Česko – Slovensko | 5:4 (kon.) |
Česko – Švýcarsko | 5:4 (kon.) |
Lipt. Mikuláš – Poprad | 8:4 (kon.) | | | Mountfield HK – Bratislava Capitals | 0:0 (zruš.) | | | Litvínov – K. Vary | 5:2 (kon.) |
Vítkovice – Třinec | 2:1 (po pr.) | | | Tábor – Jihlava | 4:0 (kon.) | | | Frýdek-M. – Přerov | 5:1 (kon.) |
Vyškov – Hodonín | 3:4 (kon.) | | | Spišská N. Ves – Prešov | 2:3 (kon.) | | | Děčín – Chomutov | 2:8 (kon.) |
Kladno – Motor ČB | 7:2 (kon.) | | | Poruba 2011 – Jastrzębie | 2:3 (0:2 po s.n.) | | | Kometa Brno – Třebíč | 2:3 (kon.) |
Sparta – Slavia | 3:2 (kon.) |
Mountfield HK – Davos | 2:4 (kon.) |
konec
HC Kometa Brno
2:3
(1:1, 1:2, 0:0)
SK Horácká Slavia Třebíč
Filip Krůza
Branky a nahrávky:
10. I.Sedláček (M.Svoboda, Malý), 35. Koblížek (Strömberg, Ďaloga) – 18. Tomajko (Krejčí), 33. Ferda (Holec, Šilhavý), 39. Šilhavý (Holec, Ferda)
Rozhodčí: Mejzlík, Vrba – Komínek, Král
Diváci: 1105
Neproměněná penalta:
HC Kometa Brno:
Tomek (Čiliak) – Ďaloga (C), Fajmon, Kučeřík, Hrbas, Gulaši, J. Sedláček, Ulbricht – Kollár, Strömberg, Koblížek – M. Svoboda, Süss, P. Kratochvíl – Boltvan, A. Zbořil, Meluzín – Malý, I. Sedláček.
Náhradníci:
Trenér:
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel (Mičán) – Poizl, Hunkes, P. Krejčí, Tureček, Forman, Furch, A. Svoboda – Krliš, Bittner (C), Psota – Dočekal (A), Šilhavý, Holec – Michalčuk, Michálek, Ferda (A) – Bartes, M. Svoboda, Tomajko.
Náhradníci:
Trenér:
Náhradníci:
Trenér:
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel (Mičán) – Poizl, Hunkes, P. Krejčí, Tureček, Forman, Furch, A. Svoboda – Krliš, Bittner (C), Psota – Dočekal (A), Šilhavý, Holec – Michalčuk, Michálek, Ferda (A) – Bartes, M. Svoboda, Tomajko.
Náhradníci:
Trenér:
Rozhodčí: Mejzlík, Vrba – Komínek, Král
Diváci: 1105
Krejčí – 2 min., sekání.
M.Svoboda – 2 min., krosček.
Forman – 2 min., sekání.
Těsně po návratu Jana Sedláčka na led se hosté opět ujímají vedení. Pas Miroslava Holce prošel na volného VOJTĚCHA ŠILHAVÉHO na druhé tyči, Ten měl hodně času si kotouč ještě přehodit na bekhend a poslat jej do odkryté sítě bezmocného Tomka. Asistence: Miroslav Holec, Radim Ferda.
J.Sedláček – 2 min., podrážení.
Nakonec se jim to však daří. RADEK KOBÍŽEK byl zcela volný na vnitřní hraně levého kruhu, měl tak hodně času na zamíření a vzápětí uklidil kotouč pod horní tyč. Asistence: Kim Strömberg, Marek Ďaloga.
Dočekal – 2 min., podrážení.
tečovaná střela Iva Sedláčka mezi třemi tyčemi neskončila.
Hostující tým využívá přesilovou hru a obrací vývoj zápasu. Miroslav Holec našel RADIMA FERDU mezi kruhy a ten se rychlou střelou trefil nad beton k levé tyči. Asistence: Miroslav Holec, Vojtěch Šilhavý.
Kučeřík – 2 min., držení hole.
Je vyrovnáno. Petr Krejčí se dostal ke kotouči a rychle jej od zadního mantinelu z otočky posílal opět před branku, ten se i s pomocí oblouku brány dostal k MATĚJI TOMAJKOVI, jemuž stačilo jen trefit prázdnou klec dezorientovaného Tomka. Asistence: Petr Krejčí.
Z další akce už se ovšem domácí tým poprvé prosazuje. Jakub Malý vysunul na levém křídle Matěje Svobodu, ten si počkal a ve správnou chvíli naservíroval kotouč na druhou tyč IVO SEDLÁČKOVI, jenž se nemýlil a trefil síť za přesouvajícím se Jekelem. Asistence: Matěj Svoboda, Jakub Malý.
Poizl – 2 min., sekání.
Gulaši – 2 min., krosček.
Pohyby v třebíčském kádru naznačují, že by Horáci znovu měli být týmem, se kterým je třeba počítat. V obraně se podařilo udržet zkušeného Jiřího Hunkese, společně s ním doplnil tým další zkušený zadák Antonín Bořuta. Vedle těchto borců se budou rozvíjet i nadějní mladíci. Základem úspěšné třebíčské defenzívy je pak brankář Pavel Jekel, jenž v loňské sezoně společně se vsetínským Jakubem Málkem patřil mezi nejlepší maskované muže Chance ligy.
Do útoku Třebíč přivedla také velké zkušenosti, které reprezentují Martin Dočekal s Miroslavem Holcem, oba hráči mají za sebou mnoho zápasů v nejvyšší soutěži a shodně oba také působili v brněnské Kometě. Z konkurenčního Přerova do Třebíče míří Matěj Novák a ze Šumperku se podařilo přivést bojovného Vojtěcha Šilhavého.
Brněnská Kometa byla hned po konci extraligové sezony aktivní na hráčském trhu a přivedla do svého kádru zajímavé posily, když v jejím hledáčku byli především hráči z reprezentace. Začneme v obraně. Po úspěšném angažmá v Třinci se do Brna stěhuje Tomáš Kundrátek, jenž má zkušenosti nejen z reprezentačního týmu, ale také z prestižních soutěží jako NHL či KHL, dá se očekávat, že bude patřit k pilířům brněnské defenzívy. Další zvučnou posilou do obrany je vsetínský odchovanec Jan Ščotka, ten se na česká kluziště vrací po jednoleté odmlce, kdy byl kapitánem finského týmu Jyväskylä. Letos navíc poprvé reprezentoval národní tým na mistrovství světa v Tampere, odkud si stejně jako Kundrátek přivezl bronzovou medaili.
Úspěšný národní tým dodal Brnu také posilu do útoku. Z Karlových Varů se pod Špilberk stěhoval rychlonohý útočník Jakub Flek, jenž se znovu těší na spolupráci s trenérem Martinem Pešoutem. Další příchody jsou ve znamení návratů odchovanců. Po angažmá ve Zlíně, Mladé Boleslavi a Plzni se do mateřského klubu vrací Jan Dufek. Po devíti letech se na jižní Moravu vrací Radek Koblížek, který absolvoval dlouhou štaci ve Skandinávii. Za finský tým KooKoo odehrál čtyři poslední sezony a pokaždé patřil mezi tahouny kanadského bodování. Ze stejného týmu pak s Koblížkem přichází do Brna Kim Strömberg, který v poslední sezoně zaznamenal 16 branek a dalších 36 asistencí.