Inter Milán
Úterý 13.09.2022, 13:00 • Stadion TJ Přeštice. • UEFA Youth League • Skupina C

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Krásné odpoledne z Přeštic nedaleko Plzně!

Vítám všechny fotbalové fanynky a fanoušky, kteří se rozhodli si na úterní den dopřát trochu mládežnického fotbalu. Od jedné hodiny se totiž v Přešticích odehraje druhé utkání mládežnické Ligy mistrů, ve kterém domácí FC Viktoria Plzeň přivítá na svém trávníku slavný italský celek Inter Milán.

Viktoria Plzeň odehrála minulý týden ve středu první zápas na půdě Barcelony. Na stadionu Johana Cruyffa podlehli domácímu celku 0:3. Viktoriáni do devatenácti let měli sice první vážnější akci v utkání, nicméně Katalánci poté přepnuli do rychlejšího módu a na hřišti to bylo znát. Plzeňský brankář Viktor Baier si v utkání připsal úctyhodných šestnáct zákroků!

Inter Milán v úvodním duelu hostil slavný Bayern Mnichov a utkání bylo ve znamení dvou odlišných poločasů. Po 45 minutách hry vedl bavorský celek v Itálii o dvě branky, leč Inter. ve druhé půli nesložil zbraně a domácímu celku se povedlo skóre srovnat. Nejprve kontaktní branku vstřelil Carboni a pět minut před koncem dal výsledku definitivní podobu Curatolo.

Dámy a pánové, pohodlně se usaďte a užijte si příjemné dopoledne s doprovodem našeho textového přenosu, tím vás provede Jakub Štěrba.

FC Viktoria Plzeň: Baier – Červený, Vach, Paluska, Vacek (C) – Gaszczyk, Sojka, Falout – Deml, Krůta, Doubek.
    Náhradníci: Daněk – Lörincz, Šustr, Keltyčka, Hašek, Alao, Kule.
    Trenér: Ondřej Šiml.

Inter Milán: Calligaris – Zanotti (C), Guercia, Fontanarosa, Pelamatti – Andersen, Bonavita, Kamate – Carboni, Esposito, Ilijev.
    Náhradníci: Botis – Stabile, Stankovič, Stante, Martini, Owusu, Di Maggio.
    Trenér: Cristian Chivu.

Rozhodčí: Ladebäck – Yng, Klitte (všichni SWE).

Ještě jednou krásný den, tentokrát již přímo ze stadionu. Malé město dnes čeká svátek fotbalu. Změří zde síly mladé naděje Viktorie s Interem Milán a podle toho také vypadá zájem o tento zápas. Za branami areálu se stojí dlouhé fronty na lístek. Před čtyřmi lety zde hrála Viktoria taktéž UEFA Youth League, utkala se zde s Realem Madrid a CSKA Moskva.

Rozcvička obou týmů je u konce, samotné utkání začíná přibližně za dvanáct minut.

Trenérem Interu Milán je Cristian Chivu, který má za sebou bohatou kariéru. S Ajaxem Amsterdam vyhrál Eredivisie i nizozemský fotbalový pohár. V létě 2003 se přesunul do Itálie, nejprve ale do AS Řím, s nímž vyhrál v sezoně 2006/07 italský pohár Coppa Italia. Nejslavnější éru své kariéry zažil až po přestupu do týmu Inter Milán, kde posbíral celou řadu prvenství včetně triumfu v Lize mistrů v sezóně 2009/10.

Obě mužstva jsou již na hrací ploše, samotné utkání začne za malou chvíli.

1

1
    Hned po pár vteřinách vybojoval Martin Doubek pro svůj celek rohový kop.

1
    Do pokutového území nacentroval sám Martin Doubek, jeho hezký centr trefil hlavou kapitán Západočechů Patrik Vacek, branku soupeře ovšem přestřelil.

2
    Viktoria je na úvod zápasu hodně aktivní, zatím se hraje jen na útočné polovině Viktorky.

3
    Patrik Vacek posílal další balon do pokutového území Interu, výsledkem je druhý rohový kop v zápase.

4
    Martin Doubek opět hezky čechral balon do šestnáctky, nyní balon proletěl celý vápnem, nechybělo moc, aby ho domácí hráči uklidili do brány.

