Zvolen – Prostějov 1:2 (kon.) | Vlci Žilina – Dubnica 2:3 (0:1 po s.n.) | Chomutov – Děčín 4:3 (kon.)
K. Vary – Litvínov 2:1 (kon.) | Slavia – Pardubice B 3:6 (kon.) | Vsetín – Osvětim 1:2 (1:2 po s.n.)
Znojmo – Tábor 6:1 (kon.) | Klatovy – Příbram 3:2 (po pr.) | Přerov – Frýdek-M. 4:1 (kon.)
Jastrzębie – Šumperk 7:4 (kon.) | Havířov – Sosnowiec 2:5 (kon.) | Nový Jičín – Opava 6:4 (kon.)
Havlíčkův Brod – SHKM Hodonín 7:4 (kon.) | Vyškov – Žďár n/S 4:2 (kon.) | Humenné – Michalovce 2:3 (kon.)
Spišská N. Ves – Lipt. Mikuláš 3:2 (2:1 po s.n.) | Mostečtí Lvi – Ústí n/L 5:6 (po pr.) | Olomouc – Kometa Brno 0:2 (kon.)
Nitra – Jihlava 4:2 (kon.)
AZ Havířov
2:5 (1:1, 1:1, 0:3)
Zaglebie Sosnowiec
Úterý 06.09.2022, 18:00 • Gascontrol Aréna, Havířov • Přípravné zápasy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Dnes nás čeká páté přípravné utkání AZetu Havířov, třetí které AZ sehraje na ledě GASCONTROL Arény.

Jedná se o odvetu se Zagłębie Sosnowiec, na jehož ledě sehráli AZeťáci hned první přípravný zápas. V Polsku byli úspěšnější hráči Havířova, když vyhráli 3:4 po samostatných nájezdech, přičemž ztratili vedení 0:3.

Havířov vyhrál tři ze čtyř přípravných zápasů, z toho 2 po samostatných nájezdech, naposledy na ledě Nového Jičína 3:4.

Zagłębie Sosnowiec má za sebou už šest přípravných zápasů, z toho čtyři s KH Energa Toruň, dvakrát byla lepší Toruň, dvakrát Sosnowiec. Poslední utkání sehrál Sosnowiec na domácím ledě s Podhale Nowy Targ a připal si výhru 2:1.

Sestava AZ Havířov v posledním utkání::
    Šindelka (Švančara) – Homola, Kunc, Dudáš, Havlík, Scurek, Mrowiec – Mrva, Spratek, Apolenář – Kofroň, Čmiel, Tvrdy – Pawliczek, Stuchlík, Krupa.

Sestava Zaglebie Sosnowiec v posledním utkání:
    Spěšný (Studzinski) – Michalowski, Andrejkiv, Narog, Kotlorz, Krawczyk, Khoperia, Gniewek, Gosztyla – Nahunko, Butsenko, Danylenko – Kogut, Rzeszutko, Witecki – Piotrowicz, Kozlowski, Sikora – Rzekanowski, Dubinin, Bernacki.

Na ledě už krouží trojice rozhodčích a přicházejí hráči Zaglebie Sosnowiec.

A už přicházejí také hráči domácího AZetu.

Zazněly statní hymny Polska a České republiky, za malou chvíli utkání začne.

00:01

00:16
    Hosté se po rozehrávce AZetu hnali do rychlého protiútoku, ale zastavil je ofsajd.

00:40
    Dobrou příležitost si vytvořil domácí Spratek, jenž se dostal Spěšného, položil si jej, ale nedokázal přehodit jeho beton.

01:24
    Sosnowiec právě vstřelil branku!
    Po rychlém brejku se prosadili hosté, když puk za Štipčákova záda dostal KAMIL SIKORA. Bez asistence.

03:39
    Domácí Zdeněk hledal zadovkou před brankou volného Mrvu, ale ten netrefil puk, jinak by pálil do odkryté branky.

07:38
    Krupa měl obrovskou šanci, když pálil z levého kruhu, ale minul Spěšného branku.

