Česko – Polsko 64:43 (kon.)
Česko
64:43 (18:12, 28:24, 54:34)
Polsko
Středa 13.07.2022, 15:45 • Novomatic Arèna, Šoproň • ME do 20 let - ženy • Čtvrtfinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:45.

Vítám tu všechny basketbalové příznivce! České Lvice čeká na evropském šampionátu do 20 let již čtvrtfinále. V něm se ve středu odpoledne utkají s Polskem. Svěřenkyně trenérky Ptáčkové zatím procházejí turnajem bez zaváhání. V rámci skupinové fáze vyhrály všechny tři zápasy včetně soubojů s domácím Maďarskem a silnou Francií, v osmifinále si pak s přehledem poradily s Belgičankami.

Polsko:
    Polky obsadily ve skupině B druhé C druhé místo. Začaly dvěma výhrami. Přehrály 90:75 Bulharsko a poté 66:34 Litvu. V bitvě o prvenství však prohrály 67:77 se Španělkami. Osmifinále proti Lotyšsku polské hráčky zvládly, zvítězily 70:54.

Česko:
    Svěřenkyně trenérky Ptáčkové zvládly skvěle skupinovou fázi turnaje. Nejprve přehrály 63:50 domácí Maďarky s velkými ambicemi a poté zdolaly 59:54 silnou Francii. Postup z prvního místa pak Češky potvrdily jasnou výhrou 78:48 nad Nizozemskem. V osmifinále s Belgií Lvice rovněž potvrdily své kvality a postoupily dál po výsledku 65:42. Velkou zbraní týmu je obrana, která často nutí soupeřky střílet z nepřipravených pozic. Mezi hlavní opory týmu patří Valentýna Kadlecová (v průměru 12 bodů na utkání), Julia Vydrová (nejlépe doskakující hráčka kádru) či rozehrávačka Kateřina Zeithammerová.

Dozněly národní hymny obou zemí. Hráčky se nyní připravují na zahájení zápasu.

Česko: Kadlecová, Malíková, Pokorná, Vydrová, Zeithammerová, Brejchová, Ceralová, Fučíková, Hibalová, Paurová, Vejvodová, Vlčková.
    Trenér: Romana Ptáčková

Polsko: Kuczynská, Rogozinská, Kobylinská, Sobiechová, Szymkiewiczová, Maslowská, Zukowská, Wnorowská, Burkowská, Przyszlaková, Kurachová, Piechowiaková.
    Trenér: Krzysztof Szewczyk

Rozhodčí: Kounelles (CYP), Lučić (MNE), Sánchezová-Gonzálezová (ESP).

00:01
    Utkání právě začalo. (0:0)

00:04
    Polky vyhrály úvodní rozskok a mají tak k dispozici první útok zápasu. (0:0)

00:23
    Zeithammerová si počkala na Rogozinskou, jejíž zakončení zablokovala. (0:0)

00:45
    Prví česká střela v koši neskončila. Z dálky neuspěla Kadlecová. (0:0)

00:57
    Magdalena Szymkiewiczová na druhé straně dala koš za dva body. (0:2)

01:14
    Češky marně dobývají polský koš. Střela Malíkové nespadla na místo určení. (0:2)

01:24
    Teď už ale Kateřina Zeithammerová otevřela střelecký účet Lvic trojkou! (3:2)

01:46
    Magdalena Szymkiewiczová dala koš s faulem. Následnou šestku už neproměnila. (3:4)

02:15
    Rozehrávačka Zeithammerová připravila dobrou pozici pro Vydrovou. Ta se bodově neprosadila. (3:4)

02:28
    Petra Malíková byla při střelbě faulována. Trestné hody... (3:4)

02:28
    Malíková úlohu splnila a proměnila obě šestky. (5:4)

02:37
    Pro faul si nyní došla Kadlecová. Bude z toho rozehrávka ze strany. (5:4)