4
    Plzeň stále v tlaku, opět budou červenomodří rozehrávat od rohového praporku.

5
    Balon byl tentokrát přetažený na zadní tyč, Petr Falout ho posléze již nedokázal vrátit zpět do vápna. Aut pro italský celek.

6
    Nikola Ilejev se probíjel k balonu, avšak pomohl si přitom rukama. Avšak vzápětí udělal Viktor Baier velkou chybu při rozehrávce a nyní může být Viktoria ráda, že Inter bude kopat pouze rohový kop.

6
    K zakončení se avšak Inter nedostal, Viktoria tak má možnost opět obrátit hru.

7
    Tomasso Guercio nyní chtěl zrychlit hru přihrávkou na Ilejeva, avšak to se mu vůbec nepovedlo a od trenéra si nyní vyslechl ne moc pěkné věci, avšak italsky nerozumím, nicméně podle tónu hlasu se to dá pochopit.

8
    Při bránění zahrál jeden z hráčů Interu rukou, Viktoria má před sebou zajímavou standardní situaci.

9
    Doubek opět posílal hezký balon do pokutového území, avšak do zakončení se domácí hráči opět nedostali.

10
    Po deseti minutách si pomohl rukama Martin Doubek, i Inter Milán dostal k dispozici zajímavou standardku.

11
    Tu ovšem zahráli hosté nakrátko. Poté se Viktoria bez problémů ubránila.

11
    Jenomže akce pokračovala, míč si navedl do šestnáctky Valentin Carboni, jeho jedovatá rána jen těsně minula pravou tyč Baiera.

12
    Další pas hostů byl příliš prudký, obrana Viktoria s pomocí Baiera vše zvládla na jedničku.

14
    Martin Doubek to myslel nyní dobře, chtěl prostrčit míč mezi dvěma hráči Interu, avšak provedení už bylo horší.

15
    Milan Krůta zatáhl za dres hostujícího obránce a nyní může být domácí hráč rád, že od hlavního rozhodčího ze Švédska neviděl žlutou kartu.

17
    Nicméně zatím sledujeme vyrovnané utkání, jediné co tomu schází jsou střely na branku.

18
    Inter zkoušel zahrozit po levé straně, leč nepřesný balon si pro sebe uzmul brankář Viktor Baier.

20
    Po dvaceti minutách se snažil Inter vybojovat rohový kop, avšak parádně zasáhl Martin Doubek. Následovat bude jen odkop od branky.

21
    Na hraně pokutového území napřáhl Silas Andersen, jeho rána byla ovšem zastavena první bránicím hráčem Viktorky.

22
    Valentin Carboni si navedl šikovně přes dva hráče míč do středu, nicméně jeho následné ráně poté chyběla větší přesnost, Viktor Baier zasahovat nemusel.

23
    Krůta dostal hezký balon za obranu, domácí útočník poté vybojoval pro svůj tým rohový kop.

24
    A ten si následně Plzeň zopakuje.

24
    Pavel Gaszczyk poslal balon od rohového praporku jen do míst, kde stáli hráči Interu.

26
    Ondřej Deml si připravoval míč na pravé straně k centru, ovšem hráči Interu ho skvěle dostoupili a nakonec ho o míč i oloupili.

27
    Plzeň ovšem rychle získala míč zpátky na své kopačky, ovšem jejich akce na pravé straně končí ofsajdem. Rozehrávat budou opět hosté z Itálie.

28
    Inter Milán právě vstřelil branku!
    Hosté jdou do vedení. Kapitán Zanotti měl na pravé straně spoustu místa k centru, jeho pas obránci Viktorie odvrátili jen k ANDREOVI PELAMATTIMU, jehož přízemní rána se ještě otřela o pravou tyč do brány. Viktor Baier zcela bez šance.
    28. Andrea PELAMATTI - 0:1

30
    Studená sprcha pro Viktorii, Inter střílí během dvou minut další branku. VALENTIN CARBONI dostal míč ideálně do šestnáctky a ostrou ranou nedal domácímu brankáři šanci.
    30. Valentin CARBONI - 0:2

32
    Viktoria inkasuje během čtyř minut třetí branku! Andersen z pravé strany poslal ideální centr na zadní tyč, kde byl pro domácí nehlídaný ANDREA PELAMATTI, který to měl následně již snadné.
    32. Andrea PELAMATTI - 0:3

33
    Viktoria se pochopitelně se zápasem snaží bleskově něco udělat, leč Inter je nyní hodně na koni.

34
    Hosté mají opět míč u svých kopaček, Viktoria ale nyní výborně napadá.

36
    Plzeň chtěla opět zrychlit hru vysokým balonem za obranu, leč Tomasso Guercio měl situaci pod kontrolou a hlavou odehrál míč do zámezí.

