Česko – Polsko 64:43 (kon.)
Česko
64:43 (18:12, 28:24, 54:34)
Polsko
Středa 13.07.2022, 15:45 • Novomatic Arèna, Šoproň • ME do 20 let - ženy • Čtvrtfinále

Češky se v semifinále střetnou s vítězkami večerního souboje mezi Francií a Portugalskem.

Nejlepší českou střelkyní dnes byla s 15 body Dominika Paurová. Hned 9 doskoků (5 útočných) si připsala Julia Vydrová a 5 asistencí zaznamenala Kateřina Zeithammerová. Lvice navíc po změně stran dokázaly vymazat polskou oporu Magdalenu Szymkiewiczovou, která ke 13 bodům z první půle už žádný další nepřidala.

To už je z mé strany vše. Přeji krásný zbytek dne! (17:33:33)

České basketbalistky si v Šoproni zahrají o medaile! Mezi čtyři nejlepší týmy šampionátu je poslala čtvrtfinálová výhra nad Polskem v poměru 64:43. Ta se zpočátku nerodila lehce. Polky v průběhu druhé čtvrtiny využily střeleckého trápení Lvic, snížily na rozdíl čtyř bodů a na začátku třetí části dokázaly korigovat na rozdíl jediného koše. Poté však přišel rozhodující nástup Češek, které duel v podstatě rozhodly sérií 22:0, jež přišla od stavu 38:34.

Konec zápasu. (64:43)

39:42
    Ceralová si připsala útočný doskok. Následnou střelu však neproměnila. (64:43)

39:28
    Zukowská byla stoprocentní. (64:43)

39:28
    Další trestné hody. Hibalová na ně poslala Zukowskou. (64:41)

39:07
    Polská hráčka upravuje skóre dvěma přesnými pokusy. (64:41)

39:06
    Blíží se závěr tohoto utkání. Wiktoria Sobiechová půjde střílet šestky. (64:39)

38:48
    Brejchová neproměnila pokus ze vzdálenosti tří bodů. (64:39)

38:03
    Hibalová obrala o míč najíždějící Zukowskou. Hezká práce. (64:39)

37:40
    Po nájezdu se za dva body prosadila Eliška Brejchová. (64:39)

37:31
    Z dálky nyní neuspěla Ceralová. (62:39)

37:26
    Paurová nepřesně nahrávala Hibalové, která byla připravena na střelbu za tři z rohu. (62:39)

37:02
    Sobiechová hezky najela pod koš. Zakončení ale nezvládla. (62:39)

36:33
    Marta Maslowská střílela trestné hody po faulu Vydrové. Proměnila druhý. (62:39)

36:20
    Nyní ale pěkná akce, kterou zakončila Dominika Paurová. (62:38)

36:02
    Trenérka Ptáčková už se sestavou různě improvizuje a nasazuje také méně využívané hráčky. Na souhře je to nyní znát. (60:38)

34:40
    Aleksandra Maria Zukowská proměnila oba trestné hody. (60:38)

34:40
    Zukowská nepříjemně upadla po faulu Vejvodové. Hlavou vlétla přímo do spodní části konstrukce, která drží koš. Ta je naštěstí vypolstrovaná a polská hráčka se po chvilce za pomoci spoluhráček zvedla. Je v pořádku, už je připravena střílet šestky. (60:36)

33:38
    Sobiechová si odskočila do střelecké pozice a zaznamenala první polské body v této čtvrtině. (60:36)

33:12
    Na hřiště se dostala i nepříliš využívaná Natálie Vlčková. Ta dostala míč do nájezdu pod koš, ale v driblingu trefila nohu protihráčky. (60:34)

32:38
    Lucie Ceralová se prosazuje po vlastním útočném doskoku! Češky vedou o 26 bodů a teď už můžeme říci, že je zápas definitivně rozhodnutý. (60:34)

32:05
    Martina Pokorná pod košem využila nabídku Zeithammerové. (58:34)

