Havlíčkův Brod – Havířov 2:1 (2:1 po s.n.) | Slavia – HK MD Šumperk 5:0 (kon.) | Chomutov – Poruba 2011 3:4 (kon.)
Písek – Přerov 2:3 (kon.)
HC Slavia Praha
5:0 (2:0, 1:0, 2:0)
HK Mladí Draci Šumperk
Neděle 18.09.2022, 12:00 • Zimní stadion Eden • Liga juniorů • 2. kolo

Dnešní zápas ovládla Slavia. V první třetině se Pražanům povedlo prosadit dvakrát. Trefili se Jiří Stejskal a Miroslav Dobner. Ve druhé třetině sešívaní zvýšili svůj náskok o další branku díky trefě Adama Vosmíka. V poslední části hry pak skórovali ještě dvakrát. Trefil se Filip Holaník a Tomáš Jokl. Mladí Draci se brankou nepředstavili, na ledě byl vidět značný rozdíl mezi bývalým extraligovým celkem a stálicí z Ligy juniorů.
    Ode mě je to pro dnešek vše a budu se na vás těšit u dalšího zápasu Ligy juniorů, konkrétně u zápasu Mladých Draků s Technikou Brno. (15:17:25)

59:49
    Šumperská střela, Pitter chytá.

59:35
    Ke konci zápasu jsou k vidění tvrdé hity na mantinel.

59:11
    Ke střele z levého kruhu se odhodlal Šenk.

58:36
    Vosmíkova rána po buly, Stránský chytá betony.

58:02
    Před námi jsou poslední dvě minuty utkání a Slavia opět hrozí u šumperské branky.

57:15
    Slavia právě vstřelila branku! Slavia ke konci zápasu ještě upravuje skóre. Jde o smolný gól, který se odrazil z hole hostujícího hráče mezi nohy překvapeného Stránského. Branka je připsána TOMÁŠI JOKLOVI. Bez Asistence.

55:43
    Šumperk půjde do čtyř, Křivohlávek nedovoleně zastavil svého protihráče.

55:31
    Slavia právě vstřelila branku! Po chybě v hostující obraně se do brejku dostal FILIP HOLANÍK, který tváří v tvář vyzrál na Stránského svou ránou pod lapačku. Na Slavii panuje stav 4:0. Asistence: Adam Vosmík.

55:13
    Hra ztrácí na tempu, nyní je přerušena zakázaným uvolněním.

53:04
    Šenk podporován Izákem z rohu ohrozil Pittra, kterému poskakoval kotouč před brankovištěm.

51:58
    Nepříjemný po zemi jedoucí puk vedle pravé tyče Stránského.

51:39
    Hosté nyní vytvořili situaci, ve které byl Stránský více pod tlakem svých hráčů než pod tlakem Slávistů.

51:04

50:36
    Izák se pokoušel vybídnout Šenka k dorážce, domácí gólman chytá lapačkou.

49:55
    Netolického nahození na bránu, na teč čekal Cekr.

49:26
    Tvrdá rána Křivoholávka od modré zasáhla brusle domácího hráče.

49:04
    U střídačky domácích došlo k hromadnému střetu. Hlavní arbitr uvalil vinnu na domácí a dvě minuty si za kroček odsedí Kříženecký.

48:50
    Jokl dostal přihrávku téměř na hranici brankoviště a stál tváří v tvář Stránskému, naštěstí pro hosty mu sjel puk z čepele a k zakončení na šumperskou klec nedošlo.

48:01
    Dobře mířená střele Minaříka od modré čáry.

47:44
    Sudí chtěli pískat icing, nakonec je ale odvolán a vhazuje se ve středu.

47:26
    Stejskal to zkoušel od modré, Stránský byl v pohybu na opačnou stranu, ale kotouč v rychlosti zachytil betony.

47:15
    Oddechový čas pro tým HK Mladí Draci Šumperk.

47:15
    Hrozba před Stránským. Slavia dobře clonila před Dračí klecí.

46:21
    Tomeš s Křivohlávkem šli do přečíslení dva na jednoho. Druhý jmenovaný nahrál na Tomeše, který puk nezpracoval natolik, aby mohl střílet.

45:37
    Kvasnička se zjevil jako vítr v obranném pásma hostů, jeho palba byla nepřesná.

44:36
    Málek prověřil Stránského rukavici od modré čáry.

