Česko – Belgie 65:42 (kon.)
Česko
65:42 (16:4, 35:19, 54:34)
Belgie
Úterý 12.07.2022, 15:15 • Novomatic Arèna II, Šoproň • ME do 20 let - ženy • Osmifinále

Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se někdy těším zase na počtenou!

Čtvrtfinále čeká mladé Češky už ve středu odpoledne, jejich soupeřkami budou Polky. (16:54:02)

Nejvíce bodů:
    Valentýna Kadlecová 15 – Axelle Van Eupenová 16

Nejvíce asistencí:
    Kateřina Zeithammerová 4 – Emma Ndiribeová 6

Nejvíce doskoků:
    Dominika Paurová 10 – Emma Ndiribeová 9

České basketbalistky poráží Belgii 65:42 a postupují do čtvrtfinále ME do 20 let! Lvice si vytvořily zajímavý náskok už v první čtvrtině, kterou vyhrály 16:4 a v průběhu druhé části vedly dokonce až o 22 bodů. Belgičankám se později podařilo korigovat až na desetibodový rozdíl, ovšem závěr třetí čtvrtiny patřil Češkám, které navýšily stav na 54:34. V závěrečné hrací periodě už svěřenkyně trenérky Ptáčkové duel v poklidu kontrolovaly.

Konec zápasu. (65:42)

39:28
    Tak konečně. Poprvé v zápase se prosadila Lucie Ceralová. (65:42)

39:04
    Skóre se už téměř čtyři minuty neměnilo. To je v basketbale dosti neobvyklé. (63:42)

38:34
    Češky to překombinovaly. Střela nepřišla v limitu pro útok. (63:42)

38:04
    Vloeberghsová to zkoušela za tři, netrefila. (63:42)

37:35
    Střela Julie Vydrové v koši také neskončila. (63:42)

36:40
    Několik nepřesných střel na obou stranách. Skóre se tak nemění. (63:42)

35:16
    Na belgické straně boduje opět Axelle Van Eupenová. Ještě time-out pro Česko. (63:42)

35:05
    Dominika Paurová to zkusila ze střední dvoubodové vzdálenosti. Koš nedala. (63:40)

34:45
    Petra proměnila první pokus, druhý už ne. (63:40)

34:44
    |Trestné hody pro Malíkovou, kterou faulovala Ndiribeová. (62:40)

34:20
    Nejlepší belgická střelkyně Van Eupenová koriguje na 22bodový rozdíl. (62:40)

33:59
    Další dva body pro Moniku Fučíkovou. (62:38)

33:37
    Belgičanky se dostaly do rychlého kontru, který zakončila Axelle Van Eupenová. (60:38)

33:00
    Tereza Fučíková přidává dva body na stranu Lvic. (60:36)

32:41
    Van Eupenová snižuje. (58:36)

32:26
    Malíková dodriblovala do dvoubodového území. Svou střelu neproměnila. (58:34)

31:54
    Po nepřesné střele Fučíkové doskočila Martina Pokorná, která se pod košem nemýlila. (58:34)

31:38
    Belgičanky nestačily zakončit akci střelou ve 24 sekundovém limitu, což znamená ztrátu míče. Reakcí je oddechový čas jejich trenéra. (56:34)

30:57
    Krátká střela De Vooghtové, po níž se dostávají k míči Lvice. (56:34)

30:27
    Kateřina Zeithammerová zvýšila po hezkém nájezdu. (56:34)

30:01
    Začala čtvrtá čtvrtina. (54:34)

Češky ve třetí čtvrtině přestály belgický nástup, kterým soupeřky snížily až na rozdíl deseti bodů. V závěru této hrací části Lvice zase navýšily své vedení, které Vydrová svým košem zaokrouhlila na dvacetibodové. To už by mělo před závěrečnou čtvrtinou poskytnout dostatečný klid.

