Mladá Boleslav – Bohemians 6:10 (kon.) | Black Angels – Sparta 2:3 (po pr.)
2:3 (0:2, 2:0, 0:0 - 0:1)
ACEMA Sparta Praha
Pondělí 17.10.2022, 20:00 • SH Kbely • Livesport Superliga • 4. kolo

To je ode mě vše a děkuji Vám za pozornost. (21:59:56)

Je konec! Po skvělém výkonu obou týmu si zápas zasloužil prodloužení, ve kterém díky využití přesilové hry zvítězilo hostující mužstvo ACEMA Sparta Praha 2:3.

Branky a nahrávky: 21. Hromada (J. Boček), 36. M. Burian (Bačinský) – 9. Kolstrunk (Jonsson), 18. Mat. Čermák (Zouzal), 62. Křenek (Košir). Vyloučení: 3:0. Využití: 0:1. Zásahy brankářů: 16:9. Diváci: 185. Rozhodčí: Jiří Dolanský a Vojtěch Sýkora..

61:52 Radim KŘENEK - 2:3

61:52
    Sparta právě vstřelila branku!
    Tak nakonec Sparta dává gól a bere bonusový bod! Robert Košir nahrál nahoru na RADIMA KŘENKA, který milimetrovou střelou našel skulinku mezi obránci a Körberem. Asistence: Robert Košir.

61:36
    Bleci vyhazují a Spartě se krátí čas na vstřelení branky v přesilovce.

61:01
    Důležitý blok v podání Adama Boučka, který dá se říci, zachránil svůj tým.

60:27
    Košir vystřelil pouze do nohy domácího gólmana a Bleci si mohou na chvilku oddechnout.

60:01
    Úvodní buly vyhráli hosté, kteří ihned běží kombinovat na útočnou polovinu.

60:01

Je za námi třetí třetina a stav stejný jako po druhé třetině tedy 2:2. Sparta na začátku prodloužení bude mít v podstatě k dispozici celou přesilovou hru, která by mohla být rozhodující.

60:00

59:56
    Vyloučení v týmu Black Angels:
    Matouš Burian – 2 min., Nedovolené vrážení.

59:15
    Obrovská chyba Sparty a Matěj Boček byl sám před Benešem, který se roztáhl a zachránil svůj tým!

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

58:48
    Oddechový čas pro tým Black Angels.

57:39
    Beneš si došel pro balónek na hranici velkého brankoviště a rychle rozehrává na své beky.

56:50
    Obrovská šance Sparty, kdy trefil horní tyč Křenek a domácí brankář teď může děkovat svým tyčím!

56:15
    Po hraničních zákrocích byla nakonec odpískána nedovolená hra Sparty. Rozehrávat tedy budou domácí na polovině Sparty.

55:39
    Domácí už pouze vyhazují míčky k Benešovy, což by se jim mohlo vymstít.

54:42
    Sparta nyní zatlačila svého soupeře a ti si pomáhají jen fauly, která Spartu přibližují ke Körberovy.

54:02
    V posledních minutách nám tempo opadlo a už je vidět, že hráčům docházejí síly.

53:13
    Krbec sebral balónek na polovině hřiště a Bouček jen za pomocí faulu dokázal zastavit jeho únik.

52:10
    Domácí rozehráli standardní situaci na Bočka, který se vytočil do středu, ale čtyři hráče Sparty nedokázal propálit.

51:27
    Krbec se snaží napadat domácí rozehrávku, ale Renčín s jeho napadáním nemá žádný problém.

50:38
    Obuškevičova skrytá střela zatopila Benešovy, který jen tak tak vyrazil balónek.

50:01
    Zbývá nám něco pod 10 minut a zatím to vypadá, že by jsme se mohli dočkat prodloužení.

49:15
    Domácí presinkem získali míček na své hole a odcházejí střídat.

48:36
    Domácí hrají v plném počtu.

48:08
    Bleci už stihli vystřídat a Sparta stále dobývá branku Körbera.

47:28
    Domácí zatím hrají skvěle a Bauman nyní zachránil svůj tým, když zablokoval jasnou tutovku.

46:59
    Domácí hráči zatím vykrývají skvěle úhly a Sparta tak nemůže prakticky nic dělat.

46:36
    Radek Hanák – 2 min., Sekání.

45:48
    Sparta hraje dlouho na míčku a snaží se využít výhodu 6 na 5.

45:04
    A pozor! Bude se vylučovat na domácí straně!

44:28
    Domácí rozehráli, ale zakončující Hromada z levé strany trefil pouze blok skvěle postavených hráčů Sparty.

44:26
    Domácí budou mít skvělou příležitost vstřelit gól ze standardní situace.

