Zvolen – Prostějov 1:2 (kon.) | Vlci Žilina – Dubnica 2:3 (0:1 po s.n.) | Chomutov – Děčín 4:3 (kon.)
K. Vary – Litvínov 2:1 (kon.) | Slavia – Pardubice B 3:6 (kon.) | Vsetín – Osvětim 1:2 (1:2 po s.n.)
Znojmo – Tábor 6:1 (kon.) | Klatovy – Příbram 3:2 (po pr.) | Přerov – Frýdek-M. 4:1 (kon.)
Jastrzębie – Šumperk 7:4 (kon.) | Havířov – Sosnowiec 2:5 (kon.) | Nový Jičín – Opava 6:4 (kon.)
Havlíčkův Brod – SHKM Hodonín 7:4 (kon.) | Vyškov – Žďár n/S 4:2 (kon.) | Humenné – Michalovce 2:3 (kon.)
Spišská N. Ves – Lipt. Mikuláš 3:2 (2:1 po s.n.) | Mostečtí Lvi – Ústí n/L 5:6 (po pr.) | Olomouc – Kometa Brno 0:2 (kon.)
Nitra – Jihlava 4:2 (kon.)
HKM Zvolen
1:2 (0:0, 0:0, 1:2)
LHK Jestřábi Prostějov
sk Úterý 06.09.2022, 17:00 • Zimný štadión Zvolen • Přípravné zápasy

Dnes sa vo Zvolene zrodilo isto iste prekvapenie, keď domáci extraligista nestačil na českých prvoligových Prostějovských Jestřábov a podľahol im 1:2. Zvolen takmer 58 minút dobíjal bránu súpera a proste sa nevedel strelecky presadiť. Hosťom sa podarilo streliť prvý gól, opadla z nich nervozita a zaslúžene vo Zvolen vyhrali. Ďakujem za pozornosť a príjemný večer. (19:14:39)

59:59
    Sedem sekúnd pred klaksónom síce Langkow vyhral aj druhé dôležité buly, ale Messner iba nastrelil súperove chrániče a Jiránek poslal puk cez celé ihrisko na prázdnu bránu. Namieril ale tesne vedľa.

59:41
    Langkow síce vyhral dôležité buly, ale po sérii prihrávok Sideroff mieril iba do Pavelku.

59:34
    Oddychový čas pre tím HKM Zvolen.

59:34
    Trenčan opäť mimo brány, Messner vyviezol puk, poslal ho na pravo Hainovi a ten preveril Pavelkov postreh.

59:21
    V power play sa Zvolen tiež trápi Zuzinova prihrávka na Stuoku končí zakázaným uvoľnením a Trenčan tak musí naspäť do brány.

58:44
    Šiškova strela zblokvaná, zatiaľčo Trenčan už odišiel z brány.

57:40
    Zvolen dal gól! 140 sekúnd pred koncom domáci predsalen odkliali Pavelkovu bránu. Mudrák na modrej zachytil puk, poslal ho na opačnú stranu na SAMUELA BARCÍKA. Ten vystrelil švihom a prestrelil všetko pred sebou – 1:2.
    Asistencie Dávid Mudrák a Patrik Marcinek.

57:03
    Hostia v plnom počte.

59:01
    Obrovský tlak Zvolena, gól doslova visel vo vzduchu, ale ani Messner a ani na konci akcie páliaci Zuzin nedokázali streliť gól.

56:41
    Huntebrinkerovo zakončenie z uhla opäť do Pavelku.

56:26
    Vysoký puk Hanna na modrej nepochopiteľne spracovával hokejkou a nie rukou, prerušená hra. Hra vysokou hokejkou.

55:46
    Domácim sa presilovka nedarí, sú bez puku.

55:03
    Vylúčenie v tíme LHK Jestřábi Prostějov:
    Malák – 2 min., držanie.

54:30
    Tím Prostějov dal gól! Hostia strieľajú druhý gól. JAN SLANINA dostal prihrávku do jazdy, presadil cez Huntebrinkera a prekonáva Trenčana strelou medzi betóny – 0:2.
    Asistovali Roman a Valenta.

54:17
    Zvolen aktuálne je v hernom kŕči a nie je schopný si vytvoriť nejakú šanci, alebo skôr vôbec akciu.

