Kometa Brno – K. Vary 6:1 (kon.)
konec
HC Kometa Brno
6:1 (0:1, 3:0, 3:0)
HC Energie Karlovy Vary
Čtvrtek 15.09.2022, 18:00 • Winning Group Arena • Tipsport extraliga (ČR) • 1. kolo
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Utkání končí a domácí tým se raduje, když ve druhé i třetí třetině demonstroval svou herní převahu třemi brankami. Energii už v závěrečné periodě nezbývalo nic jiného, než hru otevřít. Kometa pak zasadila další branky v povedených brejcích a také další využité přesilové hře. Postupně se trefili Andrej Kollár, proti bývalému klubu i Jakub Flek a vše zakončil svou druhou trefou v zápase Luboš Horký.

  Brno dnes tedy slaví první vítězství v jubilejním 30. ročníku Tipsport extraligy a dalo pro dnešek zapomenout nízké produktivitě z přípravy. Z mé strany pro dnešek vše, děkuji za pozornost při sledování přenosu a z Brna přeji příjemný zbytek večera.

  Nejlepšími hráči byli vyhlášeni: 

  Petr Koblasa (KVA)

  Kim Strömberg (KOM) (20:30:43)
   
  Konec zápasu.
   
  59:21
  Brněnští fanoušci už slaví a publikum povstává, aby domácím poděkovalo za první tříbodové vítězství v novém soutěžním ročníku.
   
  58:43
  Na druhé straně však z protiútoku zahrozil domácí kapitán Zaťovič a z levého křídla trefil tyč!
   
  58:30
  První karlovarská formace se ještě snaží něco vymyslet v útočném pásmu.
   
  58:00
  Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.
   
  57:21
  Rychlý přechod do útoku předvedla dvojice Kollár – Ďaloga, brněnský zadák jen těsně minul vzdálenější růžek Lukešovy klece.
   
  56:39
  Západočeši určitě působí sympaticky, ani za výrazného manka se nechtějí poddat a neustále se snaží něco vymyslet. Obrana Brna však pracuje zodpovědně a nechce připustit ani kosmetickou úpravu skóre.
   
  56:17
  Čiliak teď raději podržel puk po nahození Koblasy.
   
  55:41
  Gríger dojížděl ze druhé vlny útok Karlových Varů, ale ani ve slibné pozici si na Čiliaka nepřišel, domácí brankář dnes předvádí velmi spolehlivý výkon.
  55:01 Luboš HORKÝ - 6:1
   
  55:01
  Kometa právě vstřelila branku! Další využitá přesilová hra Komety znamená už šestou branku! Brňané svírali oslabené hosty a přihrávku Ďalogy od modré čáry dnes podruhé v utkání zužitkoval LUBOŠ HORKÝ, když překonal Lukeše mezi betony. Asistence: Marek Ďaloga, Radek Koblížek.
   
  54:24
  Ďaloga už byl s pukem za modrou čárou, a domácí tak musejí vyklidit karlovarskou třetinu hřiště.
   
  53:47
  Brněnsku kombinaci narušil Havlín a osvobodil hostující tým.
   
  53:07
  Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary:
  Dávid Gríger – 2 min., hákování.
   
  52:58
  Brno hraje v plném počtu.
   
  52:36
  Kometa vyhazuje.
   
  52:10
  Čiliak předvádí dobrou práci, když vyrazil nahození karlovarského obránce a poradil si i s dorážkou Černocha.

  Jan Tajzler

  Branky a nahrávky: 24. Strömberg (Koblížek, Ďaloga), 28. Horký (Kučeřík), 37. Strömberg (Ďaloga), 46. Kollár (Süss, Šalé), 48. Flek (Zbořil), 56. Horký (Ďaloga, Koblížek) – 15. Koblasa


  HC Kometa Brno: Čiliak (Furch) – Ščotka, Kundrátek (A), Ďaloga, Gulaši (A), Kučeřík, Holland – Zaťovič (C), Holík, Horký – Flek, Strömberg, Koblížek – Kollár, Zbořil, Šalé – Kratochvíl, Süss, Vincour – Dufek.
  Trenér: Pešout

  HC Energie Karlovy Vary: Lukeš (Habal) – Plutnar, Bartejs, Dlapa, Bernad, Pulpán (A), Havlín, Rohan – Vondráček (C), Gríger, Rachůnek (A) – Kohout, Černoch, Koblasa – Kofroň, Hladonik, O. Beránek – Sapoušek, J. Baláž, Redlich.
  Trenér: Bruk

  Rozhodčí: Hejduk, Jeřábek – Rampír, Synek

  Diváci: 6163