SR 18 – Skalica 3:7 (kon.)
JOJ ŠPORT Slovensko U18
3:7 (1:1, 2:2, 0:4)
HK Skalica
sk Čtvrtek 22.09.2022, 16:00 • Stredná športová škola Poprad • 1. liga (SR) • 46. kolo

Ešte na konci 46. minúty bol stav duelu 3:3, potom ale Skalica ukázala svoju kvalitu a slovenských mladíkov do 18 rokov zlomila štyrmi gólmi.

Vo finále krutý výsledok pre domácich, Záhoráci odchádzajú na dlhú cestu s tromi bodmi za výhru 7:3. (18:16:20)

59:50
    Duel sa pre rozdelenie trestov zbytočne naťahuje, končiť sme mohli už dve minúty dozadu.

59:50
    Šarvátka medzi Kralovičom a Vidovičom, v súboji dominoval domáci hráč.

59:42
    Tomáš Šlank – 2 min., sekanie.

59:14
    Domáci v plnom počte.

58:38
    Záhoráci sa netlačia do zakončenia, duel sa už iba dohráva.

58:00
    Búlik i Richard Nemec poškuľujú po hetriku. Podarí sa ho niekomu z nich skompletizovať?

57:14
    Martin Rudolf Liška – 2 min., hákovanie.

56:34
    Skalica dala gól! Presilovka využitá už po 14 sekundách, MICHAL BÚLIK tečoval nahodenie od modrej čiary.

Asistencie: Ondrej Janík, Patrik Janáč.

56:20
    Andrej Párička – 2 min., krosček.

56:07
    Skalica dala gól! Pohotový RICHARD NEMEC vzal voľný puk po nedotiahnutom zákroku Urbana a upravuje už na 6:3!

Asistencie: Juraj Jurík, Petr Obdržálek.

55:49
    Beluško modrú čiaru neudržal, domáci musia korčuľovať dozadu.

55:24
    Gron ešte nehádže flintu do žita, avšak nemá si s kým puk vymeniť.

54:22
    Skalica dala gól! Je rozhodnuté. RICHARD NEMEC v rozpätí niekoľkých sekúnd dvakrát preveril Urbana, na druhý raz zvýšil na 5:3.

Asistencia: Juraj Jurík.

53:30
    Podarí sa slovenským mladíkom vyrovnať alebo ich bude nevyužitá presilovka piatich na troch mrzieť?

52:06
    Hostia v plnom počte.

51:57
    Janík obetavo blokuje strelu.

51:38
    Obdržálek sa vrátil z trestnej lavice, hostia so štyrmi korčuliarmi.

51:19
    Skalica to robí parádne, oslabenie o dvoch mužov by mala prečkať.

50:48
    Pišoja so spoluhráčmi síce usadení v ofenzívnej tretine, no bez väčšej príležitosti.

50:06
    Pobežal to riadne schytal, z ľadu sa dvíha len pomaly. Pred nami 92-sekundová presilovka mladíkov.

50:06
    Patrik Janáč – 2 min., faul kolenom.

49:38
    Petr Obdržálek – 2 min., podrazenie.

49:16
    Otvorená pasáž hry bez prerušenia, no za dve minúty sme veľa zaujímavého nemali možnosť sledovať.

48:27
    Deje sa to až v polovici 49. minúty, Oliver Nemec sa činiť nemusel.

47:54
    Záhoráci zapli na vyšší prevodový stupeň, už dlhšie sa nemuseli brániť.

47:02
    O minútu neskôr drží Urban nádeje mladíkov na body! Skúsený Obdržálek ho bekhendom neoklamal.

46:03
    Skalica dala gól! Aj trochu šťastia na strane hostí! ONDREJ JANÍK triafa puk korčuľou, bolo to však v páde pred bránkoviskom. Arbitri sa po dohode rozhodli gól uznať!

44:49
    Fatulova rana len do Liščinského, Skalica zostáva v útoku.

44:45
    Zakázané uvoľnenie domácich.

44:33
    Kotvan z uhla len na hruď Urbana. Celé to "vymyslel" Jedliček, ktorého výborne napádal Kotvan.

