Bodö/Glimt – Linfield 8:0 (kon.) | Curych – Karabach 2:2 (po pr.) | Malmö – Žalgiris Vilnius 0:2 (kon.)
Fenerbahce – Dynamo Kyjev 1:2 (po pr.) | Slovan Bratislava – Ferencváros 1:4 (kon.) | Olympiakos – Maccabi Haifa 0:4 (kon.)
Fenerbahce Istanbul
1:2 (0:0)
Dynamo Kyjev
Středa 27.07.2022, 19:00 • Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadyumu, Istanbul • Liga mistrů (předkola) • 2. předkolo

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (21:51:08)

Držení míče: 54 % : 46 %.
    Střely na branku: 8:5. Střely mimo: 8:7. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 0:7. Fauly: 15:18.

Soupeřem Slovácka ve třetím předkole Evropské ligy bude Fenerbahce! Turecký velkoklub nezužitkoval převahu, jež trvala do 54. minuty. To se nechal vyloučit Yüksek a kompletně změnil rozvržení sil na hrací ploše. Do té doby neškodné Dynamo využilo přesilovku hned po třech minutách zásluhou Buljalského. Šanci na vyrovnání z pokutového kopu Enner Valencia zahodil. Gól na 1:1 zajistil až v 89. minutě stoper Szalai. V prodloužení už Fenerbahce nemělo síly. Lucescu naopak poslal na hřiště čerstvé hráče a právě ti se mu ve 114. minutě odvděčili postupovým gólem. Do další fáze kvalifikace o Ligu mistrů poslal hosty Olexandr Karavajev.

120

120
    Filip Novák hodil fantastický dlouhý aut. Dursun díky němu mohl rovnou hlavičkovat na bránu, nicméně Georgij Buščan vše jistil zákrokem u své pravé tyče.

118
    Zabarnyj poslal krásnou diagonálu na Garmaše, který posunul míč proti noze Andrijevského. Ambiciózní rána z velké dálky přinesla jen rychlé rozehrání Bayındıra.

117
    Krátce po rohu Šaparenka byl k vidění volej z hranice vápna. Míč směřující mezi tyče nechtěně zastavil v ofsajdu stojící Popov.

116
    Publikum, které v průběhu zápasu oslavně skandovalo jméno Vladimira Putina, jen mlčky přihlíží koncovce druhého prodloužení. Dynamo bude mít rohový kop.
    114. Olexandr KARAVAJEV - 1:2

114
    Dynamo Kyjev právě vstřelilo branku!
    Hosté se dočkali! Denis Garmaš roztáhl hru na levou stranu k Vivčarenkovi, který si dal záležet na provedení kvalitní centru. U zadní tyče oslovil OLEXANDRA KARAVAJEVA a Bayındır chytil střelu bez přípravy až za brankovou čarou.

112
    Serdar Dursun vystřelil ze střední vzdálenosti do obráncovy ruky. Ta byla dokonale u těla, takže o penaltě nemůže být řeč.

111
    Denisi Garmašovi se nelíbilo, jak si po faulu na Crespa Henrique posouvá míč blíže brance. Paradoxně si vykoledoval žlutou kartu sám pro sebe.

110
    Centr Cygankova Bayındır vyrazil až ke středovému kruhu. Kyjevská ofenziva záhy skončila ofsajdem Garmaše.

109
    Šepeljev sklepl Vivčarenkovu přihrávku pod sebe. Darmaš si nachystal balon na pravačku a Crespo jeho dalekonosnou ránu ztečoval na roh.

108
    Novák zkontroloval Šepeljeva a doprovodil balon za koncovou čáru, aby ho gólman Bayındır vzápětí překopl až k Buščanovi.

106
    Střídání v týmu FC Dynamo Kyjev:
    ze hřiště odchází Serhij Sydorčuk, přichází Olexandr Andrijevskij.

106
    ze hřiště odchází Vladyslav Dubinčak, přichází Kostiantyn Vivčarenko.

106
    Začalo druhé prodloužení.

105
    První poločas prodloužení skončil.

Michal Břuchanský

Branky: 89. Szalai (Henrique) – 57. Bujalskij (Kędziora), 114. Karavajev (Vivčarenko)

Karty:   29. Yüksek (FEN), 37. Osayi-Samuel (FEN), 45+3. Valencia (FEN), 63. Mor (FEN), 98. Szalai (FEN) – 14. Cygankov (DKY), 33. Sydorčuk (DKY), 45+3. Dubinčak (DKY), 58. Buljalskij (DKY), 60. Šaparenko (DKY), 111. Garmaš (DKY)   54. Yüksek (FEN)

Neproměněná penalta: 70. Valencia (FEN), brankář Buščan zneškodnil

Fenerbahce Istanbul: Bayındır (C) – Osayi-Samuel, Tisserand (85. Henrique), Szalai, Kadıoğlu – Kahveci (46. Mor, 77. Bruma), Arão (95. Novák), Yüksek, Rossi – King (63. Crespo), Valencia (77. Dursun).
    Náhradníci: Çetin– Pelkas, Henrique, Dursun, Bruna, Gümüşkaya, Güler, Zajc, Crespo, Novák, Kapacak, Mor.

Trenér: Jorge Jesus

Dynamo Kyjev: Buščan – Kędziora (91. Karavajev), Zabarnyj, Popov, Dubinčak (106. Vivčarenko) – Šaparenko, Sydorčuk (C) (106. Andrijevskij) – Cygankov, Bujalskij (67. Garmaš), Verbič (38. Vanat) – Besjedin (67. Šepeljev).
    Náhradníci: Bojko – Vivčarenko, Burda, Šepeljev, Vanat, Andrijevskij, Garmaš, Karavajev, Kravčenko, Tymčyk, Syrota, Anťuch.

Trenér: Mircea Lucescu

Rozhodčí: Irrati – Meli, Rocca (ITA)
    20.07.2022
    Dynamo Kyjev - Fenerbahce 0:0

Karty:   58. Sydorčuk (DKY), 73. Besedin (DKY), 90. Garmaš (DKY) – 31. King (FEN), 87. Dursun (FEN)

Držení míče: 44 % : 56 %.
    Střely na branku: 8:12. Střely mimo: 0:6. Rohy: 1:6. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 26:16.