Irsko – Arménie 3:2 (kon.) | Ukrajina – Skotsko 0:0 (kon.) | Albánie – Island 1:1 (kon.)
Norsko – Srbsko 0:2 (kon.) | Švédsko – Slovinsko 1:1 (kon.)
Irsko
3:2 (1:0)
Arménie
Úterý 27.09.2022, 20:45 • Aviva Stadium, Dublin • Liga národů UEFA - Liga B • Skupina 1

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (22:41:17)

Držení míče: 62 % : 38 %.
    Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 9:1. Rohy: 8:1. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 11:9.

Je konec. Irsko zvítězilo nad Arménií 3:2 a udrželo se v lize B. Jediná nebezpečná situace v první půli skončila gólem, o který se zasloužil John Egan v 18. minutě po rohovém kopu, který zakončil hlavou k levé tyči. V 52. minutě poslal Iry do dvoubrankového vedení Obafemi a zdálo se, že domácí mají vše pod kontrolou. Ovšem v 71. minutě nejprve snížil Artak Dašjan a o dvě minuty později srovnal Eduard Spercjan. Konec zápasu tak nabídl velké drama, ale v 90+1. minutě rozhodl o výhře Irska gólem z penalty Robbie Brady.

90+7

90+7
    Scott Hogan mohl ještě pojistit vedení, ale v dobré šanci vypálil vedle pravé tyče.

90+6
    Arméni sice získali míč po faulu irského hráče ve středu hrací plochy, ale domácí se dostali k balónu.

90+5
    Domácí celek nyní získal autové vhazování na polovině soupeře.

90+4
    Irové bezpečně drží balón na své polovině a nikam se samozřejmě neženou.

90+3
    Karen Muradjan se nyní dopustil hraní rukou a u míče bude Irsko.
    90+1. Robbie BRADY - 3:2

90+1
    Irsko právě vstřelilo branku!
    Domácí mužstvo si bere vedení zpět na svou stranu! Pokutový kop si vzal na starost ROBBIE BRADY, jenž zakončil precizně k levé tyči, zatímco gólman Jurčenko skočil na druhou stranu brány.

90
    Rozhodčí nastavuje 5 minut navíc.

89
    Artak Dašjan také vidí žlutou kartu za nevhodné řeči a jelikož už jednu má tak přichází červená. Arménie bude dohrávat v devíti hráčích!

89
    Následně si Hovhannes Hambardzumjan dovolil další řeči sudímu a obdržel červenou kartu!

89
    Hovhannes Hambardzumjan neudržel nervy a za řeči uviděl od sudího kartu žluté barvy!
    88. Penaltová situace.

88
    Dara O'Shea napálil ruku Artaka Dašjana a hlavní rozhodčí po zhlédnutí videa ukázal na pokutový puntík!

87
    Irové se snažili vymodlit penaltu po centru do vápna a rozhodčí se jde podívat na video!

86
    Střídání v týmu Irsko:
    ze hřiště odchází Michael Obafemi, přichází Scott Hogan.

Michal Raška

Branky: 18. Egan (Brady), 52. Obafemi (O'Shea), 90+1. Brady (pen.) – 71. Dašjan, 73. Spercjan

Karty:   29. Molumby (IRL) – 65. Bajramjan (ARM), 75. Dašjan (ARM), 89. Hambardzumjan (ARM)   89. Dašjan (ARM)   89. Hambardzumjan (ARM)

Irsko: Bazunu – O'Shea, N. Collins, Egan (C) – Doherty, Molumby (51. Hourihane), Hendrick, Knight (76. Browne), Brady – Obafemi (86. Hogan), Parrott (76. Robinson).
    Náhradníci: O´Leary, Travers – Coleman, Duffy, McClean, O'Dowda, Ogbene, Scales.

Arménie: Jurčenko – Hambardzumjan, Harojan (C), Mkojan (60. T. Voskanjan), Calisir (82. Muradjan) – Monroy (60. Dašjan), Spercjan, Grigorjan I, Bajramjan – Barseghjan (82. Šagojan), Zelarayán (69. Bičachčjan).
    Náhradníci: Bučněv, Beglarjan – Hakobjan, Haruťunjan, Margarjan, St. Mkrtčjan, Serobjan.

Rozhodčí: Obrenovič – Praprotnik, Kordež