Philadelphia – Boston 2:1 (kon.) | Toronto – Ottawa 2:4 (kon.) | Arizona – St. Louis 4:5 (kon.)
Pittsburgh – Columbus 3:2 (po pr.) | Washington – Buffalo 3:4 (po pr.) | Minnesota – Colorado 3:2 (po pr.)

Lukáš Dostál (ANA) – 24 zákroků, 2 OG, úspěšnost 92,3 %, odchytal 60:00
    Pavol Regenda (ANA) – 1+0, +1 účast, 3 střely na bránu, TM 0 (01:46:46)

Střely na branku – 26:22

Hokejisté Arizony prohráli i druhý přípravný zápas. Anaheimu podlehli 2:3. Domácí přitom vedli po trefě Liama O'Briena, ovšem hosté ještě do první přestávky otočili skóre brankami Pavola Regendy a Tristana Luneaua. V úvodu druhé části Ducks podržel brankář Dostál, který chytil O'Brienovi trestné střílení. Ve 36. minutě naopak zvýšil na 3: výborně hrající Isac Lundeström. V závěrečné dvacetiminutovce se ještě Kojoti snažili s utkáním něco udělat. Kontaktní gól přišel až v čase 58:35 při hře bez brankáře, kdy se prosadil Christian Fischer. Vyrovnat už však domácí ani přes opětovné odvolání gólmana už nestačili.

58:35
    Arizona právě vstřelila branku!
    Domácí při hře bez brankáře snižují! Dostál ještě vyrazil střelu z mezikruží, ale na dorážku CHRISTIANA FISCHERA už nedosáhl – 2:3.

57:08
    Domácí střídačka si vyžádala oddechový čas. Brzy asi můžeme očekávat i hru bez brankáře.

55:10
    Do konce schází posledních pět minut. Arizoně se tedy už začíná krátit čas.

54:34
    A je tu poslední reklamní přestávka.

54:31
    Přesilovka domácích zůstala nevyužita. Kačeři drží dvougólové vedení.

52:30
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks:
    Isac Lundeström – 2 min., podrážení.

50:43
    Další z reklamních přestávek.

49:59
    Hosté dobře brání a nepouštějí Arizonu do vyložených šancí. Do konce schází deset minut.

47:13
    Čas na první reklamní přestávku v závěrečné třetině.

45:15
    Utkání je teď hodně kouskováno. Na zakázané uvolnění nyní zahráli domácí.

43:40
    Zakázané uvolnění Anaheimu. Vhazuje se tedy v útočném pásmu Arizony.

43:11
    Kojoti se snaží něco udělat s výsledkem. Lukáš Dostál se v těchto chvílích určitě nenudí, ale odolává.

42:20
    Lukáš Dostál dokázal vytěsnit mimo branku tečovaný kotouč. Dnes zatím chytá velmi dobře.

41:22
    Domácí jsou již v plném počtu.

40:02
    Hosté ještě dohrávají přesilovku. Na trestné lavici sedí Dylan Guenther.

40:01
    Střídání v týmu Arizona Coyotes:
    ze hřiště odchází Karel Vejmelka, přichází Anson Thornton.

40:01
    Ducks drží dvoubrankový náskok.

Třetí třetina začne přibližně v 0:56.

Střely na branku – 18:18

Ve druhé třetině se prosadili jen hráči Anaheimu. Ve 36. minutě využil přesilovku Isac Lundeström, který tak zvýšil na stávajících 3:1. Ještě před tím měl naopak velkou možnost vyrovnat O'Brien, jenž nevyzrál na brankáře Dostála z trestného střílení.

40:00

39:50
    Přečíslení domácích v oslabení zakončoval Nick Bjugstad. Jeho střela však skončila vedle Dostálovy branky.

39:21
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes:
    Dylan Guenther – 2 min., podrážení.

39:01
    Poslední minuta druhé třetiny.

37:30
    Ještě poslední reklamní přestávka ve druhé třetině.

