Úterý 04.10.2022, 19:00Univerzitní liga ledního hokeje • 2. kolo

Já se Vám ještě jednou omlouvám za problémy, které způsobily neúplnost mého textového komentáře, až se u Univerzitní ligy setkáme příště tak doufám, že už nás od hokejového zážitku nebude nic rušit.

Přeji vám příjemný zbytek večera. (21:45:26)

Ještě si dovolím doplnit. Dnes dorazilo do brněnského Ronda 7 700 fanoušků a byl tak vytvořen nový divácký rekord ULLH!

Dnešní zápas končí a mne moc mrzí, že jsme od druhé třetiny nemohli být naplno jeho součástí vinou technických potíží.

Takové derby a vůbec taková akce se totiž v univerzitním hokeji jen tak nevidí, přišel plný barák a můžeme jej označit za aspiranta na utkání roku. Raritou byly "souboje tribun" jež mnohdy dostaly přednost před samotnou hrou a na ledě se tak dlouhé minuty nic nedělo. Byla to prostě show.

I hokejová kvalita byla (z toho co jsme viděli) vysoko, hrálo se aktivně, přišla spousta šancí i pohledné góly. To vše v elektrizující atmosféře.

Nakonec vítězí favorit – HC MUNI si za 40 minut vytvořila dostatečný náskok a ten už nepustila. Ve 3. třetině se sice Kavalíři nadechli ke stíhací jízdě, už bylo ale pozdě. Vše navíc jako správný kapitán jistil Pavel Tomaník – 5:2!

54:01
    Masarykova univerzita právě vstřelila branku!
    Autorem branky je PAVEL TOMANÍK. Asistence: Mirek Bazala.

52:27
    Josef Pöschl – 2 min., hrubost.

Bohužel, zlepšení jsme se za 10 minut nedočkali a asi už ani nedočkáme...

Do konce závěrečné části hry zbývá nějakých 8 minut, Cavaliers ještě vybojovali snížení. Dokáží zahájit stíhací jízdu a derby vyrovnat?

45:51
    Cavaliers právě vstřelili branku!
    Autorem branky je VOJTĚCH PERNICKÝ. Asistence: Tomáš Zemánek a Lukáš Kukič.

41:11
    Autorem branky je MARTIN LAŠÁK. Asistence: Lukáš Kaukič a Vojtěch Pernický.

A je to tu zas...

Opět máme problémy s živým přenosem, neuvidíme tak ani start třetí třetiny.

40:01

40:00

VUT si vybírá timeout!

39:40
    Tadeáš Jakubec – 2 min., hákování.

Lukáš Kaukič svým aktivním přístupem a rychlým průnikem vybojoval pro svůj tým další přesilovku!
    38:25 Matěj DRLÍK - 0:4

38:25
    Tady to zavání debaklem! Mirek Bazala cvičil svými naznačeními rameny s Lukášem Kaukičem a obránce MUNI nakonec přes útočníka soupeře skutečně vypálil. Těsně před gólmanem Cavaliers ještě kotouč tečoval do víka MATĚJ DRLÍK a je to 0:4! Asistence: Mirek Bazala.

Adam Čuba

Branky a nahrávky: 42. Lašák (Kaukič, Pernický), 46. Pernický (Zemánek, Kukič) – 6. Gonos (Kadlic, Vašíček), 20. Voříšek (Kadlic, Vašíček), 29. Tomaník (Malenovský, Hasoň), 39. Drlík (Bazala), 55. Tomaník (Bazala)

VUT Cavaliers Brno: Martinčík (Vašátko) – V. Pernický, Cekr, Běhal, Jančí, J. Pernický, Lašák – Orsech, Plitko, Pejkovič, J. Malý, Štola, Zemánek, Rogoznik, Kmoníček, Malíř, Kavan, Ďuriš, Pöschl, Kaukič, Balák
    HC MUNI: Holub (Král) – Uhříček, Bláha, Věžník, Gonos, Vašíček – Staněk, Malenovský, Voříšek, Bazala, Prokopec, Jakubec, Háněl, Gergel, Drlík, Kadlec, Tomaník, Bartkovský, Machala, Stodůlka, Hasoň

Rozhodčí: Grygera, Mejzlík – Kučera, Augusta