02:45
    Zeithammerová po ní neproměnila tříbodovou střelu. (5:4)

03:15
    Polky narazily na českou obranu. Nedokázaly vystřelit v limitu 24 sekund na útok. (5:4)

03:31
    Kadlecová neproměnila nájezd zprava. Následně neuspěla po útočném doskoku ani Vydrová. (5:4)

03:43
    Kadlecové to tam zatím nepadá. Nyní ji smolně vyskočil z koše tříbodový pokus. (5:4)

03:54
    Zeithammerová dává dva body! Oddechový čas si vyžádala polská lavička. (7:4)

04:32
    Poprvé v utkání se bodově prosadila Julia Vydrová. (9:4)

04:56
    Szymkiewiczová dala v časovém presu těžkou trojku! Na tuhle hráčku si Lvice musejí dávat pozor. V průměru střílí 20 bodů na utkání. (9:7)

05:09
    Eliška Brejchová dala koš s faulem! Trestný hod ale neproměnila. (11:7)

05:40
    Rychlý brejk Polska vedl k faulu Kadlecové na Maslowskou. Šestky pro Polku. (11:7)

05:42
    Marta Maslovská proměnila jen první z nich. (11:8)

05:52
    Na čáru šestek byla poslána Eliška Brejchová... (11:8)

05:53
    Eliška se nemýlila a zvyšuje na rozdíl pěti bodů. (13:8)

06:13
    Petra Malíková dává trojku! (16:8)

06:44
    Hibalová uvolnila Paurovou, která neproměnila střelu z levé strany. (16:8)

06:54
    Trojka Jesiky Hibalové! Rázem ej tu dvojciferný český náskok. (18:8)

07:32
    Paurová nezachytila nepřesnou přihrávku Fučíkové. Rozehrává Polsko. Hibalová před tím nakonec přešlápla a zapsal se ji dvoubodový koš. (18:8)

07:57
    Po faulu Szymkiewiczové jde Malíková střílet šestky. (18:8)

07:59
    Malíková bohužel obě minula. (18:8)

08:20
    Wnorowská si dodriblovala do dvoubodového území a z výskoku snižuje. (18:10)

08:50
    Dominika Paurová faulovala najíždějící Wnorowskou. Ta jde na trestné hody. (18:10)

08:50
    Wnorovská proměnila oba. (18:12)

09:07
    Nájezd Kuczynské neskončil polským košem. (18:12)

09:39
    Češky se pod košem dobře ubránily. Vydrová pak zkontrolovala míč do zámezí, aby se mohlo rozehrávat z podkoše. (18:12)

10:00
    Monika Fučíková nedala střelu z tříbodové distance. První čtvrtina končí. (18:12)

10:00
    První čtvrtina skončila. (18:12)

10:01
    Začala druhá čtvrtina. (18:12)

10:12
    Kobylinska to zkusila nepřesně z tříbodové distance. (18:12)

10:36
    Martina Pokorná dává první dva body ve druhé čtvrtině. (20:12)

11:02
    Zeithammerová si na útočné polovině dodriblovala pro faul. Škoda, že o chvíli dříve nenahrála volné Kadlecové. (20:12)

11:31
    Češky ubránily a vyrazily dopředu. Střela Malíkové do koše nespadla. Přišel však útočný doskok. (20:12)

11:38
    Dvoubodový koš střílí Julia Vydrová! (22:12)

12:03
    Česká obrana začíná úřadovat! Polky nedokázaly zakončit v limitu. (22:12)

12:15
    Tříbodová střela Kadlecové končí pouze na obroučce. (22:12)

12:28
    Vydrová posílá svým faulem na šestky Piechowiakovou. (22:12)

12:29
    Polská hráčka první nedala, druhou již ano. (22:13)

13:00
    Zeithammerová se dostala do trháku, ale snadný koš nedala! Míč vypadl od obroučky zpátky do hry! Češka se chytila za hlavu, tohle by se nemělo stávat. (22:13)