43:17
    V dnešním utkání je dost zbytečných faulů v rozích hřiště, ale tam samozřejmě ani jednomu týmu nic nehrozí.

42:32
    Do třetí třetiny vstoupily oba týmy aktivně a sledujeme velmi pohledný florbal.

41:50
    Bauman byl naháněný Kolstrunkem a měl co dělat, aby balónek odehrál.

41:19
    Körber musel nyní zasahovat stejně jako jeho protějšek a byl i stejně úspěšný, když si poradil se střelou Dominika Bartoše.

40:37
    Krbec ztratil míček a domácí se hnali dopředu, kdy Obuškevič nahrál k pravému mantinelu na Jakuba Hromadu, který z první těsně míjí spojnici Benešovy branky!

40:01
    Úvodní buly vyhráli i do třetice hosté.

40:01

Střely ve druhé části 5:0.

Další třetina začne přibližně ve 21:21.

Je za námi druhá třetina, která přinesla opět dvě branky, ale tentokrát obě na straně domácích. Už na začátku třetiny snížil stav utkání na 1:2 Jakub Hromada a v čase 35:30 se prosadil po skvělé individuální akci Matouš Burian, který srovnal stav utkání na 2:2, který platí i po druhé třetině.

40:00

39:35
    Matěj Čermák na polovině hřiště fauloval Renčína a tím pádem jako poslední budou na balónku v této třetině domácí.

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:22
    Bauman zasáhl míček rukojetí florbalové hole, což by se asi mělo pískat jako vysoká hůl, ale rozhodčí nechávají hru běžet.

37:37
    Jakub Renčín byl faulován v rohu za Körberem a rozehrávat tak budou domácí.

36:53
    Bleci se ve druhé třetině neprezentují úplně nejlépe, ale pomáhají jim hosté, kteří hrají trochu ospale.
    35:30 Matouš BURIAN - 2:2

35:30
    Black Angels právě vstřelili branku!
    Domácí srovnávají po skvělé akci! MATOUŠ BURIAN běžel podél levého mantinelu, dostal se před hostujícího Sedláčka a potáhnutím balónku na forhend zavěsil balónek do odkryté branky! Asistence: Vladimír Bačinský.

35:14
    Domácí střídají a po delší době vidíme klidnější pasáž.

34:33
    Ludvík si potáhl míček na pravou stranu, ale opět tomu chybělo přesnější zakončení.

33:50
    Kolstrunk byl poslán k zemi a to ocenili domácí fanoušci.

32:47
    Bačinský se skvěle vymotal ze sevření Kozáka a rozehrál až na polovinu hřiště, ale tam míček sbírají hosté.

32:13
    Košir rychle rozehrál na Čermáka, ale ten trefil pouze prvně stojícího hráče domácích.

31:22
    I ve druhé třetině zatím nevidíme moc branek, zatím jsme viděli jednu a to hned z kraje třetiny.

30:34
    Od konce oddechového času se hosté stále drží na míčku a chtěli by vstřelit branku.

29:43
    Domácí měli standardní situaci na polovině hřiště na jejímž konci ztratil míček Burian a dopředu se hnalo duo Kozák s Juhou, ale Bleci vše doběhli a domácí gólman nemusel zasahovat.

29:15
    Bleci nyní byli dost vysunutí a koledovali si o ztrátu na polovině hřiště, ale nakonec vše hasí Adam Bouček.

28:30
    Kolstrunk se vytočil od mantinelu a vystřelil, ale nakonec jeho střela minula vzdálenější tyč o dobrých 50 centimetrů.

27:51
    Sparta se dostala už na polovinu domácích a snaží se něco vymyslet.

26:58
    Ježek střílel a signalizoval teč, ale k té se nikdo z hostů nepřiznal a tak rozehrávat od Beneše budou Sparťané.

26:34
    5ekl bych, že oddechový čas přišel vhod a je vidět, že pomohl oběma týmům.

26:10
    Oddechový čas pro tým ACEMA Sparta Praha.

26:10
    Kareš narýsoval přihrávku přímo na Neklana, který ve skvělé pozici na středu hřiště míjí branku!

25:41
    Ve druhé třetině zatím vidíme spoustu nepřesností, což v první třetině nebylo prakticky vůbec k vidění.

25:13
    Matěj Boček se snažil bekhendem vystřelit, ale byl to spíše takový neškodný dloubáček, který si do rukavic bere Beneš.

24:36
    Jonnson s Curneym rozehrávali, ale Novotný jejich rozehrávku vystihl a nabíhal si do skvělé šance, ale nedostal přihrávku přesně.

23:49
    Juha rozehrál na Sedláčka, který vystřelil z výběhu, ale trefil pouze levou ruku domácího gólmana.

