MARTIN BŘEZINA a po pár vteřinách na hrací ploše dává gól.
    67. Martin BŘEZINA - 1:1

69
    Baník mohl rychle odpovědět a dostat se zpět do vedení, ovšem střela uvnitř vápna letěla nad bránu Znojma.

70
    Znojmo získalo autové vhazování na své polovině.

72
    Domácí hráč si pomohl rukama v souboji s hostujícím obráncem, což sudí viděl a odpískal.

72
    Žlutá karta pro tým 1. SC Znojmo FK (Dávid Kočík).

74
    Marek Kostka to zkusil z dálky, ale jeho pokus nakonec vyrazil domácí brankář do zámezí.

75
    Ostrava sice získala dva rohové kopy v řadě, ale ani jeden nepřinesl nic vážnějšího.

76
    Znojmo sice rychle rozehrálo, ale pas skončil jen u ostravského obránce.

77
    Faul ze strany domácích a Baník rychle rozehrál, ovšem centr z pravé strany nepřinesl nic vážnějšího.

78
    Matěj Šín poslal soupeře tvrdě k zemi a uviděl od sudího žlutou kartu.

80
    Je před námi posledních deset minut a stav je mezi Znojmem a Baníkem nerozhodný 1:1.

81
    Domácí celek se z levé strany sice dostal ke střele, ale ta letěla jen vedle brány.

82
    ze hřiště odchází Kirschner, přichází Bartůněk.

ze hřiště odchází Sotorník, přichází Blahuta.

84
    Yusuf se snažil napadat rozehrávku soupeře, ale dostal míčem přímo do obličeje a na hrací ploše je doktor.

86
    Znojmo zatlačilo soupeře ke konci utkání a získalo volný kop.

87
    Střela ze strany domácích z dálky neměla razanci a navíc letěla hodně vedle brány Murina.

89
    Ostrava získala autové vhazování na své polovině, ale posléze se Boháč prezentoval špatnou přihrávkou.

90
    ze hřiště odchází Okleštěk, přichází Prokeš.

ze hřiště odchází Boháč, přichází Stojičevič.

Dnešní utkání sleduje 200 diváků.

90
    Rozhodčí nastavil 3 minuty navíc.

90+1
    Baník se dopustil nedovoleného zákroku při útočné akci a u míče tak bude Znojmo.

90+2
    Prokeš se nyní dostal do slovní přestřelky s Říhou a oba uviděli od sudího kartu žluté barvy.

90+3

90+3
    Po ukončení zápasu uviděl za řeči žlutou kartu hostující brankář Murin.

Je konec. Rozhodčí ukončil zápas 40 vteřin před vypršením nastaveného času při slibně se rozvíjející akci Baníku, což se hostům samozřejmě hodně nelíbí. Znojmo tak remizovalo s béčkem Ostravy 1:1.
    V 55. minutě se Holaň dostal v dobré šanci ke střele, ale Kuchynskyi podržel domácí celek. V 67. minutě Znojmo získalo rohový kop, po kterém se prosadil Březina, jenž byl na hrací ploše pár vteřin. Ke konci zápasu už k vidění nebyla žádné větší šance.

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (18:53:25)