10:06
    Hostující Danylenko trefil z pravého kruhu levou tyč Štipčákovy branky!

11:38
    Havířov právě vstřelil branku!
    DAVID PASTOR po spolupráci s Apolenářem a Ščurkem pálil do Spěšného odkryté branky. Asistence: Jakub Apolenář a Petr Ščurek.

13:34
    Hostující Nahunko měl obrovskou šanci, když z mezikruží mířil na levý horní růžek Štipčákovy branky, domácí gólman puk vyrazil špičkou lapačky a vzápětí čelil dorážce Danylenka z levého kruhu, i tentokrát puk zastavil.

15:28
    Vyloučení v týmu Zaglebie Sosnowiec:
    Piotrowski – 2 min., příliš mnoho hráčů na ledě.

17:28

Domácí hráči nesehráli přesilovku úplně špatně, ale chybělo trochu přesnosti v zakončení nebo moment překvapení.

18:27
    Domácí hráči zakládají útok.

19:13
    Butsenko šikovně tečoval Michalowského nahození od modré, ale Štipčák byl připraven.

19:31
    Vyloučení v týmu AZ Havířov:
    Havlík – 2 min., hákování.

20:00

V první třetině jsme viděli poměrně vyrovnaný hokej, v závěru měli trochu více ze hry hráči hostí, kteří si díky své aktivitě vynutili přesilovou hru, ze které si do druhé části přenesou minutu půl. Druhá třetina začne asi v 18:45.

Hráči obou týmů i trojice rozhodčích jsou na ledě, za chvíli vypukne druhá třetina.

20:01

20:01
    Gosztyla – 2 min., zdržování hry / pozdní nástup.

Hraje se ve 4 na obou stranách.

21:25
    k dobré střele z levého kruhu se dostal domácí Zdeněk, ale Spěšný puk zastavil.

21:31

22:01

22:07
    Havířov právě vstřelil branku! Domácí jdou do vedení, když se po Zdeňkově nahrávce prosadil ADAMA KOFROŇ. Asistence: Jiří Zdeněk.

24:39
    Ćmiel dobře našel Havlíka, ale jeho ránu Spěšný vyrazil.

25:55
    Domácí Kofroň získal puk, vybruslil si před branku a zkusil vymíchat Spěšného, ale ten si místo u levé tyče pohlídal.

26:44
    Hostující Kozlowski pálil zpoza obránce od levého mantinelu, ale Štipčák puk zastavil. Vhazuje se po pravici domácího gólmana.

27:18
    Bernacki – 2 min., faul kolenem.

27:42
    Hosté se prosadili v oslabení, když Štipčáka z brejku prostřelil PATRYK KOGUT. Asistence: Jakub Witecki.

30:38

Tato početní výhoda AZetu vůbec nevyšla.

32:02
    Domácí Tvrdý pálil bekhendem z pravého kruhu, ale netrefil branku.

33:32
    Obrovskou šanci měl po Dubininově nahrávce Kogut, ale Štipčák jeho ránu zblízka zastavil levým betonem!

35:13
    Dobrou střelu od levého mantinelu vyslal Tvrdý, ale Spěšný zastavil puk vyraážečkou.

35:58
    Domácí Pastor se dostal před Spěšného, ale ten jeho střelu vyrazil mimo tyče.

36:17
    Nepovedená rozehrávka Zaglebie znamená zakázané uvolnění.

37:35
    Ke střele z mezikruží se dostal domácí Stuchlík, ale gólman hostí neměl problém puk zastavit.

38:58
    Hostující kapitán Kozlowski to zkoušel bekhendem z levého kruhu, jenže narazil na Štipčákovu vyrážečku.

39:35
    Útok Zaglebie zastavil ofsajd.

40:00

I druhá část přinesla vyrovnaný obraz hry, což odpovídá i skóre. Uvidíme, zda se některý z celků dokáže ve třetí části svému soupeři odpoutat a strhnout vedení na svou stranu. Třetí třetina začne asi v19:28.