36:56
    Rána Rocca Grimaldiho skončila na vyrážečce Vejmelky. Grimaldi je dnes velmi aktivní, podobně jako Lundeström.

35:49
    Anaheim právě vstřelil branku!
    V přesilové hře se prosazuje ISAC LUNDESTRÖM! Ten tak přidává ke dvěma asistencím i vstřelený gól. Asistence: Rocco Grimaldi a Tristan Luneau.

33:09
    Domácí Michael Carcone dostal trest na 2+2 minuty za hrubost. Na druhé straně vyfasoval dvě minuty Max Jones.

32:29
    Oba čeští brankáři jsou ve druhé třetině zatím bezchybní. Připsali si několik povedených zákroků. Dostál chytil i trestné střílení.

31:56
    Lundeström s Grimaldim jsou dnes hodně nebezpeční. Toto duo připravilo další práci pro Vejmelku.

31:30
    Je tu další reklamní přestávka. Arizona stále prohrává s Anaheimem 1:2.

29:46
    Ducks mohli navýšit náskok. Isac Lundeström najížděl sám na Karla Vejmelku, kterého nedokázal překonat!

Střely na branku – 12:9

26:23
    Nyní tu máme reklamní přestávku.

25:00
    Domácí usilují o vyrovnání! Nyní jeli ve třech na jednoho. Situaci však nedokázali dohrát do úspěšného konce a Dostál tentokrát nemusel zasahovat.

24:18
    Domácí měli k dispozici trestné střílení. K tomu se rozjel Liam O'Brien, který nepřekonal Lukáše Dostála! Český brankář zasáhl levou rukou.

22:39
    Miloš Kelemen se dostal do zakončení, které nasměroval vedle hostující svatyně.

21:20
    Velkou příležitost měl Lawson Crouse, který minul poloodkrytou branku. Tady by Dostál zasahoval asi těžko!
    Projekt nové arény, do které by se měli Kojoti přestěhovat v roce 2025. Do té doby budou hrát v hale s pětitisícovou kapacitou.

20:01

Další třetina začne přibližně ve 23:58.

Střely na branku po 1. třetině – 7:6

Po první třetině odcházejí do kabin spokojenější hráči Anaheimu. Ti vedou nad Arizonou 2:. Lépe přitom začali domácí, které poslal v 8. minutě do vedení přesnou ranou z levého kruhu Liam O'Brien. Kačerům však patřila závěrečná pětiminutovka. Nejprve srovnal Pavol Regenda a poté se trefil také obránce Tristan Luneau.

20:00

18:55
    Kačeři otáčejí skóre! TRISTAN LUNEAU napřáhl z levé strany útočného pásma a puk zapadl až za Vejmelku – 1:2. Asistence: Isac Lundeström a Rocco Grimaldi.

15:57
    Hosté srovnávají! Prosadil se slovenský nováček PAVOL REGENDA, který uklidil kotouč do branky dorážkou z hranice brankoviště. Asistence: Rocco Grimaldi a Isac Lundeström.

13:54
    Střely na branku – 7:3

13:54

13:01
    Ve druhé polovině hostující přesilovky si přeci jen zachytal Karel Vejmelka. Ten ale udržel čisté konto a nyní už je jeho tým kompletní.

12:24
    Hosté zaútočili ve vlastním oslabení. Ránu Conora Geekieho musel vyrážet Dostál.

12:00
    Dvě minuty za nedovolené bránění dostává domácí útočník Miloš Kelemen.

10:23
    Domácí jsou po vstřeleném gólu aktivnější. Karel Vejmelka zatím nemá moc práce.
    07:13 Liam O’BRIEN - 1:0

07:13
    Kojoti skórují jako první! Po asistenci Fischera poslal puk za Dostálova záda z levého kruhu LIAM O’BRIEN. Asistence: Christian Fischer a Conor Timmins.

05:43
    V úvodu sledujeme vyrovnaný duel. Střely na branku hovoří mírně pro domácí poměrem 3:2.

02:17
    Hosté přežili první oslabení. Beaulieu je zpět na ledě.