54:04
    Zvolenu viazne rozohrávka. Útok nezaložil ani Hraško a následne Samo Barcík posielal nepresnú prihrávku tiež, zakázané uvoľnenie.

53:33
    Domáci sa proste trápia, už 53 minút dobývajú bránu hostí a stále neúspešne.

53:03
    Obranca Mudrák sa naštval a vpálil do útočnej tretiny ako útočník a zakončil. Následne sa spoza brány pokúsil o dorážku, ale ani pri nej nebol úspešný.

51:38
    Hostia teraz špekulovali s pukom za vlastnou bránou, stratili ho. Kašlík ho posielal pred bránu na Zuzina, no nepresne.

50:40
    Zuzin neudržal útočné pásmo, vošiel do pásma už zo strednej tretiny, ofsajd.

49:50
    Hra hostí sa mi veľmi páči, hrajú so Zvolenom výborne, možno pre niekoho prekvapujúco vedú, no na ľade je to úplne vyrovnaný zápas.

48:16
    Sideroff využil zaváhanie obrancu Zajíca a vzal puk puk, položil si Pavelku, ale gól popri jeho betóne vsietiť už nedokázal.

48:03
    Ofsajd hostí.

47:57
    Hra sa kúskuje, hostia prihrávka rukou.

47:49
    Po nepresnej rozohrávke Zvolenčanov sa bude vhadzovať v ich obrannom pásme. Nasleduje buly po ľavici Adama Trenčana.

47:43
    Jansa pretečoval puk do stredného pásma, kde ho Trenčan zakryl.

46:45
    Hraškovu strelu od modrej tečoval Csányi do Pavelku, keby ale aj bol úspešnejší gól by neplatil, ofsajd.

45:52
    Šiška vyslal po ľavom krídle do zakončenia Stupku, ale jeho strely dnes smerujú výlučne do brankára Pavelku.

44:22
    Tím Prostějov dal gól! Hostia idú do vedenia. Akciu po pravom krídle potiahol Jiránek, zadovkou poslal puk pred bránu na FILIPA JANSU a ten prestrelil na vyrážačku Trenčana – 0:1.
    Asistovali Tomáš Jiránek a Tomáš Valenta.

43:58
    Huntebrinker prešiel trojicou súpera, no nemal komu prihrať.

42:15
    Ďalšie prečíslenie domácich. Tentokrát sa Stupka dostal k strele, ale v ťažkej pozícii bol rád, že vôbec trafil puk.

41:40
    Neprehľadná situácia pred Trenčanom, domáci gólman už ležal na ľade, keď tu zrazu sa spod neho vygúľql puk. Hostia ho ale nedokázali dostať do siete.

41:20
    Domáce prečíslenie troch na dvoch zakončoval Viedenský, ale iba do Pavelku.

40:37
    Čakal som, že Zvolen sa s Prostějovom nebude až takto trápiť, ale opak je pravdou.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Ďalšia tretina sa začne približne o 18:34.

Druhá tretina bola dlho v réžii hostí, ktorí ale zahadzovali jednu šancu za druhou. Domáci sa dlhé minúty iba bránili. V závere mali šance aj domáci, ale pozahadzovali ich rovnako ako súper. Aj preto sme ani po druhej tretine vo Zvolene ešte gól nevideli.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:50
    V závere druhej tretiny najväčšia domáca šanca zápasu. Prečíslenie domácich dokonca štyroch proti jednému! Stupka zvolil strelu, ktorá trafila Pavelku do betónu, no vyrazený puk už Gropp nedokázal doraziť.

38:49
    Hanna s problémami ale vyviezol puk, následne z uhla zakončoval Stupka, ale bola to pre Pavelku ľahká strela.

38:05
    Tomáš Jáchym síce nabral rýchlosť ale cez domácu obranu sa nikam nedostal.

37:26
    Marcinek pred bránou hostí tvrdo poslaný k ľadu a nechýbalo veľa a mohla tu byť druhá férovka, rozhodcovia ale rýchlo zasiahli.

37:20
    Viedenský získal puk a poslal do šance Stupku, tomu ale ušiel puk.

36:28
    Vylúčenie v tíme HKM Zvolen:
    Sládok – 5 min. + DKZ, hrubosť,
    Ostřížek – 5 min. + DKZ, hrubosť.