31:44
    Volnou trojku netrefila Kobylinská. (56:34)

31:15
    Na Polsko padla deka. Kurachová neproměnila ani jeden pokus. (56:34)

31:14
    Ceralová nyní faulovala Nataliu Kurachovou. Ta jde házet šestky. (56:34)

30:52
    Ceralové byly odpískány kroky. Míč pro polské hráčky. (56:34)

30:14
    Lucie Ceralová dala koš s faulem. Trestný hod poté neproměnila. (56:34)

30:01
    Začala čtvrtá čtvrtina. (54:34)

Po třetí čtvrtině to vypadá pro Češky už hodně dobře. Těsný náskok postupně navýšily na rozdíl 20 bodů a zdá se, že semifinále EURA by jim uniknout nemělo.

30:00
    Třetí čtvrtina skončila. (54:34)

29:54
    Valentýna Kadlecová trefila dvoubodový koš z větší vzdálenosti a zvyšuje na rozdíl 20 bodů! (54:34)

29:27
    Hodně nepřesná střela Kuczynské, která v závěru limitu pro útok trefila horní část desky. (52:34)

28:59
    Dominika Paurová prošla do modrého území, odkud vyslala přesnou střelu. (52:34)

28:27
    Hned po rozehrávce našla Pokorná právě Paurovou a ta přidává další dva body na českou stranu! Rodí se asi rozhodující trhák. (50:34)

28:22
    Výtečný blok na Paurovou. Polská hráčka předvedla čistý zákrok. (48:34)

28:05
    Valentýna Kadlecová si zdvihla sebevědomí dvěma proměněnými šestkami. Lvice vedou o 4 bodů a začíná to vypadat nadějně! (48:34)

28:05
    Kadlecová faulována při nájezdu a je poslána na čáru trestných hodů. (46:34)

27:24
    Kadlecová si nyní připsala asistenci u koše Dominiky Paurové. Polky berou time-out. (46:34)

27:08
    Valentýna Kadlecová házela šestky po technické chybě Polek. Proměnila alespoň jednu a připsala si svůj první bod v zápase. (44:34)

27:03
    Na druhé straně se z trojky netrefila Szymkiewiczová. Po ní pak ani Kurachová z dvoubodového území. (43:34)

26:39
    Z další střely se už Dominika Paurová nemýlila! Trojka! (43:34)

26:33
    Střela Paurové z tříbodové vzdálenosti končí na obroučce. (40:34)

26:15
    Polky nestačily vystřelit v časovém limitu! Pochvala pro defenzivu Lvic. (40:34)

25:51
    Škoda následné neproměněné šestky. (40:34)

25:50
    Koš s faulem pro Kateřinu Zeithammerovou! (40:34)

25:40
    Kurachová dostala přihrávku pod koš a snížila polské manko o dva body. (38:34)

25:05
    Pokračuje střelecké trápení valentýny Kadlecové. Ta neproměnila další střelu. (38:32)

24:56
    Polka proměnila jen jeden. (38:32)

24:56
    Trestné hody pro Borkowskou. (38:31)

24:44
    Střela Zeithammerové z tříbodové distance ještě neskončila v koši, ale následný dvoubodový pokus Dominiky Paurové už ano! (38:31)

23:57
    Brejchová proměnila alespoň jednu ze šestek. (36:31)

23:57
    Rychlý kontr Češek skončil faulem na Elišku Brejchovou. Na šestky ji poslala Kuczynská. (35:31)

23:13
    Přesnou střelou z výskoku se prosazuje Aleksandra Kuczynská. Polky jsou pro Lvice velmi těžkými soupeřkami. (35:31)

23:01
    Petra Malíková zvyšuje na rozdíl šesti bodů. (35:29)

22:28
    Kateřina Zeithammerová odpověděla dvoubodovým košem. (33:29)

22:17
    Piechowiaková si připsala útočný doskok a po něm poslala míč do koše. (31:29)

