Sassuolo – AC Milán 0:0 (kon.) | AS Řím – Monza 3:0 (kon.) | Inter – Cremonese 3:1 (kon.)
AS Řím
3:0 (2:0)
AC Monza
Úterý 30.08.2022, 20:45 • Stadio Olimpico, Řím • Italská Serie A • 4. kolo

S konstatováním, že AS Řím i díky 99. a 100. gólů Paulo Dybaly v Serii A porazil nováčka z Monzy jednoznačně 3:0, se s Vámi loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý. (14:06:48)

Bez červených karet.

Je dobojováno. AS Řím naprosto zaslouženě bere tři body a posouvá se na první místo v tabulce. Monza hrála dobře vždy prvních deset minut obou poločasů, ale pak se taktovky ujali hráči Giallorossi.

V 18. minutě se po výborném Abrahamově prodloužení prosadil Paulo Dybala a stejný hráč o 14 minut později doklepnul Abrahamovu střelu do volné části branky.

Ve druhém poločasu přidali Římané ještě jednu branku, když si Roger Ibañez skvěle naskočil na rohový kop a nedal šanci ani Marlonovi, jenž ho měl bránit, ani brankáři Di Gregoriovi, jenž jinak podal výborný výkon – 3:0.

Hosté se v závěru mohli prosadit a vstřelit svůj první gól venku v Serii A, avšak Machínovu ránu zastavilo břevno. A stav nenavýšili ani domácí, jelikož Spinazzolu výborně vychatal Di Gregorio.

90+3

90+3
    Poslední minuta nastavení je zde a Římané se vítězstvím 3:0 posunou do čela tabulky Serie A, kde budou mít o bod k dobru před Interem Milan. Zítra je ale s deseti body může dorovnat Neapol, Lazio nebo vítěz zápasu Bergamo – Turín.

90+1
    Kolem egyptského Itala je stále realizační tým a devětadvacetiletému forvardovi se jen tak nechce z trávníku. Nakonec pomalým krokem odchází do zámezí.

90+1
    Není důvod nastavovat více, než je nezbytně nutné. První minuta ze tří nad rámec základní hrací doby se chýlí ke konci a El Shaarawy je po faulu na trávníku.

90
    Poslední minuta základní hrací doby právě probíhá. Hosté kombinují na polovině soupeře.

88
    Po delším času mají hosté míč na svých kopačkách daleko od branky.
    87. Spinazzolův pokus zneškodnil Di Gregorio

87
    Spinazzola se před vápnem opřel do míče a krásnou usměrněnou střelou donutil Di Gregoria k dalšímu výbornému zákroku. Gólman Monzy vytáhl míč mířící do šibenice.

86
    AS stále útočí a rádo by ještě navýšilo své vedení. Je jasné, že tři body zůstanou na Olympijském stadionu.

84
    Roger Ibañez si vyměnil pár slov s Marlonem po tom, co se oba střetli v zákroku na čáře. Pokračuje se dále.

84
    Střídání v týmu AC Monza:
    ze hřiště odchází Stefano Sensi, přichází Warren Bondo.

83
    Andrea Belotti byl v první akci po příchodu do AS Řím. Jeho střelu z malého vápna zastavil gólman Di Gregorio, dnes nejlepší hráč hostí na hřišti. Následný závar už vedl jen k nepřesnému centru El Shaarawyho.
    81. Machínovu střelu zastavilo břevno

81
    Monze zatím není přáno dát první venkovní gól v Serii A. Nyní k němu měl blízko José Machín, který se na hranici vápna opřel z první do míče a orazítkoval břevno u levé šibenice!