00:16
    Nathan Beaulieu – 2 min., nedovolené bránění.

00:01

Utkání nabídne souboj českých brankářů. Za Arizonu začne Karel Vejmelka, v brance Anaheimu pak nastoupí Lukáš Dostál. V obraně Yotes pak dostanou příležitost Lukáš Klok s Ronaldem Knotem, kteří by měli hrát ve stejné obranné dvojici.

Arizona Coyotes: Vejmelka – Timmins, Gostisbehere, Brown, Kolyachonok, Knot, Klok – Chiasson, Bjugstad, Crouse – Fischer, McBain, O’Brien – Carcone, Geekie, McCartney – Guenther, Smith, Kelemen.
    Trenér: André Tourigny

Anaheim Ducks: Dostál (Eriksson Ek) – Warren, Beaulieu, Strand, Minťukov, Luneau, Vaakanainen, Benoit – Gaucher, Gawdin, Jones – Perreault, Groulx, Tracey – Grimaldi, Lundeström, De Leo – Osipov, O'Regan, Regenda.
    Trenér: Dallas Eakins.

Arizona už má jeden přípravný duel za sebou. V sobotu podlehla 4:5 St. Louis. Pro Kačery se jedná o zápasovou premiéru.

Arizona Coyotes:
    Arizona byla loni vůbec nejslabším celkem celé NHL. Letos se navíc tým přesouvá do malé Mullett Areny ve městě Tempe s kapacitou pouhých 5000 diváků. Kojoti by zde měli dočasně působit do roku 2025. V klubu i po nevydařeném ročníku zůstal kouč Andre Tourigny. Kádr se také příliš neposílil, spíše naopak. Brankářskou jedničkou by měl být loňský objev z Česka Karel Vejmelka. Ze známých jmen můžeme jmenovat zadáky Shaynea Gostisbehera s Jakobem Chychrunem a útočníky Claytona Kellera s Nickem Schmaltzem. Do kádru se bude chtít prosadit také dvojice českých reprezentačních obránců Lukáš Klok – Ronald Knot.

Anaheim Ducks:
    Celek z Kalifornie hrál play-off naposledy v sezóně 2017/18, kdy vypadl v prvním kole se San Jose. V minulém ročníku celek s řadou talentovaných mladíků místy naznačoval svůj potenciál, ale na vyřazovací boje to ještě nebylo. Nyní navíc Ducks začínají novou éru – kariéru totiž ukončil dlouholetý kapitán a klubová legenda Ryan Getzlaf. Mimochodem také pamětník Stanley Cupu z roku 2007. Budoucnost klubu je v rukách hráčů jako jsou obránce Jamie Drysdale (20 let) a útočníci Trevor Zegras (21), Max Comtois (23) či loňská trojka draftu Mason McTavish (19). V brance se budou Kačeři spoléhat především na již zkušeného Johna Gibsona. Kádr byl navíc posílen o prověřeného zadáka Johna Klingberga (volný hráč po skončneí smlouvy v Dallasu) či forvarda Ryana Stromea (Rangers). O místo na soupisce prvního týmu bude bojovat také český gólman Lukáš Dostál.

Vítám tu všechny hokejové příznivce! Rozjíždí se kolotoč přípravných zápasů na novou sezónu NHL. Já Vás provedu soubojem Arizony Coyotes a Anaheimu Ducks. Oba celky v posledních letech pravidelně scházely v play-off.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 23:00.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 8. O’Brien (Fischer, Timmins), 59. Fischer – 16. Regenda (Grimaldi, Lundeström), 19. Luneau (Lundeström, Grimaldi), 36. Lundeström (Grimaldi, Luneau)

Arizona Coyotes: Vejmelka (41. Thornton) – Timmins, Gostisbehere, Brown, Kolyachonok, Knot, Klok – Chiasson, Bjugstad, Crouse – Fischer, McBain, O’Brien – Carcone, Geekie, McCartney – Guenther, Smith, Kelemen.

Trenér: Dallas Eakins