43:46
    Fibigr se pokoušel překvapit Stránského u levé tyče.

42:51
    Teď se to Šumperku povedlo, avšak za cenu icingu.

42:29
    Tlak před šumperskou brankou, Mladým Drakům se nedaří vymanit se z pásma.

41:20
    Úvodní minuta nepřinesla nic zajímavého, ale následně si Pražané vypracovali šanci. První střelu hráčů v bílém dresu vyrazil Stránský, na dorážku se stihl přesunout, ale Slávista mířil nad hostující klec.

40:01

Je za námi prostřední část hry, ve které Slavia odskočila Šumperku o další branku. Ve hře 4 na 4 se o gól sešívaných postaral Miroslav Dobner. Na Edenu je k vidění bruslivý hokej, Mladí Draci se dostali ke slovu až po půlce utkaní, kdy Slavisty začali napadat, či hrát do těla. Také přidali do kroku a hra se zrychlila. Slavia až na pár momentů hraje klidným taktický a rychlý hokej. Jde o vcelku atraktivní podívanou.

Třetí třetin začne přibližně v 13:37.

40:00

39:30
    Šlahora nahrál Křemenovi do mezikruží, odkud druhé jmenovaný ránou prověřil Pittra.

38:29
    Slavia právě vstřelila branku! Některá jména v kádru domácích se nesmí dostat sami ke kotouči, a hlavně k zakončení. Jedním z nich je
    ADAM VOSMÍK. Forvard Slavie se rozjel a z levého kruhu pálil puk lapačku Stránského. A byl přesný. Slavia vede 3:0. Asistence: Tomáš Kluch a Jiří Fibigr.

37:56
    Sešívaní jdou do čtyř a bude se hrát ve vyrovnaném počtu. Holaník se v útočném pásmu provinil hákováním.

37:45
    V obranném pásmu domácích, v pravém rohu neuhlídal Lichner svou hůl a trefil domácího hráče. Následně unikali domácí ve výhodě na Stránského, který v gólové šanci zasáhl bravurně rukavicí.

37:28
    Střela Slabého po buly, Pittr chytá rukavicí.

37:23
    Lichner aktivně napadá domácí hráče a přináší to své ovoce.

36:31
    Zmatek před domácí klecí. Pittr byl mírně rozhozen Mladými Draky, kteří před ním rychle kombinovali. Ke koncovce se dostal Kučera. Na tuto střelu už byl Pittr nachystán a zneškodnil jí dolní částí výstroje.

35:55
    Rejna se uvolnil a v přečíslení vypálil na Stránského. Šumperský gólman měl svou vyrážečku v pozoru.

34:56
    Štípek a Tichý se opět hnali do přečíslení. Zakončoval druhý jmenovaný. Jelikož Stránský puk držel pod lapačkou a domácí forvard mu do ní klepl, jal se výtržníka v bílém pacifikovat Křivohlávek. Tuto akci zakončil v zárodku rozhodčí.

34:28

34:03
    První lajna Slavie vystřihla skvělou kombinaci, která v koncovce projela venkem brankoviště.

33:25
    Šumperk brání v početní nevýhodě už od středního pásma.

32:28
    Dobner byl u domácí střídačky sestřelen. Je pískáno napadení a hostujiící Lichner si půjde na dvě minuty odpočinout na trestnou lavici.

32:01
    Tempo zápasu přerušili zakázané uvolnění hostů.

30:40
    Hra se zrychlila. Ve větší permanenci jsou hosté, kteří se snaží – zuby nehty, usadit v pásmu a vystřelit. Do třetiny vnikají bruslivě a Slavia nyní na ně svým kombinovaným stylem hry ztrácí.

30:03
    Slováček vybídl ke střele Lichnera, Pittr musel být v pozoru.

29:34
    Mladí Draci se osmělili hrát do těla, Křivohlávek zneškodnil jednoho ze sešívaných.

28:45
    Křemen překvapil Pittra střelou z dálky, gólman Slavie chytá.

28:14
    Kombinace Tmezi Tichým a Štípkem, kteří šli rychle do přečíslení dva na jednoho. Ve zmatku se podařilo hostům zabránit další brance a poslední se puku dotkl gólman Stránský.

