Liberec – Kometa Brno 2:3 (2:4 po s.n.) | Kladno – Mountfield HK 2:1 (kon.) | Sparta – Plzeň 3:2 (kon.)
Třinec – Vítkovice 3:5 (kon.) | Pardubice – Mladá Boleslav 2:3 (po pr.)
po s.n. (2:4)
Bílí Tygři Liberec
2:3 (0:0, 2:2, 0:0 - 0:0)
HC Kometa Brno
Neděle 25.09.2022, 16:00Tipsport extraliga • 4. kolo

Zápas je u konce, Kometa zvládla nájezdy skvěle a bere tak bonusový bod. Nutno podotknout, že během zápasu rozhodně nebyla aktivnějším týmem, dokázala ale využít své šance a hlavně ji podržel bezchybně chytající Dominik Furch.

To je ode mě vše, přeji pěkný zbytek večera! (18:50:01)

Petr HOLÍK - 2:3

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Kometa Brno.
    Autorem vítězné branky je PETR HOLÍK.

5. série
    2:4
    Luboš Horký prostřelil Krále, Kometa vítězí!

4. série
    2:3
    Tomáš Filippi udělal kličku do bekhendu a i on se prosazuje!

1:3
    Petr Holík kotoučem zamíchal před Králem a střelou na vzdálenější tyč ho překonal.

2. série
    1:2
    Oscar Flynn uspěl bekhendem!

2. série
    0:2
    Eduard Šalé to udělal stejně jako Adam Zbořil a i on uspěl!

1. série
    0:1
    I Michal Birner zkoušel bekhendový blafák, jemu ale nevyšel.

1. série
    0:1
    Adam Zbořil krásným bekhendovým blafákem překonává Krále.

Samostatné nájezdy začínají.

I v prodloužení byli o něco aktivnější Liberečtí, Dominik Furch však svůj tým opět podržel. Tygři si tak už potřetí v sezoně zahrají samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:52
    Na závěr prodloužení měl ještě velkou šanci Uvis Janis Balinskis, ani on ale Furcha nepřekonal.

64:10
    Následně Martin Faško-Rudáš přihrál Tomáši Filippimu, ten ale z mezikruží Furcha neprostřelil.

63:45
    Tomáš Filippi hledal Martina Faška-Rudáše, který se mohl dostat do samostatného úniku, přihrávka ale byla nepřesná!

63:00
    Kometa vyrazila do rychlého protiútoku, na jehož konci se ke střele dostal Radek Kučeřík, branku ovšem minul.

62:20
    Uvis Janis Balinskis našel Michala Birnera, i ten však z mezikruží přestřelil!

61:33
    Po hezké individuální akci Oscara Flynna se ke střele ve velmi nadějné pozici dostal Mislav Rosandić, zpoza kruhů ale přestřelil.

60:31
    Liberečtí vyhráli buly a rovnou se vydali do útočného pásma, po kombinaci s Flynnem se k střele z otočky dostal Michal Bulíř, Dominik Furch kotouč vyrazil.

60:01

Třetí třetina je za námi a ani čtvrtý liberecký zápas v této sezóně nebyl rozhodnut v základní hrací době. Následovat tedy bude pětiminutové prodloužení ve třech hráčích na obou stranách.

60:00

59:52
    Puk nakonec získala Kometa, která ho vyhodila do středního pásma. Gól už nepadne, následovat bude prodloužení.

59:42
    Kotouč je za brněnskou brankou, kde už o něj několik sekund oba týmy bojují.

59:20
    Po střele Adama Najmana ještě zkoušel dorážet Jan Ordoš, i s touto situací si ovšem Dominik Furch poradil.

58:14
    Jan Süss se vřítil do pásma a z pravého kruhu vyslal hodně nebezpečnou střelu, Daniel Král opět zasahuje.

57:19
    Marek Ďaloga opět ukázal svou pověstnou rychlost, když objel celé pásmo a vypálil, Daniel Král kotouč vyrazil.

56:31
    Po souboji v rohu se kotouč dostal na modrou čáru k T.J. Melanconovi, který vypálil od modré čáry, Furch opět chytá.

55:35
    Hosté následně vyhazují na zakázané uvolnění.

55:21
    Lukáš Derner se objevil až za brněnskou brankou, kterou si objel a zkusil rychle zakončit, Dominik Furch byl však pozorný a puk vyrazil.