43:51
    Maruna sa dostal cez troch hráčov pred bránu, kde zakončil. Osamotený Gron spred bránkoviska netriafa polodkrytú svätyňu, Oliver Nemec zasiahol ramenom!

43:06
    Varga netrpezlivý, Pobežala vystavil do ofsajdu. V záverečnej tretine vídame čoraz viac tvrdých súbojov.

42:40
    Semandel posúva na Nemca, ktorého prihrávka márne hľadala Obdržálka.

42:16
    Búlik stratil puk v strednom pásme. Môže byť rád, že domáci chybu nepotrestali.

41:09
    Nedáš, dostaneš sa pre túto chvíľu nepotvrdilo. Skalica Urbana neohrozila.

40:38
    Pobežal nič nevymýšľal, zvolil priamo koncovku, no priestor troch žŕdok netrafil!

40:38
    Oliver Fatul – TS, hákovanie.

40:38
    Rohaľ pri koncovke faulovaný Včelkom, pred nami trestné strieľanie!

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Štyri góly v druhej časti, JOJ ŠPORT Slovensko do 18 rokov naďalej remizuje so Skalicou 3:3. Mladíci už aj viedli, no ich náskok dlho netrval. Záhoráci potrebujú zabrať, inak môžeme byť svedkami prekvapenia.

Tretia tretina sa začne približne o 17:39.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:52
    Urban vyrazil puk pred seba, Včelka sa k dorážke nedostal.

39:39
    Semandel ešte udržal puk na útočnej čiare, tlak môže pokračovať.

39:23
    Jurík hľadal pred bránou Obdržálka, chýbali centimetre.

39:07
    Slovenskí mladíci sa druhý raz v oslabení oslobodili vyhodením k Nemcovi.

38:38
    Janáčova strieľaná prihrávka vytesnila hostí z útočného pásma.

38:29
    Andrej Párička – 2 min., podrazenie.

38:19
    Oliver Nemec si po svojom príchode pripisuje úvodný zákrok.

37:10
    Aj výmenou gólmana sa tréner Michal Ružička snaží zmeniť náladu svojich zverencov. Pomôže to?

36:36
    Striedanie v tíme HK Skalica:
    z ihriska odchádza Branislav Bernát, prichádza Oliver Nemec.

35:47
    Mladíci naďalej pri chuti, sledujeme parádny hokej.

35:28
    Slovensko U18 dalo gól! Gólová kanonáda pokračuje! MILAN PIŠOJA preletel takmer celým klziskom, aby švihom zo strednej vzdialenosti nekompromisne pálil pod hornú žŕdku!

Asistencia: Samuel Urban.

35:09
    Cez svojich strážcov sa nedostali Párička s Marunom. Druhý menovaný si trúfal na bekhendovú kľučku.

34:24
    Mohlo to byť 4:2! Parádna zadovka Nemca na Juríka, zákrok z troch metrov to bol fantastický!

33:55
    Skalica dala gól! Príliš veľa priestoru dostal MICHAL BÚLIK. 16-ročný skalický talent zostal nepokrytý na pravom krídle. Prvú strelu ešte Urban vyrazil, no z dorážky Búlik skóroval po odraze puku od zadnej časti betónu.

32:39
    O dvadsať sekúnd neskôr sa už Pišoja s Masnicom nevyhli postaveniu mimo hry.

32:18
    Avizovaný ofsajd domácich, tí sa musia dostať von z pásma.

31:45
    Slovenskí mladíci v ostatnej päťminútovke trochu ustráchaní. Teraz sa "predviedli" icingom.

30:50
    Semandel to skúsil na teč, puk doletel na ochrannú sieť.

30:22
    Šikovná kľučka Čerhita s následnou koncovkou, Urban nemusel nič robiť.

30:00
    Štvrtá formácia Záhorákov usadená v útoku, je to však len platonické.

29:36
    Súboje v rohu klziska, Skaličania nepustili súpera do ničoho vážneho.

29:03
    Obaja brankári sa zapojili do rozohrávky. Po dvoch góloch v krátkom časovom slede vidíme viac nepresností.