30:00
    Třetí čtvrtina skončila. (54:34)

29:30
    Ten je po koši Julie Vydrové už dvacetibodový! (54:34)

28:59
    Valentýna Kadlecová se prosazuje po nájezdu do koše a Češky zase získávají klidnější náskok. (52:34)

28:21
    Šestku sice Hibalová neproměnila, ale to bylo nakonec lepší. Paurová doskočila a Julia Vydrová po její přihrávce zaznamenala dva body! (50:34)

28:15
    Jesika Hibalová dala koš s faulem! (48:34)

27:54
    Dominika Paurová faulována. V tomto případě to bude bez trestných hodů. (46:34)

27:19
    Výborná česká obrana! Po vystižené přihrávce pod koš přišel rychlý kontr zakončený Eliškou Brejchovou. (46:34)

26:47
    Vydrová skvěle ubránila najíždějící Van Gilsovou! (44:34)

26:20
    Další dvě proměněné šestky. Házela Valentine Cambioliová. (44:34)

25:57
    Asha Ndabukiyeová Radjabuová proměnila dvě šestky, které vybojovala na obranném doskoku. Češky už totiž nemají bonusové fauly. (44:32)

25:54
    Košem neskončila také střela Hibalové z tříbodové distance. (44:30)

25:49
    Zeithammerová krásně našla pod košem Malíkovou, která z dobré pozice nedala. (44:30)

25:17
    Škoda nájezdu Dominiky Paurové, který skončil na obroučce. (44:30)

24:54
    Úspěšná dvoubodová střela Petry Malíkové. (44:30)

24:42
    Kateřina proměnila druhou z nich. (42:30)

24:42
    Na šestky půjde nyní také Kateřina Zeithammerová. Provinila se Van Eupenová. (41:30)

24:27
    A proměnila oba. (41:30)

24:26
    Fučíková faulovala najíždějící Ndiribeovou, která jde na trestné hody. (41:28)

24:10
    Oddechový čas pro českou lavičku. (41:28)

23:44
    Další dva body pro Kapengaovou. 13 bodový rozdíl. (41:28)

22:50
    Tesse Kapengaová zaznamenala dvoubodový koš. (41:26)

22:20
    Petra Malíková střílela šestky. Proměnila druhou. (41:24)

21:22
    Trojku v důležitý okamžik dala také Valentýna Kadlecová. Tohle je potřeba, není záhodno nechat Belgii nadále snižovat. (40:24)

21:00
    Na trefu Zeithammerové odpověděla rovnou trojkou Sanne Desplenterová. No... (37:24)

20:31
    Belgičanky se určitě ještě nevzdají. Na úvod druhého poločasu proměnila nájezd Kapengaová. (35:21)

20:01
    Začala třetí čtvrtina. (35:19)

Dominika Paurová s Valentýnou Kadlecovou si vedou skvěle také na doskocích. Paurová dnes doskočila už šest míčů, z toho čtyři v obraně. Kadlecová jen o jeden méně.

Po prvním poločase osmifinálového utkání vedou Češky nad Belgičankami 35:19. To je nadějné, ovšem už to bylo i ještě veselejší. V průběhu druhé čtvrtiny vedly svěřenkyně Romany Ptáčkové až o 22 bodů – konkrétně 31:9. Soupeřky pak dokázaly toto skóre do pauzy korigovat. I z psychologického hlediska tak byl jistě hodně důležitý koš Dominiky Paurové těsně před koncem druhé čtvrtiny.

Právě Paurová je s 11 body zatím nejlepší střelkyní utkání. S 10 body ji sekunduje Valentýna Kadlecová.

20:00
    Druhá čtvrtina skončila. (35:19)

19:56
    Češky čekaly se zakončením téměř až na konec limitu pro útok. Pak se střelou z výskoku prosadila Dominika Paurová! Belgičanky už nebudou mít čas něco vymyslet. (35:19)

19:11
    Další šestky házela Dominika Paurová. Opět proměnila druhou z nich. (33:19)

18:30
    Trošku ale odešel útok. Desplenterová koriguje trojkou! (32:19)

18:17
    Malíková zablokovala střelu Kapengaové. Česká obrana funguje velmi dobře. (32:16)