54:30
    Po nepřesnosti v liberecké rozehrávce to už už vypadalo, že se hosté dostanou do přečíslení 2 na 1, Liberečtí ale nakonec situaci vyřešili a Kometu do šance nepustili.

53:34
    Nadějně rozvíjející se liberecký protiútok zastavil ofsajd.

53:16
    Po dalším zákroku Dominika Furcha nás čeká poslední komerční přestávka.

52:38
    Domácí v plném počtu. Brněnští měli v závěru početní výhody slibný tlak, v gól ho však neproměnili.

52:11
    Kometa se usadila v útočném pásmu. Její tlak vyvrcholil střelou Luboše Horkého z levé strany, Daniel Král si s jeho nepříjemným pokusem ale poradil.

51:30
    Tygři se opět osvobozují.

51:01
    Ondřej Vitásek přečetl úmysl Brněnských, zmocnil se kotouče a vyhodil.

50:38
    Brněnští si zahrají další přesilovku. Za zdržování hry bude pykat Lukáš Derner (LIB).

49:56
    Mírnou převahu ale přece jen mají stále Tygři, teď vypálil Jaroslav Vlach, střela mu ovšem nesedla a kotouč minul branku.

49:00
    Tempo hry se teď opět trochu zpomalilo, oba týmy se snaží vycházet z pevné obrany.

47:40
    Třetí liberecká formace si vypracovala dobrý tlak. Adam Najman našel před brankou Martina Faška-Rudáše, jenž zkusil efektní zakončení mezi nohama, Dominik Furch však kotouč opět vyrazil.

46:44
    Michael Frolík z pravé strany zkusil překvapit Dominika Furcha, ten byl ale pozorný a kotouč vyrazil.

46:07
    Po zákroku Daniela Krále následuje komerční přestávka.

44:43
    Hosté v plném počtu. Liberečtí přesilovku sehráli slušně, Dominik Furch však skvělými zákroky už poněkolikáté podržel svůj tým.

44:20
    Rhett Holland získal kotouč a vyhazuje.

43:50
    Po další přesilovkové kombinaci Liberce z dobré pozice pálil Michal Birner, Furch opět skvěle zasahuje. O hráči zápasu na brněnské straně není pochyb.

43:10
    Obrovská šance Liberce! Michal Bulíř dostal dobrou přihrávku od Tomáše Filippiho a z bezprostřední blízkosti zkusil Furcha překonat bekhendem. Brněnský gólman kotouč vyrazil nad sebe a už to vypadalo, že kotouč přes něj přeletí až do sítě, nakonec ho ale Furch dokázal udržet před brankovou čárou!

42:43
    Tygři dostanou k dispozici další přesilovku. Vysokou holí se provinil Jan Ščotka (KOM).

41:39
    Rhett Holland vypálil od modré čáry, Daniel Král chytá. Kometa vstoupila do třetí třetiny aktivněji.

41:00
    Hra je přerušena kvůli liberecké přihrávce rukou.

40:26
    Po vyhraném vhazování se Kometa usadila v útočném pásmu, akci zakončil Marek Hrbas střelou od modré čáry, Daniel Král bez větších problémů kotouč vyrazil.

40:01

Další třetina začne přibližně v 17:54.

Máme ze sebou druhou třetinu, po které panuje vyrovnaný stav. Jako první šli do vedení hosté, aktivní Tygři ale dokázali skóre otočit. Těsně před druhou sirénou však Kometa opět vyrovnala. Nutno dodat, že Liberečtí zatím mají jasnou převahu, Brněnští jsou ovšem efektivnější a lépe využívají své šance.

Střely na branku v 2. třetině: 20:4

40:00
    39:04 Adam ZBOŘIL - 2:2

39:04
    Kometa právě vstřelila branku! Zničehonic máme opět vyrovnáno! ADAM ZBOŘIL od pravého mantinelu šikovně nahodil a kotouč těsně před Danielem Králem nešťastně tečoval do vlastní sítě Uvis Janis Balinskis. Asistence: Radek Koblížek.

38:05
    Andrej Kollár zavezl kotouč do pásma a z pravého kruhu vypálil, z dobré pozice ale minul branku.

