Bohemians 1905 – Táborsko 5:3 (kon.) | Plzeň – Slovan Bratislava 3:1 (kon.) | Zlaté Moravce – Slovácko 0:1 (kon.)
Partizan Bělehrad – Trnava 3:0 (kon.)
Bohemians Praha 1905
5:3 (2:1)
FC SILON Táborsko
Úterý 28.06.2022, 11:00 • Uhříněves • Přípravný zápas

Bohemians na úvod přípravy zvládli roli favorita a Táborsko zdolali poměrem 5:3. V první půli padly tři góly. Táborsko na všechny branky Bohemky dokázalo reagovat, ale v úplném závěru rozhodl z penalty Jan Kovařík. Pátou trefu klokanů zaznamenal Michal Vrána.

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (12:50:19)

90

89
    Rozběhla se nám předposlední minuta tohoto přípravného duelu. Dopředu se vydávají ještě fotbalisté Táborska.
    86. Michal VRÁNA - 5:3

86
    Bohemians právě vstřelili branku!
    Bohemka jde poprvé v zápase do dvoubrankového vedení a vypadá to, že dnes už o vítězství nepřijde. Před bránou Táborska vznikla nepřehledná situace, MICHAL VRÁNA snad natřikrát dostal balón do sítě. 5:3.
    85. Jan KOVAŘÍK - 4:3

85
    Míč si postavil JAN KOVAŘÍK, který chladnokrevně proměnil. Počkal si na pohyb brankáře a následně míč poslal na opačnou stranu. 4:3.

85
    Také Bohemians budou kopat penaltu!
    83. Matouš VARAČKA - 3:3

83
    Táborsko právě vstřelilo branku!
    Znovu máme vyrovnáno, dnes už jsme viděli hned šest branek! MATOUŠ VARAČKA si zpracoval balón, lehce si jej posunul na střed a poté krásně zamířil k zadní tyči. 3:3.

82
    Situaci dvou na jednoho měl favorit utkání vyřešit daleko lépe. Přihrávka na Vránu přesná nebyla. Ten se ocitl ve velkém úhlu, a tak pouze napálil brankáře.
    79. David BARTEK - 3:2

79
    Tentokrát se už DAVID BARTEK prosadil, když se k němu příhodně odrazil balón v pokutovém území. Levačkou jej napálil po zemi doprostřed brány a uspěl. 3:2.

79
    Bartek měl další šanci, tentokráte na hlavě. Mířil k přední tyči, ale opět netrefil svatyni.

78
    Mareček vyplaval z druhé vlny, aby v šestnáctce z voleje zakončil. Brankář Táborska ale zareagoval rychle a balón ve svých rukavicích podržel.

76
    Ačkoliv Bohemians na začátku druhé půle dominovali, od šedesáté minuty se úplně dostali z tempa. Uvidíme, co svěřenci kouče Veselého v závěru vymyslí.
    72. Jan MACH - 2:2

72
    Táborsko opět srovnává krok! Beranovi ve středu pole nevyšla předávka a poté se soupeř několika přesnými přihrávkami dostal do šance, načež JAN MACH skóroval. 2:2.

72
    Provazník se dostával do zajímavé pozice, ale krok při zakončení mu tak úplně nevyšel. Teď si tým v červených dresech může drbat hlavu.

Daniel Fekets

Branky: 7. Novák, 43. Vala, 79. Bartek, 85. Kovařík (pen.), 86. Vrána – 39. Tolno (pen.), 72. Mach, 83. Varačka

Bohemians Praha 1905: Bačkovský – Jindřišek, Mužík, Koubek, Novák, Krch, Hůlka, Nový, Hála, Vala, Lehovec. 2. poločas: Soukup – Köstl, Křapka, Vilotić – Dostál, Mareček, Jánoš, Kovařík – Beran – Vrána, Bartek.
    Trenér: Jaroslav Veselý

FC SILON Táborsko: Zadražil – Alexandr, Bezpalec (46. Plachý), Jansa (46. Liepa), Kopřiva (46. Javorek), Mach, Navrátil (46. Mezera), Provazník (46. M. Šplíchal), J. Šplíchal (46. Kosek), Tolno (46. Babacar), Tusjak (46. Varačka)
    Trenér: Radoslav Kováč