28:02
    Lichner to zkusil z kruhu, dorážet mohl i Slováček. Následně vznikla před Pittrovou bránou šarvátka, kterou hlavní sudí Hacaperka řeší domluvou z hostujícím hráčem.

27:49
    Slavia zkusila průstřel mezi šumperskou pětkou, pokus od modré zblokoval bránící hráč.

25:54
    Hra se nyní odehrává v obranném pásmu Šumperka, nejde o pohledný hokej a přesné přihrávky ani z jedné strany.

24:52

24:44
    Šumperk vyhrál buly, ale nepovedlo se mu udržet pásmu a kotouč se přesunul až ke Stránskému.

23:57
    Střelu Netolického se pokoušel pohledně tečovat Lichner.

23:27
    Hosté hrají přesilovou hru.

23:26
    Málkova střela od modré, Stránský vyráží svými betony.

22:52
    Bude se hrát 4 na 4. Dráb se ve vlastní početní výhodě provinil hákováním.

22:39
    Šance Slavie, Štípek se pokoušel najít skulinu mezi betony hostujícího maskovaného muže. Stránský včas sklapl své betony.

21:27
    Mladí Draci jdou do čtyř. Slabý se na hranici středního a obraného pásma provinil kolenem.

21:18
    Slibnou akci dopředu, která mohla znamenat přečíslení hostů, celá situace byla přerušena ofsajdem.

20:47
    Štípek nedobrzdil svůj tah na branku a vyhodil ji ze svého ukotvení.

20:30
    První střela druhé třetině se připisuje na hůl hostů, Compel prověřil Pittra z vrcholu kruhu.

20:01

V první třetině jsme viděli dvě branky v přesilových hrách ze strany domácích. O první se postaral zhruba v půli zápasu Jiří Stejskal. Následně druhý gól Slavie zajistil ke konci první periody Miroslav Dobner. Slavia vede o dvě branky a představuje se taktičtějším a vyspělejším hokejem. Avšak i Mladí Draci mají k zápasu co říct. Připravili si pohledné šance, zejména v pětiminutové přesilové hře, jejich snažení klidně vytrvává Pittr.
    Druhá třetina začne přibližně v 12:46.

20:00

19:30
    Slavia právě vstřelila branku! Slavia využívá i druhou přesilovou hru. MIROSLAV DOBNER vystřelil k pravé tyči hostující brány po zemi, Stránský se snažil zasáhnout, ale puk dokázal usměrnit pouze do horní části své brány. Pražané se ujímají dvoubrankového vedení. Asistence: Viktor Štípek.

19:25
    Na Slavii zela prázdná brána, na Štípka zela prázdná branka, ale nedokázal dorazit.

18:53
    Netolický se zbavil puku dlouhým nahozením za branku Slavie.

18:32
    Ke konci třetiny si Mladí Draci zahrají oslabení. Křivohlávek se za brankou provinil hákováním.

18:07
    Jakmile byli domácí v pěti, Fibigr se ujal puku a hrozil před Stránským.

17:21
    Mladí Draci pětiminutové výhody nevyužívají, Slavia je v pěti.

16:49
    Šlahorova střela, Netolický dobře tečoval před brankou.

15:53
    Dobrá zpráva! Šumperský kapitán je zpět na ledě a dravě se žene na teč před bránou.

14:58
    Pohledné kombinace ze strany hostů. Slavie ale důsledně brání.

14:19
    Křivohlávek se dostal dopředu, jeho střela bekhendem Pittrovy nedělala žádný problém a přikryl ji rukavicí.

13:46
    Mladí Draci kombinují v pásmu. Domácí střely blokují.

12:40
    Křivohlávek to zkusil od modré tahem, Pittr je v permanenci.

12:21
    Slavia vystřihla nepěkný faul ve středním pásmu. Obětí byl kapitán hostí Minařík, který chvíli zůstal ležet otřesen na ledové ploše. Domácí hráč si jej nepěkně najel a zasáhl jej do hlavy. Za toto počínání bude nařízen vyšší trest. Šachl je odeslán do kabin a pět minut za něj odsedí Kulinič.

11:19
    Po vhazování ve vlastním obranné pásmu Slavia vyrazila kupředu, Mladí Draci se osvobodili z mírného tlaku za cenu zakázaného uvolnění.

11:04
    Slavii nevyšla rozehrávka, vhazování se přesouvá před Pittra.