13:45
    Série nepřesných třel na obou stranách. (22:13)

13:52
    Ofenzivní trápení přerušila Julia Vydrová, která se trefila po přihrávce Zeithammerové. Polky reagují time-outem. (24:13)

14:09
    Najíždějící Paurovou faulovala Kuczynská. Bylo to ještě před střelbou, takže bez šestek. (24:13)

14:30
    Po neproměněné střele Zeithammerové z dálky proměnila trhák Magdalena Szymkiewiczová. (24:15)

14:38
    Polky snižují na sedmibodový rozdíl košem Kamily Borkowské. Trenérka Ptáčková raději bere oddechový čas. (24:17)

15:15
    Moc krátká střela Vydrové. Míč získaly Polky. (24:17)

15:36
    Po rychlém kontru se prosazuje Dominika Paurová. Relativně snadný koš. (26:17)

15:57
    Polská střelkyně Magdalena Szymkiewiczová přidala na své konto další dva body. (26:19)

16:10
    Eliška Brejchová se prosadila z nájezdu do koše. (28:19)

16:24
    Magdalena Szymkiewiczová střílí další dvoubodový koš. (28:21)

16:56
    Alicja Rogozinska dává dvoubodovou střelu z pravé strany. Polky snižují na rozdíl pěti bodů. (28:23)

17:30
    Szymkiewiczová neproměnila střelu po individuální akci. Po faulu Brejchové na doskakující Piechowiakovou však Polsko rozehrává. (28:23)

17:36
    Szymkiewiczová to zkusila za tři body. Netrefila. (28:23)

18:37
    Martina Pokorná projela pod koš, ale svou akci bodově nedokončila. Teď se Češky trápí v útoku. (28:23)

18:53
    Paurová poslala Maslowskou na trestné hody. (28:23)

18:55
    Maslowská proměnila jeden. (28:24)

19:20
    Ne, nepadá to tam. Neuspěla Fučíková a po ní z tříbodové vzdálenosti Paurová. (28:24)

19:55
    Kateřina Zeithammerová byla faulována Zukowskou. Oddechový čas pro český tým, který si připraví poslední akci prvního poločasu... (28:24)

19:59
    Už z toho ale nic nebude. Jen krátká střela Fučíkové. (28:24)

20:00
    Druhá čtvrtina skončila. (28:24)

První poločas končí za stavu 28:24 pro český tým. Zatím tedy sledujeme bodově poměrně chudý zápas. Češky sice pokračují v dobré obranné hře, kterou se na šampionátu prezentují, zároveň se však začaly v průběhu druhé čtvrtiny střelecky trápit. Polky tak postupně stáhly jedenáctibodové manko na pouhé čtyři body.

Bodově zatím zcela mlčí nejlepší česká střelkyně na turnaji Valentýna Kadlecová. Snad se chytne ve druhém poločase, nějaký příspěvek od ní by se Lvicím rozhodně hodil. Střelecké tabulce na straně Česka tam zatím vévodí šestibodová Julia Vydrová. Polský prapor drží nad vodou Magdalena Szymkiewiczová s 13 body.

20:01
    Začala třetí čtvrtina. (28:24)

20:15
    Na úvod čtvrtiny šestky pro Kamilu Borkowskou, která dala jen druhou. (28:25)

21:08
    Hibalová to zkoušela nepřesně za tři body. (28:25)

21:28
    Polky se přibližují na jediný bod košem Kamily Borkowské! (28:27)

21:41
    Hodně důležitá trojka Petry Malíkové! Střelecké trápení je přerušeno. (31:27)

22:04
    Češky v úvodu třetí čtvrtiny sbírají fauly. Mají už tři. (31:27)

22:17
    Piechowiaková si připsala útočný doskok a po něm poslala míč do koše. (31:29)

22:28
    Kateřina Zeithammerová odpověděla dvoubodovým košem. (33:29)

