Vítkovice – Ostrava B 2:4 (kon.)
MFK Vítkovice
2:4 (1:3)
FC Baník Ostrava B
Středa 14.09.2022, 16:00 • Hřiště Markvartovice • Moravskoslezská fotbalová liga • 17. kolo

Zápas je u konce. Oba týmy dokázaly ve druhém poločase přidat ještě jednu branku. Nejdříve Baník, který tak zvýšil již na třígólový náskok, po něm ale i Vítkovice. Ty tak v dnešním zápase dokázaly nastřílet stejně branek, jako za všech jejich šest předchozích zápasů. Ale i tak zůstávají jasně poslední. (17:54:28)

90+2

90+1
    V nastavení ještě přišel jeden tvrdý faul na hráče Vítkovic, ale sudí už soupeře kartou nepotrestal.

90
    Sudí bude nastavovat k tomuto poločasu ještě dvě minutky.

89
    V předposlední minutce řádné hrací doby měl Baník další šanci na navýšení, kdy se jeden z hráčů dokázal prodrat vápnem a z bezprostřední blízkosti branky najít centr spoluhráče, jenže zakončil velmi nepřesně.

88
    Vítkovice mají na poslední minutky zápasu početní výhodu po druhém "žlutém" faulu Zdeňka Říhy. Nyní rozehrály dlouhým centrem ze své poloviny, ale znovu jen nak opačky soupeře.

87
    Druhá žlutá a následně červená karta pro tým FC Baník Ostrava B (Zdeněk Říha).

85
    Střídání v týmu MFK Vítkovice:
    ze hřiště odchází Martin Pecuch, přichází Michal Cacek.

84
    Následoval další roh stejného týmu ze stejného místa. Ani tentokrát ale velké ohrožení branky nepřišlo. Znovu přišla hlavička, ale míč letěl jen kousek vedle levé tyče.

83
    Z další útočné akce získali Baníkovci další rohový kop. Ten ale nebyl úspěšný, odražený hlavičkovaný míč letěl do zámezí.

82
    Na druhou stranu do brejku naopak zamířila rezerva Baníku. Gyang nacentroval na Chukwudiho, který byl před brankou sám, ale míč usměrnil několik metrů nad ni.

81
    Domácí kombinovali na pravé straně podél autové čáry. Nakonec z toho ale šance nevznikla kvůli katastrofální přihrávce.

80
    Baníkovský brankář Letáček se při rozehrávce vysunul daleko za vápno. Následně poslal přesný centr na spoluhráče před vápno protivníka. Ten ale míč ztratil a do zakončení se tak nedostal.
    77. Adam KEBÍSEK - 2:4

77
    Vítkovice právě vstřelily branku! Teď se to ale už Vítkovickým podařilo. Centr z pravé strany mířil na úplně volného ADAMA KEBÍSKA, který dokázal míč z voleje usměrnit k vzdálenější tyči.

76
    Domácí to zkoušeli dlouhým centrem do vápna. Po hlavičce ale gólman Letáček neměl těžkou práci a pro míč si jednoduše došel.

75
    Žlutá karta pro tým FC Baník Ostrava B (Zdeněk Říha).

73
    Další útočná akce Vítkovic opět brankou neskončila. Obrana Baníku proti střele vystoupila a zablokovala ji.

72
    Pěknou akci ukázal Jakub Vrbka. Ten došel až k vápnu a následně technickou střelou jen těsně minul břevno.

71
    Baník se pokusil o skoro stejnou akci, ze které před chvílí skóroval. Tentokrát už mu ale nevyšla.
    68. Timofej BARKOV - 1:4

68
    Tým Ostrava B právě vstřelil branku! Tohle už zavání debaklem. Ostravané poprvé zvyšují svůj náskok na tři branky. Parádní brejk potáhl po levé straně jeden z hráčů, který následně perfektně nacentroval do vápna. Tam už míč do vápna usměrnil TIMOFEJ BARKOV.

