Lipt. Mikuláš – Poprad 8:4 (kon.) | Mountfield HK – Bratislava Capitals 0:0 (zruš.) | Litvínov – K. Vary 5:2 (kon.)
Vítkovice – Třinec 2:1 (po pr.) | Tábor – Jihlava 4:0 (kon.) | Frýdek-M. – Přerov 5:1 (kon.)
Vyškov – SHKM Hodonín 3:4 (kon.) | Spišská N. Ves – Prešov 2:3 (kon.) | Děčín – Chomutov 2:8 (kon.)
Kladno – Motor ČB 7:2 (kon.) | Poruba 2011 – Jastrzębie 2:3 (0:2 po s.n.) | Kometa Brno – Třebíč 2:3 (kon.)
Sparta – Slavia 3:2 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
2:1 (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)
HC Oceláři Třinec
Úterý 09.08.2022, 17:30 • Ostravar aréna, Ostrava • Přípravné zápasy

Domácí si připisují první výhru nad Oceláři, i když jen v přátelském utkání, výhra v derby fanoušky vždy potěší. Rozhodující gól navíc vsítil Mueller, který do Ostravy přišel s pověstí kanonýra – a zatím ji může potvrdit. Oceláři byli v první třetině aktivnější, ale gól nepadl ani do jedné branky. Ve druhé třetině se nechali domácí vylučovat, ale přesto to byli oni, kteří otevřeli skóre. Ve třetí třetině hosté dokázali srovnat a šli si za výhrou. Stezka byl ale proti, zápas tak skončil nerozhodně 1:1. Do prodloužení šly Vítkovice v přesile, stačilo dvacet vteřin a výhru pečetil Mueller.

Mějte příjemný zbytek večera, já se budu těšit znovu na počtenou už ve čtvrtek, kdy se na ledě Ostravar arény představí Olomouc. (19:49:45)

60:20
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Domácí se usadili v pásmu, po nahrávce Mikuše překonává Mazance PETER MUELLER – 2:1. Asistence: Juraj Mikuš.

60:01
    Vítkovičtí hrají přesilovku 4 na 3.

60:01

Po krátké přestávce možná rozhodne o dnešním vítězi prodloužení. Zůstaňte s námi.

60:00

59:50
    Domácí se stále drží před Mazance, ale ten je přesně tam, kde má být.

59:28
    Vítkovičtí usazeni v pásmu, rozjeli přesilovkový kolotoč.

59:20
    Třinec rychle odpaluje puk ke Stezkovi.

59:13
    Za nedovolené bránění bude pykat hostující Dravecký.

58:27
    Oceláři se drží v útoku a chtějí strhnout vedení na svou stranu.

57:51
    Lyszczarczyk si najel k brance, ale puk namířil jen do gólmana, objel si klec, znovu se dostal k puku, ale ani z otočky puk neumístil.

57:14
    Gewiese nastřelil puk před branku, ale nikdo jej za záda hostujícího gólmana nedostal.

57:01
    Puk je zašlápnut u mantinelu v útočném pásmu Vítkovic.

56:41
    Bernovský se protáhl až k brance, ale ani Lindberg nedokázal dostat puk za Mazance.

55:50
    Vítkovičtí si v pásmu neporozuměli, třinečtí vyrazili k domácí brance, ale Prčík s Kovářem se stačili vrátit, a tak Stezka nemusel zasahovat.

55:38
    Mueller číhá před brankou hostů, ale ani napotřetí se mu nepodařilo propasírovat puk pod gólmanem do branky.

54:54
    Hra na opačné straně, Mazanec si ale obě tyče pohlídal.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 26. Gewiese (Lindberg, Kalus), 61. Mueller (Mikuš) – 49. Chmielewski (Doudera)

HC Vítkovice Ridera: Stezka (Klimeš) – Kovář, Koch, Prčík, Raskob, Gewiese, Mikuš – Mueller, Chlán, Krenželok – Fridrich, Krieger, Dej – Bernovský, Lindberg, Lednický – Kalus, Půček, Krejsa – Marosz.
    Trenér: Roman Šimíček

HC Oceláři Třinec: Mazanec (Daneček) – Doudera, Marinčin, Adámek, Čukste, Zahradníček, Jeřábek – Daňo, Lyszczarczyk, Machala – Nestrašil, Hudáček, Voženílek – Chmielewski, Marcinko, Kurovský – Hrehorčák, Roman, Dravecký.
    Trenér: Zdeněk Moták

Rozhodčí: Cabák, Obádal – Veselý, Hlavatý

Diváci: 1 993