23:01
    Petra Malíková zvyšuje na rozdíl šesti bodů. (35:29)

23:13
    Přesnou střelou z výskoku se prosazuje Aleksandra Kuczynská. Polky jsou pro Lvice velmi těžkými soupeřkami. (35:31)

23:57
    Rychlý kontr Češek skončil faulem na Elišku Brejchovou. Na šestky ji poslala Kuczynská. (35:31)

23:57
    Brejchová proměnila alespoň jednu ze šestek. (36:31)

24:44
    Střela Zeithammerové z tříbodové distance ještě neskončila v koši, ale následný dvoubodový pokus Dominiky Paurové už ano! (38:31)

24:56
    Trestné hody pro Borkowskou. (38:31)

24:56
    Polka proměnila jen jeden. (38:32)

25:05
    Pokračuje střelecké trápení valentýny Kadlecové. Ta neproměnila další střelu. (38:32)

25:40
    Kurachová dostala přihrávku pod koš a snížila polské manko o dva body. (38:34)

25:50
    Koš s faulem pro Kateřinu Zeithammerovou! (40:34)

25:51
    Škoda následné neproměněné šestky. (40:34)

26:15
    Polky nestačily vystřelit v časovém limitu! Pochvala pro defenzivu Lvic. (40:34)

26:33
    Střela Paurové z tříbodové vzdálenosti končí na obroučce. (40:34)

26:39
    Z další střely se už Dominika Paurová nemýlila! Trojka! (43:34)

27:03
    Na druhé straně se z trojky netrefila Szymkiewiczová. Po ní pak ani Kurachová z dvoubodového území. (43:34)

27:08
    Valentýna Kadlecová házela šestky po technické chybě Polek. Proměnila alespoň jednu a připsala si svůj první bod v zápase. (44:34)

27:24
    Kadlecová si nyní připsala asistenci u koše Dominiky Paurové. Polky berou time-out. (46:34)

28:05
    Kadlecová faulována při nájezdu a je poslána na čáru trestných hodů. (46:34)

28:05
    Valentýna Kadlecová si zdvihla sebevědomí dvěma proměněnými šestkami. Lvice vedou o 4 bodů a začíná to vypadat nadějně! (48:34)

28:22
    Výtečný blok na Paurovou. Polská hráčka předvedla čistý zákrok. (48:34)

28:27
    Hned po rozehrávce našla Pokorná právě Paurovou a ta přidává další dva body na českou stranu! Rodí se asi rozhodující trhák. (50:34)

28:59
    Dominika Paurová prošla do modrého území, odkud vyslala přesnou střelu. (52:34)

29:27
    Hodně nepřesná střela Kuczynské, která v závěru limitu pro útok trefila horní část desky. (52:34)

29:54
    Valentýna Kadlecová trefila dvoubodový koš z větší vzdálenosti a zvyšuje na rozdíl 20 bodů! (54:34)

30:00
    Třetí čtvrtina skončila. (54:34)

Po třetí čtvrtině to vypadá pro Češky už hodně dobře. Těsný náskok postupně navýšily na rozdíl 20 bodů a zdá se, že semifinále EURA by jim uniknout nemělo.

30:01
    Začala čtvrtá čtvrtina. (54:34)

30:14
    Lucie Ceralová dala koš s faulem. Trestný hod poté neproměnila. (56:34)

30:52
    Ceralové byly odpískány kroky. Míč pro polské hráčky. (56:34)

31:14
    Ceralová nyní faulovala Nataliu Kurachovou. Ta jde házet šestky. (56:34)

31:15
    Na Polsko padla deka. Kurachová neproměnila ani jeden pokus. (56:34)

31:44
    Volnou trojku netrefila Kobylinská. (56:34)

32:05
    Martina Pokorná pod košem využila nabídku Zeithammerové. (58:34)

32:38
    Lucie Ceralová se prosazuje po vlastním útočném doskoku! Češky vedou o 26 bodů a teď už můžeme říci, že je zápas definitivně rozhodnutý. (60:34)