65
    Dlouhými nákopy to nyní zkoušel i Baník, ale oba dva odklidili hráči Vítkovic hlavou.

63
    Autové vhazování Vítkovic od půlící čáry bylo nakonec zahráno do obrany. Po nákopu brankáře se míč dostal až ke druhému gólmanu.

60
    Je za námi už hodina, nebo jinými slovy dvě třetiny utkání. Baník stále vede a docela kontroluje hru. Náskok však i přes střídání od 31. minuty zvýšit nedokázal.

59
    Střídání v týmu FC Baník Ostrava B:
    ze hřiště odchází Daniel Smékal, přichází David Stoklásek,
    ze hřiště odchází Robert Miškovič, přichází Lucky Emmanuel Gyang.

59
    ze hřiště odchází Michal Němec, přichází Jan Raška.

59
    Žlutá karta pro tým MFK Vítkovice (Josef Bystřičan).

57
    ze hřiště odchází Jiří Hrušovský, přichází Jakub Vrbka.

55
    Nyní se proběhl i druhý gólman, tedy baníkovský Letáček. Útočník Vítkovic si míč hodně předkopl, ale hrozilo nebezpečí, že by mohl v případě doběhnutí jít na branku sám.

53
    Rohový kop se Ostravanům nepovedl. Míč si sebral gólman Květoň už se vzduchu a rozehrál ho.

52
    Krásná kombinace Baníku končila průnikovou přihrávkou, na kterou Barkov nedosáhl a míč po teči gólmana odletěl do autu.

50
    Baník se hodně vysunul. Obránci šli všichni za půlku a odtamtud započali další akci.

49
    Ve druhé polovině zatím Vítkovice přehrávají Baník. Nyní zakombinovaly po pravé straně.

48
    Bystřičan se nyní blýskl pěknou individuální akcí. Vítkovice z toho ale nic nevytěžily.

47
    Druhý poločas započal. Úvodní výkop tentokrát provedl Baník Ostrava.

46
    ze hřiště odchází Dominik Holaň, přichází Roman Zálešák,
    ze hřiště odchází Marek Jaroň, přichází Filip Sotorník,
    ze hřiště odchází Jan Fulnek, přichází Timofej Barkov.

46

První poločas je minulostí. Baník šokoval domácí a ujal se vedení již v první minutě. Následně zvýšil z penalty, na kterou ale Vítkovičtí dokázali zareagovat gólem po standardce. I Baník pak ale znovu rychle zareagoval a vstřelil gól na 3:1. A tento stav už vydržel do poločasu.

45+1

45
    Sudí se rozhodl k tomuto poločasu nastavit pouze jednu minutku.

43
    Po chvíli, co si domácí obrana přihrávala mezi sebou, si míč vzal Květoň a vykopl ho na druhou stranu hřiště.

42
    Na pravé straně vytvořili hosté závar, který ale skončil jen odkopnutím míče za autovou čáru.

41
    Hosté se opět dostali do pasáže, kdy drží míč hodně dlouho a soupeři ho moc nepůjčují. Oproti úvodu se jim ale nyní nedaří proniknout do útoku.

40
    Oba celky nyní předvedly útočné výpady v rychlém sledu, ale jak Vítkovice, tak Baník, se nedostaly k zakončení.

39
    Ostravané svou útočnou akcí vybojovali rohový kop. Ten se jim ale moc nepovedl, míč byl odklizen domácím stoperem.

38
    Ani tato akce Baníku gólem neskončí. Smékal jen prodloužil míč na Gólmana Květoně, který míč chytil do náruče.

37
    Po dlouhé době se dostaly Vítkovice do útoku, ovšem po krátké kombinaci na levém křídle míč ztratily.

36
    Přitom co si jeden z hráčů hostů nabíhal na dlouhý míč, zboural domácího obránce. Sudí odpískal faul a hráče napomenul.

35
    Smékal si obešel snad tři hráče a dostal se až do vápna. Tam ale následně nepřihrál přesně a míč ztratil.

34
    Fulnek dostal dobrou přihrávku lobem. Následně chtěl uniknou kolem levé autové čáry, ale byl zastaven faulem.

33
    Chukwudi se octl u vápna na levé straně, ale při postupu do něj, když dostal míč, nedokázal projít bez útočného faulu.

