Slovensko – Haiti 7:1 (kon.) | Řecko – Kanada 0:4 (kon.) | Velká Británie – Itálie 0:6 (kon.)
USA – Arménie 9:0 (kon.) | Česko – Haiti cz 10:0 (kon.) | Řecko – Finsko 2:1 (kon.)
Česko
10:0 (3:0, 5:0, 2:0)
Haiti
Čtvrtek 23.06.2022, 19:40 • Place Bell 1, Laval • Mistrovství světa mužů

Celkově osmnáct trestů v celém zápase, to je upřímně docela škoda. Duel byl věčně rozkouskovaný a obrazu hry to určitě uškodilo. (21:37:21)

Češi vítězí 10:0 a splňují povinnost. Podruhé na světovém šampionátu udrželi nulu. Největší rozdíl byl zejména ve fyzičce. Češi rozhodli duel ve druhé třetině, kdy skórovali pětkrát a trestali fakt, že sudí udělili soupeři šest dvouminutových trestů. Až na úvodních šest minut bylo mužstvo kouče Mašíka dominantní. Onu desítku nakonec zajistil Čejkův gól ve 40. minutě, kterým Čejka zkompletoval hattrick. Český tým se může se chystat na zítřejší jistě vyhrocené derby se Slovenskem. To bude přímým soubojem o první místo v základní skupině.

44:47
    Češi už jen drží míček u své brány.

44:28
    Kruček zaútočil po pravé straně, následně ale jen počkal na podporu spoluhráčů a posunul pod sebe.

43:55
    Po zákroku haitského brankáře zůstal ležet na zemi někdo v červeném a došlo ke konfliktu mezi hokejbalisty na hrací ploše. Dvě minuty za sekání dostane Šlehofer a St-Surin. Bude hrát ve čtyřech.

43:16
    Rychlý brejk dva na jednoho, Čejka možná mohl zakončovat zprava do prázdné brány, ale ještě přihrával křížem zpět.

42:35
    Filip dostal pas na levé straně trošku pod sebe a vypálil do pravé nohy brankáře.

41:49
    Haiti vypíchlo přihrávku na Bílého na pravou stranu, ale posléze přišlo o míček na polovině hřiště.

41:11
    Pospíšil se uvolnil při souboji jeden na jednoho a vyslal bekhendovou střelu z levé strany.

40:48
    Bílý střílel z levé strany a druhé vlny na lapačku.

39:56
    Česko právě vstřelilo branku!
    Hattrick běžícího JANA ČEJKY, brankář si na jeho pokus z levé strany podle všeho hodně sáhl, ale přesto balónek skončil v síti. Radost české lavičky značí, že pro Čejku to bude drahé. Jednak hattrick, druhak desátý gól v zápase. Asistence: Lukáš Lhota.

39:44
    Bílý si obhazoval na pravé straně St-Surina, ale daleko se nedostal.

39:27
    Češi se v oslabení přesunuli do útočného pásma a vzápětí šetří čas.

38:50
    Timeout pro Haiti.

38:42
    Haitský brankář musel zasahovat nohou proti střele z levé strany.

37:59
    Vyloučení v týmu Česko:
    Kudela – 2 min., vražení na hrazení.

37:51
    Při brejku tři na dva běžel Čejka středem, posunul na pravou stranu, Wrobel mu chtěl křížem vracet, ale to přečetla obrana.

37:07
    Stárek vyráží zakončení Aimého od modré čáry.

Vít Muzikář

Branky a nahrávky: 2. Langr (Bílý, Král), 8. Langr (Kudela, Bílý), 12. Čejka (Langr, Bílý), 23. Kruček (Wrobel), 23. Filip (Bílý, Langr), 26. Čejka, 27. Zvonek (Lhota, Kruček), 27. Filip (Čejka), 35. Kubík (Šlehofer), 40. Čejka (Lhota)

Česko: Stárek (Gerlich, Mikl) – Kudela, Filip, Fanderlík, Šlehofer, Chyba, Pospíšil (C) – Wrobel (A), Král, Vaněk, Zvonek, Pražák, Fejfar, Kubík, Müller, Zajíček, Kruček, Bílý (A), Lhota, Čejka, Langr.
    Trenér: Jiří Mašík

Haiti: Pean (Massa) – St-Surin, Dieujuste, Reg. Morne (C), Robby, D. Jean-Charles, Sanon, Aimé (A), Simeón, Decosse – Benel, Mailly-Pressoir, Alphonse-Sauvageau, Chery, Véricain, P. A. Plaisir, Merone, H. Jean-Charles, Racette, Raphael, Rub. Morne, Ch. Plaisir, Jean-Denis (A), Brisard-Cadet.
    Trenér: Ainslie Bien-Aime

Rozhodčí: Robertson, Dziwenka