10:57
    Kučera se pokoušel projít do pásma po levém mantinelu. Marně, zastavilo ho tělo jednoho z domácích. Následně se Šumperk přece jen dostal do pásma a Pittr musel zasáhnout svou lapačkou.

08:13
    Slavia právě vstřelila branku!
    Nakonec se Slavii podařilo zkrotit puk na hokejkách a bez ambicí na kombinaci vyrazit kupředu JIŘÍ STEJSKAL obdržel přihrávku od Tichého a z pravého kruhu tahem prostřelil Stránského. Asistence: Stanislav Tichý.

08:06
    Šance hostů. Mladí Draci šli dva na jednoho v početní nevýhodě, přihrávka mezi kolegy z lajny se nepovela.

07:41
    Lichner výborně podržel puk, vyrazil kupředu a ušetřil Mladým Drakům čas při oslabení.

07:22
    Kluch to zkusil hned po buly, ale jeho palba letěla příliš vysoko.

06:46
    Domácí mají šanci v podobě hry v početní výhodě, Tomeš se provinil podrážením.

05:57
    Šance Slávie Štípek poslal dobře mířenou střelu na šumperskou bránu. Stránský jeho pokus zneškodnil, ale musel ještě čelit dorážce neodbytného Tichého. Hru přerušila vyhozená branka.

05:11
    Mladí Draci se snaží natlačit před bránu, ale ke hře do těla jim nejspíše chybí kuráž.

04:28
    Domácím se nepovedla rozehrávka, proviňují se zakázaným uvolněním.

03:35
    Hostům se nepovedla rozehrávka, kterou vystihl Fibigr, který se nedostal k zakončení.

02:58
    První střela na Dračí straně, Pittrovy betony prověřil Szabó.

01:45
    První střelou toho zápasu se představil Šípek, avšak jeho pokus nezasáhl bránu. Následně jeho kolegové vyslali přesnější rány a Stránský si připisuje první zákroky.

00:15
    První nahození po buly mířilo do pásma domácích, avšak Slavia se hned zmocnila puku a vyrazila ke kleci hostí. Ke střele zatím nedošlo.

00:01

HC Slavia Praha: Pittr (Vavřena) – Kulnič, Kluch (C), Málek, Kříženecký, Stejskal, Hron, Dráb, Hrdlička (A) – Šachl, Tichý (A), Štípek, Rejna, Fibigr, Hasman, Jokl, Holaník, Kvasnička, Dobner, Vosmík
    Trenér: Vladimír Machulda

HK Mladí Draci Šumperk: Stránský (Ryšavý) – Minařík (C), Cekr, Mudrák, Netolický (A), Šlahora, Compel, Křivohlávek (A) – Ševčík, Izák, Tomeš, Slováček, Szabó, Křemen, Slabý, Kučera, Lichner, Šenk
    Trenér: Petr Rutar

Rozhodčí: Hacaperka – Figer, Kubas.

Dnešní střetnutí začne ve 12:00, kdy se proti sobě postaví oba celky k úvodnímu buly. Z pražského Zimního stadionu Eden pro vás budeme přenášet podrobné dění.

Dnes nás čeká druhé kolo Ligy juniorů. V rámci první herního víkendu se střetne HC Slavia Praha s týmem HK Mladí Draci Šumperk. Hned na úvod soutěže dojde k duelu mezi týmem ze skupiny Východ a mužstvem ze skupiny Západ. Zároveň půjde i o klání mezi bývalým extraligovým týmem a stálicí ligy Juniorů.
    Za námi je pouze první kolo a kolonky individuálních či týmových statistik zatím nepřináší po prvním zápasu dostatečná data pro preview.
    Slavia má na kontě jednu výhru. V pátek porazila Písek nejhubenějším možným výsledkem. Pražené v to to utkání vyslaly na soupeřova gólmana velký počet střel a dařilo se jim i v oslabení.
    Mladí Draci na úvod neuspěli. Padli s Přerovem rozdílem jedné branky 1:2. Šumperku se rovněž dařilo ve hře v početní nevýhodách.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Alena Ryšavá

Branky a nahrávky: 9. Stejskal (Tichý), 20. Dobner (Štípek), 39. Vosmík (Kluch, Fibigr), 56. Holaník (Vosmík), 58. Jokl

Rozhodčí: Hacaperka – Figer, Kubas