NY Rangers – Anaheim 6:4 (kon.) | Boston – Florida 5:3 (kon.) | Montreal – Pittsburgh 3:2 (po pr.)
Washington – Vancouver 6:4 (kon.) | Detroit – Los Angeles 4:5 (po pr.) | Toronto – Arizona 2:4 (kon.)
Minnesota – Colorado 3:6 (kon.) | Dallas – Winnipeg 4:1 (kon.) | Seattle – Carolina 1:5 (kon.)
Montreal Canadiens
3:2 (0:0, 0:2, 2:0 - 1:0)
Pittsburgh Penguins
Úterý 18.10.2022, 01:00 • Bell Centre, Montreal • NHL

Statistiky:
    Střely na bránu: 39 – 28 | Přesilová hra: 1/3 – 0/3 | Trestné minuty: 6 – 6 (03:58:51)

3. Jevgenij Malkin (PIT) – 2+0

Hokejisté Montrealu poráží Pittsburgh 3:2 v prodloužení, byť po 40 minutách prohrávali 0:2!

Po bezbrankové úvodní části se dvakrát prosadil hostující Jevgenij Malkin a vypadalo to, že Habs i přes bojovný výkon vyjdou bodově opět naprázdno. V úvodu třetí třetiny však snížil Nick Suzuki, jenž doklepl puk za brankovou čáru po vlastní střele a závěrečnou hru bez gólmana pak v čase 57:40 bleskově zužitkoval Cole Caufield. Toho parádně našel Drouin. V prodloužení se pak hrálo nahoru dolů až do vyloučení hostujícího Jeffa Petryho. A to byl rozhodující moment celého duelu. V početní výhodě totiž Sean Monahan vybídl ke skórování Kirbyho Dacha, jemuž u tyčky stačilo jen správně nastavit čepel hole.

Montreal tedy prolomil střelecké trápení a připisuje si druhé vítězství v sezóně. Pittsburgh ve svém třetím duelu poprvé padl. Získal však alespoň bod.

63:09 Kirby DACH - 3:2

63:09
    Montreal právě vstřelil branku!
    Je hotovo! Domácí dokonávají v prodloužení obrat, když dokázali využít početní výhodu. Sean Monahan si vybruslil s pukem na levý kruh. Místo rány pak poslal střílený pas na vzdálenější tyčku, do kterého vložil hůl KIRBY DACH, jenž usměrnil kotouč za záda bezmocného DeSmithe – 3:2. Asistence: Sean Monahan a Nick Suzuki.

62:50
    Domácí svírají bránící trojici Pens a hledají cestičky do dalších šancí.

61:59
    Mohlo být hotovo! Kirby Dach posunul puk z mezikruží doleva, odkud střílel Cole Caufield na odkrytou branku. Trefil však bližší tyčku!

61:46
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins:
    Jeff Petry – 2 min., krosček.

60:55
    Šance na obou stranách! Monahanovi nevyšlo zakončení samostatného úniku, skvěle se vrátil Rust. Hosté se pak dostali do přečíslení 3 na 1, které zakončoval Malkin. Montembeault podržel svůj tým!

60:30
    Sidney Crosby připravil svou přihrávkou šanci pro Krise Letanga. Ten si puk stahoval na střed, ovšem obránce mu ho vypíchl. Následoval brejk Suzukiho, s nímž se stihl právě Letang vrátit.

60:01

Hokejistům Montrealu se ve třetí třetině podařilo vymazat dvougólové manko. Kontaktní gól zaznamenal Nick Suzuki, v závěru pak rychle zužitkoval hru bez gólmana Cole Caufield. Bude se tedy prodlužovat. Fanoušci Habs ocenili po siréně, která základní hrací dobu ukončila, snahu svého týmu potleskem.

60:00

59:35
    Sean Monahan zatáhl puk za branku hostí. Jeho přihrávku před branku však sebrala obrana.

59:00
    Začíná poslední minuta třetí třetiny.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 42. Suzuki (Guhle, Hoffman), 58. Caufield (Drouin, Guhle), 64. Dach (Monahan, Suzuki) – 24. Malkin (M. Pettersson, Rust), 28. Malkin (Rust, P. Joseph)

Montreal Canadiens: Montembeault (Primeau) – Savard (A), Guhle, Wideman, Xhekaj, Kovacevic, Harris – Caufield, Suzuki (C), Monahan – Jos. Anderson, Dach, Drouin – Gallagher (A), Dvorak, Dadonov – Hoffman, Evans, Slafkovský.
    Trenér: Martin St. Louis

Pittsburgh Penguins: DeSmith (Jarry) – Letang (A), Dumoulin, Petry, M. Pettersson, Rutta, P. Joseph – Rakell, Crosby (C), Guentzel – Rust, Malkin (A), Zucker – Kapanen, Carter, Heinen – Archibald, Poehling, McGinn.
    Trenér: Mike Sullivan

Rozhodčí: Chmielewski, Charron – Fournier, Knorr

Diváci: 21 105