36:28
    Šarvátka pred domácou bránou končí bitkou Jozefa Sládoka a Davida Ostřížka. Domáci urastený bek mal v bitke jasne navrch a uštedril súperovi niekoľko dobre mierených rán. Osrížek ja na striedačke ošetrovaný a ľad od jeho krvi práve upratujú ľadári.

35:50
    Langkow bol pri odrazenom puku skôr ako gólman hostí poslal ho Adamovi Barcíkovi spoza brány pred bránu, ale ten minul odkrytú časť brány.

34:42
    Gropp si obrovskej šanci, bol sám medzi kruhmi. Mal čas, potiahol si puk ešte bližšie k bráne, ale švihom prestrelil.

34:02
    Zuzin poslal puk medzi asi štyroch hráčov na bránu a Pavelka teraz iba reflexívne vyráža.

32:45
    Ďalšie zakončenie z hokejky hosťujúceho Jandusa a šancí už pribúda a možno už Jestřábi domácich aj prestrieľali.

32:31
    V súboji dvoch hráčov tretí domáci Sideroff trafil prostéjovského Hašeka a ten sa okamžite sklátil na ľad. Hra sa otočila a keďže Hašek sa nedokázal sám zdvihnúť, musela byť hra prerušená.

31:48
    Zvolen stále pod tlakom a domáci sú teraz radi, že vôbec dokázali puk vyviesť z pásma. Pritom tie problémy si vyrábajú sami, zbytočným špekulovaním s pukom.

30:40
    Prostějov je aktuálne lepším tímom, domáci im prenechali aktivitu.

29:40
    Patrik Macháč dostal ideálnu prihrávku do Venkrbca a ocitol sa v najväčšej šanci. Zvolil strelu po ľade na vyrážačku, ale zase minul bránu.

28:10
    Pekná kombinácia hostí, po zadovke sa medzi kruhmi dostal do zakončenia Zajíc, ale opäť poslal puk iba nad bránu.

27:37
    Buly po Trenčanovej ľavici získali hostia.

27:10
    Delovka Maláka po ľade, ale mierila tesne vedľa brány.

26:44
    Huntebrinker za bránkou vybojoval puk a poslal ho pred bránu Stupkovi, tomu ale nesadla strela.

25:53

25:40
    Hainove nahodenie, Pavelka vyrazil puk pred seba, ale následne sa neujali ani dve dorážky Sideroffa a Langkowa.

25:20
    Gropp teraz operoval na opačnej strane ako obvykle. Vyslal dve prihrávky. Prvá bola na teč krížom pásmom, nik netečoval. Druhá bola skôr strela ako prihrávka a Pavelka puk vyrazil.

24:26
    Zvolen zatiaľ v presilovke s jedinou strelou Hannu od modrej.

23:53
    Burian – 2 min., podrazenie.

23:37
    Zvolen v tejto tretine ešte stále bez strely na bránu.

22:36
    Obranca Pěnčík na modrej zastavil domáce vyhodenie a opäť vyslal delovku, Trenčan vyráža.

21:50
    Domáci v plnom počte.

21:39
    Zvolen puk opäť získal a Samo Barcík ho vyhadzuje.

20:48
    Zvolen vyhral buly a puk vyhodil.

20:35
    Strela švihom od obrancu Pěnčíka a Trenčan puk vyráža.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Ďalšia tretina sa začne približne o 17:45.

Prvú tretinu bol aktívnejší Zvolen, ktorý v strede tretiny niekoľko minút súperovi takmer nepožičal puk. Hostia ale všetko ustáli, obránili aj dve oslabenia a preto po úvodnej tretine máme futbalový stav 0:0.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:58
    Prostějov sa dostal do strely, konkrétne David Ostřížek, ale prestrelil bránu a prvá tretina končí.

19:50
    Sládok – 2 min., sekanie.

19:41
    Hosťujúce mužstvo LHK Jestřábi Prostějov v obrovskej šanci. Fantastický zákrok domáceho gólmana Adama Trenčana. Domáci gólman už ležal na ľade a bol takmer prekonaný, no Slanina nedokázal voľný puk prehodiť cez jeho betón do siete.

