Escaldes – Kluž 1:1 (kon.) | AIK Stockholm – Vorskla Poltava 2:0 (po pr.) | KÍ Klaksvík – Sutjeska 1:0 (kon.)
FK Gomel – Aris Soluň 1:2 (kon.)
AIK Stockholm
2:0 (1:0)
FK Vorskla Poltava
Středa 27.07.2022, 19:00 • Friends Arena, Solna • Evropská konferenční liga (předkola) • 2. předkolo

Fotbalisté AIK Stockholm zvládli dramatickou odvetu a po vítězství 2:0 v prodloužení nad Vorsklou si zahraje třetí předkolo Evropské konferenční ligy.

Domácí vstřelili potřebný první gól těsně před koncem prvního poločasu, branku vsítil Joe Mendes. Více gólů v základní hrací době nepadlo, a protože doma Vorskla zvítězila 3:2, šlo se do prodloužení. A v něm se rozhodlo. Konkrétně ve 107. minutě, kdy Axel Björnström navýšil vedení AIK a soupeř už se na odpověď nezmohl.

Ve třetím předkole se AIK Stockholm utká s postoupivším ze dvojice Valmiera – Škendija. (22:14:44)

Držení míče: 53 % : 47 %.
    Střely na branku: 7:9. Střely mimo: 11:6. Rohy: 12:7. Ofsajdy: 5:2. Fauly: 20:16.

120+2

120+1
    Žlutá karta pro tým AIK Stockholm (Bilal Hussein).

119
    Žlutá karta pro tým FC Vorskla Poltava (David Puclin).

117
    Žlutá karta pro tým AIK Stockholm (Nabil Bahoui).

112
    Žlutá karta pro tým FC Vorskla Poltava (Sergij Javorskyj).

108
    Žlutá karta pro tým FC Vorskla Poltava (Dmytro Rižnyk).
    107. Axel BJÖRNSTRÖM - 2:0

107
    AIK Stockholm právě vstřelil branku!
    Autorem branky je AXEL BJÖRNSTRÖM.

106
    Střídání v týmu AIK Stockholm:
    ze hřiště odchází John Guidetti, přichází Nabil Bahoui.

106
    ze hřiště odchází Sichenje Collins, přichází Jesper Ceesay.

106
    Začalo druhé prodloužení.

105
    První poločas prodloužení skončil.

103
    ze hřiště odchází Nicolas Marcelo Stefanelli, přichází Benjamin Mbunga Kimpioka.

103
    ze hřiště odchází Joe Mendes, přichází Erik Ring.

95
    Střídání v týmu FC Vorskla Poltava:
    ze hřiště odchází Denys Olijnyk, přichází Arťjom Kulakovskyj.

91
    Začal první poločas prodloužení.

Milan Huppert

Branky: 45+3. Mendes (Otieno), 107. Björnström

Karty:   41. Otieno (AIK), 117. Bahoui (AIK), 120+1. Hussein (AIK) – 45. Thill (VOR), 83. Rangel (VOR), 88. Bacula (VOR), 108. Rižnyk (VOR), 112. Javorskyj (VOR), 119. Puclin (VOR)

AIK Stockholm: Nordfeldt – Mendes (103. Ring), Collins (106. Ceesay), Papagiannopoulos, Otieno – Ayari (78. Abdirahman), Hussein, Larsson (C), Björnström – Guidetti (106. Bahoui), Stefanelli (103. Mbunga Kimpioka).
    Náhradníci: Henareh, Janošević – Abdirahman, Atola, Bahoui, Ceesay, Elbouzedi, Lustig, Mbunga Kimpioka, Ring.

Trenér: Bartosz Grzelak

FK Vorskla Poltava: Rižnyk – Perduta (C), Javorskyj, Zajkov (30. Čeljadin), Bacula – Kozyrenko, Puclin, Olijnyk (95. Kulakovskyj), Thill (74. Rangel) – Marlyson (74. Kravčuk), Stěpaňuk.
    Náhradníci: Isenko, Tkačenko – Čeljadin, Černyš, Izotov, Chrypčuk, Kravčuk, Krupskyj, Kulakovskyj, Melnyčuk, Rangel, Yakubu.

Trenér: Viktor Skrypnyk

Rozhodčí: Milanović – Šutulović, Andrejić (SER)

Diváci: 15 759
    21.07.2022
    Vorskla Poltava - AIK Stockholm 3:2

Branky: 4. Stepanyuk, 24. Kozyrenko, 69. Chelyadin – 17. Stefanelli, 44. Larsson

Karty:   43. Perduta (VOR), 57. Kozyrenko (VOR), 79. Puclin (VOR), 90. Stepanyuk (VOR) – 38. Miloševič (AIK), 39. Papagiannopoulos (AIK), 54. Larsson (AIK), 89. Ring (AIK), 90+1. Miloševič (AIK)