37
    Plzeň rozehrála další rohový kop, centr Gaczczyka ovšem nikoho nenašel.

38
    Při dalším rohu šel ven z brány Calligaris, hostující brankář míč vyboxoval do bezpečných vod.

38
    Ondřej Deml se nyní opřel do balonu a jeho jedovatá rána skončila díky jemné teči těsně nad břevnem. Největší šance Viktorie v utkání.

40
    První poločas pomalu směřuje do svého finiše, Inter má utkání zatím pod svou kontrolou.

41
    Ondřej Deml podrazil ve středu pole Andersena, což pochopitelně neuniklo očím hlavního rozhodčího.

42
    Andersenemu nyní nevyšlo zpracování na pravé straně, díky tomu se obránci Viktorie stačili zavčas vrátit zpět na své pozice.

44
    Ze hry Viktorie se vytratila přesnost, po nepovedené přihrávce bude opět od své branky odkopávat brankář Calligaris.

45

Je za námi první poločas, který nabídl tři branky. Všechny vstřelili hráči Interu Milán, navíc během pouhopouhých čtyř minut. Vše otevřel Pelamatti, o dvě minuty později prostřelil Baiera Carboni a za další d
    dvě minuty skóroval opět Pelamatti, který měl před sebou již jen prázdnou bránu. Viktoria v první půli ani jednou nevystřelila na bránu, přičemž do třinácté minuty to bylo vyrovnané utkání.

46

46
    Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň:
    ze hřiště odchází Deml, přichází Alao,
    ze hřiště odchází Doubek, přichází Kule.

47
    Domácí zablokovali přihrávku Interu, Pelamatti hodí míč zpět do hry.

48
    Pavel Gaszczyk si naběhl do pokutového území, kde upadl, avšak hlavní rozhodčí dává jasně najevo, že o penaltový zákrok se nejednalo.

49
    Střídající Alao se hezky vyhnul protihráči, avšak poté se celá akce zastavila na levé straně.

50
    Uběhlo prvních pět minut druhé půle, opět sledujeme vyrovnané utkání. Jenom Inter už má v zádech tříbrankový polštář.

52
    Plzeň drží balon, avšak domácím chybí v útočné fázi větší odvaha.

54
    Pavel Gasczczyk rozehrál do pokutového území standardku, avšak ani z této situace domácí nezakončení.

55
    Kule byl na útočné polovině dobře ubráněn, Inter získal míč bleskově zpět. Plzeň to má v soubojích hodně těžké.

57
    Petr Falout dostal balon na levou stranu, avšak plzeňský hráč míč do šestnáctky nedostal. Navíc ani nedošlo ze strany Interu k teči, odkopávat od své branky bude gólman Interu.

58
    Rohový kop pro Plzeň, udeří konečně Viktoria?

58
    Pavel Gaszczyk rozehrál míč na první tyč, tam si ale v poklidu zaběhl brankář Interu a míč zachytil do svých rukavic.

59
    Silas Andersen dostal hezký balon na pravou stranu vápna, jeho ostrá rána avšak skončila jen na bližší tyči.

59
    ze hřiště odchází Krůta, přichází Hašek.

60
    Filip Červený dostal hezký balon na pravou stranu, kde měl spoustu prostoru, jeho následný centr ale přistál jen u bránicích hráčů. Škoda, z této situace se dalo vytěžit více.

62
    Dnešní utkání sleduje 900 diváků.

63
    Domácí se opět pokoušeli ohrozit hostující svatyni, leč Alao nepřesně předal balon zpět na pravou stranu. Kule míč zahrál alespoň na autové vhazování.

65
    Střídání v týmu Inter Milán:
    ze hřiště odchází Ilejev, přichází Owusu.

67
    Owusu se hned uvedl hezkou individuální akcí, kdy si obhodil dva domácí hráče a následně se s míčem dostal až do šestnáctky. Pro svůj tým poté Owusu vybojoval rohový kop.