18:40
    ďalšia nebezpečná strela hostí, od modrej pálil Hamšík, ale puk smeruje popri ľavej tyčke mimo bránu.

17:55
    Domáci pri odpaľovaní puku neboli dôrazní a tak sa do zakončenia pred Trenčanom dostal Jansa, no jeho pokus končí zblokovaný.

17:05
    Zvolen v tlaku, Gropp pekne uvoľnil medzi kruhmi Messnera. Ten okamžite pálil švihom a triafa Pavelku do masky.

15:57
    Zvolen aktuálne má problém založiť čo i len útok, hostia výborne forčekujú.

14:35
    Zvolen aktuálne pod tlakom a obranca Zajíc strieľal sám z medzikružia, ale prestrelil bránu.

13:40
    Zvolen je stále aktívnejším tímom, ale nejakú ďalšiu vyloženú šancu ako pred chvíľou mal Huntebrinker zatiaľ nemal.

12:40

12:15
    Obrovská chyba Zvolena, pri vlastnej presilovke domáci stratili puk a Hašek šiel sám na Trenčana, mieril na vyrážačku, ale mimo brány.

11:15
    Huntebrinker sa už už dostával do šance, položil si Pavelku, obišiel ho, ale opäť bol faulovaný, napriek tomu sa hrá ďalej.

10:40
    Vlach – 2 min., sekanie.

10:16
    Zvolen v tlaku, Marcinek vybojoval puk a cez Viedenského prihrávku pálil následne Samo Barcík. Tesne vedľa.

09:45
    Hostia sa na hranici ofsajdu dostali predsalen do pásma, následne sa ku strele dostal Machač, no vyslal iba ľahkú strelu, z ktorou Trenčan nemohol mať problém.

08:35
    Únik Adama Barcíka, prihrávkou ešte hľadal Sideroffa, ale nepresne.

08:14
    Prostějov – postavenie mimo hry.

07:35
    Aj štvrtá domáca lajna vedená dnes Viedenským si dokázala vytvoriť tlak na súpera.

06:41
    Až teraz hostia puk vyhodili.

06:05
    Zvolen aktuálne v tlaku, zovrel svojho súpera a ten už takmer minútu nevie získať puk.

05:30
    Langkow pekne uvoľnil Adama Barcíka, ale ten miesto strely šiel ešte do kľučky.

04:44
    Delovka Samuela Barcíka od modrej, ale Pavelka všetko videl a puk chytá do lapačky.

04:18
    Chyba domácich na vlastnej modrej čiare. Jáchym sa okamžite dostal do šance a strieľal švihom, nasledoval však krásny Trenčanov semafor.

03:01
    Hostia v plnom počte. Zvolen sa až teraz poriadne usadil a hľadá si pozíciu na strelu. Neskoro.

02:10
    Zuzin sa už už dostával do zakončenia, ale bol hákovaný. Rozhodcovia však ponechali hrať a následná prihrávka domáceho kapitána už presná nebola.

01:36
    Zvolen sa zatiaľ nevie usadiť v útočnej tretine.

01:11
    Hostia vyhrali buly a puk vyhodili.

01:01
    Hneď v druhej minúte presilovka pre Zvolen.

01:01
    Burian – 2 min., sekanie.

00:36
    V zápätí ďalší, tentokrát hokejkou po nahodení obrancu Maláka od modrej.

00:29
    Prvý úspešný zákrok Trenčana...

00:01
    Úvodné buly tretej tretiny vyhral domáci Mike Huntebrinker.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

HKM Zvolen: Trenčan (Petrík) – Messner, Hain, Hanna, Mudrák, Hraško (A), S. Barcík, Sládok (A) – Zuzin (C), Huntebrinker, Kašlík – A. Barcík, Langkow, Sideroff – Gropp, Šiška, Stupka – Csányi, Viedenský, Marcinek
    Tréner: P. Oremus

LHK Jestřábi Prostějov: Pavelka (Němeček) – Valenta, Hamšík, Staněk, Malák, Pěnčík, Zajíc – Jiránek, Jáchym, Jansa – Burian, Ostřížek, Hašek – Novák, Vlach, Slanina – Machač, Venkrbec, Jandus
    Tréner: A. Totter

Rozhodca: Rojík, Štefík – Staššák, Hovan.