17:59
    Paurová proměnila alespoň druhou šestku. (32:16)

17:59
    Pro trestné hody si došla Paurová. Faulovala právě Van Eupenová. (31:16)

17:51
    Van Eupenová doskočila po nepřesné střele své spoluhráčky a dopravila míč do koše. (31:16)

17:31
    Belgičanky nestačily vystřelit ve 24 sekundovém limitu. O míč tedy přišly. (31:14)

17:05
    Střela Paurové vyskákala z koše. Škoda. (31:14)

16:50
    Emma Ndiribeová hezky projela pod koš a přidává na belgickou stranu další dva bodíky. Trenérka Ptáčková nechce ponechat nic náhodě a raději bere oddechový čas. (31:14)

16:30
    Fučíková nedala tříbodovou střelu. Na druhé straně pak zaznamenala vůbec první trojku Belgie Tesse Kapengaová. (31:12)

15:57
    Kapengaová neproměnila nájezd. Kadlecová doskočila pro náš tým. (31:9)

14:58
    Petra Malíková přidává další dva body. To je téměř exhibice českého výběru! (31:9)

14:36
    Belgičanky střílely po faulu malíkové šestky. Emma Ndiribeová proměnila druhou. (29:9)

14:28
    Další koš dává Petra Malíková. Češky vedou o 21 bodů. (29:8)

14:08
    Emma Ndiribeová snižuje dvoubodovou střelou. (27:8)

13:48
    Zeithammerová našla Petru Malíkovou, která měla v modrém území dost času na střelu. Ta byla přesná. (27:6)

13:22
    Kadlecová netrefila střelu z tříbodové distance. (25:6)

12:36
    Kateřina Zeithammerová zase o dva body navýšila vedení Lvic. (25:6)

12:27
    Pěknou akci zakončovala Valentýna Kadlecová. Ta využila nahrávku Fučíkové pod koš. (23:6)

12:06
    Van Eupenová přidává po hodně dlouhé době body na belgické konto. České trenérce Ptáčkové se nelíbí, co její hráčky v posledních desítkách sekund předváděly a tak si vzala time-out. (21:6)

11:47
    Už čtyři. Útočný faul byl odpískán Vydrové. (21:4)

11:32
    Brejchová faulovala pronikající Kapengaovou. Ve druhé čtvrtině mají Češky už tři fauly. (21:4)

11:12
    Češky se v útoku dostaly pod časový tlak. Brejchová už střílela s klaksonem velmi nepřesně. (21:4)

10:47
    Navíc proměněná šestka. Zatím jednoznačné osmifinále. Snad to takto vydrží. (21:4)

10:47
    Koš s faulem pro Valentýnu Kadlecovou. Skvělá práce! (20:4)

10:15
    Eliška Brejchová vystihla pod vlastním košem přihrávku soupeřek. S míčem pak vyběhla dopředu a zaznamenala dva body. (18:4)

10:01
    Začala druhá čtvrtina. (16:4)

První čtvrtina byla z české strany kvalitní zejména po defenzivní stránce. V útoku bezradné Belgičanky dokázaly nastřílet jen čtyři body a to znamená, že Lvice vedou o 12 bodů. Utkání tedy rozehrály velmi dobře.

10:00
    První čtvrtina skončila. (16:4)

10:00
    V samém závěru první čtvrtiny ještě přišla krátká střela Van Gilsové. (16:4)

09:32
    Ndabukiyeové Radjabuové odpískány kroky. Rozehrávají české Lvice. (16:4)

09:02
    Kvalitní česká obrana dostala soupeřky pod časový press. Van Gilsová střílela s klaksonem nepřesně. (16:4)

08:38
    Po dvoubodové střele Dominiky Paurové si berou Belgičanky oddechový čas. (16:4)

08:18
    Zeithammerová neproměnila tříbodovou střelu, ovšem po útočném doskoku Paurové se prosazuje Petra Melíková. Desetibodový rozdíl! (14:4)

08:06
    Tentokrát byla Paurová při snaze najet do koše dobře zablokována. (12:4)