33:12
    Na hřiště se dostala i nepříliš využívaná Natálie Vlčková. Ta dostala míč do nájezdu pod koš, ale v driblingu trefila nohu protihráčky. (60:34)

33:38
    Sobiechová si odskočila do střelecké pozice a zaznamenala první polské body v této čtvrtině. (60:36)

34:40
    Zukowská nepříjemně upadla po faulu Vejvodové. Hlavou vlétla přímo do spodní části konstrukce, která drží koš. Ta je naštěstí vypolstrovaná a polská hráčka se po chvilce za pomoci spoluhráček zvedla. Je v pořádku, už je připravena střílet šestky. (60:36)

34:40
    Aleksandra Maria Zukowská proměnila oba trestné hody. (60:38)

36:02
    Trenérka Ptáčková už se sestavou různě improvizuje a nasazuje také méně využívané hráčky. Na souhře je to nyní znát. (60:38)

36:20
    Nyní ale pěkná akce, kterou zakončila Dominika Paurová. (62:38)

36:33
    Marta Maslowská střílela trestné hody po faulu Vydrové. Proměnila druhý. (62:39)

37:02
    Sobiechová hezky najela pod koš. Zakončení ale nezvládla. (62:39)

37:26
    Paurová nepřesně nahrávala Hibalové, která byla připravena na střelbu za tři z rohu. (62:39)

37:31
    Z dálky nyní neuspěla Ceralová. (62:39)

37:40
    Po nájezdu se za dva body prosadila Eliška Brejchová. (64:39)

38:03
    Hibalová obrala o míč najíždějící Zukowskou. Hezká práce. (64:39)

38:48
    Brejchová neproměnila pokus ze vzdálenosti tří bodů. (64:39)

39:06
    Blíží se závěr tohoto utkání. Wiktoria Sobiechová půjde střílet šestky. (64:39)

39:07
    Polská hráčka upravuje skóre dvěma přesnými pokusy. (64:41)

39:28
    Další trestné hody. Hibalová na ně poslala Zukowskou. (64:41)

39:28
    Zukowská byla stoprocentní. (64:43)

39:42
    Ceralová si připsala útočný doskok. Následnou střelu však neproměnila. (64:43)

Konec zápasu. (64:43)

České basketbalistky si v Šoproni zahrají o medaile! Mezi čtyři nejlepší týmy šampionátu je poslala čtvrtfinálová výhra nad Polskem v poměru 64:43. Ta se zpočátku nerodila lehce. Polky v průběhu druhé čtvrtiny využily střeleckého trápení Lvic, snížily na rozdíl čtyř bodů a na začátku třetí části dokázaly korigovat na rozdíl jediného koše. Poté však přišel rozhodující nástup Češek, které duel v podstatě rozhodly sérií 22:0, jež přišla od stavu 38:34.

Češky se v semifinále střetnou s vítězkami večerního souboje mezi Francií a Portugalskem.

Nejlepší českou střelkyní dnes byla s 15 body Dominika Paurová. Hned 9 doskoků (5 útočných) si připsala Julia Vydrová a 5 asistencí zaznamenala Kateřina Zeithammerová. Lvice navíc po změně stran dokázaly vymazat polskou oporu Magdalenu Szymkiewiczovou, která ke 13 bodům z první půle už žádný další nepřidala.

To už je z mé strany vše. Přeji krásný zbytek dne! (17:33:33)

Martin Augustin

Polsko: Kuczynská, Rogozinská, Kobylinská, Sobiechová, Szymkiewiczová, Maslowská, Zukowská, Wnorowská, Borkowská, Przyszlaková, Kurachová, Piechowiaková.

Rozhodčí: Kounelles (CYP), Lučić (MNE), Sánchezová-Gonzálezová (ESP)
    Čtvrtiny: 18:12, 28:24, 54:34, 64:43