27:49
    Zakázané uvoľnenie hostí.

27:17
    Nepresný pas na modrú, Kadlečík neudržal útočné pásmo.

26:59
    Skalica dala gól! Odpoveď na seba nenechala dlho čakať. Už Obdržálek mal tri sľubné príležitosti, padlo to až z hokejky JURAJA JURÍKA, ktorý sa presadil sprava.

Asistencia: Petr Obdržálek.

26:00
    Favorit ako obarený. Záhoráci si takýto priebeh nepredstavovali. Aj to ukazuje, ako sa hostia trápia na začiatku sezóny.

25:22
    Slovensko U18 dalo gól! Druhá využitá presilovka po sebe, ONDREJ MARUNA doráža puk za chrbát Bernáta. Skalický gólman si neporadil so strelou Jedličeka.

Asistencie: Marek Jedliček, Stanislav Gron.

25:01
    Masnica blízko druhému gólu v zápase, v rozhodujúcom okamihu mu skĺzol puk z čepele hokejky!

24:23
    Vidovič zachytil puk, mohol skórovať v oslabení, ale neuspel!

23:37
    Alec Lynne Semandel – 2 min., nedovolené bránenie.

23:02
    Presúvame sa zo strany na stranu, na výraznejšiu príležitosť po výmene strán čakáme.

22:18
    Liščinský neposunul doprava na Grona, útok troch proti trom nemal dlhé trvanie.

21:56
    Až teraz je na ľade čerstvá pätica domácich hokejistov.

21:37
    Tomáš Pobežal dostáva napomenutie pred vhadzovaním. Mladíci nemohli striedať a tak Pobežal naťahuje čas.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Skalica lepším tímom, dopláca však na efektivitu. Slovenskí mladíci prečkali ťažké chvíle a z presilovky udreli 18 sekúnd pred koncom prvej časti hry.

Druhá tretina sa začne približne o 16:51.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:42
    Slovensko U18 dalo gól! Výborne zahrané! Z ľavého kruhu sa to nepodarilo, z pravého už áno. PATRIK MASNICA po krížnej prihrávke Grona prekonáva Bernáta, ktorý sa nestihol presunúť.

Asistencie: Stanislav Gron, Tomáš Královič.

19:33
    Z vrcholu ľavého kruhu pálil Párička, Bernát všetko videl.

19:09
    Pišoja ani neprihral, ani nevystrelil, ani neprešiel cez hráča. Skalica vyhadzuje puk ďaleko preč.

19:00
    Conor James Strauser Landrigan – 2 min., hákovanie.

18:41
    Po dlhom čase sa domáci dostali k Bernátovi, ten priamo zasahovať nemusel.

17:30
    Dobrá pasáž od Skaličanov pokračuje.

16:44
    Urban upokojuje dianie, keď nahodenie od Janíka necháva v lapačke.

15:39
    Hílek opečiatkoval tyčku! Slovenskí mladíci už v početnej rovnováhe blízko druhému gólu.

15:26

14:12
    Obdržálek blízko presnému zásahu, namiesto toho Urban nechtiac pri presunie od žŕdky k žŕdke posúva svoju bránu.

13:26
    Tomáš Královič – 2 min., krosček.

13:11
    Ľadová plocha nie je v najlepšom stave, pri mantineloch sa už zbiera sneh.

12:25
    Icing Záhorákov.

11:57
    Skalica dala gól! Dvaja mladíci nedokázali vyhodiť puk do stredného pásma, preto pykajú. Včelkovo zakončenie z uhla si spracoval pred bránkoviskom LUKÁŠ KUBA, ktorý osamotený otvára skóre.

Asistencia: Kristián Včelka.

11:27
    Tu sa mohlo vylučovať. Varga sekol lapačku Bernáta, rozhodcovia to ponechávajú bez trestu.

10:24
    Semandelov príklep ukrýva na hrudi Urban.

10:06
    Náznak kontry dvoch na dvoch, Rohaľ s výsledkom spokojný nebude.