07:33
    Paurová proměnila a zvýšila již na osmibodový rozdíl! (12:4)

07:33
    Dominika Paurová zaznamenala koš s faulem! Následuje tedy šestka. (11:4)

07:13
    Belgičanky střílejí především z větších vzdáleností. A střely jim tam zatím nepadají. (9:4)

06:12
    Nepřesná střela De Vooghtové z tříbodové vzdálenosti. (9:4)

05:38
    Martina Pokorná v obraně skvěle! Dokázala zablokovat střelu Van Eupenové. (9:4)

04:50
    Zeithammerová rozehrála na Kadlecovou, která se uvolnila a přidala dva body. (9:4)

04:45
    Kapengaová výtečně zablokovala najíždějící Zeithammerovou. Poté však přišel faul, po němž budou Češky rozehrávat z podkoše. (7:4)

04:34
    Právě Ndiribeová to nepřesně zkoušela za tři body. Trefila obroučku. (7:4)

04:04
    Ndiribeové byly odpískány kroky. Rozehrávají Lvice. (7:4)

03:32
    Na straně Belgie nedokázala odpovědět střelou z dálky Van Eupenová. Navíc faul Belgičanek při snaze doskočit. (7:4)

03:16
    První trojku zápasu dává Valentýna Kadlecová! (7:4)

03:03
    Petra Malíková se přes belgickou obranu v nájezdu neprosadila. (4:4)

02:21
    O vyrovnání se postarala opět Van Eupenová. (4:4)

01:55
    První belgické body zaznamenala Axelle Van Eupenová. (4:2)

01:38
    Další dva body zaznamenala Kateřina Zeithammerová. (4:0)

00:54
    Teď už jsou tu první české body, které zaznamenala Dominika Paurová. (2:0)

00:43
    Paurová tentokrát nahrála Kadlecové, která netrefila tříbodovou střelu. (0:0)

00:16
    Úvodní nájezd Dominiky Paurové skončil jen na obroučce. (0:0)

00:01
    Utkání právě začalo. (0:0)

Česko: Kadlecová, Malíková, Pokorná, Vydrová, Zeithammerová, Brejchová, Ceralová, Fučíková, Hibalová, Paurová, Vejvodová, Vlčková.
    Trenér: Romana Ptáčková

Belgie: Desplenterová, Van Gilsová, Billiaertová, Ndiribeová, De Vooghtová, Cambioliová, Vloeberghsová, Jasinská, Kapengaová, Ndabukiyeová Radjabuová, Van Eupenová, Vandewattyneová.
    Trenér: Aurelien Garraux.

Tato generace českých basketbalistek ukazuje, že 6. místo na loňském MS do 19 let nebylo náhodné. Skupinovou fází EURA tak svěřenkyně trenérky Romany Ptáčkové projely jako nůž máslem. Slabé soupeřky přitom neměly. Na úvod zdolaly ambiciózní domácí Maďarky 63:50. Poté přehrály 59:54 i silnou Francii a nakonec vysoko zvítězily nad Nizozemkami – 78:48. Mezi klíčové hráčky týmu patří rozehrávačka Kateřina Zeithammerová, nejlepší střelkyně Valentýna Kadlecová (ve skupině v průměru 11 bodů na utkání), či výborně doskakující Julia Vydrová (9 doskoků na utkání).

Belgičanky sehrály na šampionátu tři zápasy a ve všech třech případech prohrály. Postupně podlehly 60:67 Finsku, 61:81 Švédkám a 35:67 Italkám. Nejlepší střelkyní týmu v dosavadním průběhu turnaje je Axelle Van Eupenová s průměrem 9,3 bodů na utkání.

Vítám tu všechny basketbalové příznivce! České reprezentantky čeká na Mistrovství Evropy do 20 let už osmifinále. V něm se utkají s Belgičankami. Mladé Lvice si zatím vedou v Šoproni výborně, když postoupily z prvního místa tabulky své skupiny bez ztráty kytičky. Hráčky Belgie naopak ve skupinové fázi všechny tři duely prohrály.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:15.