22:04
    Češky v úvodu třetí čtvrtiny sbírají fauly. Mají už tři. (31:27)

21:41
    Hodně důležitá trojka Petry Malíkové! Střelecké trápení je přerušeno. (31:27)

21:28
    Polky se přibližují na jediný bod košem Kamily Borkowské! (28:27)

21:08
    Hibalová to zkoušela nepřesně za tři body. (28:25)

20:15
    Na úvod čtvrtiny šestky pro Kamilu Borkowskou, která dala jen druhou. (28:25)

20:01
    Začala třetí čtvrtina. (28:24)

Bodově zatím zcela mlčí nejlepší česká střelkyně na turnaji Valentýna Kadlecová. Snad se chytne ve druhém poločase, nějaký příspěvek od ní by se Lvicím rozhodně hodil. Střelecké tabulce na straně Česka tam zatím vévodí šestibodová Julia Vydrová. Polský prapor drží nad vodou Magdalena Szymkiewiczová s 13 body.

První poločas končí za stavu 28:24 pro český tým. Zatím tedy sledujeme bodově poměrně chudý zápas. Češky sice pokračují v dobré obranné hře, kterou se na šampionátu prezentují, zároveň se však začaly v průběhu druhé čtvrtiny střelecky trápit. Polky tak postupně stáhly jedenáctibodové manko na pouhé čtyři body.

20:00
    Druhá čtvrtina skončila. (28:24)

19:59
    Už z toho ale nic nebude. Jen krátká střela Fučíkové. (28:24)

19:55
    Kateřina Zeithammerová byla faulována Zukowskou. Oddechový čas pro český tým, který si připraví poslední akci prvního poločasu... (28:24)

19:20
    Ne, nepadá to tam. Neuspěla Fučíková a po ní z tříbodové vzdálenosti Paurová. (28:24)

18:55
    Maslowská proměnila jeden. (28:24)

18:53
    Paurová poslala Maslowskou na trestné hody. (28:23)

18:37
    Martina Pokorná projela pod koš, ale svou akci bodově nedokončila. Teď se Češky trápí v útoku. (28:23)

17:36
    Szymkiewiczová to zkusila za tři body. Netrefila. (28:23)

17:30
    Szymkiewiczová neproměnila střelu po individuální akci. Po faulu Brejchové na doskakující Piechowiakovou však Polsko rozehrává. (28:23)

16:56
    Alicja Rogozinska dává dvoubodovou střelu z pravé strany. Polky snižují na rozdíl pěti bodů. (28:23)

16:24
    Magdalena Szymkiewiczová střílí další dvoubodový koš. (28:21)

16:10
    Eliška Brejchová se prosadila z nájezdu do koše. (28:19)

15:57
    Polská střelkyně Magdalena Szymkiewiczová přidala na své konto další dva body. (26:19)

15:36
    Po rychlém kontru se prosazuje Dominika Paurová. Relativně snadný koš. (26:17)

15:15
    Moc krátká střela Vydrové. Míč získaly Polky. (24:17)

14:38
    Polky snižují na sedmibodový rozdíl košem Kamily Borkowské. Trenérka Ptáčková raději bere oddechový čas. (24:17)

14:30
    Po neproměněné střele Zeithammerové z dálky proměnila trhák Magdalena Szymkiewiczová. (24:15)

14:09
    Najíždějící Paurovou faulovala Kuczynská. Bylo to ještě před střelbou, takže bez šestek. (24:13)

13:52
    Ofenzivní trápení přerušila Julia Vydrová, která se trefila po přihrávce Zeithammerové. Polky reagují time-outem. (24:13)

13:45
    Série nepřesných třel na obou stranách. (22:13)

13:00
    Zeithammerová se dostala do trháku, ale snadný koš nedala! Míč vypadl od obroučky zpátky do hry! Češka se chytila za hlavu, tohle by se nemělo stávat. (22:13)