37:00
    Domácí jsou i po vstřeleném gólu aktivnější a znovu jsou nastěhováni v útočném pásmu.
    36:03 Michal BULÍŘ - 2:1

36:03
    Liberec právě vstřelil branku! Bleskově využitá přesilovka a Liberec jde do vedení! Po buly se kotouč dostal k MICHALU BULÍŘOVI, který si sjel až na pravý kruh, odkud využil toho, že měl Dominik Furch zakrytý výhled, a poslal kotouč přímo pod břevno. Asistence: Uvis Janis Balinskis a Michael Frolík.

35:54
    Domácí si zahrají další přesilovku, za krosček byl vyloučen Martin Zaťovič (KOM).

35:19
    Petr Jelínek z levé strany hledal lépe postaveného spoluhráče, jeho přihrávka ovšem byla nepřesná a dopředu mohou hosté.

34:19
    Po delší době si úspěšný zákrok připsal i Daniel Král, když do ochranné sítě vyrazil pokus Marka Ďalogy.

33:26
    Po sérii nepřesností na obou stranách se píská zakázané uvolnění Komety.

32:37
    Oscar Flynn nahodil kotouč na branku, Dominik Furch opět zasahuje. Následuje komerční přestávka.

31:29
    Domácí vstřelený gól ještě více nabudil a teď mají jasnou převahu. Jan Ordoš si vybruslil zpoza branky a přenechal kotouč Adamu Najmanovi, proti jehož střele z mezikruží předvedl Dominik Furch další fantastický zákrok!

30:49
    A Tygři už mohli jít do vedení! T.J. Melancon se krásnou otočkou uvolnil a zpoza branky našel Oscara Flynna, ten ale z bezprostřední blízkosti Furcha nepřekonal!
    29:59 Lukáš DERNER - 1:1

29:59
    Liberec právě vstřelil branku! Je vyrovnáno! Konečně to Tygrům vyšlo. Dvořák nabil na modrou čáru LUKÁŠI DERNEROVI, který si udělal dva kroky dopředu a tvrdou ránou propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Jakub Dvořák a Jakub Rychlovský.

29:26
    Petr Jelínek zachytil brněnskou rozehrávku, vybruslil si na střed a vypálil, ani s touto střelou však Dominik Furch neměl žádné větší problémy.

28:30
    Jan Ordoš po pravé straně vjel do pásma a vypálil, Dominik Furch ramenem vyrazil kotouč do ochranné sítě.

27:40
    Tomáš Filippi přes celé pásmo hledal Jaroslava Vlacha v dobré pozici, příhrávka byla ale na poslední chvíli zblokovaná.

26:52
    Oscar Flynn přenesl hru na Michala Birnera, proti jehož střele si další úspěšný zákrok připsal Dominik Furch. Následuje komerční přestávka.

26:00
    Hra má teď vyšší tempo než v první třetině, Tygři jsou stále více vidět, z tlaku však vyrovnávací branku zatím nevytěžili.

25:08
    Hosté v plném počtu. Tygrům se tato přesilovka ale povedla o poznání lépe než ta první, Dominik Furch zatím drží svůj tým.

24:48
    Po hezké kombinaci našel Filippi volného Michala Bulíře, ten však z mezikruží přestřelil.

24:20
    Uvis Janis Balinskis opět nebezpečně vypálil, tentokrát Furch zasáhl betonem.

23:40
    Dělovka Balinskise Furchovi propadla a kotouč jen těsně minul pravou tyč jeho branky! Následně z pravé strany pálil Michal Bulíř, brněnský gólman však puk opět ukryl ve své náruči.

23:08
    Tygři můžou vyrovnat v další přesilovce. Radek Kučeřík (KOM) bude pykat za podrážení.
    22:52 Luboš HORKÝ - 0:1

22:52
    Kometa právě vstřelila branku! Kometa využívá přesilovku a jde do vedení! Hosté to sehráli parádně, po rychlé kombinaci přiťukl Holík kotouč do mezikruží LUBOŠI HORKÉMU, jenž střelou z první propálil Daniela Krále. Asistence: Petr Holík a Jan Ščotka.

22:09
    Domácí se osvobozují.

21:35
    První přesilovku si zahraje i Kometa. Za držení byl vyloučen Ondřej Vitásek (LIB).

21:23
    Michael Frolík z pravé strany posunul kotouč na Tomáše Filippiho, který z dobré pozice přestřelil!

20:53
    První zákrok druhé třetiny si připsal Dominik Furch, jenž chytil střelu Oscara Flynna.