09:27
    Vysoko atakuje štvrtý útok hostí, puk sa im nedarí získať.

09:05
    Schovaná koncovka Šišoláka po vhadzovaní, Urbanov betón bol pripravený.

09:01
    Po necelej minúte ďalšie vyhodenie puku cez všetky čiary, výhodu ofenzívneho buly má Skalica.

08:37
    Veľa síl Šátekovi na útok nezostali, radšej zvolil striedanie.

08:10
    Slušný tlak druhej formácie Slovákov. Vyvrcholilo to icingom hostí, predtým nebezpečne mieril Párička.

07:32
    Maruna s Rohaľom úspešne napádajú, HK sa nevie dostať von z pásma.

06:59
    Fatul posielal puk pred bránu. Myšlienka bola, aby ho niekto tečoval, nepodarilo sa.

06:19
    Landrigan si nerozumel so spoluhráčmi, píska sa ofsajd.

05:54
    Zakázané uvoľnenie domácich, ktorí melú z posledných síl.

04:57
    Šátek dostal nabité medzi kruhy, skúsený krídelník zlyháva!

04:30

04:13
    Jednoduché nahodenie puku do bránkoviska, slovenskí mladíci získali vhadzovanie. Do konca ich presilovky zostáva sedemnásť sekúnd.

04:01

03:50
    Urban s dôležitým zákrokom po menšom tlaku Záhorákov.

02:54
    Otvorená hra zo strany na stranu, lepšie korčuľovanie predvádzajú hostia.

02:30
    Alec Lynne Semandel – 2 min., držanie.

02:11
    Bernát musel vysoko z brány, Maruna sa totiž rútil do brejku. Skalický gólman pristál prakticky až na modrej čiare.

02:01
    Maxim Petras – 2 min., podrazenie.

01:33
    Petras okamžite po buly poslal puk len na mantinel.

01:27
    Nepresná rozohrávka hostí, píska sa icing.

00:58
    Feranec s prvou strelou na bránu, v úvodnej minúte sa skóre nemení.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

JOJ ŠPORT Slovensko U18: Urban (Slávik) – Pišoja, Královič, Kupec, Beluško, Ďurina, Petras, Sakmár, Šlank – Feranec, Pobežal, Varga – Maruna, Párička, Rohaľ – Liščinský, Gron, Jedliček – Masnica, Liška
    Tréner: Tibor Tartaľ

HK Skalica: Bernát (O. Nemec) – Fatul, Semandel, Janík, Kadlečík, Vidovič, Hílek, Mikula – Obdržálek, R. Nemec, Jurík – Šátek, Landrigan, Janáč – Kotvan, Včelka, Kuba – Šišolák, Búlik, Čerhit
    Tréner: Michal Ružička

Rozhodca: Smrek, Tornay – Beniač, Wolf.

Projekt zahrňujúci slovenských hráčov do 18 rokov vstupuje do ďalšej sezóny. Mladíci už jeden duel v SHL odohrali, minulý štvrtok nestačili na Žiar nad Hronom po výsledku 2:5, pričom ešte v 56. minúte prehrávali 0:5.

Skaličania sa pred ligou rozohrali v Slovenskom pohári. V skupine vyhrali len nad Púchovom 4:1, inak nestačili na Žilinu 4:7 a Trnavu 2:3. Záhoráci budú dnes favoritmi.

Vážení diváci, vitajte pri textovom online prenose z vloženého zápasu 46. kola Slovenskej hokejovej ligy medzi JOJ ŠPORT Slovensko U18 a HK Skalica.

Stretnutie sa začne o 16:00.

Viktor Kalinács

Branky a nahrávky: 20. Masnica (Gron, Královič), 26. Maruna (Jedliček, Gron), 36. Pišoja (Urban) – 12. Kuba (Včelka), 27. Jurík (Obdržálek), 34. Búlik, 47. Janík, 55. Nemec (Jurík), 57. Nemec (Jurík, Obdržálek), 57. Búlik (Janík, Janáč)

Trenér: Tibor Tartaľ

Trenér: Michal Ružička

Rozhodčí: Smrek, Tornay – Beniač, Wolf