12:29
    Polská hráčka první nedala, druhou již ano. (22:13)

12:28
    Vydrová posílá svým faulem na šestky Piechowiakovou. (22:12)

12:15
    Tříbodová střela Kadlecové končí pouze na obroučce. (22:12)

12:03
    Česká obrana začíná úřadovat! Polky nedokázaly zakončit v limitu. (22:12)

11:38
    Dvoubodový koš střílí Julia Vydrová! (22:12)

11:31
    Češky ubránily a vyrazily dopředu. Střela Malíkové do koše nespadla. Přišel však útočný doskok. (20:12)

11:02
    Zeithammerová si na útočné polovině dodriblovala pro faul. Škoda, že o chvíli dříve nenahrála volné Kadlecové. (20:12)

10:36
    Martina Pokorná dává první dva body ve druhé čtvrtině. (20:12)

10:12
    Kobylinska to zkusila nepřesně z tříbodové distance. (18:12)

10:01
    Začala druhá čtvrtina. (18:12)

10:00
    První čtvrtina skončila. (18:12)

10:00
    Monika Fučíková nedala střelu z tříbodové distance. První čtvrtina končí. (18:12)

09:39
    Češky se pod košem dobře ubránily. Vydrová pak zkontrolovala míč do zámezí, aby se mohlo rozehrávat z podkoše. (18:12)

09:07
    Nájezd Kuczynské neskončil polským košem. (18:12)

08:50
    Wnorovská proměnila oba. (18:12)

08:50
    Dominika Paurová faulovala najíždějící Wnorowskou. Ta jde na trestné hody. (18:10)

08:20
    Wnorowská si dodriblovala do dvoubodového území a z výskoku snižuje. (18:10)

07:59
    Malíková bohužel obě minula. (18:8)

07:57
    Po faulu Szymkiewiczové jde Malíková střílet šestky. (18:8)

07:32
    Paurová nezachytila nepřesnou přihrávku Fučíkové. Rozehrává Polsko. Hibalová před tím nakonec přešlápla a zapsal se ji dvoubodový koš. (18:8)

06:54
    Trojka Jesiky Hibalové! Rázem ej tu dvojciferný český náskok. (18:8)

06:44
    Hibalová uvolnila Paurovou, která neproměnila střelu z levé strany. (16:8)

06:13
    Petra Malíková dává trojku! (16:8)

05:53
    Eliška se nemýlila a zvyšuje na rozdíl pěti bodů. (13:8)

05:52
    Na čáru šestek byla poslána Eliška Brejchová... (11:8)

05:42
    Marta Maslovská proměnila jen první z nich. (11:8)

05:40
    Rychlý brejk Polska vedl k faulu Kadlecové na Maslowskou. Šestky pro Polku. (11:7)

05:09
    Eliška Brejchová dala koš s faulem! Trestný hod ale neproměnila. (11:7)

04:56
    Szymkiewiczová dala v časovém presu těžkou trojku! Na tuhle hráčku si Lvice musejí dávat pozor. V průměru střílí 20 bodů na utkání. (9:7)

04:32
    Poprvé v utkání se bodově prosadila Julia Vydrová. (9:4)

03:54
    Zeithammerová dává dva body! Oddechový čas si vyžádala polská lavička. (7:4)

03:43
    Kadlecové to tam zatím nepadá. Nyní ji smolně vyskočil z koše tříbodový pokus. (5:4)

03:31
    Kadlecová neproměnila nájezd zprava. Následně neuspěla po útočném doskoku ani Vydrová. (5:4)

03:15
    Polky narazily na českou obranu. Nedokázaly vystřelit v limitu 24 sekund na útok. (5:4)

02:45
    Zeithammerová po ní neproměnila tříbodovou střelu. (5:4)

02:37
    Pro faul si nyní došla Kadlecová. Bude z toho rozehrávka ze strany. (5:4)