23:20
    Zouzal trefuje horní tyč Körberovy branky!

22:49
    Kareš dostal pokyn ze střídačky uklidnit hru a to také udělal.

22:09
    Beneš je zatím ve velkém obstřelování, v první třetině to bylo právě naopak, kdy musel krýt větší počet střel domácí gólman.

21:26
    Domácí měli další šanci a mohli srovnat stav utkání, ale minuli branku.
    20:45 Jakub HROMADA - 1:2

20:45
    BLACK ANGELS snižují na 1:2! Jakub Boček vystihl přihrávku Jonnsona a šel s JAKUBEM HROMADOU do přečíslení, kterému přihrál a ten se do odkryté branky nemýlil! Asistence: Jakub Boček.

20:01
    Úvodní buly vyhráli hosté.

20:01

Střely v první části: 2:13.

Další třetina začne přibližně ve 20:41.

Máme za sebou první třetinu, která přinesla 2 branky! Nejdříve byla Spartě nabídnuta přesilová hra, kterou nevyužili a gól přišel v čase 8:49, kdy chytrou střelou zpoza branky se prosadil Jakub Kolstrunk. Druhá branka přišla před koncem první třetiny, kdy se za hosty prosadil Robert Košir po skvěle rozehrané standardní situaci. Stav je tedy po první třetině 0:2.

20:00

19:45
    Na konci třetiny je na balónku Sparta, která se snaží ještě vstřelit jednu branku.

19:01
    Probíhá poslední minuta první teřtiny.
    17:50 Matěj ČERMÁK - 0:2

17:50
    Sparta jde do vedení 2:0! Skvěle rozehraná situace od levého mantinelu, ze které se až ke střele z poloviny hřiště dostal ROBERT KOŠIR, který se prosazuje a dostává svůj tým do dvoubrankového vedení! Asistence: Marek Zouzal.

17:34
    Beneš skvěle vyhodil na Krbce, který šel sám z pravé strany a zkoušel Körbera obhodit, ale to se mu nepodařilo.

16:52
    Skvělá šance Buriana, který se vymotal až do středu hřiště a bekhendem zakončoval, ale trefil jen boční síť!

15:56
    Neklan nahrál luxusně do vyložené pozice Ludvíkovi, ale ten nedokázal zakončit do odkryté klece!

15:18
    Čermák byl jemně podražen, ale nic vážného, aby se musel pískat faul.

14:37
    Hra přerušena, kvůli dvou míčkům na hrací ploše. Na balónku bude Sparta.

14:11
    Sice jsme viděli zatím jen jednu branku, ale diváci v hale se nemohou nudit, protože sledují velmi atraktivní utkání.

13:24
    Pícha střílenou přihrávkou našel v rohu svého spoluhráče, který byl následně faulován Prunerem a domácí tak budou rozehrávat z rohu hřiště za Benešem.

12:38
    To byla šance jako hrom! Nejdříve střílel Košir, který trefil posledního blokujícího hráče a na dorážku číhal Bartoš, který také dorážel, ale Körber předvedl skvělý zákrok!

11:55
    A Ježek nyní dohrál hostujícího brankáře a rozhodčí ihned přiběhli k situaci, ale vylučovat se nebude.

10:59
    Bauman opět dobře našel jednoho ze svých hráčů dalekou přihrávkou. Tentokrát to byl Ježek, ale ten u mantinelu balónek následně ztratil.

10:21
    Beneš je zatím v podstatě bez práce, protože jeho spoluhráči domácí k ničemu nepouštějí.

9:37
    Josef Juha se protlačil až před domácího brankáře, který ramenem jeho střelu vyrazil!
    8:49 Jakub KOLSTRUNK - 0:1

8:49
    Sparta se dostává do vedení! Jonnson rozehrál dlouhý balón až před branku domácích na JAKUBA KOLSTRUNKA, který na poprvé sice nedokázal překonat Körbera, ale napodruhé zpoza branky se mu to povedlo a míček se dokutálel až za brankovou čáru! Asistence: Charlie Jonnson.

8:06
    Hra se nám nyní trochu uklidnila a vidíme klasické florbalové postavení, kdy tým s míčkem dobývá obranu týmu bez míčku.

7:37
    Domácí se snaží o dlouhé přihrávky což jim vychází, ale tentokrát jim to nevyšlo, protože balónek sebral ze vzduchu Bartoš.

6:59
    Ježek z levé strany zkusil přízemní střelu, ale Beneš byl v pozoru a připisuje si jednoduchý zákrok.

6:23
    Neklan se dostal ke střele z pravé strany, ale než zakončil tak se hosté dokázali dobře zformovat a Beneš nemusel zasahovat.

5:44
    Bleci přežili oslabení a nyní jsou to oni, kteří tlačí svého soupeře.

