Litoměřice – Sokolov 3:5 (kon.) | Třebíč – Vsetín 4:2 (kon.) | Přerov – Jihlava 2:3 (po pr.)
Slavia – Prostějov 2:4 (kon.) | Kolín – Šumperk 3:5 (kon.) | Pardubice B – Zlín 2:3 (kon.)
HC Slavia Praha
2:4 (0:2, 1:2, 1:0)
LHK Jestřábi Prostějov
Středa 12.10.2022, 18:00 • Zimní stadion Eden • Chance liga • 11. kolo

Děkuji vám za pozornost během dnešního zápasu a těším se zase někdy jindy na počtenou. (20:26:02)

Poslední třetinu sice červenobílí vyhráli 1:0, kvůli gólové ztrátě z předchozích herních částí ale tři body jedou do Prostějova. V závěrečné části se červenobílí hodně zlepšili oproti předchozím třetinám. Ale aby bylo utkání dramatičtější musela by v závěrečné části přijít drtivější koncovka. Prostějov tak zaslouženě vítězí a získává tři velmi cenné body.

59:40
    Hosté minuli ze střední vzdálenosti volnou branku Slavie. Domácí tak získávají kotouč a zakládají protiútok.

59:18
    Sešívaní se ještě snaží zdramatizovat utkání hrou se šesti hráči v poli.

Oddechový čas pro tým HC Slavia Praha.

59:13
    Knotek našel přesnou přihrávkou z rohu Žejdla. Ten ale puk dojížděl a vypálil tak nepřesně, až z otočky.

58:05
    Žejdl dostal dobrou přihrávku, dlouho si rovnal hůl a nakonec se ke střele z levého kruhu ani nedostal.

57:40

56:03
    Hostům se vůbec nepovedl přechod do útočného pásma po předchozím vyhození puku Slavie. Dlouhou přihrávku zastavuje až píšťalka sudího, který píská icing.

55:40
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha:
    Lukáš Žejdl – 2 min., sekání.

55:02
    Konečně se sešívaní jednoduše dostávají do útočného pásma. Zvýšená aktivita necelých 5 minut před koncem ale už nemusí stačit.

53:58
    Havrda byl nepříjemně naražen na mantinel, navíc když byl v manévru a své těžiště měl o dost níže položené, než ve standartním postoji. Sudí ale rozpažil, nejedná se tak o nedovolený zákrok na hlavu.

52:31
    Němeček střílel z první po velmi dobré křížné přihrávce. Podařilo se mu navíc rozvlnit síť, ale k lítosti jeho a k lítosti domácích příznivců se vlní pouze boční síť.

52:12

51:54
    Prostějovská branka je znovu vychýlená z původního postavení, což rozzlobilo domácí hráče. Ti totiž byli v držení puku a kombinovali kolem hostující branky.

50:36
    Slavia se snaží překlopit momentum hry. Druhá vstřelená branka červenobílé nabudila. Znovu to je Karel Klikorka, kdo zrychlil přechod do útočné fáze.

50:12
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov:
    Martin Pěnčík – 2 min., podrážení.
    49:23 Karel KLIKORKA - 2:4

Michael Schuster

Branky a nahrávky: 25. Růžička (Knotek), 50. Klikorka (Žejdl, Knotek) – 5. Hašek, 10. Venkrbec (Hašek), 32. Ostřížek (Pěnčík), 37. Pěnčík (T. Jáchym, Burian)

HC Slavia Praha: Málek (Pittr) – Žovinec, Hejda, Klikorka, Matyáš, Barák, D. Němeček, Hanousek – Knotek, Žejdl, Kern – Všetečka, Růžička, J. Brož – Simon, Závora, Strnad – Mrňa, Houška, Havrda.
    Trenér: Jiří Veber

LHK Jestřábi Prostějov: Brízgala (J. Němeček) – Valenta, Hamšík, Malák, Pěnčík, Poledna, Benda – Ostřížek, T. Jáchym, Burian – Jandus, Vlach, Jansa – Maruna, Hašek, Venkrbec – Dubský, Routa.
    Trenér: Aleš Totter

Rozhodčí: Valenta, Jaroš – Baxa, Belko