02:28
    Malíková úlohu splnila a proměnila obě šestky. (5:4)

02:28
    Petra Malíková byla při střelbě faulována. Trestné hody... (3:4)

02:15
    Rozehrávačka Zeithammerová připravila dobrou pozici pro Vydrovou. Ta se bodově neprosadila. (3:4)

01:46
    Magdalena Szymkiewiczová dala koš s faulem. Následnou šestku už neproměnila. (3:4)

01:24
    Teď už ale Kateřina Zeithammerová otevřela střelecký účet Lvic trojkou! (3:2)

01:14
    Češky marně dobývají polský koš. Střela Malíkové nespadla na místo určení. (0:2)

00:57
    Magdalena Szymkiewiczová na druhé straně dala koš za dva body. (0:2)

00:45
    Prví česká střela v koši neskončila. Z dálky neuspěla Kadlecová. (0:0)

00:23
    Zeithammerová si počkala na Rogozinskou, jejíž zakončení zablokovala. (0:0)

00:04
    Polky vyhrály úvodní rozskok a mají tak k dispozici první útok zápasu. (0:0)

00:01
    Utkání právě začalo. (0:0)

Česko: Kadlecová, Malíková, Pokorná, Vydrová, Zeithammerová, Brejchová, Ceralová, Fučíková, Hibalová, Paurová, Vejvodová, Vlčková.
    Trenér: Romana Ptáčková

Polsko: Kuczynská, Rogozinská, Kobylinská, Sobiechová, Szymkiewiczová, Maslowská, Zukowská, Wnorowská, Burkowská, Przyszlaková, Kurachová, Piechowiaková.
    Trenér: Krzysztof Szewczyk

Rozhodčí: Kounelles (CYP), Lučić (MNE), Sánchezová-Gonzálezová (ESP).

Dozněly národní hymny obou zemí. Hráčky se nyní připravují na zahájení zápasu.

Česko:
    Svěřenkyně trenérky Ptáčkové zvládly skvěle skupinovou fázi turnaje. Nejprve přehrály 63:50 domácí Maďarky s velkými ambicemi a poté zdolaly 59:54 silnou Francii. Postup z prvního místa pak Češky potvrdily jasnou výhrou 78:48 nad Nizozemskem. V osmifinále s Belgií Lvice rovněž potvrdily své kvality a postoupily dál po výsledku 65:42. Velkou zbraní týmu je obrana, která často nutí soupeřky střílet z nepřipravených pozic. Mezi hlavní opory týmu patří Valentýna Kadlecová (v průměru 12 bodů na utkání), Julia Vydrová (nejlépe doskakující hráčka kádru) či rozehrávačka Kateřina Zeithammerová.

Polsko:
    Polky obsadily ve skupině B druhé C druhé místo. Začaly dvěma výhrami. Přehrály 90:75 Bulharsko a poté 66:34 Litvu. V bitvě o prvenství však prohrály 67:77 se Španělkami. Osmifinále proti Lotyšsku polské hráčky zvládly, zvítězily 70:54.

Vítám tu všechny basketbalové příznivce! České Lvice čeká na evropském šampionátu do 20 let již čtvrtfinále. V něm se ve středu odpoledne utkají s Polskem. Svěřenkyně trenérky Ptáčkové zatím procházejí turnajem bez zaváhání. V rámci skupinové fáze vyhrály všechny tři zápasy včetně soubojů s domácím Maďarskem a silnou Francií, v osmifinále si pak s přehledem poradily s Belgičankami.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:45.

Martin Augustin

Polsko: Kuczynská, Rogozinská, Kobylinská, Sobiechová, Szymkiewiczová, Maslowská, Zukowská, Wnorowská, Borkowská, Przyszlaková, Kurachová, Piechowiaková.

Rozhodčí: Kounelles (CYP), Lučić (MNE), Sánchezová-Gonzálezová (ESP)
    Čtvrtiny: 18:12, 28:24, 54:34, 64:43