40:01

40:47
    Hostující Butsenko pálil z levého kruhu, ale hodně mimo.

41:08
    Teď už se hosté radují, když Štipčáka překonal DOMINIK NAHUNKO. Bez asistence.

41:34
    Do brejku se dostal domácí Mrva, ale s blafákem zakončeným mezi betony neuspěl!

42:39
    Sikora – 2 min., podrážení.

43:16
    Hosté se dostali do přečíslení 2 na 1, Bernacki našel Butsenka, ale ten netrefil Štipčákovu branku!

44:00

44:39

45:44
    Andrejkiv – 2 min., podrážení.

45:56
    Hosté se opět při vlastním oslabení dostali do šance, tentokrát do byl Kogut, ale pálil mimo branku AZetu.

46:34
    Hosté se osvobozují.

47:31
    Kuncovo nahození od modré má Spěšný v lapačce, vhazuje se po jeho pravici.

51:11

Domácí znovu nedokázali přesilovku přetavit v branku, i když to bylo skoro minutu a půl 5 na 3.

52:29
    Havlík – 2 min., faul kolenem.

52:56
    Hosté přesilovku využívají, když JAKUB WITECKI zamíchal v mezikruží pukem a poslal jej pod Štipčákovu vyrážečku. Asistence: Michal Kotlorz.

54:16
    Piotrowski pálil od levého mantinelu, ale Štipčák vytáhl zákrok lapačkou. Vhazuje se po pravici domácího brankáře.

54:52
    Útok hostí zastavil ofsajd.

55:58
    Hostům se nepovedla rozehrávka a je z toho zakázané uvolnění.

56:55
    Střela hostujícího Sikory byla sražena do ochranné sítě, vhazuje se po levici gólmana AZetu.

57:36
    Domácí Tvrdý pálil z otočky, ale jen vyprášil Spěšného betony.

58:41
    Domácí Kofroň byl blízko vstřelení kontaktní branky, ale nedokázal procpat puk skrz Spěšného betony, poté dorážel Ćmiel, ale také neúspěšně.

59:05
    Tlak AZetu se stupňuje, hosté jen vyhazují na zakázané uvolnění.

59:21
    Puk se po Kuncově nahrávce odrazil od Ćmielovy brusle, ale jen do Spěšného betonu.

59:21
    AZ hraje bez brankáře!

59:41
    NIKITA BUTSENKO trefil prázdnou branku AZetu a přidává pátou branku Sosnowiece. Bez asistence.

Hosté třetí třetinu ovládli střelecky, když se prosadili hned na jejím začátku, poté ubránili několik oslabení a sami v přesilovce přidali další branku. Konečnou podobu výsledku pak dali při hře AZetu bez brankáře. To je ode mne pro dnešek vše a těším se u dalších onlajnů. (20:05:27)

Petr Miklas

Branky a nahrávky: 12. Pastor (Apolenář, Ščurek), 23. Kofroň (Zdeněk) – 2. Sikora, 28. Kogut (Witecki), 42. Nahunko, 53. Witecki (Kotlorz), 60. Butsenko

AZ Havířov: Štipčák (Šindelka) – Kunc, Kuboš, Dudáš "A", Havlík, Ščurek, Mrowiec "C", Bílek – Kofroň, Ćmiel, Spratek – Mrva, Zdeněk, Apolenář – Haas "A", Stuchlík, Pawliczek – Krupa, Tvrdý, Pastor
    Trenér: Raszka

Zaglebie Sosnowiec: Spěšný (Lipiński) – Michalowski, Andrejkiv, Naróg, Kotlorz, Ďurkáč, Luszniak, Gosztyla, Opilka – Nahunko, Butsenko, Danylenko – Kogut, Dubinin, Witecki – Piotrowicz, Kozlowski "C", Sikora – Piotrowski, Loza, Bernacki
    Trenér: Klich

Rozhodčí: Konvička – Gančarčík, Mikler