5:17

5:09
    Košir dostal přihrávku krosem a střílel ihned jak měl balónek na holi, ale trefil pouze dobře stojící blok Bleků.

4:42
    Košir shodil balónek k polovině hřiště na Curneyho, který vystřelil z první a domácí brankář zasáhl.

3:54
    Burian získal míček pro svůj tým a šetří čas. Sparta se zatím v přesilovce k ničemu prakticky nedostala.

3:17
    Jan Pícha – 2 min., Bránění ve hře.

2:40
    Jan Pícha střelou z výběhu mířil ke vzdálenější tyči, ale těsně ji minul a Beneš je tak stále bez zákroku.

2:12
    Domácí gólman teď vykopl hostujícím hráčům balónek z holí a domácí mohou tak v klidu založit další akci.

1:41
    Körber si připsal první zákrok utkání, když si poradil se střelou Krbce.

1:11
    Pícha dlouhým nahozením přihrál na Neklana, který byl faulován a Bleci budou rozehrávat na útočné poloviny.

0:47
    Black Angels jako první se vrhli do útoku a budou rozehrávat z rohu za brankou Beneše.

0:01

00:01

Úvodní sestavy

Black Angels: Körber (Procházka) – Obuškevič, Bauman, Ludvík, Pícha, Bouček, Ježek – M. Boček, Fryš, M. Burian, V. Novotný, Šťourač, Bačinský, Svatoš, Hromada, J. Boček, Neklan, Renčín, R. Hanák.

Sparta: Beneš (Hejna) – Bartoš, Kozák, Marvánek, Křenek, J. Sedláček, Pruner – Juha, Jonsson, Kolstrunk, Zouzal, Košir, Curney, Kuchynka, Mat. Čermák, Kareš, Krbec.

Rozhodčími dnešního utkání jsou Jiří Dolanský a Vojtěch Sýkora.

Bleci začátek sezóny chytili dá se říci průměrně. Za 5 odehraných kol mají 6 bodů a hájí 8. pozici v tabulce. První zápas sezóny začali Bleci v Mladé Boleslavi, kde v rámci school match podlehli silné Mladé Boleslavi 3:6. Ve druhém utkání to už vypadalo mnohem lépe, když na půdě Chodova dokázali vyhrát 5:4 a připsat si první tři body do tabulky. Na to navázali i další zápas, který sehráli na půdě Karlových Varů, kde bez problému vyhráli 10:2. Poté, ale přišly dvě porážky nejdříve v Liberci 5:9 a poté se Sokoli z Pardubic na domácí půdě 8:12. A v posledním kole Bleci utrpěli proti Vítkovicím prohru 3:14. Uvidíme jak se jim bude dařit dnes.

Sparta v minulé sezóně skončila v semifinále a letos by se určitě chtěla probojovat až do Superfinále. V letošní sezóně má odehraných 5 zápasů. Nejdříve na domácí půdě si poradili s FBC Liberec 9:1, poté v Enteria Aréně v Pardubicích sehráli tuhý boj se Sokoli, které nakonec dokázali porazit o jednu branku 6:5. Ve třetím duelu ligy v televizním utkání na domácí půdě Sparta držela těsný výsledek po dvou třetinách, kdy prohrávala 1:3, ale v poslední třetině se jim vůbec nedařilo a inkasovaly 6 branek a díky tomu si připsali první prohru – 2:9. V pátek odehrála Sparta utkání doma s Tatranem v UNYP Aréně, kde Sparta nestačila a prohrála 4:8. Stejným výsledkem prohrála i v České Lípě. Chuť si zpravila až v sobotu kdy vyhrála na domácí půdě nad Otrokovicemi 8:5. Uvidíme, jestli se jim bude dařit proti Blekům.

Vítáme vás u on-line přenosu z dohrávky 4. kola Livesport Superligy mužů mezi týmy Black Angels a ACEMA Sparta Praha. Utkání začíná v 20:00.

Adam Náhončík

Hledáme zpravodaje pro tým ACEMA Sparta Praha. Více informací zde.

Branky a nahrávky: 21. Hromada (J. Boček), 36. M. Burian (Bačinský) – 9. Kolstrunk (Jonsson), 18. Mat. Čermák (Zouzal), 62. Křenek (Košir)

Využití: 0:1. Zásahy brankářů: 16:9.
    ACEMA Sparta Praha: Hejna (Beneš) – Bartoš, Kozák, Marvánek, Křenek, J. Sedláček, Pruner – Juha, Jonsson, Kolstrunk, Zouzal, Košir, Curney, Kuchynka, Mat. Čermák, Kareš, Krbec.

Rozhodčí: Jiří Dolanský a Vojtěch Sýkora.