Olomouc B – Sparta B 1:0 (kon.) | Slavia B – Prostějov 0:1 (kon.) | Varnsdorf – Opava 3:1 (kon.)
SK Slavia Praha B
0:1 (0:0)
1. SK Prostějov
Neděle 31.07.2022, 10:15 • SC Xaverov, Horní Počernice • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA • 1. kolo

To je z mé strany pro dnešek vše, loučím se s vámi a doufám, že se někdy setkáme u dalších přenosů. Tak zatím na počtenou! (12:14:41)

Držení míče: 55 % : 45 %.
    Střely na branku: 8:3. Střely mimo: 9:9. Rohy: 7:7.

Zápas je u konce, Prostějov si ze stověžaté Prahy odváží všechny tři body díky pokutovému kopu, který v samém závěru prvního poločasu nekompromisně proměnil Solomon Omale . Ve druhé půli měl velkou šanci na srovnání skóre nejprve Victor Osuagwu, jenže ztroskotal na skvěle chytajícím Krynskému, podobně jako později Šmiga. Na druhé straně vychytal Kušeje Dvořák. Slávisté pak dokázali rozvlnit síť v 90. minutě, když Šmigův pas usměrnil mezi tři tyče David Jurásek, jenže zdvižený praporek pomezního odsoudil domácí k porážce.

90+5

90+5
    Juráskův nebezpečný rohlík měl dobré parametry, ale jen proskákal za autovou čáru.

90+5
    Bialek přidržel soupeře a je tu volný kop pro domácí z levé strany. Vsadil bych jmění na to, že přijde centr.

90+4
    Torfiq se pral s Behenským až přílš vehementně a je mu pískán faul. Domácí mají možná poslední možnost udeřit.

90+4
    Křižný pas Nikla neodhadl dobře Jurásek a poněkud zvláštně zahrál patou na kop od branky. Domácím se již opravdu krátí čas.

90+3
    Centr Juráska zleva sráží na aut Bolf.

90+3
    Jenže hostům se zatím daří hru kouskovat, domácí se teprve teď dostali na útočnou polovinu.

90+2
    Torfiq Ali-Abubakar ve vzdušném souboji fauloval Behenského. Slavia se pokusí o závěrečný tlak.

90+2
    Šmiga pronikl po pravé straně a svoji střelou vyprášil rukavice Krynskému.

90+1
    Nastavovat se bude 5 minut nad rámec základní hrací doby.

90+1
    Volodymyr Krynskyj také dostal žlutou, jelikož si s rozehrávkou dával opravdu na čas.

90
    A evidentně nastartovaný Jurásek se hodně zlobí, za což byl oceněn žlutou kartou.

90
    Bárta si na pravé straně poradil se Zapletalem a oslovil Šmigu, jehož střílenou přihrávku usměrnil do sítě Jurásek – gólovou radost ale překazil praporek pomezního sudího.