Havlíčkův Brod – Havířov 2:1 (2:1 po s.n.) | Slavia – HK MD Šumperk 5:0 (kon.) | Chomutov – Poruba 2011 3:4 (kon.)
Písek – Přerov 2:3 (kon.)
HC Slavia Praha
5:0 (2:0, 1:0, 2:0)
HK Mladí Draci Šumperk
Neděle 18.09.2022, 12:00 • Zimní stadion Eden • Liga juniorů • 2. kolo

Dnešní zápas ovládla Slavia. V první třetině se Pražanům povedlo prosadit dvakrát. Trefili se Jiří Stejskal a Miroslav Dobner. Ve druhé třetině sešívaní zvýšili svůj náskok o další branku díky trefě Adama Vosmíka. V poslední části hry pak skórovali ještě dvakrát. Trefil se Filip Holaník a Tomáš Jokl. Mladí Draci se brankou nepředstavili, na ledě byl vidět značný rozdíl mezi bývalým extraligovým celkem a stálicí z Ligy juniorů.
    Ode mě je to pro dnešek vše a budu se na vás těšit u dalšího zápasu Ligy juniorů, konkrétně u zápasu Mladých Draků s Technikou Brno. (15:17:25)

59:49
    Šumperská střela, Pitter chytá.

59:35
    Ke konci zápasu jsou k vidění tvrdé hity na mantinel.

59:11
    Ke střele z levého kruhu se odhodlal Šenk.

58:36
    Vosmíkova rána po buly, Stránský chytá betony.

58:02
    Před námi jsou poslední dvě minuty utkání a Slavia opět hrozí u šumperské branky.

57:15
    Slavia právě vstřelila branku! Slavia ke konci zápasu ještě upravuje skóre. Jde o smolný gól, který se odrazil z hole hostujícího hráče mezi nohy překvapeného Stránského. Branka je připsána TOMÁŠI JOKLOVI. Bez Asistence.

55:43
    Šumperk půjde do čtyř, Křivohlávek nedovoleně zastavil svého protihráče.

55:31
    Slavia právě vstřelila branku! Po chybě v hostující obraně se do brejku dostal FILIP HOLANÍK, který tváří v tvář vyzrál na Stránského svou ránou pod lapačku. Na Slavii panuje stav 4:0. Asistence: Adam Vosmík.

55:13
    Hra ztrácí na tempu, nyní je přerušena zakázaným uvolněním.

53:04
    Šenk podporován Izákem z rohu ohrozil Pittra, kterému poskakoval kotouč před brankovištěm.

51:58
    Nepříjemný po zemi jedoucí puk vedle pravé tyče Stránského.

51:39
    Hosté nyní vytvořili situaci, ve které byl Stránský více pod tlakem svých hráčů než pod tlakem Slávistů.

51:04

50:36
    Izák se pokoušel vybídnout Šenka k dorážce, domácí gólman chytá lapačkou.

49:55
    Netolického nahození na bránu, na teč čekal Cekr.

49:26
    Tvrdá rána Křivoholávka od modré zasáhla brusle domácího hráče.

49:04
    U střídačky domácích došlo k hromadnému střetu. Hlavní arbitr uvalil vinnu na domácí a dvě minuty si za kroček odsedí Kříženecký.

Alena Ryšavá

Branky a nahrávky: 9. Stejskal (Tichý), 20. Dobner (Štípek), 39. Vosmík (Kluch, Fibigr), 56. Holaník (Vosmík), 58. Jokl

HC Slavia Praha: Pittr (Vavřena) – Kulnič, Kluch (C), Málek, Kříženecký, Stejskal, Hron, Dráb, Hrdlička (A) – Šachl, Tichý (A), Štípek, Rejna, Fibigr, Hasman, Jokl, Holaník, Kvasnička, Dobner, Vosmík
    Trenér: Vladimír Machulda

HK Mladí Draci Šumperk: Stránský (Ryšavý) – Minařík (C), Cekr, Mudrák, Netolický (A), Šlahora, Compel, Křivohlávek (A) – Ševčík, Izák, Tomeš, Slováček, Szabó, Křemen, Slabý, Kučera, Lichner, Šenk
    Trenér: Petr Rutar

Rozhodčí: Hacaperka – Figer, Kubas