Kanada – Finsko 6:3 (kon.) | Švédsko – Německo 4:2 (kon.)
Švédsko
4:2 (3:1, 0:0, 1:1)
Německo
Úterý 16.08.2022, 04:00Mistrovství světa do 20 let • Skupina B

Utkání končí, zaslouženě vyhrává Švédsko 4:2. Německo tahalo za kratší konec pomyslného provozu. Švédsko od první do poslední minuty kontrolovalo hru.

Nejlepší hráči zápasu
    Maksymilian Szuber (Německo)
    Daniel Torgersson (Švédsko) (06:34:49)

59:52 Luca MÜNZENBERGER - 4:2

59:52
    Německo právě vstřelilo branku!
    LUCA MÜNZENBERGER vypálil od modré čáry a jeho pokus tečoval Emil Andrae. Puk se nakonec po dlouhém letu dostal za brankovou čáru. Platnost branky potvrdilo video. Asistence: Danjo Leonhardt.

59:20
    Victor Stjernborg minul branku ránou z pravého kruhu.

59:00
    Ani jeden celek se už nikam nežene, o výsledku je od první třetiny rozhodnuto.

58:16
    V poklidném tempu se zápas dohrává.

57:29
    Německá akce je přerušená, píská se ofsajd.

56:20
    Mans Forsfjäll pálil jako obránce od modré čáry, ale jeho projektil prolétl vedle branky.

56:10
    Probíhají poslední minuty tohoto zápasu.

56:00
    Švédko se pokouší navýšit své vedení, Liam Öhgren sice oklamal obránce, ale v rozhodující chvíli nedokázal zakončit.

55:20
    30:18, tak vypadá statistika střel v tomto zápase.

55:20

55:16
    Komerční přestávka.

54:20
    Německo se sice usadilo v útočném pásmu, ale nedokázalo si vypracovat výraznější šanci na zakončení.

53:54
    Hra je přerušena pro postavení útočícího hráče v brankovišti.

53:29
    Niklas Lunemann musel znovu zasahovat. Švédští hokejisté nyní diktují tempo hry, mají převahu a tlačí se do zakončení.

53:16
    Daniel Torgersson to vzal na sebe, od modré čáry vypálil a Niklas Lunemann si tak tak poradil.

52:40
    Leon van der Linde pálil od modré čáry, s jeho pokusem si brankář dokázal poradit. Snadná práce.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 6. Olausson (Andrae, Lekkerimäki), 13. Ljungman (Olsson, Lysell), 14. Magnusson (Andrae, Grans), 46. Ljungman (Niederbach, Lekkerimäki) – 4. Rossmy (Dziambor, Schweiger), 60. Münzenberger (Leonhardt)

Švédsko: Clang (Wallstedt) – Grans, Andrae (C), Forsfjäll, Lööf, Jansson, Wallinder, Olsson – Ljungman, Lysell, Rosén – Olausson, Niederbach, Torgersson – Stakkestad (A), Lekkerimäki, Öhgren – Sjödin, Stjernborg (A), Magnusson – Sjöberg.
    Trenér: Tomas Sjoberg

Německo: Quapp (41. Lunemann) – Szuber (A), Münzenberger (C), Elten, Glötzl (A), Geibel, Dziambor, van der Linde – Leonhardt, Eham, Blank – Volek, Proske, Schweiger – Rutkowski, Hänelt, Rossmy – Hauf, Heigl, Heigl.
    Trenér: Tobias Abstreiter

Rozhodčí: Bloski, Kova – Cattaneo, Huseby