20:23
    Úvodní buly vyhráli Brněnští, kteří hned zavezli kotouč do útočnýho pásma, o puk ale rychle přišli a dopředu míří Tygři.

20:01

Další třetina začne přibližně v 16:55.

Máme za sebou první třetinu, po níž panuje bezbrankový stav. Na ledě byli jednoznačně více vidět Tygři, kteří měli výraznou střeleckou převahu, Dominika Furcha však překonat zatím nedokázali. Brněnští dopředu moc aktivní nebyli a debutujícího Daniela Krále v liberecké brance větším způsobem neohrozili. Uvidíme, jak se zápas bude vyvíjet dál.

Střely na branku v 1. třetině: 17:8.

20:00

19:55
    Kotouč je za libereckou brankou, kde do konce třetiny už zůstane.

19:00
    Jaroslav Vlach z pravé strany našel Michaela Frolíka před brankou, ten ale v dobré pozici promáchl!

18:07
    Hosté v plném počtu. Tygrům se tato přesilovka vůbec nevydařila.

18:00
    Janu Ordošovi se nepodařilo zavézt kotouč do útočné třetiny a Liberec musí začínat znovu z vlastního pásma.

17:26
    Tygři se poprvé usadili v útočném pásmu. T.J. Melancon nabil Jaroslavu Vlachovi, jenže ten minul branku.

16:51
    Po nepřesné rozehrávce Daniela Krále se k další střele dostal Tomáš Vincour, liberecký gólman však svou chybu odčinil a kotouč ukryl ve své náruči.

16:25
    Brněnští vyvezli kotouč z pásma a k nebezpečné střele se dostal Radek Koblížek, kotouč ale těsně minul branku.

16:07
    Z tlaku nakonec Tygři nic nevytěžili, zahrají si ale první dnešní přesilovku. Za sekání byl vyloučen Martin Zaťovič (KOM).

15:30
    Liberečtí jsou v tlaku a hrají při ponechané výhodě.

14:40
    Ve hře obou týmů se momentálně hodně objevují nepřesnosti, stále čekáme na větší šanci.

13:48
    Radek Koblížek se po pravé straně vřítil do pásma a z úhlu vypálil, Daniel Král se však překvapit nenechal a ukryl kotouč ve své lapačce.

13:18
    Daniel Král si připsal první těžší zákrok, když vyrazil prudkou střelu Luboše Horkého z pravé strany.

13:00
    Po rychlé akci se ke střele dostal Tomáš Vincour, z dobré pozice ovšem přestřelil. Následuje komerční přestávka.

12:11
    Martin Faško-Rudáš zpoza branky hledal Adama Najmana, jeho přihrávka ale byla zblokovaná.

11:10
    Zatím čekáme na první větší šanci, Liberečtí mají mírnou převahu, velkou příležitost si ovšem nevytvořili.

10:36
    Liberecké při přechodu útočné modré čáry zastavil ofsajd.

09:37
    Po dobrém střídání elitní liberecké formace se před Dominikem Furchem vytvořila nepřehledná skrumáž, hosté ji ale nakonec vyřešili. Vhazovat se bude po Furchově pravici.

09:05
    Oscar Flynn z levé strany hledal Michala Bulíře před brankou, do přihrávky ale sáhl Dominik Furch a akci tak zneškodnil.

08:20
    Na druhé straně se do slibné střelecké pozice dostal Adam Najman, Dominik Furch si však proti němu připsal další úspěšný zákrok.

07:58
    Po nepřesnostech v liberecké rozehrávce se do šance málem dostal Tomáš Vincour, na poslední chvíli ale situaci zachránil Mislav Rosandić.

07:35
    Jan Ordoš si vybruslil zpoza branky a vypálil, kotouč však po teči jedné z hokejech skončil v ochranné síti. Následuje komerční přestávka.

06:30
    Sledujeme teď trochu pomalejší část hry, k vidění je hodně nepřesností na obou stranách.

05:29
    Hned po buly vypálil od modré Jan Štibingr, Dominik Furch opět chytá a vhazovat se bude po jeho pravici.

05:00
    Po nepovedené brněnské rozehrávce se píská zakázané uvolnění.

04:20
    Na druhé straně zavezl puk do pásma Eduard Šalé, s přihrávkou ale čekal možná až moc dlouho a o kotouč následně přišel.