68
    Míč letěl na hranu pokutového území, tam kralovali Plzeňané.

68
    Žlutá karta pro tým Inter Milán (Guercio).

69
    Pelamatti si křikl na levé straně o balon, ten následně i dostal, avšak přihrávka byla příliš prudká a shostující obránce ji na hrací ploše nestihl.

70
    Tak to je škoda. Propadlý balon si zpracoval Alao, avšak poté se domácímu hráči rozklepala kolena a nadějný brejk tím skončil.

71
    Valentin Carboni se probil až ke střele ve vápně, Viktor Baier se tentokrát zaskvěl a ránu hostujícího hráče dokázal včas vykopnout.

72
    Viktori Baier šel proti balonu, ten mu avšak hned dvakrát vypadl z rukavic. Naštěstí vše domácí brankář zvládl.

73
    ze hřiště odchází Guercio, přichází Stante,
    ze hřiště odchází Andersen, přichází Martini.

74
    Owusu se snažil najít své spoluhráče ve vápně, obrana Viktorie ovšem nyní byla dobře zkonsolidovaná.

75
    Další dlouhý balon za plzeňskou obranu jistil brankář Viktor Baier, který ho nechal dojít až za základní čáru.

76
    Další nadějná akce Plzně. Hostující brankář špatně rozehrál, Alao měl poté hodně času si připravit míč k centru, avšak obrana Interu opět stačila včas zasáhnout.

78
    Issiaka Kamate si navedl v těžké situaci míč do středu, jeho nebezpečná rána mířila avšak jen doprostřed brány, kde byl zaparkovaný Viktor Baier.

80
    Zápas se nám přehoupl do své závěrečné desetiminutovky, dočká se Viktoria alespoň čestné branky?

81
    Hosté z Itálie rozehráli další rohový kop míč si našel na své hlavě Esposito, avšak svůj pokus poslal nad branku.

81
    ze hřiště odchází Gaczczyk, přichází Lörincz.

82
    Kule zbytečně naběhl do protihráče, při nedovoleném zákroku se nicméně sám zranil.

83
    ze hřiště odchází Kamate, přichází Stankovič,
    ze hřiště odchází Bonavita, přichází Di Maggio.

84
    Střídající Pavel Hašek už si připravil míč ke střele, avšak na poslední chvíli mu do rány skončil jeden z bránicích hráčů Interu.

85
    Pelamatti poslal hezký balon do kapsle před brankou, chybělo málo, aby hosté vstřelili čtvrtou branku v zápase.

86
    ze hřiště odchází Kule, přichází Šustr.

87
    Zřejmě největší šanci Viktorie měl na kopačce Alexandr Sojka, který dostal hezkou přihrávku do pokutového území, avšak domácímu hráči rána vůbec nesedla.

88
    Alao při snaze vybojovat pro svůj tým míč zasáhl protihráče Interu loktem do obličeje. což neuniklo očím rozhodčího.

89
    Alao bojoval na levé straně, avšak proti dvojnásobné přesile to měl hodně těžké.

90
    Filip Červený neměl komu přihrát, tak zvolil rychlý centr do vápna, ten se mu ovšem vůbec nevyvedl.

90+1
    Hlavní rozhodčí ve druhém poločase nastaví tři minuty.

90+2
    Stankovič si na půlicí čáře pomohl rukama, Plzeň má jednu z posledních šancí ještě zaútočit.

90+3
    V posledních vteřinách zápasu měl na kopačce čtvrtou branku Interu Valentin Carboni, který vystřelil hezky přes obránce, Viktor Baier ale předvedl parádní zákrok.

90+4

Je dobojováno. Plzeň nakonec prohrává s Interem Milán, stejně jako s Barcelonou, 0:3. Utkání rozhodly čtyři minuty v prvním poločase, ve kterých hosté z Itálie vstřelili všechny tři branky. Když pomineme tyhle čtyři minut, tak jsme sledovali vyrovnané utkání, kterému scházely větší šance.

To je ode mě pro dnešek vše, s přáním hezkého zbytku úterního odpoledne se s vámi loučím, mějte se fajn. (14:51:49)