32
    Vítkovice se zatáhly s míčem do obrany. Následně to zkusily dlouhým nákopem od gólmana, který ale moc nevyšel.

31
    Tým Ostrava B právě vstřelil branku! Baník se rychle oklepal z inkasované branky a znovu se ujal dvougólového vedení, což zařídil DANIEL SMÉKAL.

30
    Půl hodinka hry je za námi a viděli jsme již tři branky. Baník se ujal vedení a pak navýšil z penalty. Vítkovice ale na penaltu rychle odpověděly gólem z hlavičky po dobře sehrané standardce.
    27. Josef BYSTŘIČAN - 1:2

27
    Vítkovice právě vstřelily branku! Tak tohle je odpověď! Vítkovice rozehrály přímý volný kop z pravé strany od autové čáry centrem do vápna. Tam si naběhl JOSEF BYSTŘIČAN, který míč uklidil do branky.
    24. Jakub DROZD - 0:2

24
    Tým Ostrava B právě vstřelil branku! Rezerva hornického celku se dostává už do dvoubrankového vedení. Na pokutový kop se postavil JAKUB DROZD, který ho střelou do protipohybu gólmana jednoduše proměnil.

23
    Dlouhý nákop domácích nakonec ovoce nepřinesl. Centrovaný míč nenašel útočníky, pouze obranu rezervy Baníku.

22
    Po faulu na útočné polovině dostaly míč k dispozici Vítkovice, které rozehrávají pomalu u autové čáry.

21
    Úvodních dvacet minut je za námi a Baník má stále herní převahu. Vítkovice moc balon nedrží a moc se nevydávají na útočnou polovinu.

1
    Tým Ostrava B právě vstřelil branku!
    Autorem branky je Daniel Smékal.

1

MFK Vítkovice: Květoň – Bystričan, Hrusovsky, Kebísek Němec, Pecuch, Raab, Richtár (C), Tamajka, Tkáč, Zouhar
    Náhradníci: Cacek, Motyčka, Pavlík, Raška, Vrbka, Žák

FC Baník Ostrava B: Letáček – Drozd, Fulnek, Holaň, Chukwudi, Jaroň, Juroška, Miškovič, Říha (C), Smékal, Temel
    Náhradníci: Barkov, Gyang, Matěj (B), Sotorík, Stoklasek, Záležák.

Zdravím všechny fotbalové příznivce. V dnešním zápase nás čeká předehrávka 17. kola. Dá se říci, že se jedná o takové malé derby, protože ostravské Vítkovice hostí doma béčko ostravského Baníku.

Jde o souboj týmů, kterým vstup do MSFL moc nevychází. Respektive Baníku moc, Vítkovicím vůbec. Baník zatím odehrál šest zápasů, ve kterých vybojoval devět bodů. V posledním duelu prohrál, předtím vyhrál třikrát v řadě. Zatím vstřelil čtrnáct branek, zatímco jich devět inkasoval.

Vítkovice licenci na ligu koupily, nepostoupily tedy sportovní cestou. Tým, který ještě nedávno hrával druhou ligu, a následně sestoupil až do divize, vystřídal v MSFL Vratimov. Rytířům se ale nedaří a zejí na poslední příčce, tedy té osmnácté, kdy mají na kontě pouhý jeden bod ze šesti zápasů za remízu s předposledním a neméně tragickým Znojmem. Skóre týmu je katastrofální – 2:19. V zápase tak budou Vítkovičtí velkým outsiderem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Jiří Polášek

Branky: 27. Bystřičan, 77. Kebísek – 1. Smékal, 24. Drozd (pen.), 31. Smékal, 68. Barkov

Karty:   59. Bystřičan (VIT) – 75. Říha (OVB)   87. Říha (OVB)

Náhradníci: Barkov, Gyang, Matěj (B), Sotorík, Stoklasek, Záležák