03:31
    Jakub Rychlovský vjel do pásma a z levé strany rychle vypálil, Dominik Furch ukryl kotouč ve své náruči. Vhazovat se bude po jeho pravici.

03:02
    Oscar Flynn nabil na modrou čáru Janu Štibingrovi, jenž měl na svědomí další libereckou střelu, ani s ní však Furch neměl větší starosti.

02:20
    Petr Jelínek z úhlu zkusil překvapit Furcha, ten byl ovšem pozorný a kotouč bez větších problémů vyrazil.

01:25
    Jan Štibingr poslal kotouč od pravého mantinelu před branku, Dominik Furch raději uklidnil situaci a ukryl puk pod svou lapačku.

00:59
    Druhá formace Libereckých si nerozuměla při rozehrávce, píská se zakázané uvolnění.

00:20
    První střelu utkání měl na svědomí brněnský kapitán Martin Zaťovič, z levého kruhu ovšem přestřelil.

00:01

V sestavě Liberce najdeme jedno překvapení, extraligový debut dnes čeká mladého gólmana Daniela Krále. V brněnském brankovišti nastoupí Dominik Furch.

Bílí Tygři Liberec: Král (Kváča) – Balinskis, Melancon, Vitásek, Štibingr, Derner, J. Dvořák, Rosandić – Birner (A), Bulíř (C), Flynn – Vlach, Filippi, Frolík – Ordoš, A. Najman, Faško-Rudáš – Rychlovský, Jelínek (A), Šír.
    Trenér: Patrik Augusta

HC Kometa Brno: Furch (Čiliak) – Ščotka (A), Holland, Kučeřík, Ďaloga, Gulaši (A), Hrbas, Němec – Zaťovič (C), Holík, Horký – Flek, Zbořil, Koblížek – Kollár, Malý, Šalé – Kratochvíl, Süss, Vincour.
    Trenér: Martin Pešout

Rozhodčí: Veselý, Šindel – Gerát, Hynek.

Repríza předkola
    Už tak atraktivní utkání těchto celků bude mít ještě trochu zvláštní náboj, neboť se bude jednat o první střet obou mužstev od posledního play-off. Do série tehdy vstoupili lépe Severočeši, kteří se dostali do vedení 2:0 na zápasy. Kometa se ovšem nevzdala a na domácím ledě odvrátili dva mečboly. V rozhodujícím pátém duelu pod Ještědem se jí to už ale nepodařilo a do čtvrtfinále nakonec přece jen postoupili Tygři. Jak to dopadne tentokrát? Úvodní buly padne v 16:00!

To Kometa půjde do vzájemného souboje v odlišné náladě. Na startu ročníku sice doma šesti góly rozstřílela Karlovy Vary, jenže po snovém prvním duelu inkasovala stejný počet branek v Českých Budějovicích. Po první porážce navíc přišla i druhá, když Brno nestačilo na Kladno. Proti Tygrům se tak bude chtít vrátit na vítěznou vlnu, zatímco Liberečtí se budou snažit na ní udržet.

Nejproduktivnější hráči
    1. Luboš Horký (3 + 0)
    2. Andrej Kollár (2 + 1)
    3. Eduard Šalé (1 + 2)

Bílí Tygři brázdí extraligové vody už dvacet let a za tu dobu se jim ani jednou nestalo, aby začali sezónu byť jen dvěma remízami. Letos se tak stalo už třikrát, základní hrací doba totiž nerozhodla utkání s Hradcem, Kladnem ani Litvínovem. Severočeši nicméně všechny napínavé koncovky utkání zvládli, Mountfield porazili v prodloužení a zbylé dva soupeře v nájezdech. Svěřenci Patrika Augusty jsou tak zatím bez porážky, přestože v úvodních kolech vedli pouze šest minut a jednu vteřinu.

1. Tomáš Filippi (1 + 3)
    2. Michal Bulíř (0 + 4)
    3. Michael Frolík (2 + 0)

Zdravím všechny fanoušky ledního hokeje! Tipsport extraliga pokračuje v rychlém tempu a dnes je na programu už její čtvrté kolo, v rámci kterého se utkají Bílí Tygři Liberec a HC Kometa Brno!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Vladimír Vykoukal

Branky a nahrávky: 30. Derner (J. Dvořák, Rychlovský), 37. Bulíř (Balinskis, Frolík) – 23. Horký (Holík, Ščotka), 40. Zbořil (Koblížek), rozh. náj. Holík